Iraan, muistne Pärsia

Reisi lühiinfo

Hind täpsustamisel

 

 

Teheran

 

Kashan

 

Esfahan

 

Persepolis

13.10 - 25.10.2018
TEHERAN – KASHAN – ABYANEH – ESFAHAN – SHIRAZ – PERSEPOLIS – YAZD - CHAK CHAK – KERMAN – MAHAN – RAYEN - KALUTSI KÕRB - TEHERAN

Iraan on alles äsja taasavastatud turismisihtpunkt Lähis-Idas. See varem Pärsia nime all tuntud maa on omanud läbi ajaloo tähtsat rolli piirkonna ajaloos ning olnud tuntud kunsti, kirjanduse ja käsitöökeskuseks. Vanemast Pärsia riigist on säilinud mitmete linnade ja ehitiste säilmeid, neist tuntuim muidugi üks omaaegse maailma kaunimaid pealinnu, Persepolis. Islamiaegsed valitsejad lasid luua paljud uhked paleed, praeguseni suurepäraselt säilinud vanalinnad ja mõned kogu islamimaailma kaunimatest mošeedest. Pärsia kunstnike, kirjanike ja õpetlaste kuulsus jõudis Euroopanigi ning ka praegu on kunstidega tegelemine iraanlaste seas populaarne vabaaja veetmise viis. Ka paljud käsitööalad on siiani elavad luues miniatuure, puutööd, keraamikat ja muidugi maailmakuulsaid pärsia vaipu.


Tänu maa suurusele näeb Iraanis ka väga mitmekesist loodust. Maa keskossa jäävad suured liivaluidete, soolajärvede ja oaasidega kõrbed ning nende ümber paljud kõrged mäeahelikud, kus praegugi veel nomaadid oma karju kasvatavad. Iraani põhjaosas asub aga maailma suurim järv, Kaspia meri, mille rannikul kõrguvad roheliste metsadega kaetud Alborzi mäed.


Oma elu poolest on kaasaegne Iraani Islamivabariik üks vastuolulisemaid maid Lähis-Idas. Kuigi riik elab islamiseaduste järgi ja ka näiteks turistid peavad kandma korralikumaid riideid kui mujal ning ei tohi tarbida alkoholi on paljude iraanlaste mõtteviis ja käitumine üks läänelikumaid moslemi maailmas. Iraanlased samastavad end pigem eurooplaste kui araablastega, nad austavad oma ajalugu ja kultuuri ning lähtuvad külalistega suheldes vahel lausa äärmuslikkuseni arenenud külalislahkusest. See kõik teeb tänapäeva Iraanist üllatavalt meeldiva, külalislahke ja ohutu sihtpunkti.

Hind täpsustamisel

HINNA SEES:

  • lennupiletid,
  • lennujaamamaksud (seisuga …., võivad muutuda),
  • mugavustega buss Iraanis,
  • dziibisõit,
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega,
  • väljasõit Kalutsi kõrbesse,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja ekskursioonid.

LISATASU EEST:

  • kohustuslik tervisekindlustus (sõltub vanusest),
  • tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest),
  • viisa 65 € (vajalik pass, 2 fotot 40x50 mm, meie kontoris täidetud viisaankeet).

KAASA: EV pass kehtivusega 6 kuud peale reisi, passis peab olema kaks tühja lehte kõrvuti (NB! Passis ei tohi olla ühtegi märget Iisraelis viibimise kohta), looduses viibimiseks mugavamad riided, päikseprillid, igaks juhuks ka vihmakeep ja ujumisriided.

 

Iraanis on kohustuslik kanda korralikku riietust. Meestel on kohustuslikud pikad püksid. Naistel peab olema kaetud pea (õhuke rätt või sall), jalad (pikk seelik või püksid) ning ülakeha ja käevarred.
Riiki on keelatud sisse viia alkoholi, trükiseid, kus on kujutatud alasti inimkeha (nt naisteajakirjad).

 

Lendudel teenindavad ...

 

NB! Iraani raha saab vahetada piiril.

Vahetamiseks kaasa võtta EUR või USD.

1 EUR = ……. IRR, 1 USD = ……. IRR „Musta turu“ kurss võib olla üle kahe korra kõrgem ja selgub Iraanis.

Vaatamisväärsustele Iraanis kulub „musta turu“ kursiga u … EUR.

Tagasi Üles