Kuramaa kalurikülad ja tuletornid

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 169 €


Vaata marsruudi kaart

 

Ainazi

 

Jurmala

 

Kolka neem

 

 

Kuldiga

 

 

Ventspils

 

 

Mersraga

03.08 - 05.08.2018

Üks puutumatuim, samas ka kauneim territoorium Lätis, kus tsivilisatsioonist kahjustamata keskkond põimub puhkajate seas populaarsete randadega ja kaasaegsete sadamalinnadega. Huvitavad loodusobjektid, originaalsed kultuuriajaloolised piirkonnad – see on Kuramaa rannaäär.

1. päev

Väljasõit Tallinnast kl. 07.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, kl. 09.00 Pärnust hotell “Pärnu” eest. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige.) Sõit Ainažisse, kus vaatleme Ainaži tuletorni ja külastame väikest merekooli muuseumit. Ainažis ehk Heinastes asutati 1864. aastal Läti esimene merekool, kus õpetati nii läti kui eesti keeles. Seal said õpetust paljud Eesti meremehed. Edasi sõidame Salacgrivasse, kus teeme lühipeatuse ja vaatame sealset tuletorni. Salacgriva oli väike aga oluline sadam, kust veeti kaupu nii Riiga kui Pärnusse. Oma tähtsuse kaotas linn 20. sajandi algul seoses raudtee tekkimisega. Sõit Jurmalasse läbi Saulkrasti. Lõunasöök Jurmalas, mis läti keeles tähendab sõna-sõnalt “mereäärne”. See on veetlev randade, metsade ja väikelinnade jada Liivi lahe ääres. Kuurortlinn, mis oma kauni roheluse ja kuldse rannaliivaga on Lätimaa üks kaunemaid linnu. Siin võib näha vanu puumaju ja sanatooriume kõrvuti tänapäeva spaadega. Edasi sõit Kuldigasse, mille sümboliteks on Euroopa kõige laiem kosk Venta jõel ning vana 164-meetrine telliskivisild. Hästi säilinud vanalinna ja maalilise Venta jõega Kuldiga on üks võluvamaid väikelinnu. Linna asutas 13. sajandil Liivimaa Ordu. Kuldiga ajaloolise keskuse autentsena säilinud kultuuripärand, selle terviklikkus, linnaplaan, hooned ja detailid muudavad selle väga võluvaks ja erinevaks teistest Läti linnadest. Linna arengustrateegia on säilitada kultuuripärandit – ajaloolist linnakeskust ja looduskeskkonda selle ümber. Jalutuskäik Kuldigas, vana kivisild ja kosk. Sõidame Ventspilsi sadamalinna. Ventspils on pikka aega olnud tähtis kaubalinn ja kuulus omal ajal ka Hansa Liitu. Lõunamuul - imeline päikeseloojang ja võimsaid laineid ning merel olevad laevad. Ilusa ilma korral võimalus meres ujuda. Majutus Ventspilsi ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Ventspilsis, mis päevast päeva hoomab soolase merevee hõngu ja kargeid meretuuli. See on linn, mille elanikke iseloomustab külalislahkus ning hoolikus ja nõudlikkus oma kodulinna hea ilme kujundamisel. Kevadest hilissügiseni toimub Ventspilsis linnaelanike ja külaliste rõõmuks õitsemismaraton, mis talvel jätkub lambipostide ümber seotud värviliste kimpudega. Linna loominguline vaim väljendub parkidesse, väljakutele ja tänavanurkadele paigutatud rohketes lilleehetes. Traditsioonilised lilleklumbid, lillekorvid, lillepüramiidid ning lilleskulptuurid on loodud kunstnike poolt. Vaba aeg. Soovi korral võimalus külastada Mereranna vabaõhumuuseumi omal käel. Muuseum on asutatud 1954. aastal mereäärsete kalurikülade vanade traditsioonide säilitamise eesmärgil. Praegu on see ainus otseselt kalandusele pühendatud vabaõhumuuseum Lätis. Neljal hektaril laiuval alal asuvad kalurite elamud, suitsutared, võrgukuurid, saunad ja muud rahvuslike ehitiste mälestised, isegi üks suur Užava tuulik. Muuseumi külastajad saavad vaadelda paatide ja kalapüügiriistade arengut 18. sajandist kuni tänapäevani. Oviši tuletornilinnak, kus taas võimalus tuletorni seestpoolt näha ja vaadata tuletorni tehnikat tutvustavat väljapanekut. Oviši tuletorn on vanim Lätis. Tuli süüdati seal 1814. aastal ja torn on säilinud esialgsel kujul. Korras on ka tuletornilinnakusse kuuluvad abihooned. Sõidame piki rannikut Mikelbaka tuletorni juurde. See on Läti kõrgeim tuletorn - 56 meetrit ja praeguse kuju sai torn 1957. aastal. Kaunil mererannal teeme peatuse supluseks. Slitere tuletorn, kus asub ka Slitere rahvuspargi keskus. Slitere rahvuspark on erilise kaitse all olev looduslik territoorium, mis kuulub Natura 2000 spetsiaalset kaitset vajavate alade võrgustiku hulka Euroopas. Slitere rahvuspargi maa-ala võib lugeda ainulaadseks Läänemere geoloogilise ajaloo muuseumiks. Ronime torni ja vaatame tuletornis olevaid näitusi nii tuletornide kui Kuramaa looduse kohta. Slitere tuletorni tuli asus võrreldes teiste Läti tuletornidega merepinnast kõige kõrgemal. Kolka neem - kahe mere kohtumispunkt. Jalutame mererannas ja ujume kas Riia lahes või Läänemeres. Soovi korral väike jalutuskäik armsas Talsi linnakeses. Majutus Talsis ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Sõit Rojasse, kus külastame kohalikku Merekalapüügi muuseumi. Siinkandis, Riia lahe kaldal, ehitati 19.-20. sajandi vahetusel palju purjelaevu. Nõukogude perioodil oli Roja oluline kalasadam. Sõidame Mersragsi. Külastame sealset tuletorni, imetleme teda seestpoolt ja naudime rõdult vaateid ümbrusele. Ehitati 1875. aastal ja on säilinud esialgsel kujul. Mersragsi tuletorni vennaks saame pidada Hiiumaa Ristna tuletorni. Erinevus on vaid kõrguses ja värvis. Lõunasöögi peatus Lido keskuses, mis oma kolme korruse ja õlletehasega on tõeline toitude paradiis. Palkidest, tuuleveskiga, südant soojendavalt trendivaba. Hilisõhtuks kodus. Sõit Pärnu-Tallinn.

HIND:
169 € korduvreisija soodushind

177 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • öömajad ***hotellides koos hommikusöögiga,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 25 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, saunalina ja ujumisriided.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu Seenior / Õpilane
Ainaži muuseum ja tuletorn 2 € 1.50 €/1 €
Mereranna Vabaõhumuuseum 1.40 € 0.60 €/0.40 €
Roja Merekalapüügi muuseum 1 € 1 €/0.50 €
Slitere tuletorn 1.20 € 1 €/0.60 €
Tuletornid (Oviš, Mažirbe, Mersrags) 0.70 € 0.70 €/0.30 €
Lido keskus (praad, magustoit, jook) al. 8-9 €  
Tagasi Üles