Jamaica: Montego Bay - Ocho Rios - Negril

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 2679 €

 

Montego Bay

 

Jamaica beach

 

Dunns River Falls

 

Jamaica beach

 

Dunns River Falls

 

Ricks Cafe in Negril

 

Ricks Cafe in Negril

 

Negril

29.11 - 10.12.2017

Reggae sünnipaik Jamaica paistab silma lopsaka troopilise looduse ning värvikireva Aafrika atmosfääri poolest. Kuldsed liivarannad, smaragdroheliste metsadega kaetud mäeküljed, türkiissiinine merevesi, kosed, korallrifid, vihmametsad, jõed ja allikad. Loodusesõbrad saavad matkata või džunglis linnuvaatlusega tegeleda, spordisõbrad piki rannikut ratsutada või värvilistel korallriffidel sukelduda.
Jamaica puhkuse- ja kultuurireisi käigus tutvume saare kolme kuurortlinna - Montego Bay, Ocho Riose ja Negrili ning nende ümbruses paiknevate põnevate vaatamisväärsustega. Majutust pakume heatasemelistes kõik hinnas Riu keti hotellides!

1. päev

Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.05-07.35. Lend Frankfurt-Montego Bay kl. 11.20-16.50. (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Saabumisjärgselt viib Aurinko reisiesindaja läbi transfeeri ja infotunni. Infotunnis saab teavet nii sihtkoha kui ekskursioonide kohta ning toimub registreerumine lisatasulistele ekskursioonidele. Majutus hotellis Riu Montego Bay****, kõik hinnas.

2. päev

Montego Bay on Jamaica pealinna Kingstoni järel suuruselt teine linn ning üks saare peamisi turismikuurorte, kus esimene hotell kerkis juba 1924.a. Linnas on rahvusvaheline lennuväli ning modernne kruiisilaevade sadam. Montego Bay pakub valge liivaga kauneid randu, kirevaid korallriffe ning erinevaid aktiivse puhkuse võimalusi. Kultuuri- ja ajaloohuviliste rõõmuks on koloniaalajastu suhkrurooistanduste õitseaegadest säilinud hulgaliselt mõisahooneid, millest osadest on saanud muuseumid, teistest hotellid. Aurinko reisipaketi hinnas sisaldub külaskäik 18. sajandi mõisakompleksi - Rose Halli, mis on tuntud kurikuulsa arvukalt orje ning oma kolm abikaasat mõrvanud mõisaproua Annie Palmeri poolest. Vaba hommikupoolik rannamõnudeks. Pealelõunal u 3-tunnine ekskursioon, mille käigus tutvume Montego Bay linna peamiste vaatamisväärsustega ning külastame peale päikeseloojangut 18 sajandist pärit Rose Halli koloniaalmõisakompleksi. Ringkäigu jooksul saame lühikese ülevaate Jamaica koloniaalajaloost ning kuulame küünlavalgel verdtarretamapanevaid lugusid julmast mõisaperenaisest. Ekskursioon sisaldub reisipaketi hinnas. Ööbimine hotellis Riu Montego Bay****, kõik hinnas.

3. päev

Vaba hommikupoolik rannamõnudeks. Pealelõunal on soovi korral võimalik vaadata kuulsat Helendavat laguuni (lisatasu eest). Laguunivesi hakkab vee liikumise peale helendama tänu seal elutsevatele mikroorganismidele. Teeme laguunis u 45 minutilise paadisõidu ning soovijad saavad ka ujuda. Ööbimine hotellis Riu Montego Bay****, kõik hinnas.

4. päev

Check-out Montego Bay hotellist transfeer (u 2 tundi) Ocho Riose kuurorti. Ocho Rios (tõlkes kaheksa jõge) saare põhjarannikul on Jamaica peamine kruiisisadam. Kuurortlinna ümbritsevad troopilised aiad ja kosed, mäekülgedel ajaloolised istandused, kõikjal kasvavad hibiskused ja jõulutähed. Ocho Rios on vaiksem kui Montego Bay, samas elavam kui Negril. Läbi aegade on siin armastanud peatuda muusikud ja kirjanikud. Näiteks James Bondi lugude autor Ian Fleming elas Ocho Riose lähistel Oracabessas. Check-in hotellis Club Hotel Riu Ocho Rios****. Vaba pärastlõuna ja ööbimine kõik hinnas hotellis.

5. päev

Club Hotel Ocho Riose lähistel on mitmeid põnevaid vaatamisväärsusi. Soovijatel on võimalik veeta päev Mystic Mountains'i vihmametsas (lisatasu), kus on saab nii bobikelgu kui köisraudteega sõita. Köisraudteega üles- ja allamäge sõites avaneb kaunis panoraamvaade troopilisele loodusele ning Ocho Riose linnale. Pargis on liblikad ja pisikesed koolibrid, bassein ning veeliumägi. Siin on ka seiklusrada, kus saab puude otsas ronida. Hotellist u 5 km kaugusel on Dolphin Cove mereloomade park, kus on mitu korda päevas delfiini- ja haishowd ning saab delfiinidega ujuda. Pargist üle tee paikneb üks Ocho Riose piirkonna populaarsemaid aktiviteete ja enimpildistatud vaatamisväärsusi - Dunns River Falls, kus saab giidi kaasabil u 180 m lubjakiviterrassidel paiknevatest koskedest vastuvoolu üles ronida. Ööbimine hotellis Club Hotel Riu Ocho Rios****, kõik hinnas.

6. päev

Suundume pealinn Kingstonisse (u 1,5 tundi), kus tutvume linna peamiste vaatamisväärsuste, Trench Town getolinnaosa ja reggaelegend Bob Marley põneva muuseumiga. Ekskursioon sisaldub reisipaketi hinnas. Ööbimine hotellis Club Hotel Riu Ocho Rios****, kõik hinnas.

7. päev

Vaba päev rannamõnude nautimiseks ja/või lähiümbruse vaatamisväärsuste külastamiseks. Ööbimine hotellis Club Hotel Riu Ochos Rios****+, kõik hinnas.

8. päev

Check-out hotellist ja transfeer Montego Bayst Negrili (u 3 tundi). Saare läänetipus paiknev Negril hõlmab 11 km valget kookospalmidega ääristatud liivaranda, mis on tuntud ka Seitsme Miili ranna nime all. Maailma parimate hulka arvatud puudervalge rannajoon on pikitud hotellide, restoranide ja baaridega. Rannalähedases vees leidub arvukalt korallriffe, kuhu saab sõita näiteks klaaspõhjaga paadis. West End Road viib kuurordi tuntuimasse paika - Rick's cafesse, kus õhtuid veedetakse üsnagi iseäralikul viisil. Siin on vabaõhulava ja -baar ning kohe selle kõrval hüppavad õhtuse melu ja muusika saatel nii kohalikud kui turistidest uljaspead tumedalt kaljujärsakult sinisesse Karbiibi merre. Negrilis on ka tänapäeval säilinud tuntavalt hipilik atmosfäär. Siin armastasid möödunud aegadel aja maha võtta nii Bob Marley, Bob Dylan kui Rolling Stones. Norman Manley Boulevardil aga leidub lisaks käsitööd ja Jerk grillroogi pakkuvatele lettidele ka šikke restorane, baare, kaubanduskeskusi ning kontserte, kus esinevad tuntuimad tänapäevased reggae artistid. Check-in hotelli Club Hotel Riu Negril****+, kõik hinnas. Õhtul väljasõit Rick's Cafesse (sisaldub reisipaketi hinnas).

9. päev

Külastame YS Falls koskesid (lisatasu), kus saab pildistada, ujuda ning soovi korral Tarzani kombel köite otsas rippudes kiikuda ning hüpata basseini, kuhu voolab vesi looduslikest allikatest. Pealelõunal sõidame mööda Jamaica pikimat, Black River jõge, kus elavad Jamaica krokodillid. Ööbimine hotellis Club Hotel Riu Negril****+, kõik hinnas.

10. päev

Vaba päev rannamõnude nautimiseks. Ööbimine hotelli Club Hotel Riu Negril****+, kõik hinnas.

11. päev

Check-out ning sõit lennujaama. Lend Montego Bay-Frankfurt kl. 17.20-09.10.

12. päev

Lend Frankfurt-Tallinn kl. 13.50-17.15. (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
2679 €

HINNA SEES:

  • lend Tallinn-Frankfurt-Montego Bay-Frankfurt-Tallinn (turistiklass),
  • maalt lahkumise tasu (u 1800 JMD),
  • majutus 4* hotellides: 3 ööd Montego Bays, 4 ööd Ocho Rioses ja 3 ööd Negrilis, kõik hinnas!,
  • ekskursioonid: Montego Bay linnaekskursioon ja Rose Halli kummitusmõis; pealinn Kingston ja Bob Marley; õhtu kuulsas Rick's cafe's,
  • kogu reisi vältel Aurinko eestikeelne giid-reisisaatja.

LISATASU EEST:

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest),
  • majutus üheses toas,
  • lisatasulised ekskursioonid,
  • Jamaica viisa.

REISIDOKUMENDID: EV pass

Eesti kodanikud saavad 30 päeva Jamaical viibida viisavabalt juhul kui neil on piiril ette näidata rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend (International Certificate of Vaccination või Prophylaxis), kus on sissekanne vaktsinieerimise kohta leetrite, punetiste ja poliomüeliidi vastu.
http://www.terviseamet.ee/nc/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis/soovitused/riik/jamaica.html

Kui vaktsineerimistunnitust ei ole, saab kuni 30-ne päevast viisat taotleda piirilt. Viisalõiv on 100 USD.

Vene Föderatsiooni kodanikud saavad kuni 90-ne päevast viisat taotleda piirilt.

 

Viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid:

• pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks

• tagasisôidupilet

• piisavad rahalised vahendid

• soovitav reisi- ja tervisekindlustus

 

Soovitame kaasa võtta USD-d, mida saab vajadusel kohapeal Jamaica dollariteks vahetada. Raha on võimalik vahetada nii lennujaamas, pankades kui valuutavahetuspunktides. Kauplustes öeldakse turistile esmaselt USD hind, milles on võimalik ka kohapeal maksta. Enamikes hotellides saab maksta ka Visa, American Express ja MasterCardiga. Visa ja MasterCardiga saab automaatidest ka sularaha välja võtta.

 

Lendudel teenindavad Lufthansa ja Condor. Lufthansa lendudel on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg ning salongi võib võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Condori lendudel 20 kilo äraantavat ja 6 kilo käsipagasit. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Reisi korraldab AURINKO OÜ. Info http://www.aurinko.ee/et/jamaica/montego-bay-ocho-rios-negril

Tagasi Üles