Kreeka saared – Kreeta ja Santorini

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 929 €

 

Santorini

Santorini

Santorini

Santorini

Kreeta

Kreeta

Kreeta
13.07 - 20.07.2017
1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl 11.30 Otselend Tallinn-Iraklion kl 13.30-17.20 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli. Majutus järgnevad 2 ööd hotellis (2-sed toad).

2. päev

VÄLJASÕIT KREETAL (hinnas) – KNOSSOS, PÕHJARANNIK, PLAKA, AGIOS NIKOLAOS


Hommikusöök. Tutvume Kreeta saare tähtsaimate vaatamisväärsuste ja kaunimate paikadega. Saare kuulsaim vaatamisväärsus on Knossose palee. U 4000 aastat tagasi valitses Kreeta saart legendaarne kuningas Minos, kelle järgi Kreeta kultuuri nimetatakse ka Minose kultuuriks. Juba Homeros ülistas Kreeta paleede suurust ja uhkust ning kuningas Minose võimsust. Kõige suurem, keerulisem ja toretsevam paleedest on Knossos, mis laiub rohkem kui 20 000 ruutmeetril ning koosneb sadadest paraadõue ümber koondatud ruumidest, mille hulgas on troonisaal, sammassaalid, vaateterrassid ja isegi vannitoad. Legendi järgi ehitati palee nii keeruliseks, et mitte keegi sealt kunagi väljapääsu ei leiaks. Sellises labürindis elas kohutav elukas Minotaurus, inimese keha ja pulli peaga; talle söötis kuningas Minos oma vaenlased. Tänapäeval on osa paleest taastatud, kohati kuni viiekorruselise palee moodustavad paljud koridorid, käigud, ligikaudu 1400 freskoga kaunistatud ruumid ja trepid. Võtame ette maalilise sõidu mööda põhjarannikut, teel teeme pildistamispeatusi. Plaka küla juures avaneb suurepärane vaade asuursinise veega Mirabelo lahele ja Spinalonga saarele. Salapärane Spinalonga oli kuni 1957. a kinnine territoorium, millest lähemalt on kirjutanud Victoria Hislop oma romaanis “Saar”. Suundume Agios Nikolaose linnakesse. Vaba aeg, et nautida Kreeta ühte erilisematest linnadest, mis võlub oma boheemlasliku, kergelt unise, aga samas pidevalt sagiva atmosfääriga. Teid ootavad jahisadam, Voulismeni ehk sügavsinine laht keset linna, vaiksed restoranid, liivarand, laia valikuga poed, mis müüvad kõike alates kunstist ja käsitööst kuni suveniirideni, jpm. Sõit tagasi Iraklioni. Vaba õhtu, soovijatega külastame Iraklioni Arheoloogiamuuseumi, mis on pühendatud Minose tsivilisatsioonile. Siin hoitakse väljakaevamiste leide nii Knossosest kui ka mujalt üle Kreeta.

3. päev

VÄLJASÕIT SANTORINIL (hinnas) –  FIRA, IMEROVIGLI, OIA


Hommikusöök. Sõit kiirlaevaga Santorini saarele (kl 09.00-10.45). Suundume pealinna Fira (Thira), mida võib pidada omaette nähtuseks. Traditsioonilised Kreeka väikesed majad, siniste kuplitega kirikud, päikesevalgusest üleujutatud rõdud, astmelised tänavad ja kõige selle taustaks ümber musta vulkaanisaare voogav lõputu sinine meri. Fira on ehitatud kunagise vulkaani kraatri äärele ning piltlikult öeldes ripub kraatri kohal. Pole midagi hingekosutavamat, kui istuda mõnel kraatri serval „rippuval“ terassil, nautida head sööki ja jooki ning lasta silmadel puhata kirgassinisel Vahemerel. Vaba aeg jalutuskäiguks Fira kitsukestel tänavatel, et nautida imelisi vaateid. Santorinil on palju kohti, kust teha imelisi pilte saare unikaalsest maastikust. Parim vaade vulkaanile avaneb kaldeera serva kõige kõrgemast punktist, 300 m kõrgusel asuvast idüllilisesest Imerovigli külast. Lummavale loodusvaatele lisavad põnevust hiiglaslikul kaljurahnul asuvad Scarose kindluse varemed. Suundume Santorini ilmselt kõige tuntumasse paika, kõikidelt postkaartidelt tuntud Oia linna. Kaljuserval rippuvasse Oiasse viib maaliline tee, mida ühelt poolt palistavad kaljud ja teiselt poolt meri. Küla on ehitatud traditsioonilisel viisil – siniste kuplitega kirikud vahelduvad ümarate katustega elumajadega, millest osad on ehitatud kaljusse uuristatud niššidesse. Valgekslubjatud majadele annavad kontrasti sinised aknaraamid ja uksed. Paljud kunstnikud on aegade jooksul Oiasse armunud ning siia elama asunud. Seetõttu leiab siit palju kunstigaleriisid. Jalutuskäik linnas. Sõit Kamari kuurortisse. Majutus järgnevad 3 ööd hotellis (2-sed toad).

4. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS, soovijatele LAEVAREIS VÄIKESAARTELE


Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatega võtame ette laevareisi Santorini väiksematele saartele (lisatasu eest). Just merelt avanevad kõige suurejoonelisemad vaated värvilistele kaljudele, mille tipus asuvad valged linnad justkui lumemütsid. Suuremad naabersaared moodustavad koos Santoriniga ühtse ringikujulise laguuni, mis on jäänuk iidsest vulkaanist. Transfeer viib vanasse sadamasse, kust väljub ekskursioonilaev. Esimese peatuse teeme punakspruuni kivimiga Nea Kameni saarel, kus siiani tegutseb aktiivne vulkaan. Vaba aeg saarel ringi vaatamiseks. Soovijad saavad tõusta Nea Kameni tegevvulkaani tippu kraatrite vahele, kust avaneb suurepärane vaade Santorini peasaare dramaatilisele kaljurannikule. Edasi suundume Palea Kameni saarele, mille kuumalt põksuv maapõu endast kuumaveeallikatega märku annab. Peatus kuumaveallikates suplemiseks (sinna pääseb vaid laevalt ujudes). Järgmisena ootab meid Thirasia saar ja Korfose sadam. Veedame sellel saarel 2 tundi. Väikestes tavernates saab lõunat süüa ja tillukese sadama rahulikkust nautida. Tasub minna vaatama ka lähedalasuvaid külasid, kuhu pääseb kas jalutades või eesli seljas. Tagasi laeval võtame suuna Oia linna poole, et teha pilte sellest kaunist paigast ka merepoolt. Õhtupoolikul jõuame tagasi vanasse sadamasse, kust buss viib meid hotelli.

5. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS, soovijatele PÄIKESELOOJANGU KRUIIS KOOS ÕHTUSÖÖGIGA


Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatega lähme õhtul päikeseloojangu kruiisile (lisatasu eest). Transfeer viib meid Athiniosi sadamasse, kust väljub purjelaev “King Thiras” Santorini kaldeerasse. Naudime tervitusjoogi saatel päikese aeglast laskumist kustunud vulkaani kõrgete servade taha, Oia ja Fira külade valgete majade seinad värvuvad punastes, oranžides toonides. Pärast päikese loojumist serveeritakse rikkalik õhtusöök rootsi lauas. Tagasi hotelli jõuame u kl 22.00.

6. päev

VÄLJASÕIT SANTORINIL (hinnas) – SAARETUUR (MESA GONIA, PYRGOS, MEGALOCHORI, PUNANE RAND, PERISSA, VEINIKELDER)


Hommikusöök. Tutvume Santorini ajaloo ja igapäevaeluga ning heidame pilgu väikeküladele. Külakesed asuvad enamasti kõrgel kaljul. Ekseldes valgete tänavate, arvukate treppide ja armsate sisehoovide labürindis jõuab varem või hiljem terrassile, kus igas ilmakaares paistab meri. Esmalt käime Mesa Gonias, külas, mis sai 1956. a. maavärinas kõvasti kannatada ja kust suur osa elanikke on ümber asunud Kemarisse. Tänaselgi päeval luusivat mööda tühje tänavaid enamasti vaid kummitused ja seetõttu kutsutakse Mesa Goniat ka kummitustekülaks. Siiski viimastel aastatel on hakatud küla ka osaliselt taastama ja vaatamist väärib siinne traditsiooniline arhitektuur. Teeme peatuse Pyrgose mägikülas, kust avanevad imelised vaated Santorinile ja kus on suurepärane vana külakeskus oma traditsiooniliste elamute, bütsantsiagsete kirikute ja veneetsiaaegse kindlusega mäetipul. Kuni 1800-ndate aastate alguseni oli Pyrgos saare pealinnaks. Viinamarjaistandustest ümbritsetud Megalochori on Santorini kõige tüüpilisem ja vaiksem küla, millele on iseloomulikud munakivisillutisega tänavad ja võlvidega majad. Teeme pildistamispeatuse Punase ranna juures, mis oma nime saanud randa ümbritsevate rauarikaste kaljude erilise tooni tõttu. Vaba aeg ujumiseks ja lõunasöögiks Perissas. Päeva lõpetame veinikeldri külastusega. Kuuleme ja näeme, kuidas siinsel vulkaanilisel saarel kasvatatakse viinamarju, ning degusteerime veine. Soovijad saavad kohalikku toodangut kaasa osta.

Sõit kiirlaevaga tagasi Kreeta saarele (kl 17.00-19.10). Transfeer hotelli. Majutus järgnevad 2 ööd hotellis (2-sed toad).

7. päev

VABA PÄEV HANIAS, soovijatele matk SAMARIA KURISTIKUS


Hommikusöök. Vaba aeg Hanias või puhkuseks rannas. Soovijatele väljasõit Samaria Rahvusparki (lisatasu eest), kus asub üks Euroopa pikimatest kuristikest. Pikem, 16-kilomeetrine jalgsimatk Samaria kuristiku põhjas algab 1250 m kõrguselt Omalose platoolt ja suundub alla mereni. Kuristiku on uuristanud talvel Valgetest Mägedest allavoolav pinnavesi. Antiikajal arvati aga, et mängus olid titaanid, kes hiiglasliku noaga mäed nii sügavalt lõhestasid. Hästi hooldatud rada viib läbi lõhnava männi- ja küpressimetsa, küllus, metsikus, erakordne ilu ja mitmekesisus ei jäta kedagi külmaks. Arvatakse, et Kreeta kliimas säilitavad taimed rohkem eeterlikke õlisid, mistõttu lõhnavad nad siin palju tugevamalt, kui mujal. Samaria on üks väheseid kohti, kus näeb Kreeta haruldast kitse kri-krid, kes suudab seista väga järsu kaldega mäeveerel ja hüpata üle viiemeetrise kuristiku. Kuristiku kõige kitsamat kohta kutsutakse Raudväravateks, kolme meetri laiust läbipääsu ümbritsevad järsud 300 m kõrgused kaljud. Rada lõpeb rannikul Agia Roumeli külas. Saab teha ka lühema u 8-10 km matka, mille puhul jääb ära esimene tehniliselt raskem osa. Lühemast matkast osalejad sõidavad laevaga Chora Sfakoinist Agia Roumelisse ning alustavad sealt matka Samaria kuristikku. Matka lõpus jääb ka aega ujumiseks Agia Roumelis. Laevasõit Chora Sfakioni, kus ootab buss. Sõit tagasi hotelli.

8. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Hotelli toad tuleb vabastada kl 12.00 (asjad saab jätta pagasiruumi). Transfeer lennujaama. Otselend Iraklion-Tallinn kl 18.20-22.10 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
929 € korduvreisija soodushind

976 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

 • lennupiletid otselennule Tallinn-Iraklion-Tallinn koos lennujaamamaksudega (võivad muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöögiga (2-sed toad),
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi,
 • 2 x kiirlaevapiletid – Kreeta-Santorini ja Santorini-Kreeta,
 • ekskursioonid litsenseeritud kohaliku giidi ja eestikeelse tõlkega
  o 2. päeval Kreeta saaretuur – Knossos, põhjarannik, Plaka, Agios Nikolaos
  o 3. päeval Santorini – Oia-Fira
  o 6. päeval Santorini saaretuur
 • Kreekas elanud, keelt ja kultuuri hästi tundev eestikeelne giid-grupijuht,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
 • laevasõit Santorini väikesaartele 29 € (hind sisaldab ka transfeere),
 • päikeseloojangukruiis Santorinil koos õhtusöögiga 36 € (hind sisaldab ka transfeere),
 • väljasõit Samariasse (toimub, kui selle on ette tellinud vähemalt 17 reisijat),
  o pikk matk u 16 km 62 €
  (hinnas on laevapilet Agia Roumeli - Chora Sfakion üks suund 13 €)
  o lühem matk u 8-10 km 75 €
  (hinnas on laevapiletid Chora Sfakion-Agia-Roumeli edasi-tagasi 26 €)
 • ühene majutus 175 €.

Tšarterlend. Lendu teenindab Smartlynx Airlines. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 15 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 56x45x25 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, rannasussid, rannarätik, mugavad jalanõud ekskursioonidel käimiseks. Samaria jaoks soovitame võtta lahtise ninaga jalanõud, sest matk viib mäest alla. Kirikute-kloostrite külastamisel peavad naistel olema kaetud põlved ja õlad, meestel jalas pikad püksid!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016 a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast): 

Knossose palee 15 €, 8 € alla 18a ja üle 65a ning üliõpilased
Iraklioni Arheoloogiamuuseum 10 €, 5 € alla 18a ja üle 65a ning üliõpilased
Nea Kameni vulkaan 2.50 € (ainult Santorini väikesaarte lisaekskursioonist 
  osavõtjatele)
Samaria kuristiku sissepääs 5 € (ainult Samaria lisaekskursioonist osavõtjatele)


Kreekas on kombeks jätta kohalikule giidile ja bussijuhile jootraha, selleks võiks arvestada 10 €.

 

ITIC kaardi omanikele kehtib mõnikord soodushind. ISIC kaardiga on vaatamisväärsused ja muuseumid tasuta. Üle 65a soodustused kehtivad ainult ID-kaardi ettenäitamisel

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles