Mallorca kultuuri- ja puhkusereis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 949 €

 

 

Palma

 

Mallorca

 

Draakoni koopad

 

Porto Cristo

 

Valldemossa

 

Valldemossa

 

Calobra

 

Port de Soller

 

Binissalem

 

Alcudia

 

Pollenca

 

Formentor

05.09 - 12.09.2018

Muretu meelega Mallorca! Maaliline loodus, imelised liivarannad valge, peene liivaga, romantilised kaunid lahesopid, varjulised vahemerelised männimetsad kaldaid ääristamas, supelrannad türkiissinise veega... See on Baleaaride suurim saar - tuhandenäoline Mallorca, mis võlub oma külalislahkuse ja turvatundega. Siinne loodus ja taimestik pakuvad piisavalt avastamist, nautimist ja silmarõõmu. Saarel võib kohata nii raskesti ligipääsetavaid kaljuseid lahesoppe kui valge liivaga randu, mäenõlvi, mille kõrgus on kohati enam kui 1400 meetrit üle merepinna, oliivi-, apelsini- ja mandlipuudesalusid, muinasjutulisi stalaktiidi-stalakmiidikoopad ja armsad keskaegseid linnakesi põnevate arhitektuurimälestistega.

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud)  kl. 16.30 Otselend Tallinn-Palma de Mallorca kl. 18.30-21.20 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Transfeer kuurorti Can Picafort. Majutus ****hotellis (kõik 7 ööd) (2-sed toad).

2. päev

VÄLJASÕIT (hinna sees) – ANDRATX, LA GRANJA, VALLDEMOSSA

Hommikusöök. Sõidame saare mägisele läänerannikule. Teeme põgusa peatuse kaunis sadamalinnas Andratx’is. Sõidame edasi mööda mereäärset mägiteed, kust avanevad suurepärased vaated Vahemerele ja saare kaljusele rannikule. Pildistamispeatus Banyalbufari küla lähedal. Terasspõldudel kasvatatakse köögivilju, samuti oliive ning erilist viinamarjasorti, millest valmib kuulus malvasia vein. Esporles’is külastame La Granja (sissepääs lisatasu eest) võluvat mõisakompleksi. Algselt 10. sajandil mauride poolt rajatud, hiljem korduvalt ümber ehitatud ning eraomandisse läinud suursugune maamõis on täna avatud publikule kui Mallorca eluolu läbi sajandite kujutav etnograafiamuuseum. Kompleksi kuulub elumaja koos kõrvalhoonetega ning farmeri eluks vajalike agregaatidega, samuti ilu- ja tarbeaed. Maitsta saab kohalikke hõrgutisi, sh sobrassadat ja kartulikooki, ning neid ka kaasa osta. Pärastlõunal jõuame ühte Mallorca kaunimasse ja kõige paremini säilinud linna – Valldemossa’sse, mille seletamatu atmosfäär on inspireerinud mitmeid kuntsnikke, kirjanikke ja heliloojaid. Külastame endist kartuuslaste kloostrit ja kuninglikku paleed Real Cartuja (sissepääs lisatasu eest), kus Frédéric Chopin ja George Sand veetsid ühe talve. Kloostrit ümbritseb kaunis aed, kus suvekontsertidel esitavad kuulsad pianistid Chopini heliteoseid. Sõit tagasi kuurorti. Õhtusöök hotellis.

3. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT - PALMA DE MALLORCA (lisatasu eest)

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit Baleaari saarte pealinna Palma de Mallorcasse. 2. saj eKr roomlaste poolt rajatud linn asub Mallorca lõunaosas kauni lahe ääres. Palma ajaloo eripära avaldub tema linnapildis, mida on sajandite vältel kujundanud paljude kultuuride esindajaid. Jalutame kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinnas: Es Baluard de Sant Pere - mereäärne kindlus, kus aastast 2004 asub moodsa kunsti muuseum, La Llonja – endine börsihoone, praegune kunstigalerii, La Almudaina - kuningate suveresidents, Cort - põneva arhitektuuriga raekoda, Plaça Major oma käsitööturuga, kaunid senjööride eramud siseõuedega.... Külastame 14.-16. saj mere äärde endise mošee asemele rajatud gooti stiilis katedraali La Seu, mille interjööri on 20. sajandi algul suuresti muutnud Antoni Gaudi. Vaba aeg lõunasöögiks ja šoppamiseks pealinnas. Sõit tagasi kuurorti. Õhtusöök hotellis.

4. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS; ÕHTUL SON AMAR ETENDUS (lisatasu eest)

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul soovijatele sõit Son Amari etendusele koos 4-käigulise õhtusöögiga. Näeme varieteeprogrammi, millesse on põimitud multikultuurset muusikat koos tuntumate lauludega, maailmatasemel koreograafiat ja hispaania flamenkotantsu, võimsaid, lausa uskumatuid tsirkusenumbreid, huumorit ja mustkunsti – seda kõike põnevas värvidemängus. Etenduse lõpus üllatus!

Õhtusöök hotellis (etendusele minejatele vabal päeval lõunasöök hotellis).

5. päev

VÄLJASÕIT (hinna sees) – FORMENTORI POOLSAAR, POLLENCA, PORTO CRISTO

Hommikusöök. Sõidame piki Pollença lahte Formentori poolsaarele, mis on ühtlasi saare kõige põhjapoolsem osa. Poolsaar ulatub kiiluna merre umbes 20 km pikkuselt, jättes oma teel maha rannikumerre väikesi laide. Maastik on siin põnev: kõrgete ja konarlike kaljude vahelt kasvavad välja erinevad taimed, sealhulgas isegi väikesed kõverikud mägimännid. Vaateplatvormilt Es Colomer avaneb unustamatu panoraam Vahemerele. Sõidame läbi Port de Pollença sadamalinna 6 km kaugusel asuvasse Pollença’sse. Tramuntana mägedega ümbritsetud linna üheks uhkuseks on 365 astmega kivist trepp, nn „Risti tee“ (Via Crucis), mis paljude iidsete küpressidega ääristatuna viib Calvari mäele lihtsa kabeli juurde. Siin treppidel toimub Suure Reede protsessioon. Soovijatel võimalus tõusta trepiastmeid pidi mäele. Edasi sõidame läbi kuulsa tennisetähe Rafael Nadali sünnilinna Manacori idarannikule Porto Cristo sadamalinna. Veepiiril on peidus palju imelisi koopaid. Külastame suurimaid ja kuulsamaid neist, üle 2 km pikkusi Draakoni koopaid (sissepääs lisatasu eest). Selle stalaktiitide ja stalakmiitide poolt loodud fantaasiamaailma nimetus pärineb vanast legendist, mille järgi valvas koopas piraatide ja templirüütlite salajast varandust hirmuäratav draakon. Kuulame väidetavalt maailma suurimalt maa-aluselt järvelt kostvaid kauneid muusikapalasid. Külastame lähedal asuvat Majórica pärlikeskust, et vaadata, kuidas käsitööna valmivad kuulsad Mallorca kunstpärlid, ja seda juba aastast 1890. Soovijatel on võimalus ehteid kaasa osta. Sõit tagasi kuurorti. Õhtusöök hotellis.

6. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT: LLUC, SA COLOBRA, SOLLER (lisatasu eest)

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit saare kõige kõrgemate mägede piirkonda. Tõuseme 525 m kõrgusele Lluci kloostrikompleksi juurde, mida peetakse Mallorca vaimseks südameks. Klooster on ka saare tähtsaim palverännakute paik, kuhu tullakse vaatama imettegeva Musta Madonna kuju, mis asub kloostri kirikus. Edasi võtame ette sõidu mööda paljude tõusude ja langustega Col de Sóller’i serpentiini. See kurviline tee on ehitatud mägede looduslikke jooni arvestades, mille tulemusena on ta eriliselt stabiilne ja püsiv. Jõuame loodusliku kunstiteose, Sa Calobra lahe äärde. 200 m kaljude vahel asuvasse lahesoppi suubub kiirevooluline jõgi, Torrente de Pareis, mis saab alguse Tramuntana mägedest ja voolab Mallorca suurima kanjoni põhjas mere poole. Vaba aeg lõunasöögiks. Teekond jätkub laevaga, kust avanevad lummavad vaated rannikukaljudele ja seal peituvatele koobastele. Jõuame sadamasse Port de Sóller, kust sõidame originaalse 19. saj lõpu San Fransisco linnatrammiga läbi apelsini ja sidrunisalude Sóller’i linna. Siinset apelsinimahla ja jäätist peetakse saare parimaks. Külastame Alfabia aedasid (Jardines de Alfabia), kus troopiline looduspark koos 18. sajandil ehitatud paleega on nagu oaas keset Tramuntana kõrgmäestikku. Sõit tagasi kuurorti. Õhtusöök hotellis.

7. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatel võimalus külastada 12 km kaugusel asuvat Alcudia linna, kus pühapäeviti peetakse tüüpilist Mallorca turgu. Müügil käsitööesemed, rõivad, jalanõud jms, ning loomulikult kohalikke hõrgutisi ja rikkalikult puuvilju. Alcúdia linnal on pikk ja huvitav ajalugu. Aastal 123 eKr rajasid roomlased siia Pollentia linna, millest on tänapäevaks väga vähe säilinud. Välja on kaevatud oletatavalt kogu Hispaania kõige väiksem Rooma amfiteater. Mauride saabumisega hakkas arenema asula nimega Alcudia. Kuningas Jaume II valitsusajal 13. – 14. sajandil rajati linnale kaitsemüür tornide ja mitme väravaga. Linnaga tutvumisel tasub teha jalutuskäik keskaegsel linnamüüril ja põigata sisse kaunisse St. Jaime kirikusse. Õhtusöök hotellis.

8. päev

Hommikusöök. Check-out kell 12.00. Lõunasöök hotellis. Vaba aeg puhkuseks. Transfeer lennujaama. Lend Palma de Mallorca-Tallinn kl. 22.20 – 03.40 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
949 € korduvreisijatele ****hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega

999 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • lennupiletid ja lennujaamamaksud Tallinn-Palma de Mallorca-Tallinn,
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi,
 • öömaja (2-sed toad) hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega,
 • ekskursioonid kohaliku litsenseeritud giidi ja eestikeelse tõlkega,
  o 2. päeval väljasõit (Andratx, La Granja, Valldemossa),
  o 5. päeval väljasõit (Formentori poolsaar, Pollenca, Porto Cristo),
 • eestikeelne giid-grupijuht,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • väljasõit pealinna Palma de Mallorcasse 36 €,
 • päevane saareringi ekskursioon (Lluc, Sa Calobra, Soller) 72 € (hinnas ka laeva, trammi ja looduspargi piletid) toimub, kui ette on tellinud vähemalt 25 soovijat,
 • Son Amar etendus koos transfeeride ja õhtusöögiga 73 €,
 • ühese toa lisatasu 4* hotellis 140 €.

Alcudia ja Port d'Alcúdia. Alcudia asub 60 km pealinnast Palmast põhja poole, kus on Mallorca kauneimaks peetav 14 km pikkune liivarand ning põnevad ajaloolised vaatamisväärsused. Alcudia lahe ranniku valge liivaga rannajoone ühes otsas on Alcudia ning teises Ca'n Picaforti kuurort. Vesi siin läheb aeglaselt sügavaks, olles supluseks oivaline rand. Lähedal paiknev Albufera looduspark on lindude kaitseala, looduspargis on ka märgistatud matkarajad.

 

Hotell THB Gran Playa (4*), ainult täiskasvanutele mõeldud hotell, asub Ca’n Picaforti randadest vaid 100 meetri kaugusel. Hotellil on bassein, mullivann ja merevaatega saun, pakkudes rahulikku ning sõbralikku atmosfääri. Kõik avarad ja valgusküllased toad on tasuta WiFi-ühenduse, kaabeltelevisiooni ja konditsioneeriga. Ca’n Picaforti kesklinn on vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel. Seal asuvad erinevad poed, baarid, restoranid ja diskoteegid. Lähedal on ka bussipeatus, kust väljuvad regulaarselt Port d’Alcudiasse, Alcudiasse ja ka pealinna Palma de Mallorca’sse viivad bussid. Albufera looduspark on vähem kui 1 km kaugusel, Port d’Alcudia jääb 8 km kaugusele. http://www.thbhotels.com/en/hotel-gran-playa-can-picafort/

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart (võimalusel mõlemad), mugavad jalanõud, ujumisriided, rannalina.

 

Tšarterlend. Lendu teenindab SmartLynx Airlines. Smartlynxi lennukipersonal räägib inglise, eesti ja vene keelt. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x20 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

* Mugavat transporti Tallinna lennujaama ja Tartu vahel pakub AirportShuttle. Vaata lähemalt http://www.tartaline.ee/

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Draakonikoopad
14 € täisk, 7 € laps 3-12a
La Granja
12.50 €
Real Cartuja
9.50 €

 

Mallorcas on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile. Selleks arvestage kokku u 5 € inimese kohta.

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles