Uus-Meremaa on viimaseks maismaatükiks, mille inimesed asustasid. Polüneesia meresõitjad saabusid siia 11. ja 13. sajandi vahel ning panid aluse maoori kultuurile. Uus-Meremaa maoorikeelne nimi Aotearoa tähendab „pika valge pilve maa“. Legendi järgi sai maa oma nime kui avastajad saarele lähenedes nägid horisondil sellist pilve.
Uus-Meremaa on ainulaadne ja tuntud oma erakordselt kauni looduse poolest. Jääliustikega mäed, metsad, kiirevoolulised jõed, sügavad selge veega järved, fjordid, vulkaanid, geisrid, keev muda ja liivarannad. Imelised sõnajalametsad ja puuhiiglased. Riigis elab 4,5 miljonit inimest ja 50 miljonit lammast. Põnev on sel maal tutvuda pärismaalaste maooride kultuuriga. Ei saa unustada ka veine ja kiivisid. Uus-Meremaa imeline loodus on viimastel aastatel pakkunud üle kogu maailma palju kõneainet, sest siinsetes erinevates muinasjutulistes paikades on filmitud mitmete suure publikumenuga filmide stseene ning see on aidanud populariseerida saareriigi looduse ilu kogu maailmas.
Lõunapoolkeral on põhjapoolkeraga võrreldes kõik tagurpidi – aastaajad on vahetuses, põhi tähendab sooja ja lõuna külma ning isegi kraanikausist vee ärajooksuspiraal keerleb teises suunas. Enamasti arvatakse, et Uus-Meremaa mitmekülgselt huvitavad looduskaunid kohad paiknevad valdavalt Lõunasaarel. Kuna külastame oma reisil nii Põhja- kui Lõunasaart, saate ise veenduda, et nii see ei ole, ilu on mõlemal saarel.
Reisikalender
1. Päev
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl …. Lend Tallinn-…… kl …-…; ……-…… kl …-…* (*saabumine järgmisel päeval) (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). (Dubais keerata kell 3h edasi võrreldes Stockholmiga).
2. Päev
Lend ……-Auckland kl …-…* (*saabumine järgmisel päeval).
3. Päev
Lennuk jõuab Aucklandi kl … (Aucklandis keerata kella 9h edasi võrreldes Dubaiga). Transfeer hotelli. Majutus hotelli ja aeg puhkuseks. Uus-Meremaa suurim linn – Auckland asub maakitsusel, mis jääb Manukau ja Hauraki lahe vahele. Kõige kitsamas kohas on see vähem kui 2 km lai. Maoorid asustasid selle maakitsuse 1350 aasta paiku. Sel ajal oli siinkandis viljakas maa ja nad rajasid palju kindlustatud külasid. Maoori keeles on linna nimi Tāmaki-makau-rau – sadade armastajate koht. See on kena merele avatud elav ja kultuurne linn. Sadamas olevate jahtide rohkuse tõttu kutsutakse seda ka purjede linnaks. Linnaekskursioon. Võime külastada ka kesklinnas asuvat lõunapoolkera kõrgeimat teletorni Sky Towerit, mille vaateplatvormilt paistab kätte kogu linn ja ümbruskond. Öömaja kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).
4. Päev
Hommikusöök. Waitomo (Vee auk) koopad on Põhjasaare tuntud vaatamisväärsus. Stalaktiitide- stalagmiitidega lubjakivikoopad on tuntud endeemiliste „glow worm“ ehk helenduvate putukate (seenesääsklaste liik arachnocampa luminoso) ja nende vastsete poolest. Ringkäik viib meid läbi koopa kolme tasandi ja selle lõpetab paadisõit maa-alusel jõel, mille käigus näeb putukate loodud helendavat „tähistaevast“. Valgusega meelitavad nad enda juurde tillukesi putukaid ning ussikesi, kes kohe nahka pistetakse. Mida heledam valgus, seda näljasem vastne. Ringsõidul läbi Waitomo ringkonna teeme peatuse Mangapohues. Jalutuskäigul läbi kuristiku jõuame loodusliku kaljusilla alla. See 17 m kõrgune looduslik lubjakivikaar oma laest rippuvate stalaktiiditaoliste vormidega on iidse koopa jäänuk. Järgmine väike jalutuskäik viib läbi kandapuu ja uusmeremaa nikaupalmi metsa Marokopa kose juurde. See 35 m kõrgune kosk on üks kaunimaid riigis. Jätkates sõitu läbi kauni maastiku jõuame Kawhia Harbouri abaja äärde. Sõit öömajja Te Awamutusse. Öömaja ***motellis (2-sed toad).
5. Päev
Hommikusöök. Sõidame läbi Waikato tasandiku põllumajanduspiirkonna. Jõuame vulkaanilisel platool asuvasse Rotoruasse, mis tähendab maoori keeles „teine järv“. See on huvitav linn oma ajaloo, traditsioonide ja kultuuriga. Tegu on ühe maailma aktiivsema geotermaalpiirkonnaga. Vulkaanid on siinkandis mõistagi ammu rahunenud, aga pinnas jalge all siiski ei ole. Siin räägib Maa kõigi külastajatega. Linn ja selle ümbrus on täis väävlirikkaid allikaid. Jalutuskäik Whakarewarewas. Keevad mudatiigid, veidrad pinnavormid, auru pritsivad geisrid ja suured vulkaanikraatrid näitavad meile looduse võimu. Külastame Te Puia maoori kultuuri keskust, kus õpime tundma maoori ajalugu ja kultuuri ning näeme ka traditsioonilist kapa haka etendust. Hangi söök. Soovijad saavad õhtul minna suplema kuumaveebasseinidesse. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).
6. Päev
Hommikusöök. Jätkame sõitu läbi Taupo vulkaanilise piirkonna. See on Uus-Meremaa peamiseks geotermaalenergia tootmise paigaks. Teeme peatuse Waikato jõel asuva Huka (Vaht) kose juures. Siin surutakse seni vaikselt voolanud Waikato veed kitsasse kuristikku ja sealt edasi läbi 11 m kõrguse kose kristallsinisesse basseini. Jõuame Uus-Meremaa suurima järve – Taupo äärde. Järv asub kustunud vulkaani kraatris, kohas, kus supervulkaan Oruanui purskas umbes 26 500 aastat tagasi. Siin voolab värske vesi ja vee puhtus selles järves on tõeliselt erakordne. Sõidame läbi Ragipo kõrbeala, mille ühte serva jääb Tongariro Rahvuspark, kus asuvad kolm suurt vulkaani Ruapehu, Tongariro ja Ngauruhoe. Kõik nimetatud mäed on Uus-Meremaa põliselanike maooride jaoks pühad mäed ning Tongariro Rahvuspargi territooriumil asubki maooride mitmeid religioosselt tähtsaid paiku. Rahvuspark loodi juba 1887. aastal. Muuhulgas kuulub see paik nende väheste kohtade hulka, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse looduslik-kultuurilise objektina. Rahvuspark hõlmab olulise osa Põhjasaare vulkaanilisest platoost. Selle kõrgeim tipp 2797 m kõrgune Ruapehu aktiivne kihtvulkaan on ühtlasi Põhjasaare kõrgeim punkt. Ruapehu vulkaan on tuntud ka filmitriloogiast „Sõrmuste isand“. Siin filmiti Mordor. Jättes napi taimestiku ja karmi kliimaga kõrbealad seljataha jõuame Wellingtoni ümbruse roheliste karjamaadega jõukasse Rangitikei põllumajanduspiirkonda, sealt edasi Tararua aheliku jalamile ja Tasmani mere äärsele kaunile Kapiti rannikule. Majutus Wellingtonis 2 järgnevat ööd kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).
7. Päev
Hommikusöök. Uus-Meremaa pealinn Wellington asub Põhjasaare lõunakaldal Cooki väina ääres, olles maailma kõige lõunapoolsem pealinn. Tegemist on lummava linnaga. Wellington paikneb kompaktselt mägede ja sadama vahelisel alal, mis teeb linnast mõnusa paiga ka jalgsi tutvumiseks. Wellington on linn, mille ilu üle ei vaielda: seal on imeline rannajoon ja sõbralikud inimesed, kes tagatipuks hoolivad väga oma loodusest. Linnaekskursioonil näeme tuntud Parlamendihoonet, vana katedraali jm. Sõidame Victoria mäe vaateplatvormile ja imetleme 196 m kõrguselt vaadet linnale. Vaba aeg. Soovijad võivad külastada Te Papa Tongawerat ehk Uus-Meremaa Rahvusmuuseumit. See on hästi interaktiivne ja kujutab korruste kaupa kogu Uus-Meremaa elu alates maoori kultuurist kuni maavärinateni välja, mida on võimalus ka omal nahal kogeda. Katab kogu ajaloo, floora ja fauna. Ja see kõik on täiesti tasuta! Linna ümbritsevad künkad on väga järsud ning 1902. a. avati cable car, millega saab tõusta Kelbruni linnaossa. Siin on sissepääs Wellingtoni 25 ha suurusesse Botaanikaaeda. Jalutuskäigul läbi aia künkalt alla jõuab all-linna tagasi.
8. Päev
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lendame Lõunasaarele Queenstowni. Lõunasaar on Põhjasaarest looduslikult ilusam, sest siin on neli aastaaega, kaks korda kõrgemad liustikega kaetud mäed, tänu millele avaneb igast ilmakaarest vaade sinistele järvedele, jõgedele või koskedele. Sõidame maailma lõunapoolseimasse viinapuuistanduste piirkonda – Kesk-Otago veinipiirkonda. Maitseme siinseid veine ja sööme lõunat. Edasi liigume ühte Uus-Meremaa põnevaimasse piirkonda Fiordlandi. Fiordlandi Rahvuspark on Uus-Meremaa suurim ja ka üks suurimaid maailmas. Kitsad orud, järsud kaljud, lopsakas vihmamets, sambla ja sõnajalgadega kaetud maapind. Siin võimutseb loodus. Queenstown – Te Anau – Wanaka kolmnurk on tõeline Sõrmuste Isanda maa, järskude mägede, roheliste niitude ja peidetud järvedega. Te Anau on linn, mida kutsutakse ka maailma matka-pealinnaks. Siit saavad alguse paljud matkarajad maalilisse Fiordlandi piirkonda. Fiordlandis on täielikult säilinud Uus-Meremaa algupärane loodus. See on veerandi Eesti suurune piirkond, kuid seal on vaid üks tee ning inimasustus põhimõtteliselt puudub. Kõikjal on vaid mäed, võimsad pöögimetsad ning rannikul kuulsad fjordid. Öömaja ***+ motellis (2-sed toad).
9. Päev
10. Päev
11. Päev
12. Päev
Hommikusöök. Alustame teekonda üle Lõuna-Alpide saare idaranniku suunas. Mäestiku läänekülg on järsem ja siin saame nautida tõelist sügavate orgudega mägimaastiku. Jõudes Arthur’s Passi Rahvusparki tõuseme 740 m kõrgusele Arthuri kurule. Hea ilma korral on soovijatel võimalus matkata Devils Punchbowli (Kuradi punšinõu) joa juurde. Rada viib läbi mägedele omase tiheda musta pöögimetsa, kus võib kohata endeemilisi linnuliike nagu maoori lehviksaba ja mustmiro. Rada lõpeb 131 m kõrguse joa jalamil. Mäestiku idakülg on tunduvalt kuivem ja laugem ning seda iseloomustavad laiad jõeorud ja väikesed järvekesed. Laskume Canterbury tasandikule, mille kuivad rohumaad sobivad hästi karjakasvatuseks. Õhtuks jõuame Lõunasaare suurimasse linna Christchurchi. See on üks vanimaid linnu Uus-Meremaal ja oli kõige inglisepärasem linn riigis. Enamik linna ajaloolisest südamest hävis kahjuks maavärinates. Kuid linn on tõestanud oma elujõulisust, kõikjal käib vilgas ehitustegevus ja kiirelt on taastunud elav kultuurielu. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinnas ***+ hotellis (2-sed toad).
13. Päev
Hommikusöök. Käänuline ja emotsiooniderikas sõit läbi unikaalse sõõrikukujulise Banksi (Horomaka) poolsaare. See tekkis kahe gigantse vulkaanipurske tagajärjel 8 miljonit aastat tagasi. Nimetatud sedasi loodusteadlase Sir Joseph Banksi auks. Siin vahelduvad mets ja lambakarjamaa ning armsad maamajad. Igast küljest on meid ümbritsemas rohiroheline kuppelmaastik. Jõuame vulkaani kraatris asuva Akaroa lahe ääres olevasse samanimelisse armsasse linna. Eurooplaste saabumise järel üritasid siin kanda kinnitada prantslased ja nende mõjutusi võib leida praeguseni säilinud kohanimedes. Laevasõit ja delfiinide vaatlus. Lõunasöögipaus ja vaba aeg linnas. Künkal asuv Gigantide maja sisaldab kohaliku kunstniku Josie Martini töid. Siin on ka tema poolt kujundatud korduvalt auhinnatud veider aed, kombinatsioon skulptuuridest ja mosaiikidest ning kaskaadidest. Veidi Gaudi ja Miro moodi kollaažid peeglitest, kividest ja katkisest portselanist. Peale lõunat sõidame tagasi Christchurchi. Vabal ajal võib külastada 30 ha suurust botaanikaaeda, kus jalutamislusti jätkuks tundideks. Siin on ka mõned Uus-Meremaa suurimatest, kõrgematest ja vanimatest puudest.
14. Päev
Hommikusöök. Ennelõunal transfeer lennujaama ja pagasi check-in. Külastame lennujaama kõrval ainulaadset ja mitmekülgset Antarctic Centre’it, kus saab tutvuda nii Antarktika ajaloo kui ka elus pingviinidega. Lend Christchurch-Auckland kl …-…; Lend Auckland-…… kl …-…* (*saabumine järgmisel päeval, Dubais keerata kella 9h tagasi).
15. Päev
Lend ……-…… kl …-… (Stockholmis keerata kella 3h tagasi); ……-Tallinn kl …-…. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.
HIND: al 4400 €
HINNA SEES:
- lennupiletid Uus-Meremaale ja tagasi,
- lennujaamamaksud … € (…… seisuga, võivad muutuda),
- toitlustus lennukis kontinentide vahelistel lendudel,
- siselennud,
- öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
- kohalik buss ringreisiks,
- eestikeelne grupijuht ja ekskursioonid,
- käibemaks.
LISATASU EEST (tellimine ja tasumine 2 kuud enne reisi): hinnad 2020. a. seisuga
- tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
- pidu hangi õhtusöögiga – täpsustamisel,
- Milford Sound 1,5-2 tunnine laevareis fjordil – 65 NZD (täpsustamisel),
- ühene majutus … €.
Uus-Meremaa on Eesti passiga viisavaba. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Kontrollida võidakse ka rahaliste vahendite piisavat olemasolu. Riiki saabudes on vaja täita nn sissepääsu luba ehk saabumise kaart.
KAASA: EV pass kehtivusega vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu, seinakontakt-adapter, mugavad jalanõud, peakate, ujumisriided, päikesekaitsevahendid, fliis, vihmakindel tuulejope, vihmakeep. Oma vajaminevad ravimid pakkige lennukis käsipagasisse!
Lendudel teenindab ……. Lennukisse on lubatud kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni … kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega … cm ja kaaluga … kg. Kontinentide vahelistel lendudel on toitlustus (ka alkohoolsed joogid) hinna sees.
Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse, rahvusparkidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2020. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):
Aucklandi Sky Tower | 29 NZD |
Waitomo koopad | 53 NZD |
Te Puia maoori keskus | täpsustamisel |
Polüneesia spa Rotoruas | 30 NZD |
Veinimõis lõunasöögiga | täpsustamisel |
Queenstown Gondola Bobs Peakile | 39 NZD (adrenaliinihuvilistel koos 3 „Luge“-kelgusõiduga 57 NZD) |
Hokitika National Kiwi Centre | 15 NZD |
Josie Martini Gigantide aed Akoroas | 20 NZD |
Christchurch Antarctic Centre | 59 NZD |
Uus-Meremaal kehtib dollar (NZD) 1 € u. 1,70 NZD
Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2020. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.
Broneeri reis

Ülikooli 4, (+372) 734 4207, tartu@tensireisid.ee
Estonia pst 5a, (+372) 670 3000, tallinn@tensireisid.ee
Ringi 10, (+372) 442 6300, parnu@tensireisid.ee
TENSI-REISID AS, EE902200221005109167 (Swedbank)
Uus-Meremaa
19.02.2022 - 05.03.2022Vabu kohti:Saadaval
Giid: Peeter Roos
Teekond

Uus-Meremaa on viimaseks maismaatükiks, mille inimesed asustasid. Polüneesia meresõitjad saabusid siia 11. ja 13. sajandi vahel ning panid aluse maoori kultuurile. Uus-Meremaa maoorikeelne nimi Aotearoa tähendab „pika valge pilve maa“. Legendi järgi sai maa oma nime kui avastajad saarele lähenedes nägid horisondil sellist pilve.
Uus-Meremaa on ainulaadne ja tuntud oma erakordselt kauni looduse poolest. Jääliustikega mäed, metsad, kiirevoolulised jõed, sügavad selge veega järved, fjordid, vulkaanid, geisrid, keev muda ja liivarannad. Imelised sõnajalametsad ja puuhiiglased. Riigis elab 4,5 miljonit inimest ja 50 miljonit lammast. Põnev on sel maal tutvuda pärismaalaste maooride kultuuriga. Ei saa unustada ka veine ja kiivisid. Uus-Meremaa imeline loodus on viimastel aastatel pakkunud üle kogu maailma palju kõneainet, sest siinsetes erinevates muinasjutulistes paikades on filmitud mitmete suure publikumenuga filmide stseene ning see on aidanud populariseerida saareriigi looduse ilu kogu maailmas.
Lõunapoolkeral on põhjapoolkeraga võrreldes kõik tagurpidi – aastaajad on vahetuses, põhi tähendab sooja ja lõuna külma ning isegi kraanikausist vee ärajooksuspiraal keerleb teises suunas. Enamasti arvatakse, et Uus-Meremaa mitmekülgselt huvitavad looduskaunid kohad paiknevad valdavalt Lõunasaarel. Kuna külastame oma reisil nii Põhja- kui Lõunasaart, saate ise veenduda, et nii see ei ole, ilu on mõlemal saarel.
1. Päev
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl …. Lend Tallinn-…… kl …-…; ……-…… kl …-…* (*saabumine järgmisel päeval) (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). (Dubais keerata kell 3h edasi võrreldes Stockholmiga).
2. Päev
Lend ……-Auckland kl …-…* (*saabumine järgmisel päeval).
3. Päev
Lennuk jõuab Aucklandi kl … (Aucklandis keerata kella 9h edasi võrreldes Dubaiga). Transfeer hotelli. Majutus hotelli ja aeg puhkuseks. Uus-Meremaa suurim linn – Auckland asub maakitsusel, mis jääb Manukau ja Hauraki lahe vahele. Kõige kitsamas kohas on see vähem kui 2 km lai. Maoorid asustasid selle maakitsuse 1350 aasta paiku. Sel ajal oli siinkandis viljakas maa ja nad rajasid palju kindlustatud külasid. Maoori keeles on linna nimi Tāmaki-makau-rau – sadade armastajate koht. See on kena merele avatud elav ja kultuurne linn. Sadamas olevate jahtide rohkuse tõttu kutsutakse seda ka purjede linnaks. Linnaekskursioon. Võime külastada ka kesklinnas asuvat lõunapoolkera kõrgeimat teletorni Sky Towerit, mille vaateplatvormilt paistab kätte kogu linn ja ümbruskond. Öömaja kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).
4. Päev
Hommikusöök. Waitomo (Vee auk) koopad on Põhjasaare tuntud vaatamisväärsus. Stalaktiitide- stalagmiitidega lubjakivikoopad on tuntud endeemiliste „glow worm“ ehk helenduvate putukate (seenesääsklaste liik arachnocampa luminoso) ja nende vastsete poolest. Ringkäik viib meid läbi koopa kolme tasandi ja selle lõpetab paadisõit maa-alusel jõel, mille käigus näeb putukate loodud helendavat „tähistaevast“. Valgusega meelitavad nad enda juurde tillukesi putukaid ning ussikesi, kes kohe nahka pistetakse. Mida heledam valgus, seda näljasem vastne. Ringsõidul läbi Waitomo ringkonna teeme peatuse Mangapohues. Jalutuskäigul läbi kuristiku jõuame loodusliku kaljusilla alla. See 17 m kõrgune looduslik lubjakivikaar oma laest rippuvate stalaktiiditaoliste vormidega on iidse koopa jäänuk. Järgmine väike jalutuskäik viib läbi kandapuu ja uusmeremaa nikaupalmi metsa Marokopa kose juurde. See 35 m kõrgune kosk on üks kaunimaid riigis. Jätkates sõitu läbi kauni maastiku jõuame Kawhia Harbouri abaja äärde. Sõit öömajja Te Awamutusse. Öömaja ***motellis (2-sed toad).
5. Päev
Hommikusöök. Sõidame läbi Waikato tasandiku põllumajanduspiirkonna. Jõuame vulkaanilisel platool asuvasse Rotoruasse, mis tähendab maoori keeles „teine järv“. See on huvitav linn oma ajaloo, traditsioonide ja kultuuriga. Tegu on ühe maailma aktiivsema geotermaalpiirkonnaga. Vulkaanid on siinkandis mõistagi ammu rahunenud, aga pinnas jalge all siiski ei ole. Siin räägib Maa kõigi külastajatega. Linn ja selle ümbrus on täis väävlirikkaid allikaid. Jalutuskäik Whakarewarewas. Keevad mudatiigid, veidrad pinnavormid, auru pritsivad geisrid ja suured vulkaanikraatrid näitavad meile looduse võimu. Külastame Te Puia maoori kultuuri keskust, kus õpime tundma maoori ajalugu ja kultuuri ning näeme ka traditsioonilist kapa haka etendust. Hangi söök. Soovijad saavad õhtul minna suplema kuumaveebasseinidesse. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).
6. Päev
Hommikusöök. Jätkame sõitu läbi Taupo vulkaanilise piirkonna. See on Uus-Meremaa peamiseks geotermaalenergia tootmise paigaks. Teeme peatuse Waikato jõel asuva Huka (Vaht) kose juures. Siin surutakse seni vaikselt voolanud Waikato veed kitsasse kuristikku ja sealt edasi läbi 11 m kõrguse kose kristallsinisesse basseini. Jõuame Uus-Meremaa suurima järve – Taupo äärde. Järv asub kustunud vulkaani kraatris, kohas, kus supervulkaan Oruanui purskas umbes 26 500 aastat tagasi. Siin voolab värske vesi ja vee puhtus selles järves on tõeliselt erakordne. Sõidame läbi Ragipo kõrbeala, mille ühte serva jääb Tongariro Rahvuspark, kus asuvad kolm suurt vulkaani Ruapehu, Tongariro ja Ngauruhoe. Kõik nimetatud mäed on Uus-Meremaa põliselanike maooride jaoks pühad mäed ning Tongariro Rahvuspargi territooriumil asubki maooride mitmeid religioosselt tähtsaid paiku. Rahvuspark loodi juba 1887. aastal. Muuhulgas kuulub see paik nende väheste kohtade hulka, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse looduslik-kultuurilise objektina. Rahvuspark hõlmab olulise osa Põhjasaare vulkaanilisest platoost. Selle kõrgeim tipp 2797 m kõrgune Ruapehu aktiivne kihtvulkaan on ühtlasi Põhjasaare kõrgeim punkt. Ruapehu vulkaan on tuntud ka filmitriloogiast „Sõrmuste isand“. Siin filmiti Mordor. Jättes napi taimestiku ja karmi kliimaga kõrbealad seljataha jõuame Wellingtoni ümbruse roheliste karjamaadega jõukasse Rangitikei põllumajanduspiirkonda, sealt edasi Tararua aheliku jalamile ja Tasmani mere äärsele kaunile Kapiti rannikule. Majutus Wellingtonis 2 järgnevat ööd kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).
7. Päev
Hommikusöök. Uus-Meremaa pealinn Wellington asub Põhjasaare lõunakaldal Cooki väina ääres, olles maailma kõige lõunapoolsem pealinn. Tegemist on lummava linnaga. Wellington paikneb kompaktselt mägede ja sadama vahelisel alal, mis teeb linnast mõnusa paiga ka jalgsi tutvumiseks. Wellington on linn, mille ilu üle ei vaielda: seal on imeline rannajoon ja sõbralikud inimesed, kes tagatipuks hoolivad väga oma loodusest. Linnaekskursioonil näeme tuntud Parlamendihoonet, vana katedraali jm. Sõidame Victoria mäe vaateplatvormile ja imetleme 196 m kõrguselt vaadet linnale. Vaba aeg. Soovijad võivad külastada Te Papa Tongawerat ehk Uus-Meremaa Rahvusmuuseumit. See on hästi interaktiivne ja kujutab korruste kaupa kogu Uus-Meremaa elu alates maoori kultuurist kuni maavärinateni välja, mida on võimalus ka omal nahal kogeda. Katab kogu ajaloo, floora ja fauna. Ja see kõik on täiesti tasuta! Linna ümbritsevad künkad on väga järsud ning 1902. a. avati cable car, millega saab tõusta Kelbruni linnaossa. Siin on sissepääs Wellingtoni 25 ha suurusesse Botaanikaaeda. Jalutuskäigul läbi aia künkalt alla jõuab all-linna tagasi.
8. Päev
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lendame Lõunasaarele Queenstowni. Lõunasaar on Põhjasaarest looduslikult ilusam, sest siin on neli aastaaega, kaks korda kõrgemad liustikega kaetud mäed, tänu millele avaneb igast ilmakaarest vaade sinistele järvedele, jõgedele või koskedele. Sõidame maailma lõunapoolseimasse viinapuuistanduste piirkonda – Kesk-Otago veinipiirkonda. Maitseme siinseid veine ja sööme lõunat. Edasi liigume ühte Uus-Meremaa põnevaimasse piirkonda Fiordlandi. Fiordlandi Rahvuspark on Uus-Meremaa suurim ja ka üks suurimaid maailmas. Kitsad orud, järsud kaljud, lopsakas vihmamets, sambla ja sõnajalgadega kaetud maapind. Siin võimutseb loodus. Queenstown – Te Anau – Wanaka kolmnurk on tõeline Sõrmuste Isanda maa, järskude mägede, roheliste niitude ja peidetud järvedega. Te Anau on linn, mida kutsutakse ka maailma matka-pealinnaks. Siit saavad alguse paljud matkarajad maalilisse Fiordlandi piirkonda. Fiordlandis on täielikult säilinud Uus-Meremaa algupärane loodus. See on veerandi Eesti suurune piirkond, kuid seal on vaid üks tee ning inimasustus põhimõtteliselt puudub. Kõikjal on vaid mäed, võimsad pöögimetsad ning rannikul kuulsad fjordid. Öömaja ***+ motellis (2-sed toad).
9. Päev
10. Päev
11. Päev
12. Päev
Hommikusöök. Alustame teekonda üle Lõuna-Alpide saare idaranniku suunas. Mäestiku läänekülg on järsem ja siin saame nautida tõelist sügavate orgudega mägimaastiku. Jõudes Arthur’s Passi Rahvusparki tõuseme 740 m kõrgusele Arthuri kurule. Hea ilma korral on soovijatel võimalus matkata Devils Punchbowli (Kuradi punšinõu) joa juurde. Rada viib läbi mägedele omase tiheda musta pöögimetsa, kus võib kohata endeemilisi linnuliike nagu maoori lehviksaba ja mustmiro. Rada lõpeb 131 m kõrguse joa jalamil. Mäestiku idakülg on tunduvalt kuivem ja laugem ning seda iseloomustavad laiad jõeorud ja väikesed järvekesed. Laskume Canterbury tasandikule, mille kuivad rohumaad sobivad hästi karjakasvatuseks. Õhtuks jõuame Lõunasaare suurimasse linna Christchurchi. See on üks vanimaid linnu Uus-Meremaal ja oli kõige inglisepärasem linn riigis. Enamik linna ajaloolisest südamest hävis kahjuks maavärinates. Kuid linn on tõestanud oma elujõulisust, kõikjal käib vilgas ehitustegevus ja kiirelt on taastunud elav kultuurielu. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinnas ***+ hotellis (2-sed toad).
13. Päev
Hommikusöök. Käänuline ja emotsiooniderikas sõit läbi unikaalse sõõrikukujulise Banksi (Horomaka) poolsaare. See tekkis kahe gigantse vulkaanipurske tagajärjel 8 miljonit aastat tagasi. Nimetatud sedasi loodusteadlase Sir Joseph Banksi auks. Siin vahelduvad mets ja lambakarjamaa ning armsad maamajad. Igast küljest on meid ümbritsemas rohiroheline kuppelmaastik. Jõuame vulkaani kraatris asuva Akaroa lahe ääres olevasse samanimelisse armsasse linna. Eurooplaste saabumise järel üritasid siin kanda kinnitada prantslased ja nende mõjutusi võib leida praeguseni säilinud kohanimedes. Laevasõit ja delfiinide vaatlus. Lõunasöögipaus ja vaba aeg linnas. Künkal asuv Gigantide maja sisaldab kohaliku kunstniku Josie Martini töid. Siin on ka tema poolt kujundatud korduvalt auhinnatud veider aed, kombinatsioon skulptuuridest ja mosaiikidest ning kaskaadidest. Veidi Gaudi ja Miro moodi kollaažid peeglitest, kividest ja katkisest portselanist. Peale lõunat sõidame tagasi Christchurchi. Vabal ajal võib külastada 30 ha suurust botaanikaaeda, kus jalutamislusti jätkuks tundideks. Siin on ka mõned Uus-Meremaa suurimatest, kõrgematest ja vanimatest puudest.
14. Päev
Hommikusöök. Ennelõunal transfeer lennujaama ja pagasi check-in. Külastame lennujaama kõrval ainulaadset ja mitmekülgset Antarctic Centre’it, kus saab tutvuda nii Antarktika ajaloo kui ka elus pingviinidega. Lend Christchurch-Auckland kl …-…; Lend Auckland-…… kl …-…* (*saabumine järgmisel päeval, Dubais keerata kella 9h tagasi).
15. Päev
Lend ……-…… kl …-… (Stockholmis keerata kella 3h tagasi); ……-Tallinn kl …-…. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.
HIND: al 4400 €
HINNA SEES:
- lennupiletid Uus-Meremaale ja tagasi,
- lennujaamamaksud … € (…… seisuga, võivad muutuda),
- toitlustus lennukis kontinentide vahelistel lendudel,
- siselennud,
- öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
- kohalik buss ringreisiks,
- eestikeelne grupijuht ja ekskursioonid,
- käibemaks.
LISATASU EEST (tellimine ja tasumine 2 kuud enne reisi): hinnad 2020. a. seisuga
- tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
- pidu hangi õhtusöögiga – täpsustamisel,
- Milford Sound 1,5-2 tunnine laevareis fjordil – 65 NZD (täpsustamisel),
- ühene majutus … €.
Uus-Meremaa on Eesti passiga viisavaba. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Kontrollida võidakse ka rahaliste vahendite piisavat olemasolu. Riiki saabudes on vaja täita nn sissepääsu luba ehk saabumise kaart.
KAASA: EV pass kehtivusega vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu, seinakontakt-adapter, mugavad jalanõud, peakate, ujumisriided, päikesekaitsevahendid, fliis, vihmakindel tuulejope, vihmakeep. Oma vajaminevad ravimid pakkige lennukis käsipagasisse!
Lendudel teenindab ……. Lennukisse on lubatud kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni … kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega … cm ja kaaluga … kg. Kontinentide vahelistel lendudel on toitlustus (ka alkohoolsed joogid) hinna sees.
Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse, rahvusparkidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2020. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):
Aucklandi Sky Tower | 29 NZD |
Waitomo koopad | 53 NZD |
Te Puia maoori keskus | täpsustamisel |
Polüneesia spa Rotoruas | 30 NZD |
Veinimõis lõunasöögiga | täpsustamisel |
Queenstown Gondola Bobs Peakile | 39 NZD (adrenaliinihuvilistel koos 3 „Luge“-kelgusõiduga 57 NZD) |
Hokitika National Kiwi Centre | 15 NZD |
Josie Martini Gigantide aed Akoroas | 20 NZD |
Christchurch Antarctic Centre | 59 NZD |
Uus-Meremaal kehtib dollar (NZD) 1 € u. 1,70 NZD
Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2020. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.
TARTU KONTOR
TALLINNA KONTOR
PÄRNU KONTOR
Panga rekvisiidid: TENSI-REISID AS a/a EE902200221005109167 (Swedbank)