Sankt-Peterburg

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 299 €


 

Gatchina

 

Gatchina

 

Jussupov

 

Jussupov

 

Peterburg

 

Peterburg

23.05 - 26.05.2019

St. Peterburg – Petrograd – Leningrad – St. Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.00 Vanemuise alumisest parklast, kl. 07.00 Tallinnast Rahvusraamatukogu eest parklast (NB! Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid-grupijuht. Peale piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. St.-Peterburgile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. Tutvume Nikolai Roerichi lapsepõlvekoduga Izvaras. Ta oli erakordselt mitmekülgne isiksus. Suur kunstnik, filosoof, rändur, teadlane (arheoloog ja ajaloolane), kirjanik ja luuletaja. Nikolai Roerichi enam kui kolmkümmend aastat kestnud pingeline töö, mis hõlmas arvukaid esinemisi, kirjavahetust, artikleid, kohtumisi paljude tolle aja eesrindlike kultuuri- ja poliitikategelastega, andis tõuke selleks, et 15. aprillil 1935. aastal kirjutati Washingtonis alla esimene rahvusvaheline sõjategevuse korral kultuuriväärtusi kaitsev dokument – Roerichi ja Rahu Lipu pakt. 1954. aastal sai see Haagi konventsiooni aluseks. Roerich pakkus välja ka kaitsva sümboli – Rahu Lipu, mis kujutab endast kolme purpurringi valgel taustal purpurvärvi suure ringi sees. Roerich võrdles Rahu Lipu sümbolit Punase Ristiga, kusjuures Rahu Lipp on kutsutud kaitsma inimvaimu ja vaimuloomingut, Punane Rist aga inimkeha. Gattšina palee ja park pärineb Katariina Suure aegadest. 1765. aastal kinkis keisrinna selle palee kingituseks oma lemmikkrahv Grigori Orlovile. Maaliline maastik koos järvede ja jõgedega võimaldas luua tähelepanuväärse arhitektuurilise koosluse. Palee kavandas itaalia arhitekt Antonio Rinaldi. Majutus järgnevad 3 ööd ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Al. Nevski Lavra kunstimeistrite nekropoli külastus. Jussupovite palee, mis on üks ilusamaid erapaleesid St. Peterburgis. See oli kuulsa aadliperekonna Jussupovite omanduses, kes ei olnud tähelepanuväärne mitte ainult oma rikkuse, vaid ka rolli tõttu, mida Venemaa ajaloos mängisid. Palee oli pere omanduses aastatel 1830-1917. Palees on tänapäevani üleval pildid, mis kuulusid kunagi perekonna kunstigaleriisse. Palees asub ka teater, mis on koopia Maria teatrist. Lisaks saab külastada pereliikmete eraruume, kust peegeldub iga pereliikme iseloom ja maitsemeel. Iga Jussupovi põlvkond on mõned toad ümber projekteerinud, mille tulemusena paleest moodustus muuseum, kus näeb ajaloolist interjööri 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi alguseni. Ekskursiooni käigus külastatakse ka tuba, kus leidis aset Grigori Rasputini mõrv. Näeb vahakujusid mõrva osalistest ja Rasputinist endast. Vene Muuseumi külastus, mis loodi 120 aastat tagasi Nikolai II ukaasi alusel, millega ta viis ellu oma isa Aleksandr III mõtte. Vene Muuseum tähistas 19. märtsil 2018 oma juubelit. Möödus 120 aastat päevast, mil vene kunsti teoste kogu esimest korda külastajatele avanes. Tol ajal oli kogu muuseumi fond poolteist tuhat teost. Tänapäeval on muuseumil suurim vene kunsti kogu maailmas – muuseumi kollektsioonides on kõikide peamiste kunstiliikide ja žanride nelisada tuhat eksponaati alates 10. sajandist kuni 21. sajandini. Muuseumi koguti maalid ja skulptuurid, mida hoiti keisri lossides, ning vene kunstnike kogu Ermitaažist. Samuti andis uuele muuseumile maalid Peterburi Kunstide Akadeemia. Juba eelmise sajandi alguses andsid kollektsionäärid muuseumile oma kogusid. Peale revolutsiooni laienes Vana-Venele pühendatud kogu kirikutest ja kloostritest pärit esemete arvelt. Fonde täiendavad ka kunstnikud ise, eriti peale personaalseid näitusi. See traditsioon algas juba ammu ning jätkub tänaseni. Muuseum jätkab ajapikku muutumist: aina sagedamini kasutatakse uusi tehnoloogiaid, tekivad virtuaalsed filiaalid üle kogu maailma. Sealjuures ei asenda digitaalsed koopiad iialgi originaale. Isegi noored inimesed, kes on rohkem innustunud igasugusest multimeediast, käivad muuseumis, et näha tõelist Aivazovskit, Vereštšaginit ja teisi kunstnikke. Vaba aeg. Öine laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid, nautides Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatusest. Öösel läheme vaatama Neeva äärde sildade avamist. Esimese silla avamine orienteeruvalt kell 01.30.

