Bornholm - Läänemere roheline pärl

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 599 €

 

Vaata marsruudi kaarti

 

 

 

Bornholm

 

Bornholm

 

Bornholm

 

Helling

 

Hasle

29.06 - 04.07.2018

Läänemeres asuv Taanile kuuluv Bornholmi saar katab 587 ruutkilomeetri suuruse ala. See on nagu „Taani Hiiumaa“. Nii pindalalt kui ka rahva arvult on Bornholm Taani 14 maakonnast väikseim. Loodus on saarel meeliülendavalt mitmekesine, bornholmlased rahulikud, lahked, naeratavad, viisakad ja asjalikud. Bornholmile antud Elamuste saare nime õigustavad siinsed arvukad muistised, vilgas kunsti- ja kultuurielu, spordi- ja seltsitegevus, hoolikas keskkonnakaitse... Legendide maailmas aga räägitakse, et see saar olevat jumalanna Afrodite suveresidents. Bornholmil on tähtis osa Läänemere saarte koostöös.

1. päev

Väljasõit Virtsu sadamast kl. 15.00. Tallinki luksuslaev väljub Stockholmi kl. 18.00 (NB! Väljasõiduajad täpsustatakse ja võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige). Laeval meelelahutusprogramm, õnnitleme sünnipäevalisi, laulame karaoket ja tantsime hea tantsumuusika saatel, hoogsad võistlused panevad kaasa elama ja meeleolukas keskööshow teeb tuju heaks, ilusa ilma puhul saab laevatekil nautida merre loojuvat päikest. Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

2. päev

Võimalus süüa rikkalikku hommikusööki laeval (lisatasu eest). Kell 10.15 kohaliku aja järgi saabume Stockholmi, mida kutsutakse ka Põhjamaade Veneetsiaks. Alustame sõitu Lõuna-Rootsi poole. Teel räägime Rootsimaast ja rootslastest endist. Teeme mõne peatuse ning saab ka keha kinnitada. Jõuame Ystadi, mis on olnud mõjutatud kontaktidest nii Taani kui ka Saksamaaga. Sõidame laevaga Ystadist Bornholmile. Bornholmlased ise kutsuvad oma kodusaart päikese saareks, sest siin on kõige rohkem päikselisi tunde Taanis. Tänu merele ning kaljudele on siin pehme kliima. Legendi järgi jäi Jumalal Põhjamaid luues viimaks pihku peotäis kõige ilusamaid kohti, mille ta Läänemerre puistas. Sedasi sündiski Bornholmi saar. Majutus järgnevad 2 ööd Rønne kesklinnas mugavas ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Rikkalik hommikusöök. Alustame oma ringsõitu Bornholmi põhjaosas. Teeme tutvust saare haruldaste ümmarguste kirikutega, mida kohalikud on rahututel aegadel ka kaitse eesmärgil kasutanud. Imetleme kunstnike armastatud Gudhjemi linnakesse vaadet. Linn on idülliline oma käänuliste tänavate, punaste katustega madalate majade ja õitsvate lilledega. Meie tee jätkub mööda „Bornholmi Rivierat” – kaljune rannik väikeste lahtedega. Edasi sõites möödume väikelinnadest Sandvig ja Allinge. Näeme Hammershusi kindluse varemeid, mis kõrguvad 74 meetri kõrgusel merepinnast. Tegemist on ühe paremini säilinud keskaegse kindlusehitisega Põhjamaades. Bornholm on läbi aegade olnud taanlaste, sakslaste ja rootslaste võimu all. Kindlus on mänginud saare ajaloos olulist rolli ja tegemist on Bornholmi populaarseima vaatamisväärsusega. Rannikut Hammershusist lõuna poole kutsutakse „Kuldrannakeseks”. Siin on ridamisi kalurikülasid, milles igaühes on oma kalasuitsukoda. Hasle on võluv väike kohake, kus lõunastame 1916. a. asutatud ja tänapäevani töötavas kalasuitsukojas. Siin maitseme bornholmlaste rahvusrooga – suitsuräime. Kala püütakse ja suitsutatakse iga päev ning see on nii hea, et lihtsalt sulab suus. Väike jalutuskäik saare pealinnas Rønnes, kus näeme hästi säilinud 18. ja 19. sajandist pärit kaupmeeste ja kaptenite villasid. Rønne on alati olnud seotud kaubanduse, meresõidu ja kalandusega. Linn mõjub nagu muinasjutt oma lummavate majade, tokkroosirohkuse ja õhtusel ajal vaiksete roosilõhnaliste tänavatega. Siin elab ligi 14 000 inimest. Külastame Spaad (hinna sees, kaasa võtta ujumisriided. Hotellist antakse käterätik, hommikumantel ja sussid. Alla 17-aastaseid spaasse ei lubata). Õhtul teeme väljasõidu Taani suuruselt kolmandasse metsa Almindingeni ning püüame näha kuninga külastusele pühendatud vaatetornist üle saare. Õhtusöök hotellis (hinna sees). Õhtul saab minna ujuma või jalutama.

4. päev

Rikkalik hommikusöök. Selleks, et tervele saarele tiir peale teha, sõidame lõuna poole. Külastame Bornholmi kunstimuuseumit, mis sulandub maastikku Rø allika juures Helligdomsklipperne kaljude ääres. Muuseumis on eksponeeritud Bornholmi kunstnike loomingut ja Bornholmiga seotud kunsti. Võib jalutada kaunite kaljude juurde ning nautida vaadet majakalaadsest tornist. Külastame kolme õe poolt rajatud kunstipoodi ja aiakeskust, kust saab inspiratsiooni ja häid mõtteid oma aia kujundamiseks. Väikelinn Svaneke on kindlasti saare pärl. Kuna linnake on kaljude poolt ümbritsetud, siis kasvavad siin üsna eksootilised puud. Linn sai 1975. aastal Euroopa kuldmedali oma ajaloolise välimuse säilitamise eest. Svaneke on tuntud oma käsitöökodade tõttu. Paljud kunstnikud on siia elama jäänud, nautimaks rahu ja püüdmaks saare erilist valgust. Pisut jalutamiseaega, et vaadata klaasi-, keraamika-, tekstiili- ja karamellitöökodasid. Dueoddes on väidetavalt Bornholmi parim ja kahtlemata populaarseim supluspaik. Siit leiame uskumatult valge liivaga ranna. Liiv on nii peenike, et seda olevat varasematel aegadel kasutatud liivakellade valmistamises. Kohalikud teavad ka rääkida, et kui sel liival käia, siis pidi liiv laulma. Kas see ka tõsi on, saab ise katsetada. Ilusa ilma korral saab käia ujumas. Lõunasöök eelmise öö hotellis (hinna sees). Laevasõit Ystadi. Öömaja Rootsis, kaunis pargis asuvas lossihotellis (2-sed toad kõrvalhoonetes). See loss oli Rootsi kuninga Karl XV armastatud suveresidents.

5. päev

Rikkalik hommikusöök. Sõit läbi Rootsi Stockholmi. Teel saame veel teada nii mõndagi põnevat rootslaste kohta. Tallinki luksuslaev väljub kell 17.30. Meeleolukas õhtupoolik laeval. Võimalus minna sööma pidulikku õhtusööki. Ilusa ilma korral tasub minna üles päikesetekile trubaduuri kuulama ja imetlema Stockholmi kaunist saarestikku. Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

6. päev

Soovijatele hommikusöök laeval (lisatasu eest). Tallinnasse D-terminali saabume kell 10.00. Sõit Virtsu.

HIND:
599 € korduvreisija soodushind

629 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • laevapiletid B-klassi 4-ses kajutis,
 • laevapiletid Ystad - Rønne -Ystad,
 • mugavustega buss,
 • öömajad ***hotellis ja mõisahotellis koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • õhtusöök ja lõunasöök hotellis,
 • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • hommikusöök laevas (10.50 € täiskasvanu, 6.50 € 12-17a, 4.50 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (33 € täiskasvanu, 15.50 € 12-17a, 10.50 € 6-11a),
 • kahene kajut (B2) Tallinn-Stockholm/Stockholm-Tallinn,
 • ühene majutus 104 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, rannarätik, mugavad jalatsid looduses kõndimiseks. Kaasa võiks vahetada nii Rootsi kui Taani kroone. (NB! Rootsi paberrahad vahetati 2015-2017 uute rahatähtede vastu välja, vanad rahatähed enam ei kehti. Vt. ka http://www.riksbank.se/en/Notes--coins/).

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. 


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast): 

Sissepääs kirikusse 20 DKK
Kalabuffet suitsukojas
160 DKK
Kunstimuuseum
40 DKK
Toit praamil Ystad-Rønne
40-110 DKK
Kohalik jäätis
35 DKK
Ribsvin
90 DKK
Svaneke õlu
40 DKK
Bornholmske Rugkiks
30 DKK

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles