Kreeta

Reisid toimuvad 24.04 - 23.10.2019
Väljumised esmaspäev, kolmapäev, reede, laupäev, sõltuvalt perioodist
Kestvus 7 ööd, 14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest või puhkus@tensireisid.ee

 

Kreeta see on maaliline loodus, rikkalik kultuuripärand, hellitav Kreeka päike...

Kreeta pakub igaühele midagi: päikseline kliima, liivarannad, põnevad antiikmälestised, vaheldusrikas loodus palmisaludest orgude ja turismist puutumatute mägiküladeni, kus on säilinud kohalikud traditsioonid. Kreetal ootavad teid unustamatud looduselamused ja kordumatud retked: näiteks 16 km pikkune jalgsimatk läbi saare lääneosas asuva Euroopa pikima ja väidetavalt ka kauneima Samaria kanjoni või Vai ranna kaunid palmisalud saare idatipus. Kreeka köögi hõrgutised, veinid ja kaasakiskuv muusika loovad eelduse õnnestunud puhkuseks. Kreeta on tuntud kohalike elanike sõbralikkuse poolest.

Kreetal on mitmeid eriilmelisi kuurorte.

Hania on saare kauneim linn täis avastamisrõõmu ning meeldejäävaid puhkusehetki Kreeta parimatel randadel. See rikkaliku ajaloopärandiga linn, segu huvitavatest vaatamisväärsustest ja arhitektuuripärlitest, saare parimatest ostuvõimalustest ning pulbitsevast kohalikust elust. Kordumatult põnevad jalutuskäigud vanalinna kitsastel tänavatel päädivad romantilise õhtusöögiga Veneetsia-stiilis sadamakohvikutes ning oivaline kreeka köök paneb unustama argipäeva.

Rethymnonis on Kreeka parimate hulka kuuluv pikk ja kaunis siniste lipukestega pärjatud liivarand. Aeglaselt sügavaks minev meri ja liivane rand on meelispaik ka merikilpkonnadele. Päikselisele rannapäevale pakub vaheldust rikkaliku Veneetsia ja Türgi pärandiga vanalinn. Ahvatlevatest poodidest on raske mööda astuda ning gurmaanide maitsemeeli hellitab Kreeta köögi paremik.

Hersonissos on populaarne kuurort. Hersonissose keskuseks on sadam, mille ümber on koondunud arvukalt restorane, baare ja ööklubisid. Kuurort on kuulus aktiivse ööelu poolest ning seetõttu armastatud eelkõige nooremate inimeste hulgas. Hersonissose liivarandadel pakutakse mitmeid võimalusi erinevate veespordialade harrastamiseks. Kuurordi lähinaabruses asuvad külad Piskopiano, Koutouloufari ja Vana Hersonissos pakuvad perepuhkuseks sobivat rahulikumat õhkkonda ja autentset Kreeka külahõngu. Hersonissosest on mugav bussiühendus Iraklioni, Agios Nikolaose ja teiste saare piirkondadega. Kuurordis on olemas ka veepark. 

Malia on kuurort on populaarne põhiliselt noorte hulgas, kes oma puhkuselt ootavad eelkõige rannamõnusid ja aktiivset ööelu. Selle „lõbustuste Mekaks” nimetatava linna ööelu keskuseks on randa suunduv pikk peatänav, mida ääristavad arvukad baarid, restoranid ja ööklubid. Malias asuvad samuti saare ühed kauneimad liivarannad, kus on võimalik tegeleda erinevate veespordialadega. Linna idaosas on säilinud Minose-aegse palee varemed. Siit leidsid arheoloogid Minose mesilasekujutise, mis on saanud omamoodi Kreeta sümboliks. Veidi sisemaa poole jäävas vanas Malias leiate aga rahulikuma õhustiku ja mõnusaid traditsioonilisi kreeka taverne.

Stalida, umbes tuhande püsielanikuga väike kuurort. Veidi vaiksema õhkkonnaga külake asub pulbitseva elurütmi ja kireva ööeluga Malia ja Hersonissose vahel, jäädes mõlemast kuurordist umbes kahe kilomeetri kaugusele. Stalidas on palju hotelle, baare, restorane ja kauplusi, küla piki mereranda kulgev kaubandustänav ulatub kuni Maliani. Stalida kitsal kuid kaunil ja pikal liivarannal asub mitmeid veespordikeskusi, selles piirkonnas on ka kiviseid rannalõike, mis sobivad hästi toru-ujumiseks. Lähedalasuvaid mägedes on mitu traditsioonilist Kreeta küla: Mohos, Krassi, Kera.