3. päev

Hommikusöök. Väljasõit Repinosse, kus külastame Ilja Repini majamuuseumit. Repino kuulus koos muu Karjala kannasega 1947. aastani Soomele. 20. sajandi alguses oli see populaarne suvituskoht vene intelligentsi seas ja sai hüüdnimeks Karjala Riviera. Seal elas elu lõpuaastail Ilja Repin, kelle järgi alev 1948. aastal ümber nimetati. See kunstnik kuulub nende vene kunstnike hulka, kelle loomingut tuntakse kogu maailmas. Valdavalt teatakse Repinit kui suurt realisti, kelle sageli ühiskonnakriitilise alltekstiga teostelt leiab vaataja lihtrahva ja talupoja igapäevaelu peegelduse. Tagasiteel Peterburgi külastame Levašovo ja Piskarjovi memoriaale. Levašovo memoriaalkalmistule on püstitatud mälestusmärgid paljudele rahvastele, kes hukati Suure Terrori käigus, sealhulgas ka eestlastele. Piskarjovi memoriaaliga on seotud Suure Isamaasõja üheks traagilisemaks leheküljeks olnud Leningradi blokaad. Armeegrupi „Nord“ üksused lõikasid 30. augustil 1941 läbi Moskvat ja Leningradi ühendava Oktoobriraudtee ning 8. septembril katkes Leningradil igasugune side muu maailmaga. Algas Leningradi blokaad – II maailmasõja üks suurimaid humanitaarkatastroofe. Ohvrite arvu poolest ületas seda vaid holokaust. Teatrietendus „Tsirkusprintsess“ Jussupovi palee teatris kl. 19.00.

4. päev

Hommikusöök. Külastame Konstantini paleed. See on umbes 13 aasta eest valminud Venemaa presidendi särav - uhkeldav residents. Taastatud kompleks ühendab endas riikliku residentsi, nüüdisaegse kohtumistepaiga ja ajaloolis-kultuurilised funktsioonid. Lossi nooblite saalide interjöörid on taastatud lossi ajalugu järgivalt võimalikult originaalilähedaselt. Soojal aastaajal kasutavad riigipead lossi jõudmiseks valdavalt mereteed, sellest ka lossi nimetus – Putini mereresidents. Hoolikalt turvatud territooriumil on võimalik giidi saatel ringi liikuda. Ülemine park on kujundatud inglise stiilis ja alumine prantsuse pargikujunduse motiividel. Külastame ühiselt ostukeskust, kus on võimalik ka keha kinnitada. Eestisse jõuame hilisõhtul. Sõit Tallinn-Tartu.

HIND:
299 € korduvreisija soodushind

319 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • öömaja ***hotellis koos hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
  • eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 72 €,
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • Konstantini palee 20 €,
  • Jussupovite palee 19 €,
  • ühene majutus 99 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu!


VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass ja 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 15.04.2019! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi!


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):


Täiskasvanu 
Sõit Neeval
1000 RUB
Vene muuseum
500 RUB
Nikolai Roerichi majamuuseum
300 RUB
Ilja Repini majamuuseum
300 RUB
Al. Nevski Lavra kunstimeistrite nekropol 
400 RUB
Gattšina palee
400 RUB

Lõunasöök                al. 500 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles