Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Baskimaa ja Püreneed

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 949 €

 

2 vaba kohta

 

Vaata reisi marsruuti


Olite-Navarra

 

Pamplona

 

Pamplona

 

vitoira

 

home-ciudad-del-vino

 

Baskimaa

 

Bardenas Reales

 

Püreneed

 

lourdes

 

lourdes

 

col-de-tourmalet

 

Col-du-Tourmalet

 

Baskimaa

 

31.07 - 06.08.2019
BILBAO – MARQUES DE RISCAL – VITORIA – OLITE – BARDENAS REALES – PAMPLONA – HONDARRIBIA – PAU – LOURDES – PÜRENEED –PIC DU MIDI BIGORRE – CAMPAN – TOULOUSE

Baskimaa - Euskal Herria. Ilma kahtluseta elavad baskid erakordselt ilusal ja mitmekülgsel maal. Imelised mäed, tänavapeod, muuseumid ja parim toit kogu Hispaanias. Baskimaal elab saladusliku päritoluga muistne rahvas. Arvatakse, et nad võivad olla Euroopa vanim rahvus. Baskid on tuntud oma sõltumatuse poolest, nad on uhked oma kultuuri eripära ja kummalise keele üle. Oma keel, oma müüdid, oma kunst. Bask on üksnes see, kes oskab baski keelt. Lahutamatu osa baski kultuurist on armastus hea toidu vastu. Öeldakse, et baskide populaarsem spordiala on söögivalmistamine. Neil on oma kuulsad gastronoomiaseltsid ja toiduarmastajate ühingud txokos’id. Püreneed on eheda looduse nurk Lõuna-Euroopas.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.10-07.40; Frankfurt-Bilbao kl. 11.25-13.30 (NB! kohalikud ajad!  Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Bilbao on Baskimaa suurim linn, mida ümbritsevad kõrged lagedad mäed. Teel lennujaamast hotelli teeme peatuse linna kroonijuveeliks oleva 1997. aastal avatud Guggenheimi – kaasaegse kunsti muuseumi juures. Muuseumi vapustav hõbekaarte kogum meenutab laeva või avanevat õit. Peasissepääsu ees väikesel väljakul tervitab tulijaid lilledest koeraskulptuur, terjer Puppy. Ta on võitnud kõigi linnaelanike südamed. Muuseumi taga jõepoolses küljes asub Louise Bourgeois pronkskuju – hiidämblik Mama. Soovijad võivad külastada ka muuseumi (teised viiakse hotelli ja neil sel ajal vaba aeg). Majutus hotelli. Õhtune jalutuskäik vanalinnas. Jõe ääres asub linna keskaegne süda, Casco Viejo, 14. sajandist. See tähendab „seitset tänavat“, need olid linnamüüri sees asuvad paralleeltänavad. See ala on populaarseimaid kohti terves linnas. Mitmed sillad ühendavad vanalinna ülejäänud linnaga. Seejärel saate hotelli kõrval asuvas ühes linna vanimas ja kaunimas kohvikus Iruna proovida erinevaid pintxos’id, suupisteid, mis on iseloomulikud baskidele. Proovime ära ka väikestest viinamarjadest valmistatud selle maakonna traditsioonilise naturaalse baskide valge veini txacoli. Txakoli veinide hulka kuuluvad valge, roosa ja punane, kuid valge on neist kindlasti kõige külluslikum. Txakolil on puuviljane lõhn ja terav hapukas maitse. Öömaja kesklinnas ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Kuulsaimad ja parimad veinid Hispaanias on Rioja omad. Sõit ühte Rioja suurimasse ja vanimasse - Marques de Riscali veinimõisasse, mis on rajatud juba 1860. aastal. Juba sõit sinna on elamus. Meid ümbritsevad laiad avarad viinapuude read lainjatel küngastel. Riscal tellis maailmakuulsalt Guggenheimi arhitektilt Frank Gehrylt veinimaitsjate kohalemeelitamiseks eksklusiivse hotelli projekti. Roosa, kuldse ja hõbedase titaanist ehiskatusega maja looduse keskel. Arhitekti kaks samas stiilis, kuid erinevas kontekstis hoonet. Üks linna keskel, teine looduses. Nii nad täiendavad teineteist. Hoone avas 2006. a. Hispaania kuningas Juan Carlos I. Põhjalikul ekskursioonil kuuleme ühe Hispaania kuulsaima veinivalmistaja tegevusest, näeme ka veinikeldreid ning degusteerime kahte veini. Sõit Vitoria (Gasteizi), Baskimaa valitsuse asupaika. Linn rajati mäele muistse baski linna Gasteizi asupaika. Jalutuskäik vanalinnas. Ümber Plaza de la Virgen Blanca (Valge Neitsi väljak) asuvad vanad klaasitud rõdudega (mirador’idega) majad. Linnas on mitu renessansspaleed ja kaks katedraali. „Roheline seest, roheline väljast“ on linna tunnuslauseks. Linnale kuulub au olla esimene keskmise suurusega linn Euroopas, mis sai Rohelise Pealinna tiitli, aastal 2012. Majutus 3 järgnevat ööd ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Külastame ilusas kohas kõrge mäe jalamil asuvat juustufarmi. Avarad loodusvaated orgu ja eemalolevatele mägedele. Tutvume ühes perefarmis Baskimaa juustuvalmistamise traditsioonidega. Siinsed juustud valmivad tavaliselt lambapiimast. Maitseme kuulsat idiazabali juustu. Sõidame Navarra pealinna Pamplonasse. See on peatuspaik kuulsal Santiago palverännuteel, mis kulgeb Prantsusmaalt läbi Püreneede Loode Hispaanias paiknevasse Santiago de Compostelasse, kuhu on maetud Hispaania patrooni Püha Jaakobuse säilmed. Pamplonast sai 9. sajandil Navarra pealinn. Linna massiivne 16. sajandi tsitadell on püstitatud Felipe II valitsusajal. See projekteeriti viie bastioniga, tähekujulisena. Katedraalist läänes asub vanalinn, mida läbivad rohked puiesteed. Härjajooksu skulptuur. Muidu vaikne linn pakatab elust juulis, kui toimub kurikuulus Fiesta de San Fermini oma legendaarse encierro’ga (härgade võidujooks). Sündmus sai maailmakuulsaks, kui Ernest Hemingway kirjeldas seda oma 1926. a. ilmunud romaanis „Ja päike tõuseb“. Oluline osa selle kirgliku romaani tegevustikust toimubki Baskimaal Pamplona linnas, kus seltskond välismaalasi joob, pidutseb ja jälgib San Fermini festivali ajal härjavõitlusi. Pea saja aasta jooksul pole festivaliaegne Pamplona palju muutunud. Pamplona on ainus arvestatava suurusega linn, millel on pikaajaline härjajooksu traditsioon ja kus jooks toimub vanalinna erilise õhkkonnaga kitsastel munakivitänavatel. Härjajooks on pamplonalastele kõige hingelähedasem traditsioon, millel on peaaegu müstiline staatus. Jalutuskäigul Pamplonas on põnev avastada vanalinna kitsaid tänavaid ja eripärast arhitektuuri.

4. päev

Hommikusöök. Sõidame Olitesse, Navarra kuningate endisesse residentsi. Linna vanad müürid ümbritsevad vaimustavat järskude ja kitsaste tänavate rägastikku, väikeseid väljakuid, kirikuid ja Monasterio de las Clarisast. Lossi, Palacio Real de Olite, ehitas 1406. aasta paiku Carlos III, teenides nii Olitele „gooti linna“ hüüdnime. Tänapäeval on loss hoovide, käikude, järskude treppide ja suurte saalide ning tornide ja tornikeste rägastik. Olite asub Navarra veinitootmispiirkonnas ja linnas on mitu veinikeldrit. Navarra veine peetakse paremaks Rioja piirkonna veinidest. Vaba aeg lõunasöögiks. Peale lõunat sõidame erilisse piirkonda – Bardenas Reales. See on UNESCO biosfääri kaitse all olev ainulaadne, Euroopas haruldane poolkõrbelaadne maastik. Miljoneid aastaid erosiooni poolt kujundatud umbes 42500 ha suurune ala. Ebatavaline ja üllatav oma skulptuursete kujunditega. On olnud paljude kunstnike ja kirjanike inspiratsiooni allikaks. Siis on filmitud telereklaame, muusikavideosid ja filme, sh ka „Troonide mängu“.

5. päev

Hommikusöök. Hondarribia on ajalooline linn Rio Bidaosa suudmes. Ülalinna kaitsevad 15. saj. müürid ning sinna pääseb vanast väravast – Puerta de Santa Mariast. Kitsad munakivitänavad vanade majadega, millel on nikerdatud katuseräästad ja rõdud. Tänavad on kobaras ümber kiriku. Linna kõrgemas punktis asub 10. saj rajatud loss, kus tänapäeval asub hotell. Jalutuskäik vanalinnas. Ilusa ilma korral vaba aeg rannas. Mägise Bearnimaa süda Pau oma elegantse belle epoque’i arhitektuuri ja varjuliste parkidega. Külastame 14. saj. pärit Pau loss, kus 1553. aastal sündis Henri IV. Boulevard des Pyrenees’lt avaneb vaade allapoole jäävatele aedadele ning Püreneede kõrgematele aastaringselt lumistele tippudele. Sõit Püreneede jalamil asuvasse Lourdes’i, mis on üks tänapäeva Euroopa pühapaikadest ja võlgneb oma kuulsuse Neitsi Maarja ilmutusele linnalähedases tervendava veega allikaga Massabielle’i koopas. Paljud inimesed on kinnitanud, et on saanud oma tervise tagasi just selle püha vee abil. Aastas külastab linna imelise tervenemise lootuses umbes 4 miljonit inimest. Basiilika ees on hiigelsuur avatud väljak Esplanad du Rosaire, seal seisab kroonitud Neitsi Maarja kuju. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Külastame Lourdes’i pühakodasid. Ülembasiilikale lisati bütsantsi stiilis Rosaire basiilika, Rooma-katoliku kirik, mille stiil on mõjutatud bütsantsi arhitektuurist. Kirikulööv on avatud ja ümmargune, selle kohal asub kullatud krooni ja ristiga kuppel. Maa-alune St. Pius X basiilika, üks suurimaid kirikuid maailmas, oma kolossaalse maa-aluse ovaalhalliga 201 x 81 m, mis mahutab 25 000 inimest. Edasi jätkub teekond Püreneedesse, mis kõrguvad Atlandi ookeanist Vahemereni, hõlmates kindlusi, linnu ja sadamaid. Püreneedes juhivad elu mäed. Tänapäeval on see viimane eheda looduse nurk Lõuna-Euroopas. Mida sügavamale Püreneedesse minna, seda järsumaks muutuvad orgude küljed ja kõrgemaks lumised mäetipud. Sõidame läbi paljudest kohtadest, mida üle aasta läbib ka Tour de France’i marsruut. Juba 1910 aastal lisati Tuurile Püreneede kõrgahelik, mille üks kuulsamaid tõuse on Col du Tourmalet 2115 m. See on Püreneede legendaarseim kuru, HC kategooria ehk erakordselt raske mäkketõus, mis on kuulunud Tuuri marsruuti rohkem kui teised kurud. Teeme peatuse kurul ja pildistame esimesena 1910. a. kuru ületanud Octave Lapize’i kuju. Lõunasöögipaus. Sõidame funikulööriga 2865 m kõrgusele Pic du Midi de Bigorre’i tipule (ettetellimisel). Hea ilma korral avaneb tipust imeline 360 kraadine panoraamvaade Püreneedele ja Kesk-Massiivile. Siin asub ka prantslaste kuulus observatoorium, kus on Maa pinnalt tehtud kõige selgemad pildid Veenusest ja teistest Päikesesüsteemi planeetidest. NB! Soovitame võtta kaasa soojad riided ja jalanõud, temperatuur võib suvel olla umbes 5 Cº, päikeseprillid, päikesekreem! Haute Bigorre regioonis asuv Campani küla on tuntud oma inimsuuruste nukkude (Les Mounaques) valmistajate poolest. Jalutuskäigul mööda peatänavat näeme neid kõikjal – kohvikute ees, rõdudel ja oma aias istumas ning Tour de France möödumist ootamas. Sõit Toulouse. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Garonne’i jõe kaldal asub aktiivse kohaliku kultuurieluga ülikoolilinn ja rahvusliku kosmosetööstuse keskus Toulouse. Tänu oma punakatele katustele ja roosadest tellistest vanalinnale teenis linn hüüdnime La Ville Rose (roosa linn). Lummav vana kvartal oma arvukate värvi-, kanga – ja viljakaubanduse rahadega ehitatud renessansshoonetega, mitmed linnapaleed. Vanalinna süda on hiiglaslik avar väljak 18. saj. raekojaga. St. Sernini kirik 11. sajandist on suurim romaani kirik Euroopas. Sõit lennujaama. Lend Toulouse-Frankfurt kl. 14.35-16.25; Frankfurt-Tallinn kl. 21.05-00.20 (NB! kohalikud ajad!  Palun kontrollige lennu aegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
949 € korduvreisija soodushind

999 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Bilbao; Toulouse-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 75 € (16.08.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad koos hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht, ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • Pic du Midi de Bigorre funikulöör 38 € täiskasvanu, 15 € 12-17a,
  • ühene majutus 182 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, käterätt, ujumisriided.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mōningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Pinxtose’d al. 1.80 € tk
Guggenheim 16 € / seeniorid 9 €
veinimõisa külastus + degusteerimine
20 €
juustufarmi külastus
7 €
Bardenas Reales (koos kohaliku giidiga) 
5 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles