Prantsuse Riviera, päikeseline Provence ja Alpid I

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 1089 €


Vaata reisi marsruuti


 

Nice

 

Riviera

 

Ephrus

 

Capferrat

 

Monaco

08.08 - 15.08.2019
NICE – EZE – MONACO – CANNES – VALLAURIS – AIX-EN-PROVENCE – ARLES – LES BAUX – ROUSSILLON – SISTERON – BRIANÇON – CHAMONIX – MONT BLANC – YVOIRE – GENF

Riviera - puhkajate paradiis. Uhke kaldapromenaad elegantsete hotellide, restoranide, kohvikutega palmide vahel, millest ühele poole, vaid mõne sammu kaugusele jääb soe ja kutsuv meri, teisele poole vanalinn ja kindlusemägi, kus on säilinud veel roomlaste amfiteatri ja termi varemed. Phoenix’i lillepark - ainulaadne Euroopas. Eze mägiküla, kust avaneb kauneim vaade lahele. Kindlusevaremed ja eksootiline kaktuste aed. Monaco - paradiisinurgake Euroopas. Monte Carlo - mille mängupõrgud said kuulsaks juba eelmisel sajandil.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.20. Lend Tallinn-Riia kl 05.45-06.35; Riia-Nice kl 07.50-09.55 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli, pagasi saab paigutada hoiuruumi. Tubadesse majutus pärastlõunal. Vaba päev puhkuseks. Nice – Riviera pealinn ja kuninganna, puhkajate paradiis. Koht, kus on olemas kõik, mida suvitaja süda võib ihaldada. Soe meri, uhke kaldapromenaad, elegantsed hotellid palmide all, vabaõhukohvikud. Jumalik puhkusepaik nii luksusliku elu ja rannamõnu nautijatele kui ka kunsti- ja arhitektuurisõpradele. Maailmakuulus Inglise promenaad, mida palistavad sajandivanused palmid ning millel ja mille ümber keeb elu hoolimata kellaajast. Majutus järgnevad 3 ööd Nice’i kesklinnas ranna lähedal ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikul soovijatele Nice’i linnaekskursioon. Cours Saleya lilleturg on Prantsusmaa üks vanimaid ja värvikamaid turgusid. Hommikuti on see puuviljade ja lillede päralt, õhtul täis kohvikute ja restoranide laudu. Kindlusemäelt avaneb vaade sadamale, lahele ja taamal asuvatele mägedele. Alles siit on näha, kui pikk on Inglaste promenaad! Vanalinna arhitektuur näitab linna pikaajalist sidet Itaaliaga. Pärastlõunal soovijatele väljasõit kuulsuste poolsaarele Cap Ferrat’le, mis on rikaste mängumaa oma ainulaadsete villade, luksuslike aedade ja kaunite jahtidega. Kõrged hekid ja väravad kaitsevad eksootilisi villasid. Külastajatele on avatud vaid paruness Ephrussi de Rothschildi villa, mille ta rajas oma rikkaliku kunsti- ja mööblikollektsiooni hoidmiseks. See on imekaunis ehitis Belle Epoque ajast. Villa ümber on rajatud kaunid erinevates stiilides aiad, mis pidid talle meenutama reise erinevatesse paikadesse ümber maailma.

3. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit Monacosse (lisatasu eest). Sõidame mööda kaunist Moyense Corniche’i rannikuteed Monacosse. Teel avanevad lummavad vaated Vahemerele. Peatus Eze mägikülas, mida igal aastal külastavad sajad turistid ja kunstnikud. Kuulus kaktuste aed, kust avaneb kauneim vaade Rivierale. Parfüümitehase külastus. Monaco – riik, millest jääb meelde ilu, rikkus ja küllus. Pastelsetes toonides majad, kaunid pargid, valged jahid sadamas, luksusautod… Külastame vürsti paleed ja katedraali. Monaco pärl – kuulus Monte Carlo Casino koos imeilusa aiaga. Ka teil on võimalus oma õnne proovida.

4. päev

Hommikusöök. Sõidame mägedes asuvasse Vallauris´sse, kohta, kus Picasso elustas vanad pottsepatraditsioonid. Jalutuskäik kitsastel tänavatel ja keraamikapoodides. Soovijad võivad külastada Picasso muuseumi. Sõit Cannes’i - kinofestivalide linna: luksusjahtide sadam, Boulevard de la Crosette, vanalinn, Tähtede allee, kus saab võrrelda kuulsuste käejälgi enda omaga. Ilusad liivarannad ja aeg supluseks ning lõunasöögiks. Sõidame Provence’i. Jalutuskäik Provence’i vanas pealinnas Aix-en-Provence’is. Majutus järgnevad 2 ööd Aix-en-Provence’i ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Selle päeva pühendame Provence’ile, mis on üks Prantsusmaa kaunimaid piirkondi. “Päikese kuningriik”, mille hallikad lubjakivimäed, violetsed lavendlipõllud, kuldsed päevalilleväljad ja hõberohelised oliivisalud on inspireerinud sajandite jooksul paljusid kunstnikke ja kirjanikke. Linnaekskursioon Arles’is, mis kuulus kunagi Rooma impeeriumile. Tänapäeval seisab siin selle ajastu tunnistajana mitmeid suurejoonelisi varemeid. Iidset Amfiteatrit kasutatakse härjavõitluste pidamiseks. Alpilles’ mäeahelik valgete viljatute külgedega sinise taeva taustal. Mägesid läbivates orgudes kasvavad oliivi- ja mandlipuud, mäenõlvadel viinamarjaväljad. Ahelikust eraldiasuval 280 m kõrgusel kaljul seisab varemetes kindlustus. See on kunagise uhke ja kuulsa Les Baux linna asupaik. Valendaval mäekünkal asub vana küla oma kaitsvate müüridega. Siin on inimtühi keskaja kummituslinn, mille aknaavad haigutavad koobaltsinise taeva poole. 11. saj. valitsesid seda ala rikkad ja julged Les Baux’ isandad. Provence’i südames asub kaunis ja karmilt sakiline Luberoni mäeahelik, värviliste mägede maailm. Omapärane ala puutumatute metsade ja kaljuse maastiku ning maaliliste vanade küladega küngaste otsas. Roussilloni ümbruse kaljustest mägedest saadakse ookrit. Siinkandis on kõik punane: liiv, kivid, majade krohv ja katusekivid. Kordumatu välimusega ookrikaljud, mis säravad kõikvõimalikes kollastes ja punastes värvitoonides. Jalutame mööda Hiiglaste teed punakollaste kliffide vahel. Sõit läbi Luberoni põhjanõlval asuvast ühest ilusamast terrasskülast – Bonnieux’st. Öömaja samas hotellis.

6. päev

Hommikusöök. Alustame teekonda piki Durance’i jõeorgu Prantsuse Alpidesse. Jõuame Napoleoni teele. Mälestustahvlid ja monumendid, millel on lendav kotkas ja lause tema kõnest: ”Võit liigub üle maa, kotkas trikolooriga lendab kirikutornilt kirikutornile kuni ta jõuab Notre-Dame’i tornidesse”. Need meenutavad imperaatori teekonda 1815. a. Elba saarelt Pariisi. Provence’i põhjapiiril asuv Sisteron seisab kohas, kus Durance’i jõgi voolab läbi kõrgete kaljude vahelt. See on viimane Provence’i linn meie teel. Teeme jalutuskäigu vanalinnas ja soovijad saavad tõusta ka kindluse müüridele, kust avanevad vaated linnale ja seda ümbritsevatele mägedele. Jätkates teed põhjapoole jõuame Serre-Ponconi veehoidla juurde, mis on üks Euroopa suuremaid reservuaare. Sõit mööda veehoidla kallast läbi tunnelite ja üle sildade. Väikesed külakesed, kaunid vaated veehoidlale. Läheme külla “Tanukestega daamidele”. Moreensambad, mis on erosiooni eest kaitstud kaljumütsidega. Need omapärased loodusmoodustised on Euroopas erakordselt haruldased ning Prantsusmaal unikaalsed. Jätkame sõitu mööda Durance’i jõe orgu. Jõuame Briançonnais’sse. Siinsed mäed ulatuvad taevani ja orud langevad uskumatu sügavuseni. Selle piirkonna keskel nelja oru kohtumispaigas asub 1321 m kõrgusel mägedes Briançon, Euroopa kõrgeim linn, mida ümbritsevad sajandite jooksul rajatud kindlustused ja müürid. Jalutuskäik mäel asuvas vanalinnas. Öömaja kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Guisane’i oru. Sõidame mööda Serre-Chevalier’st, mis on üks suuremaid põhjapoolsemaid talispordikomplekse Prantsuse Alpides. Ka suvel jätkub siin tegevust küllaga. Kõrged mäed, Meije liustik, tee tõuseb mööda Suure Galibier’i (3229 m) külge. Ületame Lautaret’ kuru (2058 m). Jätkame sõitu Galibier’ teel. Üks kuulsamaid Prantsuse Alpide teid, mis pakub võimalust sõita läbi karmi ja täiesti puutumatu kõrgmäestikuala. Fantastiline vaade Galibier’ kurult (2646 m), mis on üks kõrgemaid kohti Suurel Alpide teel. Sõidame läbi olümpialinna Albertville’. Jõuame Chamonix’sse, Euroopa kõrgeima tipu Mont Blanc’i jalamile. Ilusa ilma korral võimalus sõita tõstukiga 3842 m kõrgusele Aiguille du Midi mäetipule, kust avaneb fantastiline panoraam Mont Blanci massiivile ja Alpidele kolmes riigis (NB! Soovitav soojad riided ja jalanõud, tº võib ka suvel langeda –5 Cº-ni, päikeseprillid, päikesekreem). Sõit Annemasse’i. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

Hommikusöök. Sõidame Genfi järve äärde ja teeme peatuse Yvoire’is. See tuhandete lilledega kaunistatud keskaegne külake on populaarne käsitööliste ja kunstnike hulgas. Naudime vaateid järve Šveitsi poolsetele kallastele ja nende taga paistvatele Juura mägedele. Sõidame edasi Genfi, mis on kindlasti üks kõige priviligeeritumaid linnu Šveitsis tänu oma harukordsele asupaigale kauni järve kaldal. Linnal on meeldiva ja mugava linna imidž. Quai du Mont-Blanc’ilt avaneb vaade järvele ja linna ümbritsevatele mägedele. See on linnaelanike meelispaik jalutuskäikideks. Jet d'Eau (veejuga) on Genfi sümboliks nagu Eiffeli torn Pariisile ja on üks kõrgemaid purskkaeve maailmas (145 m). Inglise aedade alguses asub üks Genfi kõige rohkem pildistatavamaid kohti – lillekell oma üle 6500 taimega. Jalutuskäik vanalinnas. Sõit lennujaama. Lend Genf-Helsingi kl 19.00-22.55; Helsingi-Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
1089 € korduvreisija soodushind

1149 € tavahind

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Nice, Genf-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 120 € (seisuga 23.08.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • mugavustega buss,
  • öömajad ***hotellides koos hommikusöögiga (2-sed toad),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

 LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • väljasõit Monacosse 28 €,
  • ühene majutus 300 €.

Nice’i ***hotell on Hotel Alber 1er, suurepärase asukohaga heatasemeline hotell Nice’i kesklinnas. Hotell asub vanalinna ja turu lähedal, linna peaväljakust Massénast vaid kiviviske kaugusel. Lähiümbruskonnast leiab laia valiku baare, restorane ja kauplusi. Kõikides tubades on konditsioneer, wc/dušš, tualetitarbed, föön, seif, TV, telefon ja külmkapp. Hommikusööki serveeritakse rootsi lauas. http://www.hotel-albert-1er.com

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, rannarätik, ujumisriided, ujumissussid (sest Nice’i rand on kivine), päikeseprillid ja päikesekreem.

 

Lendudel teenindavad AirBaltic ja Finnair. Toitlustus ja joogid on lisatasu eest. Tagasilennul pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Ephrussi de Rothschildi villa 12 €
Eze kaktuste aed (kauneim vaade Rivierale) 3.50 €
Monako: vürsti palee 8 €
Monte Carlo kasiino sissepääs 14 €
   (NB! Kaasas peab olema ID-Kaart või pass, ei tohi olla sportlik 
   riietus, lühikesed püksid jne, alla 18a sisse ei saa)  
Monako Okeanograafia muuseum 16 €
Nice'i linnatransport 1.50 €
Arles'i amfiteater 8 €
Les Baux kindlus 10.50 €
Roussillioni hiiglaste tee 2 €
Sisteroni kindlus 6.60 €
Tõstuk Aiguille de Midi (3466 m) (ed-tag) 59.90 € täisk, 50.90 € kuni 15a ja al 65a

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles