Sankt-Peterburg

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 279 €

 

 

Gatchina

 

Gatchina

 

Jussupov

 

Jussupov

 

Peterburg

 

Peterburg

22.04 - 25.04.2018

St. Peterburg – Petrograd – Leningrad – St. Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 05.00 Vanemuise alumisest parklast ja Tallinnast kl. 08.00 Rahvusraamatukogu eest parklast! (NB! Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige.) Peale piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Gattšina palee ja park pärineb Katariina Suure aegadest. 1765. aastal kinkis keisrinna selle palee kingituseks oma lemmikkrahv Grigori Orlovile. Maaliline maastik koos järvede ja jõgedega võimaldas luua tähelepanuväärse arhitektuurilise koosluse. Palee kavandas itaalia arhitekt Antonio Rinaldi. Jõuame St. Peterburgi, mis pakub Neeva kallastel ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid, nautides Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatusest. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Linna süda – Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust loetakse linna asutamispäevaks. Õuel asuv katedraal on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos oma 122 m kõrguse tornikiivriga. Sädelevad lühtrid, roosad ja rohelised korintose sambad, kõrged võlvlaed – see on suurepäraseks fooniks Romanovite dünastia monarhide hauamonumentidele. Vaba aeg lõunasöögiks. Jussupovite palee, mis on üks ilusamaid erapaleesid St. Peterburgis. See oli kuulsa aadliperekonna Jussupovite omanduses, kes ei olnud tähelepanuväärne mitte ainult oma rikkuse, vaid ka rolli tõttu, mida Venemaa ajaloos mängisid. Palee oli pere omanduses aastatel 1830-1917. Palees on tänapäevani üleval pildid, mis kuulusid kunagi perekonna kunstigaleriisse. Palees asub ka teater, mis on koopia Maria teatrist. Lisaks saab külastada pereliikmete eraruume, kust peegeldub iga pereliikme iseloom ja maitsemeel. Iga Jussupovi põlvkond on mõned toad ümber projekteerinud, mille tulemusena paleest moodustus muuseum, kus näeb ajaloolist interjööri 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi alguseni. Ekskursiooni käigus külastatakse ka tuba, kus leidis aset Grigori Rasputini mõrv. Näeb vahakujusid mõrva osalistest ja Rasputinist endast. Ühine õhtusöök restoranis koos folklooriprogrammiga (lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi Ermitaaži, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, keisriperekonna esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi, alates kunstiteostest lõpetades arheoloogiliste leidudega. Parima ülevaate muuseumist ja selle aaretest saab ekskursioonil kohaliku eestikeelse giidiga. Peterburi Jaani kirik on 1860. aastal valminud luteri kirik Peterburis. Enne 1930. aastal toimunud võõrandamist ja restaureerimist toimusid seal Peterburi Jaani koguduse jumalateenistused. Kirik sai oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. 38 meetrise torni tipus on 6,6 tonnine kullatud ristiga kiiver. Kell 19.00 Maria teatris P.Tšaikovski “Padaemand“.

4. päev

Hommikusöök. Menšikovi palee on Peterburi vanim säilinud palee. Peeter I aatekaaslase, Peterburi esimese kuberneri palee, mis oli suurem ja uhkem kui keisri enda oma. Selles palees võeti vastu kõrgeid külalisi ning peeti Peeter I ja Katariina pulmad. 1966 - 1981 tehti hoones põhjalikud renoveerimistööd ja avati Ermitaaži filiaalina eksponeerimaks 18. sajandi esimese veerandi vene kõrgaadli elu-olu. Antud perioodist ei ole palju säilinud, seda enam on Menšikovi palee ehitisena haruldane oma hästisäilinud interjööri ja esemetega. Peterburi võimas Kaasani kirik meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Nõukogude ajal asus pühakojas ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Vaba aeg. Alustame koduteed. Sõit Tallinn-Tartu.

HIND:
279 € korduvreisija soodushind

293 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • öömaja hotellis koos hommikusöökidega,
 • kõigi mugavustega buss,
 • giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
 • eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 72 €,
 • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
 • Maria teatri piletid 63 €, vaja tellida ja tasuda kohe reisi tellimisel!,
 • Ermitaaži pilet (sissepääsuga eelisjärjekorras) 20 € täiskasvanu, 15 € alla 18a laps,
 • Jussupovite palee pilet 19 €,
 • õhtusöök folklooriprogrammiga 30 €,
 • ühene majutus 85 €.

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass ja 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud 12.03.2018. NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Gattšina palee
400 RUB
Peeter-Pauli kindluse sissepääs 450 RUB
Menšikovi palee 300 RUB
Sõit Neeval 700 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB
Lõunasöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles