Türgi ringreis

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 799 €

 

14 vaba kohta

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Kappadokia

 

Goreme

 

Istanbul

 

Efesos

 

Pamukale

 

17.09 - 23.09.2018
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 10.30. Otselend Tallinn-Istanbul kl. 12.30-15.50; Istanbul-Nevsehir kl.17.20-18.40. (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Transfeer Kapadookiasse hotelli. Majutus 2 järgnevat ööd samas ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Külastame Kaymakli maa-alust linna. Pehmesse kivimisse uuristasid kohalikud elanikud mitmekorruselisi elamuid, kirikuid ja nii tekkis linn, kuhu mahtus elama ~15 000 inimest. Siin leiate end eksinuna kaljukoonuste metsa, mis nagu meenutaksid mõne iidse suure linna varemeid. See on veider unenäoline maastik. Selline kummaliste kaljumoodustistega piirkond on Kesk-Anatoolia ainulaadsemaid kohti. Ebareaalsena tunduvas värvidemängus vahelduvad varjundid kollasest-ookerpunasest-pruunist kuni hallikasroheliseni. Tufist obeliskide ja sammaste tipud on kaetud basaldist mütsikestega. Iga kaljunuki tagant hakkavad silma üha uued ja uued vormid, igas orus ootavad üllatused. Göreme rahvuspargi veidrate laavamoodustistega maastik on geoloogiline haruldus. Juba aegade alguses avastasid selle paradiisliku maastiku esimesed erakud, kes uuristasid igapäevaeluks ja jumala kummardamiseks terveid ruumide mesikärgi. Alates 4.sajandist hakkasid mungad siia maapealsetesse kaljudesse uuristama väikeseid kloostreid, kirikuid, eluruume ja kabeleid. Maa alla pehmesse tuffi õõnestati terved linnad. Kõige kuulsamad kirikud asuvad Göreme orus. Siinses “vabaõhumuuseumis” on ebakorrapäraste kaljude amfiteater täis pikitud ukseavade ja akende tumedaid auke. Need viivad väikeste kirikute, munkade magamisruumide, köökide ja panipaikade salapärasesse sisemusse. Kui aega jääb, tutvume ka veetleva linnakese Avanose keraamika- ja vaibakudumistöökodadega. Soovijatele Türgi õhtu (lisatasu eest) – rahvaansambel, pöörlevad dervišid, kõhutants, rahvuslikud toidud, kapadookia vein.

3. päev

Soovijad saavad minna varahommikul päikesetõusu ajal kuumaõhupalliga sõidule Kapadookia kohal (lisatasu eest). Hommikuvalguses avanevad vaated on võrratud! Hommikusöök. Sõit Anatoolia tasandikul asuvasse iidsesse Konya linna, mis on tuntud jumalakartliku elanikkonna ja range usulise õpetuse poolest. Siin seadis end sisse „pöörlevate dervišite” vennaskond, mida tuntakse Mevlana nime all. Vennaskonna asutaja uskus, et muusika ja tantsu abil saab saavutada ekstaasi, armumisseisundit ning pakkus välja meetodi, kuidas vabastada inimene igapäevasest ärevus- ja valutundest. Tutvume Mevlana muuseumiga. Sõit Pamukkalesse. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Pamukkalet ehk puuvillalinna (pamuk st. puuvill) nimetavad türklased ise kaheksandaks maailmaimeks. Te näete Pamukkalet juba kaugelt - kõrged kriidipaljandid, travertiinid, kerkivad kõrgele ümbritseva tasandiku kohale. See on tõeline loodusime. Tuhandete aastatega on soe, kaltsiumit sisaldav vesi mäekülge mööda alla voolates muutnud kaljud puuvillavalgeks. Siin paljastuvad fantastilised kujundid, mis meenutavad lilli, linde ja koskesid - vorme on piiritult. Fantastiliste kivikardinate ja –skulptuuridega piimja veega basseinid. Soovijatel on võimalik supelda Kleopatra basseinides, kus temperatuur ulatub kuni 30ºC. Või jalutada ümbritsevas Hierapolise antiiklinnas, kus asub Türgi suurim ja tuntuim nekropol. Paaritunnise sõidu kaugusel on Homerose sünnilinna, väidetavalt maailma paremini säilinud antiiklinna, Efesose varemed. Rajatud 10.saj. eKr, oli Efesos üks antiikmaailma keskusi, mis mängis olulist rolli teaduse, kultuuri ja kunsti arengus. Linnas on näha palju antiikmonumente – rooma saunad, akropoli varemed, akvedukt, imperaator Adriani purskkaev, amfiteater, Heraklese varemed jpm. Linna lähedal Ööbikute mäel külastame maja, kus legendi järgi Neitsi Maarja veetis oma elu viimased aastad. Teeme peatuse ka kohas, kus varem asus üks 7 antiikaja maailmaimest – Artemise tempel. Sõit edasi Bergamasse. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Külastame antiiklinna Pergamoni varemeid. Akropolist avaneb imeilus vaade mägedele ja suurele veehoidlale. Antiikajal oli siin üks tähtsaid hellenistliku kultuuri keskusi, kus asus ka antiikaja üks suuremaid raamatukogusid. Pergamoni altar viidi pärast väljakaevamisi Berliini muuseumi. Sõidul Egeuse mereni läbime oliiviistandusi. Jõudes mere äärde näeme ka Lesbose saart. Võimaluse korral ujumispeatus. Laevasõit üle Dardanellide väina, saabume Aasiast tagasi Euroopasse. Sõit jätkub piki Marmara mere rannikut Istanbuli. Majutus järgnevad 2 ööd samas ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Päev Istanbulis – tõelises kärarikkas idamaises miljonilinnas, mis on jätnud maailmale tohutu hulga vaatamisväärsusi. Istanbul - ainus linn maailmas, mis on olnud pealinnaks nii kristlikule kui ka islamistlikule impeeriumile. Istanbuli kaks nägu võivad tulla ootamatusena. Samal ajal euroopalik – puudega ääristatud bulvarid, kohvikud, kaubamajad. Samm kõrval aga hoopis teine aeg ja teine kultuur – kõikjal kaupmehed, sigin-sagin…. Külastame Topkapi paleed, mis 400 aasta vältel oli ametlik sultanite residents. See olmekultuuri silmapaistev näide on pea kohustuslik vaatamisväärsus. Juveelidega ehitud valitsusruumid, purskkaevudega aiad ja sajandeid võõrale silmale suletud maailm – haarem, kus teeme ringkäigu sultani haareminaiste, laste ja sultani isiklikes eluruumides. Hagia Sofia – Püha Tarkuse kirik. Alates valmimisest 537.a. keiser Justinianuse valitsemisajal on see olnud üks kristliku maailma suuremaid ja tähtsamaid kirikuid. Võlve projekteerides said Bütsantsi arhitektid hakkama võimatuga – massiivne konstruktsioon näib kiriku kohal otsekui hõljuvat. Samas loovad kivide soe toon ning mosaiikide delikaatne sära selles hiiglaslikus hoones omamoodi intiimse atmosfääri. Hagia Sophia muudeti kristlikust pühakojast mošeeks 1453. a, kui osmanid eesotsas oma noore väejuhi, sultan Mehmet II, olid vallutanud Bütsantsi pealinna Constantinopolise ja teinud sellega lõpu 1500 aastat kestnud Rooma impeeriumile. Lõunapaus. Jalutuskäik Sultanahmetis, mis on Istanbuli vana süda ja mida tervikuna võib pidada maailma suurimaks vabaõhumuuseumiks. Tänaseni on osaliselt säilinud hipodroom ja selle obeliskid. Külastame Sultan Ahmet I Sinist mošeed, mis on üks kaunimaid mošeesid maailmas. Hoone ilu avaneb eelkõige selle interjööris, kus esmakordselt Ottomani impeeriumi ajaloos kasutati pühakoja siseruumide kaunistamisel kuulsaid Izniki kahhelplaate. Nende valdavalt sinise värvitooni järgi on saanud mošee oma rahvapärase nime – Sinine mošee. Soovijad saavad külastada Suurt Bazaari, kus müüakse kaupu kõigist maailma nurkadest. Laevasõit Bosporuse väinal (lisatasu eest).

7. päev

Hommikusöök. Vaba aeg. Võimalus külastada Egiptuse turgu. Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn kl. 14.25-17.35 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
799 € korduvreisijatele

839 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 128 € (04.10.2017 seisuga, võivad muutuda),
 • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam,
 • öömajad ***/****hotellides koos hommikusöökidega,
 • konditsioneeriga buss ringreisiks,
 • 2 õhtusööki hotellis,
 • Türgi kultuuri tundev ja keelt valdav eestikeelne giid-grupijuht ja ekskursioonid,
 • laevasõit üle Dardanellide väina.

LISATASU EEST:  

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • Türgi rahvusõhtu Kapadookias 35 € (2017. a. seisuga),
 • sissepääsud 6. päeva ekskursioonidel 25 € (Topkapi palee koos haaremiga, Hagia Sophia) (2017. a. seisuga),
 • 6. p. laevasõit Bosporuse väinal 25 € (2017. a. seisuga),
 • ühene majutus … €.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 • Muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsudele kulub kokku u ……. €, summa tasutakse giidile reisi alguses eurodes.
 • Õhupallisõit Kapadookias u 180 €.
 • Türgis on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile. Jootrahadeks võib arvestada u 20 € inimese kohta, see makstakse reisi lõpus ning ei sisaldu reisi hinnas.

 

KAASA: EV pass kehtivusega vähemalt 6 kuud peale reisi (ID-kaardiga Türki ei pääse).

 

Türgis kehtib kohalik valuuta Türgi liir, 1 € = u 2,2 TRY. Turistidele mõeldud kohtades saab maksta ka eurodes.


Lendudel teenindab Turkish Airlines
. Pardal pakutakse tasuta einet ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 30 kg tasuta pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga kuni 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-vottaSoovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles