Väljasõit Tallinnast kl. 09.00 Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst 5).
Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseum. Muuseumis näed ja kuuled, kuidas mehed mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd on avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energiavaldkonnas juhtuma hakkab. Territooriumil saab ronida kopa sisse ja uudistada teisi kaevandusmasinaid. Avatud on ka näitus vanas administratiivhoones. Soovijatele (lisatasu eest, ettetellimisel) maa- alune ekskursioon. Kui tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada, siis ei jää muud üle kui puhvaika selga ning juba laskutegi üheskoos 8 meetrit allpool asuvatesse käikudesse! Sest kus mujal kui maa all näed, kuuled ja tunned just seda, mida need mehed, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Kogu Kaevandusmuuseumi suur territoorium on omavahel liikumisteedega ühendatud. Õueala ekspositsioon koosneb kaevandustehnika välinäitusest pumbajaamast, punkrist, stollisuudmest, sorteerimiskompleksist, katlamajast ja maalilisest tiigist. Võimalik on näha Euroopa suurima ekskavaatori ca. 50 tonni kaaluvat koppa ja hiiglaslikku kallurautot BelAZ. Lõunasöök (lisatasu eest, ettetellimisel).
Sõidame vene õigeusu Pühtitsa Jumalaema Uinumise Stavropigiaalsesse Naiskloostrisse ehk lihtsamalt öeldes Kuremäe nunnakloostrisse. Klooster asub piirkonna kõrgeimal künkal, maalilisel Kuremäel, kunagises eestlastele pühas hiiepaigas ohvriallika läheduses. Õigeusklike pärimuse järgi näinud kohalikud talupojad 16. sajandil siinsel mäel imepärast ilmutust ja leidnud hiljem iidse tamme jalamilt ülipüha õigeusu ikooni. Sündmust kujutavat maali näeme Kuremäe kloostri värava juures. Pärast ilmutust hakati mäge kutsuma ka teise nimega, ‘Pühtitsa’ ehk pühitsetud koht. Imeväärse sündmuse mälestuseks ehitati mäele esialgu väike kabel. Kloostrit asus Kuremäele rajama Eestimaa kuberner vürst Shahhovskoi isiklikult, aastal 1891 klooster avati. Tervikusse kuulus peakirik, kalmistukirik, väike majakirik kuberneri jaoks ja teisi vajalikke hooneid. Peakiriku uhkes kellatornis oli 7 kella, suurim 2,6 tonnine, teine 1,5 tonni, kolm väiksemat pea ühesuurused. Klooster oli Mekaks õigeusklikele tervelt Venemaalt, ka nõukogude ajal ei kaotanud ta oma tähtsust. Klooster tegutseb praegugi ja on isemajandav. Pühtitsa kloostris palvetab ja töötab jumala auks umbes 120 nunna. Kõrge kivimüüriga ümbritsetud territooriumil on vaatamist väärivad Jumalaema Uinumise peakirik, ristimiskirik, muuseum ning omapärased heinakuhja kujulised puuriidad, väravatornid ja kõrged müürid. Kindlasti tasub käia loodenõlva all oleval pühal allikal ja võtta oma nõuga kaasa karastavat püha vett.
Sõit Narva-Jõesuusse, väikesesse kuurortlinna Narva jõe suudmes Soome lahe rannikul. Linn, mille hiilgeajad jäävad eelmisesse sajandisse, tõmbab inimesi, kes naudivad valge liivaga randa, männimetsa ilu, rahu ja vaikust. Ja nüüd on aega lõõgastuda hotelli veekeskuses ja saunades. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel). Öömaja Noorus Spa-hotellis (2-sed toad).