Majesteetlikud Alpid

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 889 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Alpid

 

Grossglockner

 

Alpid

 

Isola Bella

 

Swiss miniature

 

Swarovski

31.07 - 05.08.2018
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.10-07.40; Frankfurt-Salzburg kl. 09.00-09.55. (NB! Kohalikud ajad. Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Sõit Baierimaale. Maalilised külakesed, tüüpilised lillerõdude ning omapäraste seinamaalingutega majakesed, kaunid sibulkuplitega kirikud. Taamal kõrguvad Alpid. Berchtesgaden, mis on kolmest küljest piiratud kõrgete mägedega (kuni 2712 m) ja on läbi aegade olnud meelispaigaks looduse metsikut ilu ihkavatele valitsejatele ning erakmunkadele. Tõstukiga on võimalik sõita vaateplatvormile Kehlsteinil, kus asus ka Hitleri “kotkapesa”. Paadisõit imeilusal Königssee järvel. Sõit Austriasse. Õhtusöök ja Tirooli õhtu koos muusika ning rahvatantsudega. Majutus järgmised 2 ööd Tirooli-stiilis hotell-külalistemajas Leogangis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõidame Grossglockneri piirkonda. Teele jääb piltpostkaartlik linnake Zell am See ning siis algab Kõrg-Alpi tee. Kõrged mäed, mis laskuvad all laiuvate järvedeni, teevad siinsetest aladest reisijate paradiisi. Piirkonna kaunimaid paiku on Grossglockner Hochalpenstrasse nimeline maaliline mägitee, mis viib otse Hohe Tauerni rahvuspargi südamesse. Viimases on enam kui 300 mäge, mis küünivad kõrgemale kui 3000 m ja palju liustikke. Teeme peatuse Kasereckis (1913 m), kaunid vaated orgu ja mägedele. Jalutuskäik mööda Keiser Franz-Josefi panoraamteed (2369 m kõrgusel). Wilhelm-Swarovski vaatlustorn, mille kolmel korrusel on võimalik teleskoopidega jälgida ümbrust, uurida liustiku ajalugu ning topiseid, kuulata loomade-lindude hääli, vaadata videot alpiloomadest. Soovijatel on võimalik matkata mööda Pasterze liustikuteed. Ehk õnnestub näha ka mägikitsi ja ümisejaid (koopaoravaid). Õhtusöök ja Tirooli õhtu koos muusika ning rahvatantsudega.

3. päev

Hommikusöök. Tutvume Alpide juustuvalmistamise traditsioonidega, maitseme kohalikku toodangut ja soovijad saavad lemmikuid ka kaasa osta. Sõit Swarovski Kristallimaailma. Sürreaalne unistustemaailm, mis on saavutanud rahvusvahelise kultuskoha maine. Mäekünka sisse on ehitatud „Imede kambrid“, kus kõik sillerdab, helgib ja särab. Hiiglase sees asuvas muuseumis näeme kuulsate disainerite loomingut, samuti erinevate kunstnike installatsioone ja teoseid, mis on täis Swarovski kristalle. Räägitakse, et Swarowski kristallimaailma sisenedes suudab inimene seal olles unistada vaid kõige kaunimatest asjadest. Tänapäevase tipptehnoloogia tulemusel lihvitud kristallid on paigutatud kõikvõimalikesse kompositsioonidesse ja esitlustesse alates kunstist kuni ruumikujunduseni. Meid ootavad maailma suurim, 300 000 karaadine kristall, muljetavaldav 595 detailist koosnev kristallist kuppel, kuhu sisse minnes kogeb, mismoodi on võimalik peegeldada sillerdavat lõpmatust. Alexander McQueeni disainitud kristallidest kuusepuu, maailma kalleim sein, mis on valmistatud kristallidest, ning muidugi Swarovski ehteid läbi aastakümnete jpm. Soovijad saavad kristalltooteid ja ehteid ka kaasa osta. Innsbruck on nii Tirooli liidumaa pealinn kui ka piirkonna kultuuri- ja turismikeskus. Jalutuskäik linnas. Triumfikaar, Maria Theresia tänav – esindustänav, millelt avaneb kaunis vaade kaljuse tipuga 2334 m kõrgusele Nordkette mäele. See on muutunud üheks Innsbrucki visiitkaardiks, mida kannavad mälus kõik seda paika külastanud inimesed. 15. sajandist pärit raekoda, mida kutsutakse ka linnatorniks. Linna üks embleemidest on Kuldkatusega maja. Toomkirik - Püha Jakobi katedraal. Hofburgi loss, millest Maria Theresia radikaalse ümberehituse tulemusena sai kaunis hilisbarokse ja õukondliku rokokoo stiilis palee, andes tunnustust Habsburgide dünastia enneolematust hiilgusest. Hofkirche, kus Maximilian I tühja hauda valvavad üleelusuuruses pronkskujud. Sõit öömajja. 3-käiguline õhtusöök (lisatasu eest). Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõit Šveitsi Graubündeni kantonisse. See on Šveitsi kolmkeelne kanton, ainus piirkond, kus räägitakse tänini retoromaani keelt. Sõidame üle 2383 m kõrguse Flüela kuru. Suusakuurort Davos on lähedalt seotud Thomas Manniga, kes sai siit inspiratsiooni raamatuks “Võlumägi”. Sõit lõunapoole Hinterrheintali oru kaudu. Via Mala on suurim ja muljetavaldavam kuristik Graubündeni kantonis. 300 meetri sügavune Reini jõe kanjon oma “keerisepottidega”. Jalutame 321 trepiastet alla galeriidesse ning vaateterrassile. Ületame suurel Alpe läbival teel paikneva 2065 m kõrguse San Bernardino kuru. Jõuame lõunapoolsete Alpide päikeselistel mäejalamitel paiknevasse itaaliakeelsesse Ticino kantonisse. Bellinzona, nn. Alpide võti, valvab ligipääsu kolmele mägiteele. Tänu oma paiknemisele Alpi kurusid ületavale teele jäävas orus, on linn olnud juba Rooma ajast saadik kindluslinn. Keskajal ehitasid Milano hertsogid siia kolm uhket kindlust, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Bellinzona linnapildist tõusevad erilise tunnusena esile 27 m kõrgune „valge torn“ ja 28 m kõrgune „must torn“ - see on Castelgrande oma tornide ja sakilise ringmüüriga. Külastame kindlust ja Bellinzona imekena lombardia stiilis vanalinna. Imetleme linnaväljakuid, arkaade, rõdudega pastelseid maju ja vanu kirikuid. Sõit Itaaliasse. Öömaja 2 järgnevat ööd ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Sõidame Stresa kuurortlinnakesse, kus on palju villasid ja parke. Soovijad saavad teha Maggiore järvel laevasõidu Bella saarele ning külastada seal asuvat Borromeo paleed ja selle Itaalia stiilis aedu. Alpide järskude nõlvade vahele peitunud varjulise Melide peamine vaatamisväärsus on Swissminiatur – Mini-Šveits. Park, kus on 1:25 mõõtkavas ehitatud 100 maketti Šveitsi märkimisväärsematest hoonetest ja loodusvormidest. Siin saab imetleda kõiki Šveitsi tähtsamaid vaatamisväärsusi. Sõit mööda Maggiore järve kallast. Siinses vahemerelises kliimas kasvavad jõudsasti korgi-, viigi- ja oliivipuud, datlipalmid ja bugenvillead. Soovijad saavad ka ujuma minna.

6. päev

Hommikusöök. Lugano järv on Ticino üks kaunimatest paikadest. Järve põhjakaldal väikeses abajas asetsev Lugano on Ticino suurim linn ja üks suuremaid järveäärseid kuurorte. Itaaliapärase olemusega õdusate väljakute, astmeliste tänavate ja kitsaste-käänuliste alleedega vanalinn Centro Storico. Palmidega palistatud varjuline järveäärne promenaad. Sõit Malpensa lennuväljale. Lend Milano (Malpensa)-Frankfurt kl. 14.25-15.40; Frankfurt-Tallinn kl. 21.00-00.15 (NB! Kohalikud ajad. Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
889 € korduvreisija soodushind

939 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Salzburg ja Milano-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 152 € (11.08.2017 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad hotellides (2-sed toad) koos hommikusöökidega,
 • 2 õhtusööki kokku 24 € väärtuses (1. ja 2. päeval),
 • mugavustega buss,
 • Grossglockneri Kõrg-Alpi tee maks (6 €/in),
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
 • 3. päeval 3-käiguline õhtusöök 10 €,
 • ühene majutus 80 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart. Ujumisriided, rannarätik, sobivad jalatsid mägedes liikumiseks.

 

Lende teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Berchtesgadeni tõstuk mäkke + bussisõit 16 €, kuni 14a laps 9 €
Paadisõit Königssee järvel 13.50 €
Tirooli muusika õhtu 10 €
Juustutöökoda koos degusteerimisega 3 €
Swarovski kristallimaailm 17 €, laps 6-14a 7.50 €
Innsbrucki Hofkirche kirik 5 €, kuni 19a laps tasuta
Via Mala kuristikku laskumine (grupile) 3.70 €, laps 2.80 €
Bellinzona kohaliku giidiga (tõlkega eesti keelde) 6.40 €
Laevasõit Maggiore järvel 8 €, laps 6.50 €
Bella saar (koos giidituuriga) 15 €
Mini-Šveits 15 CHF, üle 65a 13 CHF, laps 6-15a 10 CHF

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles