Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Viin ja Doonau org

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 649 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Stephanson

 

Hofburg

 

Viin

 

Schoenbrunn

 

Melk

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Viini kuulsad koogid

24.05 - 27.05.2019
1. päev

Kohtume Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl 06.10-07.40; Frankfurt-Viin kl 08.50-10.10 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Viin - see on muusika Teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin kõlavad Straussi valsid. Linnaga tutvumist alustame kauni rokokoo interjööriga ja võrratute aedadega Schönbrunni lossist. Imetleme balliruumide ja söögitubade hiilgust ning eluruumide intiimsust. Õdus õhkkond, mida siin nautisid Maria Theresia ja tema järglased. Klassikalises prantsuse stiilis loodud pargi üle domineerib Gloriette, künkaharjale ehitatud võimas sammaskäik. Siit avaneb kena vaade lossile ja kogu Viinile. Teel Gloriette’i juurde möödume Neptuni purskkaevust ning arvukatest teistest antiikmütoloogiast inspireeritud kujudest. Bussisõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche... Külastame ka linnaparki, kus seisab üks enam pildistatud vaatamisväärsusi Viinis, valsikuningas Johann Straussi kuldne kuju Doonau nümfide keskel. Majutus hotelli ja väike puhkus. Ainult Viinis võite leida juba linna piires viinamarjaaedu ja veinikülasid. Kuulsaim neist on Grinzing. See on tore kohake õhtu möödasaatmiseks. Õhtusöök veinimajas – muusika, vein ja maitsvad road (lisatasu eest). Majutus järgnevad 3 ööd hea asukohaga, Muuseumide kvartalis asuvas ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Pea kõik linna suurimad vaatamisväärsused asuvad 2001.a. UNESCO maailmapärandi mälestusmärgiks kuulutatud Innere Stadtis (vanalinnas), seega on need kohad jalutuskäigu kaugusel. Linnaekskursioon. Maria-Theresia väljak, kus kahel pool asuvad suuruselt maailmas neljanda galeriina tuntud Kunstiajaloo- muuseum ja väga rikkaliku ning mitmekülgse kollektsiooniga Loodusloomuuseum. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud Hofburgi paleekompleksi õue. Burggarten, Hispaania Ratsakool, Josefsplatz, Augustinerkirche, Albertina. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Kärtnerstrasse jalakäijate tänav on alati olnud Viini seltkonnaelu keskpunkt, kuna ühendab linna usulise ja kultuurilise keskpunkti - Stephansdomi ühes ja Staatsoperi teises otsas. See on üks linna moekamaid tänavaid oma mitmest ajastust pärit ehitistega. Hundertwasseri kirjud majad. Lainelised fassaadid on kaunistatud eredavärvilise maalritöö, plaatide, keraamika ja sibulkuplitega. Seda omapärast arhitektuuri lihtsalt peab oma silmaga nägema. Vaba aeg linnas. Soovijatele Hofburgi palee külastus. See oli Austria valitsejate koduks juba 13.sajandist alates. Teeme ringkäigu keiserlikes eluruumides. Esimesed toad tutvustavad meile keisrinna Elisabethi (Sissi) elu ja ilu. Imetleme ka Keiserliku hõbeda ja lauanõude kogu. Siin on hindamatuid portselanserviise, mis jõudsid Habsburgide kätte pulmade ja sünnipäevade käigus.

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Vaba aeg linnas muuseumide külastuseks. Soovijatele väljasõit Doonau orgu (lisatasu eest). Jõe kohal kõrguv kaljut krooniv Melki klooster on üks selle piirkonna võimsamaid vaatepilte. Klooster oma Doonaupoolse fassaadiga kõrgub kaljudel nagu hiigelsuur orel mäe peal. Juba roomlaste ajal oli see jõekäänu kontrolliv koht strateegilise tähtsusega. Esmane klooster rajati siia 11. saj. Praegune suurejooneline kloostriansambel on üks ilusamaid barokkehitisi 18. sajandist. Tornid koos kaheksanurkse kupli, alumise raamatukogu ja Marmorsaaliga moodustavad harmoonilise koosluse. Klooster oma ülirikkalike kaunistustega jätab unustamatu mulje. Kloostrikirikule on raske võrdväärset leida. Kiriku sisemus on rikkalikult kaunistatud punase ja kuldsega. Siin on suurepärane peaaltar ja nikerdatud kantsel ning imelised laefreskod. Sama muljetavaldav on ka rikkalikult kaunistatud ja laemaalingutega raamatukogu. Külastajaid võtavad vastu kaunis park ja rosaarium ning omapärased siseõued. Seejärel sõidame mööda Wachau Strasset läbi Doonau oru maalilise piirkonna. Viinamäed, aprikoosiaiad, külakesed ja lossivaremed ning pooleldi udusse mähkunud kaljuseinad. Wachau kanti 2000. a. UNESCO maailmapärandi nimekirja Wachau kultuurmaastikuna, tunnustades siinset arhitektuuri ja põllumajanduse ajalugu. Selle piirkonna veinitradistsioonid on pärit juba Rooma aegadest. Külastame veinimõisat. Tutvume veinivalmistamisega, degusteerime veine koos kerge einega. Siinse oru linnakestest on kõige romantilisem Dürnstein. Ta sai oma nime linna kohal asunud keskaegse kindluse järgi. See oli kuningas Richard Lõvisüdame vangistuspaigaks. Jõe kaldal asuv klooster ja selle sini-valge barokktorn on kohaliku oru maamärgiks. Jalutame punaste katustega majade labürindis ja naudime keskaegse ja barokkarhitektuuri võluvat segu. Tulln oli roomlaste sõjaväelaagri Comagena asukoht, Marcus Aureliuse ausammas meenutab seda. Tänu oma parkidele ja aedadele kutsutakse seda „Lillede linnaks“. Jõuame tagasi Viini, kus on alati ruumi lõõgastumiseks. Alates 16.sajandist on Viin tuntud Euroopa muusikapealinnana. Ja muusikat siin jätkub. Soovijad saavad minna kontserdile (võimalusi on mitmeid). Öömaja samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Vaba aeg linnas. Ekskursioon Staatsoperisse. See oli esimene hoone, mille Franz Joseph I laskis ehitada prestiižsele Ringstrassele, mis rajati vana linnamüüri asemele. 1869. a. püstitatud majesteetlik Viini Riigiooper on ikka veel linna kuulsusrikka vaimuelu keskuseks. Lend Viin-Frankfurt kl 18.10-19.35; Frankfurt-Tallinn kl 21.05-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
649 € korduvreisija soodushind

689 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • lennupiletid,
  • lennujaamamaksud 39 € (05.12.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • öömaja ***hotellis (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • väljasõit Doonau orgu 47 € (hinnas veinimõisa külastus, degustatsioon ja kerge eine),
  • ühene majutus 95 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta einet ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

*Mugavat transporti Tartust Tallinna lennujaama ja tagasi pakub Tartaline AirportShuttle. Vaata lähemalt http://www.tartaline.ee/

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Schönbrunni loss 16 €
õhtusöök Grinzingi veinimajas  24 €
Melki klooster 14 €
kontserdipilet al. 49 €
ekskursioon Staatsoperis 9 €
Hofburgi loss 10.90 €
Loodusloo muuseum
10 €
Kunstiajaloo muuseum
10 €
linnatranspordi pilet 2.20 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles