Tenerife puhkusereis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 899 €

 

17 vaba kohta


 

Teide

 

Masca Strassen

 

Puerto de la Druz

 

Strelitzia

 

Los Gigantes

 

Strelitzia

01.11 - 08.11.2019

HIND al. 899 € ****hotellis
Ühese toa lisatasu 166 €

Hotell Zentral Center (4*) asub Tenerife lõunarannikul Playa de las Americas kuurorti südames ja sobib ideaalselt puhkuseks täiskasvanud reisijatele (alla 14 a. pole hotelli lubatud) NB! Novembris peabki öömaja olema kindlasti lõunarannikul, sest põhjarannikul sel ajal väga tuuline ja jahedam! Kaugus liivarannast umbes 400 m, lähedusse jääb palju erinevaid ajaveetmiskohti, kauplusi, baare ja restorane. Hotellikompleksis ootavad teid ees restoran, baar, internetinurk, 2 sauna, mullivann. Katusel on väike bassein (soojendusega) ja päikeseterrass. Basseini ääres on lamamistoolid tasuta. Hotelli juurde kuulub kaubanduskeskus. Kõikides tubades on konditsioneer, WC/dušš, föön, satelliit TV. Seif ja wifi on tasulised. Rannarätikud soovitame ise kaasa võtta.
http://www.hotelzentralcenter.com/

Playa de las Americas on Tenerife suurim kuurort saare lõunaosas, mida hinnatakse eelkõige väga heade liivarandade ja suurepärase asukoha tõttu. Lahesoppide ja randumiskohtade rohkus loob õdusa atmosfääri. Puhkajate jaoks on palju kaubanduskeskusi, restorane, kohvikuid, ööklubisid, spordikomplekse, kasiino. Siin pakutakse ka erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit.

Tenerife lõunarannik on saare kõige soojem, kuivem ja tuulevaiksem piirkond, seega parim paik talvepuhkuse veetmiseks. Lõunarannikul on keskmine päevane õhutemperatuur novembris 22-24°C, meri 22°C Väljasõitudel peab arvestama aga muutuva ilmaga. Põhjarannikul on jahedam, 18-20°C, mägedes u 2000m kõrgusel on u 15-20°C, El Teide mäe tipus (3718m) võib olla ka vaid 5°C sooja.

LENNUINFO:
Kogunemine Tallinna lennujaamas ...... kl ...
Otselend Tallinn-Tenerife Sur kl ...-...
Otselend Tenerife Sur-Tallinn kl ...-...
(NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi).

Tsarterlend. Lendu teenindab SmartLynx Airlines. Smartlynxi lennukipersonal räägib inglise, eesti ja vene keelt. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 15 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x20 cm ja kaaluga 5 kg. http://www.ecaa.ee/index.php?id=199542/.

KAASA: EV pass või ID-kaart, ujumisriided, mugavad jalanõud, soojemad riided mägedes liikumiseks.

EKSKURSIOONID: 
Soovitame ekskursioonid ette tellida, et kindlustada nende toimumine ning vabade kohtade olemasolu. 

 

Teide mägi, Teno Rahvuspark, Masca, hind 65 € (2018. a. seisuga)

Väljasõit Tenerife ja Hispaania kõrgeimale mäele El Teidele. Mäeharjad läbivad Tenerifet nagu selgroog ja nende kõrgeimaks tipuks on Teide, mis kõrgub keset looduskaitseala 3718 m üle merepinna. Teel teeme peatuse saare kõige kõrgemal, 1400 m kõrgusel, asuvas külas Vilafloris. See küla sai 19.saj. tuntuks oma pitside valmistamise poolest. Tõuseme mööda vulkaani nõlva 2370 m kõrgusele Las Cañadase Rahvusparki. Tee viib läbi lõhnavate männi- ja eukalüptimetsade ning tarretunud laavajõgede otse vulkaani kraatrisse. Pilvepiirist kõrgemal avastame end ootamatult keset omapärast kuumaastikku. Punased, kollased, pruunid ja rohelised kivimoodustised annavad tunnistust vulkaani tohutust jõust, mis siinset maastikku on vorminud miljoneid aastaid. Soovijad saavad ilusa ilma korral sõita funikulööriga (pilet 27 € ed-tag) 3555 m kõrgusele vaateplatvormile kust avaneb vaade tervele saarele. Üle ookeani paistavad ka Gran Canaria, La Gomera ning La Palma. Laskume mööda serpentiinjat mägiteed saare loodeossa Teno Rahvusparki, mida peetakse oma dramaatiliste mägede ja lopsaka roheluse poolest saare üheks kaunimaks paigaks, taamal sillerdamas tumesinine ookean. Barracano de Masca on üks paljudest saare jäärakutest. Jääraku põhjas 600 m kõrgusel merepinnast asub endine piraatide külake Masca. Kaljunukkide tippudesse ja mägede järskudele nõlvadele ehitatud majad annavad paigale maagilise hõngu. 300 m kõrguste kaljude poolt piiratud küla oli kunagi ideaalseks peidupaigaks kardetud piraatidele.
El Teide funikulöör 27 € (2017 seisuga, hind võib muutuda sõltumatult reisikorraldajast)

 

La Gomera saar, hind 79 € (hinnas transport, laevapiletid, ekskursioon ja lõunasöök) (2018. a. seisuga)

Transfeer Los Cristianose sadamasse, kust suundume praamiga (45 min) naabersaarele La Gomerale. Kanaari saartest üks väikseim, lummab La Gomera kõiki külastajaid oma mitmekesise ja kohati haruldase loodusega. See on paljude legendide, puutumatu looduse, tüüpilise toidu ja imeliste, vanu traditsioone jälgivate elanikega saar. Vulkaaniline päritolu avaldub siin eriti selgelt järskude kuristike, sügavate orgude ja gigantsete kivimoodustiste näol. San Sebastianist alustame oma teekonda sisemaale. Teel näeme lähemalt siinset haruldaselt lopsakat loodust, vanu terrasspõlde, palmisalusid ja väikseid mägikülasid. Peatus Aganda vaateplatvormil, kust imetleme ümbritsevaid aukartustäratavaid kaljusid. Jõuame saare keskossa, vulkaani kraatri sisemusse, salapärasesse ja maagilisse UNESCO kaitse all olevasse Garajonay Rahvusparki. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat looduslikku vara – laurissilva metsa. Jalutuskäik dinosauruste ajast pärinevas igihaljas metsas. La Laguna Grande - rahvuspargi süda. Tee üle mägede Las Rosasse. Lõunasöögipaus. Õpime unikaalset La Gomera vilekeelt (el Silbo), mida kasutati saarel sadu aastaid pika vahemaa tagant suhtlemiseks. Hermigua oli omal ajal tähtis linn. Tänapäeval on kunagisest hiilgusest ainult käputäis vanu maju väikeste maaliliste tänavate ääres. Nüüd on külake tuntud oma käsitsi tehtud vaipade ja kudumite poolest. Käänuline tee läbi terrasspõldude viib San Sebastiani, saare rahulikku pealinna. Siin peatus Christoph Kolumbus kolm korda, et varustada oma laevastikku toidu ja mageda veega oma ajaloolistel ekspeditsioonidel. Kolumbus on ka saare mitteametlik kaitsepühak. Torre del Conde, saare vanim kirik La Ermita, Pozo de Colon - kaev, mille veega ristiti Ameerika… Õhtul praamiga tagasi Tenerifele. Transfeer hotelli.

 

Põhjarannik – Los Gigantes, Erjose mäed, Icod De Los Vinos, San Cristobal, La Laguna, hind 65 € (2018. a. seisuga)

Väljasõit põhjarannikule. Teeme peatuse vaateplatvormil, kust avaneb vaade ookeanist pea püstloodis sirutuvatele Los Gigantese võimsatele kaljudele. Merest seinana 300-600 m kõrgusele tõusvad „Hiiglased“ on muljetavaldav vaatepilt. Asume taaskord tõusule mägedesse ja sõidame läbi Santiago del Teide maakonna kuni jõuame Erjose mägedesse. Siit laskuma hakates näeb järsku muutust looduses, kus käsikäes soojemasse kliimasse suundumisega mägede kidur taimestik aina suuremaks ja lopsakamaks muutub. Teeme peatuse El Tanque vaateplatvormil. Siit avaneb kaunis vaade ookeani kaldal asuvale Garachichole, mis kunagi oli suur kaubasadam. 5.mail 1706 saatis Vulcano Negro linna poole laavavoolu Tänapäeval on see väike kalasadam oma ilusa keskväljaku, kindluse, endiste kloostrite ja kirikuga. Suundume edasi Icod de los Vinos väikelinna. Vaatame väidetavalt maailma suurimat ja vanimat draakonipuud, mida kohalikud kutsuvad El Drago Milenario ehk tuhande-aastane draakon. 22 m kõrgusest ja 10 m läbimõõduga puust on saanud Tenerife üks enim pildistatud monumente. Kuna seda külakest kutsutakse Tenerife veinipealinnaks, siis on võimalus maitsta ja osta ka kohalikke veine. Lõunasöögipaus. Sõit läbi rohelusse mattuva Orotava oru ajaloolisesse La Orotava linna.Taamal paistev Teide tipp, sinisest ookeanist tõusev roheline mäenõlv ja palmide vahel asuvad majakesed. Üks kenamaid linnu kogu saarestikus. Järsud kitsad munakivitänavad ja koloniaalstiilis vanalinn oma võluvate majadega, mille omapäraks on puidust peenelt nikerdatud rõdud. Aristokraatliku väljapeetusega linn. Aega jääb ka jalutamiseks ja kohvikutes linnasumina nautimiseks.

 

Lõunarannik – Santa Cruz De Tenerife, Anaga mäed, Taganana, hind 70 € (2018. a. seisuga)

Meie reis viib teid alul Candelariasse. Ookeani kaldal kõrgub basiilika, kuhu tulevad nii kohalikud kui ka palverändurid Musta Madonnat ehk Candelaria neitsit kummardama. Näeme ka suurel väljakul asuvat üheksat pronksskulptuuri, mis kujutavad legendaarseid guantši kunigriikide valitsejaid. Sõidame saare kaasaegsesse ja kiiresti arenevasse pealinna Santa Cruz de Tenerifesse. Jalutuskäik linnas – Plaza de España, sadamapromenaad, Plaza de la Candelaria. Siin asuvad parimad poed ja kõige laiem valik nii tavakaupu kui suveniire. Vaba aeg sisseostude tegemiseks. Lõunapaiku hakkame sõitma mööda rannikuäärset teed, kust avanevad panoraamvaated San Andresi kalurikülale ja Las Teresitase rannale. Tõuseme paksude laurissilva metsadega kaetud Anaga mägedesse, mida iseloomustavad teravad kaljutipud, kitsad mägiteed ja raskesti ligipääsetavad külad. Teed piiravad kummituslikud puis-eerikad, paks sõnajalavaip ja luua-põõsad. Teeme peatuse maalilises Tagananas, kuhu kuni 1960-ndateni pääses vaid üle mägede matkates. Jalutades selle Tenerife vanima, piltpostkaarti meenutava küla kitsaid tänavaid mööda on veel tunda säilinud vanaaegset atmosfääri. Sõit viib edasi Bosque de las Mercedese metsa, mis koos oma taimede rohkusega on üks viimastest ürg-eelajaloolistest metsadest Euroopas. Loorberite, eukalüptide, mändide ja mitme meetri kõrguste kanarbikega on see geoloogiliselt üks vanimaid ja rohelisemaid paiku saarel. Päeva lõpetame saare endises pealinnas San Cristobal de La Lagunas, mis on tänaseni kultuuri- ja usukeskus. UNESCO kaitse all olevas vanalinnas leiab lisaks paljudele kirikutele kauneid 17.-18. saj arhitektuurimälestisi, maadeavastajatele kuulunud paleesid ja jõukamate kaupmeeste elamuid. La Laguna oli 15. saj esimene „kaasaegse“ geomeetrilise ülesehitusega linn, millest sai hea eeskuju enamusele uutest asumitest Lõuna- ja Ladina-Ameerikas.

 

Väljasõit Loro Parki, hind 60 €, 49 € laps 6-11a (hinnas transport ja pargi sissepääs) (2018. a. seisuga)

Sõidame põhjarannikul asuvasse Puerto de la Cruzi. Selles kuurortlinnas on palju toredaid söögikohti, kanaariapäraste puitrõdudega maju, kaubatänavaid ja mitmesuguseid vaatamisväärsusi. Tegevust jätkub kõigile. Loro Park on ülimalt populaarne troopikapark. See hiigelsuur maa-ala on asupaigaks paljudele loomadele ja lindudele, uhketele orhideedele ja draakonipuudele. Tegemist on suure ja põneva loomaaiaga, mis sobib igas vanuses külastajale. Tõelise elamuse saab pargist siis, kui jätate külastuseks aega peaaegu terve päeva. Kuulsad on Loro looma-showd, kus trikke teevad merilõvid, delfiinid, papagoid ja mõõkvaalad. Lisaks loomadele ja džungliradadele leiab siit ka haruldaste orhideede aia.

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles