Lätimaa imelised mõisad ja lossid

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 139 €

 


Vaata reisi marsruuti


 

Jaunmokas

 

Jurmala

 

Jaunmokus

 

Bauska

25.05 - 26.05.2019

Lätit võib nimetada tuhande mõisa maaks nagu Eestitki. Seal leidub rohkelt kilomeetrite- pikkuseid põliseid alleesid juhatamas teed mõisamajadeni, mis unustusehõlma vajunutena on oma paremad päevad ammu minetanud. Ka aadlisuguvõsade nimed kõlavad tuttavalt: Ungern-Sternberg, Kosküll, Pahlen, Uexküll... Kõik see on Eestiga väga sarnane, aga samas ka uudne ja avastamist väärt.

1. päev

Väljasõit Tallinnast kl. 06.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Pärnust kl. 08.00 hotell „Pärnu“ eest (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige). Reisi algusest peale saadab Teid meie suurte kogemustega eestikeelne giid. Keset Gauja rahvuspargi põlispuid, koopaid, kaljusid ja järvi asub Ungurmuiža mõis, mis on üks paremini uuritud ja säilinud puitmõisamaju Lätimaal. Mõisakompleks ja park on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestised. Jaunmokas - ülirikkaliku kujundusega, silmapaistvate astmikviilude ja korstnatega punasest tellisest jahimõis valmis 1901. aastal. See ehitati šoti päritolu töösturist Riia linnapeale George Armsteadile. Arhitektiks oli Wilhelm Bockslaff, kes on samuti mitmete Eesti historistlike hoonete arhitekt. Siin on rikkalikult kaunistatud vanamoodsa sisustusega toad, ühisruumid jahitrofeedega ja huvitavad vanad ahjud. Tornist avanevad võrratud vaated ümberkaudsele maapiirkonnale. Sõit Jurmalasse, mis läti keeles tähendab sõna-sõnalt “mereäärne”. See on veetlev randade, metsade ja väikelinnade jada Liivi lahe ääres. Kuurortlinn, mis oma kauni roheluse ja kuldse rannaliivaga on Lätimaa üks kaunemaid linnu. Siin võib näha vanu puumaju ja sanatooriume kõrvuti tänapäeva spaadega. Väike jalutuskäik linnas. Sõit Jelgavasse, mis oli kunagi Kuramaa hertsogiriigi pealinn. Öömaja Jelgavas ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Kõige silmapaistvam mälestis hertsogiriigi perioodist on Jelgava loss, mis oli Bironi talveresidentsiks. Rastrelli poolt 18.saj. ehitatud loss on üks suurimaid barokkehitisi Baltimaades. Praegu tegutseb hoones Läti Põllumajandusülikool, kuid külastada saab muuseum-tuba ja Kuramaa hertsogite hauakambrit. Lühike jalutuskäik vanalinnas, kus mõnede huvitavate vaatamisväärsuste seas on ka Püha Siimeoni ja Anna õigeusu katedraal. Edasi sõit Bauska lähedale. Prantsuse stiilis aias asub Baltimaade suurim ja kauneim - Rundale barokkloss. Suursugune palee projeteeriti kuulsa Rastrelli, Talvepalee autori, poolt ja ehitati Kuramaa hertsogi Ernst Johann Bironi suveresidentsiks. Lossi interjöör, eeskätt Valge saal ja Kuldsaal on kujundatud rokokoostiilis. Lossis on 138 ruumi. Tutvume lossi sisemuse ja selle kunstivaradega. Loss koos oma suursuguse aiaga on üks Läti olulisemaid vaatamisväärsusi. Sõidame läbi Bauska, kus vasakul pool paistab Bauska linnus, mis asub kahe kauni jõe - Musa ja Memele ühinemiskohal kitsal kõrgete kallastega poolsaarel. Esimesed kaitserajatised olid siin üsna varakult, sest teadaolevalt hävitati linnus juba 1416. aastal. Asemele ehitati uus kindlustus - ebakorrapärane nelinurk viie torniga ja peasissekäiguga idapoolsete tornide vahelt. Mežotnes asus kunagi semgalite suuremaid linnuseid, siis ordu tugipunkt ja Kuramaa hertsogi valdus. Mežotne lossi kinkis Vene keisrinna Katariina II oma lapselaste guvernandile Charlotte von Lievenile, kes nõudis väärikat elamut. Nii püstitatigi itaalia arhitekti Giacomo Quarenghi projekti järgi klassitsistlik palee, mis kuulub Kuramaa losside tippude hulka. Lossi kauneim ruum on kunstmarmorist sammaste ja seintega kuppelsaal, mida kasutatakse pidulike ürituste korraldamiseks. Lossi ümbritseb inglise stiilis park. Pärast seda sõidame õhtust sööma Lido keskusesse, mis oma kolme korruse ja õlletehasega on tõeline toitude paradiis. Palkidest, tuuleveskiga, südantsoojendavalt trendivaba. Hilisõhtuks kodus. Sõit Pärnu-Tallinn.

HIND:
139 € korduvreisija soodushind

149 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • öömaja Jelgava ****hotellis koos hommikusöögiga,
  • mugavustega buss,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • kohalikud giidid mõisates ja lossides,
  • käibemaks.

LISATASU EEST:

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 25 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu   Seenior   Õpilane 
Ungurmuiža mõis 3 € 2 € 2 €
Janumokase jahimõis 3.50 €   2 € 1 €  
Jelgava loss ja hertsogite hauakamber 
3 € 3 € 1.50 €
Püha Kolmainu kiriku torn 2.50 € 1 € 1 €
Rundale palee+aed 8 € 8 € 2 € 
Mežotne loss 3.50 €

3 €

3 € 

Söögikord Lido keskuses                      al. 8 €
(praad, magustoit, jook)  

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles