Poolat avastama

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 499 €


Vaata marsruudi kaarti

 

 

Krakow

 

Zakop

 

Warsaw

 

Zakop

 

Zamosc

 

Zamosc

25.07 - 31.07.2019

Poola on riik, kus siiani võib tunda muistse suurriigi vaimu ja võimsust, näha vanu uhkeid kindlusi ja suurejoonelisi kirikuid. Poolas on vaheldunud kuningad ja piirid. Siin on teinud ajalugu mitmed kultuuritegelased ja teadlased. Loodus on mitmekesine ja leidub muudki huvitavat. Poola tasub avastamist.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 06.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl. 09.00 Rahvusraamatukogu eest parklast (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda, palun kontrollige). Sõit läbi Baltimaade. Õhtuks jõuame Poola pealinna Varssavisse. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Poola pealinnas. Lazienki park on üks suuremaid palee- ja pargiansambleid Euroopas ning pealinlaste meelispuhkepaigaks. Siin asus viimase Poola kuninga suveresidents. Vanalinn, mis 1980. a. kanti UNESCO Maailma Kultuuripärandi nimekirja, oma uhkete gooti kirikute ja kaunite renessanss- ning barokkfassaadidega linnakodanike elumajadega. Püha Risti kirikus puhkab helilooja Fr. Chopini süda. Külastame kesklinnas asuvat Varssavi kuningalossi. Lossiväljakul asuvad ka kuningas Sigismundi sammas, mis on linna vanim monument aastast 1644, ja Püha Jani katedraal. Teeme peatuse Poola kuningate suveresidentsi Wilanowi lossi juures. Vistula jõe kaldal asub kuningas Jan III Sobieski suveresidents koos luksusliku 106 ha suuruse barokkpargiga. Seda lossiaeda kutsutakse Poola Versaille´ks. Wilanow on poolakate üks armastatumaid kohti, mida teatakse hästi ka mujal. Originaalse arhitektuuriga loss ja selle juurde kuuluv barokne aed on väga kaunid. Jõeäärsele promenaadile pääseb valgepöökidest pügatud võlvkaarte ja alleede kaudu. Jalutuskäik lossiaias. Sõit Krakovisse, endisesse Poola pealinna. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Krakovi linnaekskursiooni alustame Waweli mäelt. Külastame keskaegse katedraali kabelit ja kuningate residentsi, mille varakamber sisaldab väärtuslikke kuningavõimu sümboleid. Edasi suundume südalinna, mis on nagu raidkunsti ajalugu, koht, kus kivid räägivad. Krakov oli esimene linn, mille UNESCO kandis maailma kultuuripärandi nimekirja. Imetleme kloostreid, kirikuid, uhkeid losse ning kauni arhitektuuriga maju. Siin asub ka üks maailma vanimatest ülikoolidest. Linna keskuseks on Rynek Glowny – Euroopa kauneimaks peetud turuplats, mille ümber omal ajal ehitati ilusaid häärbereid. Sõidame Wieliczka soolakaevandusse, mis on eksisteerinud üle 700 aasta ja katab tohutu maa-ala. Rohkem kui 2000 koopas üheksal tasapinnal on kaevandamine lõpetatud. Laskume kaevandusse ja külastame seda imepärast ning müstilist maailma. Maa-alune järv, koopad ja kabelid, millest ilusaimat valgustavad soolakristallidest kroonlühtrid.

4. päev

Hommikusöök. Külastame läheduses paiknevat Kalwarija Zebrzydowska kloostrit, mis on populaarne palverännakute sihtpunkt. Kalvaaria maalilist orgu läbiva ristitee ääres on kabelid, pühamud ja väikesed kirikud. Kirik, klooster ja palverännakute park kuuluvad UNESCO Maailmapärandi nimekirja. 17. saj. barokk-kirikus asub Kalvaaria kaitsepühaku Madonna maal. Igal aastal etendatakse kohapeal munkade ja rahvateatri koostöös Kristuse elu ja kannatusi käsitlevat Passioni, mida tullakse vaatama igalt poolt Poolast ja kaugemaltki. Sõit Gubalowka ja Tatrate vahelises orus asuvasse Poola talvepealinna Zakopanesse. Selle paiga kuurordi- ja puhkekeskuse aeg algas 19. saj. teisel poolel. Maaliline väikelinn on tuntud oma puitvillade ja jalakäijate tänava Krupowka poolest. Saab proovida ka kohalikke lambapiimajuustusid. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalik sõita funikulööriga 1098 m kõrgusele Gubalowka mäele. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Poola kaguosas on keskmise suurusega mäed ja maalilised maastikud. Siinsed kirikud on suurepäraselt pikitud looduslikku keskkonda. Selle päeva lõppsihiks on maaliline Zamosc, mille itaaliapärase arhitektuuriga vanalinn on võetud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Linn ehitati Jan Zamoyski ettekujutuse ja soovi järgi. Tema eesmärgiks oli luua täiuslik linn ja loss, mis vastaks tema seisusele. Ta tahtis lossi kujundada selliseks, et see jätaks varju Krakovi kuningalossi. Oma suure plaani teostamiseks kutsus ta kohale Padova arhitekti Bernardo Morando, kelle käe all sündisid loss, arsenal, kirik, raekoda ja kodanike majad. Zamosc on ainulaadne linnaahitektuuri kompleks – selline võikski olla üks täiuslik linn. Sageli on seda hüütud Poola renessansi pärliks tänu oma kaunitele ajaloolistele hoonetele. Linnaekskursioon. Veedame õhtu vanalinnas. Öömaja vanalinna südames ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Sõit vojevoodkonna keskusesse Lublinisse, mis on kuulunud läbi aegade Poola tähtsamate linnade hulka. Külastame Lublini kindluslossi, mille juveeliks on 14. saj. Püha Kolmainsuse kabel oma unikaalsete vene-bütsantsi freskodega. Siin asub ka linna vanim ehitis – 13. saj. pärit kaitsetorn. 20. saj. on kindlus olnud tunnistajaks tuhandete poolakate hukkamistele nii II Maailmasõjas kui Stalini terrori ajal. Linnaekskursioon vanalinnas, kus on säilinud keskaegne linnaplaan, kirikud, linnakodanike majad, väravad... Keskväljaku kuulsaim ehitis on vana raekoda, kus kuningas Stefan Batory ajal asus Krooni Tribunal ehk seisuste kõrgeim kohus. Sõit Suwalkisse. Öömaja hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltimaade. Hilisõhtuks jõuame koju – Ikla-Tallinn-Tartu.

HIND:
499 € korduvreisija soodushind

529 € tavahind

HINNA SEES:

  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 137 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Varssavi kuningaloss kohaliku giidiga  38 PLN (õpilane 29 PLN)
Wilanowi lossi aiad   5 PLN (õpilane 3 PLN) 
Waweli loss koos kohaliku giidiga   28 PLN (õpilane, pensionär 21 PLN) 
Waweli katedraal   12 PLN  
Wieliczka soolakaevandus   94 PLN (õpilane alla 25a 74 PLN)  
Lublini kindlus
15 PLN (õpilane 10 PLN)
Funikulöör edasi-tagasi
22 PLN
Söögikord Leedus al. 10 €
Söögikord Poolas u. 25 PLN, WC – 1 PLN

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles