Portugali ringreis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 859 €

 

4 vaba kohta

 

Vaata reisi marsruuti

 

Lissabon

 

Lissabon

 

Sintra

 

queluz

 

cabo da roca

 

porto

20.05 - 26.05.2018
LISSABON – SINTRA – PENA PALEE – CABO DA ROCA – QUELUZ – ÓBIDOS – NAZARÉ – BATALHA – COIMBRA – BUÇACO METSAPARK – RONGISÕIT DOURO ORUS – PORTO

Rikkaliku ajaloopärandiga maa oma linnade, mägede ja mõnusate puhkerandadega. Ei puudu ka veinid, muusika ja lõbustused. Riik, mille olnud aegade vägevust kinnitavad paljud võimsad ehitised üle kogu maa, eredamateks näideteks kloostrid ja kirikud. Portugallasi kutsutakse Lõuna-Euroopa skandinaavlasteks – lihtsad, vaoshoitud, siirad ja südamlikud.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures kl. 04.45 (Terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas). Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.15-07.45, lend Frankfurt-Lissabon kl. 09.10-11.10 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aega paar päeva enne reisi). Lissabon – linn seitsmel künkal Tejo jõe suudmes. Sõidame Tejo teisele kaldale, kus kõrgel jõe kohal kõrgub Cristo Rei, hiiglaslik väljasirutatud kätega Jeesuse kuju. Siit avaneb fantastiline vaade Lissabonile ja jõele. Majutus hotelli. Ekskursioon Lissaboni vanalinnas: Sao Jorge kindlus, Se Patriarcali katedraal, Alfama. Majutus järgnevad 3 ööd Lissaboni keskuses ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Väljasõit Serra de Sintrasse. Need on rahulikud ja rohelised mäed, kust avanevad kaunid vaated ookeanile. Kena mägilinna Sintra oivaline asukoht graniitmäestiku põhjapoolsetel nõlvadel tegi sellest Portugali kuningate ja ülikute suvise lemmikpuhkepaiga. Vanalinnast algab järsk ja käänuline tee üles mäkke, mis möödub puude vahele peidetud suurejoonelistest maamõisatest. Hiiglaslik, eksootiliste puude ja põõsaste ning looklevate jalgradadega metsapark ümbritseb Peña paleed. See on 19. sajandil prints Ferdinandi poolt mäetipule ehitatud fantastiline kahvatukollastes ja -punastes toonides suvepalee. Cabo da Roca – Euroopa mandri kõige läänepoolsem punkt. Kõrge, kaljune ja tihti udune neem, millega lõpeb Euroopa ja kust edasi laiub vaid tuhandeid kilomeetreid ookeani avarusi. Edasi sõidame vaatama rokokoo-stiilis Queluzi paleed, Portugali troonipärijate elupaika, mida ümbritsevad kujude, purskkaevude ja pöetud ilupuudega aiad. Õhtul soovijatele FADO kontsert (lisatasu eest). Fado on Portugali rahvusele ainuomane muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse kitarril. Need on laulud saatusest, igatsusest... ning neis avaldub portugallase hing.

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame jõe kaldal asuvat ajaloolist Belemi kvartalit, kust läksid teele kuulsad portugali maadeavastajad, et leida senitundmatuid maid kaugel-kaugel seitsme maa ja mere taga. Rikkaliku manuelin-stiili parimad näiteid on Belemi torn ning maadeavastuste aja jõukuse monument Dos Jerónimose klooster, kuhu on maetud ka Vasco da Gama. Lissaboni okeanaarium, üks suuremaid akvaariume Euroopas, mis asub 1998. a. EXPO jaoks rajatud uues linnajaos.

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Alustame sõitu põhja poole. Óbidos on võluv keskaegne linnake, mille valgekslubjatud maju ümbritseb praeguseni linnamüür. See oli läbi ajaloo traditsiooniliseks pulmakingiks kuningannale. Sõidame ookeani kaldal asuvasse endisesse kalurikülla Nazarésse. Kõrgete rannakaljudega ääristatud laias lahes paiknev kitsaste tänavatega suvituslinnake rannas traatraamidel kuivava kala ja mitmekihilistes seelikutes vanaprouadega, on säilitanud oma traditsioonilise karakteri. Naudime vaateid kaljusele rannikule ja jalutame endises kalameeste kvartalis. Soovijad võivad käia ka ookeanis. Sõit Batalhasse, kus asub 14. sajandil Hispaania üle saavutatud võidu auks ehitatud UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Santa Maria da Vitoria klooster – portugali gootika meistriteos. Coimbra oli Portugali esimeseks pealinnaks ja on praeguseni tuntud oma vana ülikooli poolest. Portugallaste jaoks on Coimbras rahvuse juured ning külaliste jaoks põnev ajalooline rikkus. Linnaekskursioon vanalinnas. Kindlust meenutavat 12. saj. pärit katedraali peetakse Portugali kauneimaks romaani stiilis ehituseks. Külastame ka endises kuningapalees asuva Coimbra ülikooli peahoone uhkemaid ruume ja näeme ka barokkstiilis vana raamatukogu. Öömaja Coimbra kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame Buçaco metsa. See praegu 105 ha suurune müüriga ümbritsetud metsa-ala kuulus 1300 aasta jooksul kirikule. Sinna on aegade jooksul istutatud üle 700 erineva kohaliku ja eksootilise puuliigi tehes sellest ühe liigirikkaima metsapargi Euroopas. Selle keskel asub harukordne 19. saj. lõpus ehitatud pillavalt uhke uusmanueliin-stiilis Portugali kuningate jahiloss. Pargi kuuest allikast suurimast saavad alguse kaskaadid, mis laskuvad alla magnooliatega palistatud lammijärve. Selle juurde kulgev sõnajalaorg on ääristatud kogu maailmast pärit lopsakate sõnajalgpuudega, mis annavad orule troopilise õhustiku. Sõidame läbi Portugali mägise sisemaa „Kuldse jõe“ Douro äärde. Teeme rongisõidu Douro jõe maaliliste kõrgete kallaste vahel, mida katavad tuhanded terrassidel asuvad viinapuuistandused ja metsad. Jõuame Portosse. See linn andis nime nii Portugalile kui ka portveinile ja on olnud alaline Lissaboni konkurent ning suur veinieksportija. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinnas hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Ekskursioon Porto vanalinnas, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Aukartustäratav katedraal, 19. saj. börsihoone oma kauni Araabia saaliga, rikkalikult kaunistatud São Francisco kirik, Cais da Ribeira oma vanade kivist majadega. Siin võib näha selle piirkonna tüüpilist arhitektuuri, kööki, kaubandust ja traditsioone. Linnas on lisaks kahele ülikoolile ka portveiniinstituut. Siin asub ka Eiffeli poolt projekteeritud kõrge terasest raudteesild. Portveini keldri külastus. Saate tutvuda portveini valmistamise saladustega ja degusteerida mõningaid marke. Vaba aeg Portos. Öömaja samas hotellis.

7. päev

Varahommikul transfeer lennujaama. Lend Porto-Frankfurt kl. 06.00-09.40, lend Frankfurt-Tallinn kl. 13.45-17.00 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
859 € korduvreisija soodushind

902 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Lissabon, Porto-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 123 € (07.06.2017 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • kohalik buss ringreisiks,
  • rongisõit Douro jõe orus (a 10 €),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 222 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. 


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Sao Jorge kindlus 8.50 €
Cristo Rei (lift) 5 €
Queluzi palee 10 €
EXPO-s Okeanaarium 14 €
Pena loss + buss mäkke 14 € + 5 €
Fado kontsert (rahvusmuusika)  al. 20 €/ koos õhtusöögiga 35-40 €
Batalha klooster 6 €
Coimbra ülikool 9 €
Porto börsihoone 8 €
Sao Francisco kirik 3 €
portveini keldri külastus 4 €
metroopilet Lissabonis 1.40 €
trammipilet Lissabonis 2.85 €
kiirtrammipilet Portos 1.20 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles