Taanimaa lossid ja väikelinnad

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 599 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

Kronborg

 

Egeskov

 

Kopenhaagen

 

Hillerod

 

Sofiero

27.06 - 01.07.2018

Taani on tõeline kuningriik ja seda on tunda igal sammul. Lossid ja mõisad, suured pargid ja uhked aiad, hoolitsetus ja suursugusus kõiges kuni pisiasjadeni välja. Et Taani loodusest ning elust-olust vähegi tõepärast pilti saada, ei tohiks mingil juhul piirduda vaid Kopenhaageni külastamisega, sest pealinn erineb ülejäänud Taanist nagu öö päevast.

1. päev

Väljasõit Tartust kell 14.00 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume Tallinna sadamas D-terminali ees parklas meie bussi juures kl. 17.00. Tallinki luksuslaev väljub Stockholmi kl. 18.00. (NB! Väljasõiduajad täpsustatakse ja võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!) Laeval meelelahutusprogramm, õnnitleme sünnipäevalisi, laulame karaoket ja tantsime hea tantsumuusika saatel, hoogsad võistlused panevad kaasa elama ja meeleolukas keskööshow teeb tuju heaks, ilusa ilma korral saab laevatekil nautida merre loojuvat päikest. Võimalus minna sööma õhtusööki (lisatasu eest). Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

2. päev

Hommikusöök laevas rootsi lauas (lisatasu eest). Stockholmi sisse sõites saab laevalt imetleda maailma kaunimat saarestikku. Kl. 10.15 kohaliku aja järgi saabume Stockholmi. Alustame reisi läbi Lõuna-Rootsimaa. Teel räägime juttu Rootsist ja rootslastest. Põikame korraks ka väikeseks jalutuskäiguks armsasse väikelinna Vadstenasse. See on Püha Birgitta päritolulinn, kus asutati 14. sajandi lõpul Birgitta ordu, ehitati klooster ja kloostrikirik. Majesteetlikku kirikut võime imetleda ka tänapäeval. Ühtlasi asub Vadstenas üks paremini säilinud renessansslosse Rootsis, mis ehitati Gustav Vasa eestvõtmisel juba 16. sajandil. Sõit Skånesse. Öömaja Helsingborgi ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Ületame praamiga Öresundi väina. Helsingöris külastame Hamleti lossina tuntud Kronborgi lossi ja küsime „Olla või mitte olla“. Siin saame uudistada ka lossi sügavuses olevaid kasematte, kus magab Taani kangelane Holger Danske. Suvine Taani on kui üks õitsev aiakene, rõõmsad ning külalislahked inimesed, hoolitsetud metsad, nurmed, linnad ja rannad, tuulegeneraatorid, rookatustega erksavärvilised majakesed, pöögisalud, mille taga üle kolletava nurme paistab valge kiriku erkpunane katus, lossid ja jalgratturid... Idülliline maa. Hillerødi väikelinn, kus keset Hillerødi järve kõrgub kolmel väikesaarel asuv suursugune renessansiajastust pärit Frederiksborgi loss. Vaserohelise katusega kaetud tornide, punastest tellistest seinte, kõrgete aknakaarte, karniiside, ümarate trepitornide ja liivakivist kaunistustega lossikompleks meenutab paljuski muinasjutulossi. Rikkalikult kaunistatud loss ehitati Christian IV ametliku residentsina, et rõhutada ja tugevdada tema positsiooni võimsa Euroopa monarhina 17.sajandi alguses. Lossi vanimad osad aga ehitati juba 1560-ndail Frederik II ajal, kelle järgi loss on ka nime saanud. Siinses lossikirikus on kroonitud Taani kuningaid. Lossi hinnatuimateks vaatamisväärsusteks on Marmorgalerii, Lossikirik, Kuninga salajane palvekamber, Suur saal… Teeme jalutuskäigu järve ümber kaunilt kujundatud romantilises aias, mis algab terrassidel barokkstiilis osaga. Lossipargi keskteljel on pikk purskaevudega veekaskaad. Seda ümbritsevad sümmeetrilised alleed ja bosketid, kuhu on kujundatud pukspuudest kuninglikud monogrammid. Roskilde – “kuningate ja viikingite linn” – vana Taani pealinn kitsa samanimelise fjordi kaldal. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvasse Roskilde katedraali on maetud kuningliku perekonna liikmeid alates 15. sajandist. Jalutuskäik Roskilde kesklinnas. Majutus 2 järgnevat ööd Roskilde Scandic hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõidame üle Suur-Belti väina. Fyni saarele viib 18 km pikkune sild, mis on maailma üks suurejoonelisemaid ehitusprojekte ning koosneb raudteest ja maanteest. Taanlased ise võrdlevad oma silda Egiptuse püramiididega. Jõuame Taanimaa keskel asuvale Fyni saarele, mida kutsutakse ka “saja lossi saareks”. Siinne maastik on üks kauneimaid Taanis. Vanad, hästi säilinud taluhooned, maalilised külakesed, rõõmsavärvilised suvilad. Muinasjutukirjanik H.C. Andersen ütles, et see saar on kui suur park Taani kuningriigis ja nimetas seda tema roheluse tõttu Taani aiaks. Külastame muinasjutulist, kahekümnel hektaril laiuvat Egeskovi järvelossi. 600-aastane renessanssloss ja 300-aastane aed väärivad külastamist. Lossi, parki, muuseumi ja labürinte külastab igal aastal rohkem kui kui 200 000 inimest. Lossiaed on kuulus oma hekkide ja skulptueeritud puude poolest. Teeme ringkäigu eri stiilis aedades. Uhke fuksiaaed oma 100 erineva sordiga, mõned neist isegi kuni 80 aastased taimed. Klassikalises renesanss-stiilis kujundatud Valge aed, suur bambuslabürint, veeaed, roosiaed... Lõunatama soovitame minna „Neitsi Rigborgi“ kohvikusse. Taani üks vanemaid linnu Odense asub suure rohelise saare südames. Oma nime on ta saanud Skandinaavia mütoloogia ja peajumala Odini järgi. Vana linnaosa munakivisillutistega tänavaid ääristavad väikesed majakesed, siin on ka muinasjutuvestja H.C. Anderseni sünnikodu. Tema lood on inspireerinud mitmeid kunstnikke. Nii võime kohata linnas paljusid skulptuure, mille aluseks on tema muinasjutud. Odense on püüdnud ühendada ühelt poolt kiiresti muutuva kaasaegse ühiskonna nõudmisi ja teisalt ajatut muinasjutumaailma. Jätame Fyni saare selja taha ja sõidame üle Suur-Belti väina Själlandi saarele.

5. päev

Hommikusöök. Päeva veedame roheliste põldude ja sinise mere vahel asuvas Kopenhaagenis. Ehkki tegemist on Skandinaavia suurima linnaga, on ta tunduvalt kodusem ja hubasem nii mõnestki väikelinnast. Ülevaatlik linnaekskursioon bussiga. Rosenborgi imeline kuninglik lossiaed, Christiansborgi loss, Marmorkirik, Kuningaloss, põnev ja hubane Nyhavni piirkond - linnaelanike meelispaik kanali kaldal, sajanditevanused kirikud. Tervitame ka linna sümbolit – Väikest Merineitsit. Vabal ajal on võimalus minna laevasõidule. Sõit lennujaama. Otselend Kopenhaagen-Tallinn kl. 18.40-21.10. (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
599 € korduvreisija soodushind

629 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • laevapilet, koht B-klassi 4-ses kajutis (4 inimest kajutis),
 • Rootsi - Taani praamipilet ning sillamaksud,
 • lennupilet Kopenhaagen-Tallinn,
 • lennujaamamaks 25 € (21.12.2017 seisuga, võib muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • mugavustega buss,
 • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • hommikusöök laevas (10.50 € täiskasvanu, 6.50 € 12-17a, 4.50 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (33 € täiskasvanu, 15.50 € 12-17a, 10.50 € 6-11a),
 • kahene kajut (B2) laevas Tallinn-Stockholm,
 • ühene majutus 100 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab LOT Polish Airlines/Nordica. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Frederiksborgi loss 130 DKK, laps kuni 18 a tasuta
Roskilde Toomkirik 60 DKK, laps 4-12a 40 DKK 
Egeskovi renessanssloss ja park            190 DKK, laps 4-12a 130 DKK
Kopenhaagenis laevasõit 90 DKK
Seapolka pulgakomm al. 30 SEK
Päeva lõuna Rootsis u. 100 SEK
Tass kohvi Taanis / Rootsis 30 DKK / 30 SEK
Taani võileib 85 DKK
Pølse 50 DKK
Taani õlu 50 DKK

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles