Küpros

Reisid toimuvad

17.09-30.10.2019

Väljumised  teisipäev, kolmapäev
Kestvus 7 ööd, 14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest.


Küpros on Vahemere pärl. Pole juhus, et just siin sündis kõigi armunute kaitsja, ilu- ja armastuse jumalanna Aphrodite. Jumalad ise kinkisid meile Küprose selle lõhnava liivatee ja pujuga, uniste küladega kaljujärsakutel ja kirikutega mäenõlvadel. Sellel saarel on kõik tingimused suurepäraseks puhkuseks – tervendav kliima, esmaklassilised hotellid, soe Vahemeri, erakordselt rõõmsameelne ja külalislahke kohalik rahvas ja muidugi rahvusköök - kõik see teeb Küprosel viibimise tõeliselt meeldejäävaks, kingib hulgaliselt unustamatuid emotsioone, annab reipust ja energiat terveks aastaks.

Kreekapäraselt Lemesos - tänapäeval suuruselt teine linn Küprosel, on aastate jooksul kujunenud populaarseks turismikeskuseks. Tänapäeva Limassol on samanimelise ringkonna halduskeskus ning siin asub Vahemere piirkonna suurim transiidi sadam. Limassol jaguneb kaheks osaks: stiilsete kohvikute, restoranide, baaride ja kauplustega vanalinnaks (Palia Yitonia), mis paikneb endises türgi linnajaos, ümber vana kalasadama ning kuurordikeskuseks. Vanalinn on populaarne piirkond nii turistide kui ka kohalike hulgas - söögi- ja joogikohti on igale maitsele, samas toimub ka vilgas kaubandustegevus. Kuurordikeskus e Yermasogeia on eraldi linnaosa, mis paikneb vanalinnast u 3 kilomeetrit ida pool. Limassoli kuurordi ööelu jääb alla vaid Agia Napa omale, tants ja trall kestab samuti õhtust varajaste hommikutundideni.

Tänu legendile merevahust sündinud armastusejumalanna Aphroditest, kes just Paphose lähistel kaldale astus, sai linnast kultuspaik juba ammustel aegadel. Tänapäeval meelitavad inimesi siia kristallselge veega lahesopid, meeldiv atmosfäär ja mitmekesised puhkamisvõimalused. Linn jaguneb kaheks osaks: nn Kato Paphos (Lower Paphos) ehk linna mereäärne osa, kus asuvad linna tähtsaimad ajaloolised vaatamisväärsused ja jahisadamaga kuurordikeskus ning Ktima (Upper Paphos) ehk Paphose tegelik linnakeskus. Ktima linnaosa on massiturismist suhteliselt puutumatuks jäänud, seega saab siin nautida kohalikku elu-olu, suurepäraseid restorane ning kaunist koloniaalarhitektuuri