Türgi

Reisid toimuvad 03.04- 24.10.2019
Väljumised iga päev, sõltuvalt perioodist
Kestvus 7-14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest või puhkus@tensireisid.ee

 

Puhkus Türgis on elamusterikas ja meeldejääv, pakkudes idamaist koloriiti ja läänelikku teenindust. Ssuur hotellivalik, lai hinnaskaala ja meeldiv kliima teevad puhkuse Türgis võimalikuks peaaegu aastaringselt. Türgi pakub suurepärast võimalust kogeda eripärast elurütmi, kus antiikajalugu seguneb tänapäevase, lääneliku Ida rütmiga, tuhandete aastate pikkust külalislahkuse traditsiooni ja turismitööstuse ning puhkuseveetmise värskeimaid uuendusi.

Antalyast 135 km kaugusel asuv Alanya on tore avastus. Mõnusalt paraja suurusega linn. Inimlike mõõtmetega ja samas piisavalt võimalusi ja meelelahutust pakkuv. Paljude arvates Türgi Riviera mitmekesiseim kuurort. Alanya maamärgiks on romantiline mägine poolsaar, mis lõikab linna ja selle rannad kaheks. Mäge troonivad 13. saj.l rajatud seldžukkide kindluse imposantsed müürid, ülesroniva käänulise tee ääres on käsitööletid, kohvikud ja baarid. Mäelt avaneb hingepaitav vaade purjedega pikitud merele ja linnale; linnast mitte vähem uskumatu vaade mäele, kindlustornidele, õhtutuledele.

Kemer on väike, hubane, imekena kuurortlinnake. Laiemas mõttes hõlmab Kemeri kuurorttsoon lisaks Kemeri linnale veel kokku 5 küla - Beldibi, Göynük, Kiriş, Çamyuva ning Tekirova. Valdav osa hotelle pakub „vägagi kõik hinnas teenust“. Hea selle juures on, et suurepärase puhkuse võib veeta hotellist lahkumata, ka kulutused püsivad kontrolli all. Ja halb, et kõik muu kipub jääma nägemata-kogemata. Meri Kemeri randades on türkiissinine ja kristalselt puhas, põhi on näha kuni 6 m sügavuseni! Paljud rannad on saanud sinilipu, lahesoppides ujumisel avaneb seedritega kaetud mägedele unustamatu vaade. Enamik randu on kas kivised või kiviklibu on segatud liivaga.

Belek. Suurepärased rannad, kristallselge smaragdroheline meri ja kõrge teeninduskultuur teevad Belekist unustamatu puhkusekoha. Belek on ranniku prestiižseim ja kalleim kuurort – siia on ehitatud peamiselt 5* luksushotelle.

Antalyast 75 km kaugusel asuv pisikesele poolsaarele pressitud Side on meeliülendav kombinatsioon minevikust ja tänapäevast. Tillukesel, vaid 800 m pikkusel ja 400 m laiusel maaninal eksisteerivad kõrvuti ja läbisegi antiik-Rooma varemed ja tänapäevane vilgas puhkusekuurort. Loodus, tänapäev ja iidne ajalugu on siin harvanähtavas harmoonias. Poolsaarest kahele poole jäävad kuldse liiva ja türkiissinise mereveega rannad, kuhu alates turismibuumi algusest on rajatud ja rajatakse üha uusi hotelle.