Suvine Taanimaa

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 799 €

 

2 vaba kohta

 

 

Egeskov

 

Kopenhaagen

12.08 - 16.08.2018

Taani on tõeline kuningriik ja seda on tunda igal sammul. Lossid ja mõisad, suured pargid ja uhked aiad, hoolitsetus ja suursugusus kõiges kuni pisiasjadeni välja. Et Taani loodusest ning elust-olust vähegi tõepärast pilti saada, ei tohiks mingil juhul piirduda vaid Kopenhaageni külastamisega, sest pealinn erineb ülejäänud Taanist nagu öö päevast.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 05.30. Otselend Tallinn-Kopenhagen kl. 07.00-07.35 (NB! Kohalikud ajad. Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Suvine Taani on kui üks õitsev aiakene, rõõmsad ning külalislahked inimesed, hoolitsetud metsad, nurmed, linnad ja rannad, tuulegeneraatorid, rookatustega erksavärvilised majakesed, pöögisalud, mille taga üle kolletava nurme paistab valge kiriku erkpunane katus, lossid ja jalgratturid... Idülliline maa. Roskilde, „kuningate ja viikingite linn”, Taani kunagine pealinn kitsa samanimelise fjordi kaldal. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvasse Roskilde katedraali on maetud kuningliku perekonna liikmeid alates 15. sajandist. Jalutuskäik Roskilde kesklinnas. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõidame üle Suur-Belti väina, mis jaotab Taani kuningriigi kaheks võrdse elanikkonnaarvuga osaks. Fyni saarele, mida kutsutakse ka “saja lossi saareks”, viib 18 km pikkune sild, mis on maailma üks suurejoonelisemaid ehitusprojekte ning koosneb raudteest ja maanteest. Taanlased ise võrdlevad oma silda Egiptuse püramiididega. Saare maastik on üks kauneimaid Taanis. Vanad, hästi säilinud taluhooned, maalilised külakesed, rõõmsavärvilised suvilad. Muinasjutukirjanik H.C. Andersen ütles, et see saar on kui suur park Taani kuningriigis ja nimetas seda tema roheluse tõttu Taani aiaks. Sõit Odensesse. Taani üks vanemaid linnu Odense asub suure rohelise saare südames. Oma nime on ta saanud Skandinaavia mütoloogia ja peajumala Odini järgi. Majutus hotelli. Jalutuskäik linnas. Vana linnaosa munakivisillutistega tänavaid ääristavad väikesed majakesed, siin on ka muinasjutuvestja H.C. Anderseni sünnikodu. Tema lood on inspireerinud mitmeid kunstnikke. Nii võime kohata linnas paljusid skulptuure, mille aluseks on tema muinasjutud. Odense on püüdnud ühendada ühelt poolt kiiresti muutuva kaasaegse ühiskonna nõudmisi ja teisalt ajatut muinasjutumaailma. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Sõit läbi Jüütimaa Alsi saarele. Tegemist on Schleswig-Holsteini piirkonnaga, mis on kuulunud ka Saksamaale ja kus praegugi elab arvestatav saksa rahvusvähemus. Saarelt on välja kaevatud põhjamaade kõige vanem laev – Hjortspringi laev pronksiajast. Dybbøli pank ja veski on kogu Taani vabadus- ja vastupanuliikumise ning 1864. aasta lahingu sümbol. Just selle lahinguga läks see osa Taanist pärast teist Schleswigi sõda Preisimaale ja hiljem liideti Saksamaaga. Piirkond taasühines Taaniga alles pärast I maailmasõda, mida tähistati suurejooneliselt 1920. aastal just Dybbølis. Saarel on sündinud ka kuulus taani kirjanik Herman Bang. Saare pealinn Sønderborg on laienenud mõlemale poole Alssundi väina. Siin asub loss, mille ehitamisega tehti algust juba 12. sajandil, kuna vajati kindlust vendide vastu. Hiljem paremini välja ehitatud kindluslossis on elanud valitsejad, kõrgest soost isikud, lossi on kasutatud laatsareti, jalaväekasarmu ja vanglana. Kuulsaim vang läbi aegade on ehk Taani kuningas Christian II, keda nimetatakse ka Christian Türanniks. Praegu asub lossis piirkonna ajalugu tutvustav muuseum. Nordborgi on väike omavalitsusüksus saare keskel. Pärast Teist maailmasõda kasvas linnake iseäranis tänu Taani ühe suurima rahvusvahelise ettevõtte Danfossi vabriku laienemisele. Siingi on oma loss, mis on ehitatud juba 1150. aastal ja mida mainis isegi Saxo oma Taani kroonikas. Sõidame läbi Nørreskovi metsa – ühe pikema rannaäärse metsa Taanis. Siin on palju muinasmälestisi, muuhulgas vanu kivikalmeid ja Østerholmi kindluslossi konserveeritud vundament. Jõuame tagasi Fyni saarele ning Odensesse.

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame Jüütimaa idarannikut. Idaosa on rohelisem ning karjamaad vahelduvad tumedate okaspuumetsadega, meenutades kohati Alpi maastikku. National Geographic valis Aarhusi linna maailma nelja kõige õnnelikuma linna hulka. Külastame ArOsi kunstimuuseumit, kus käime näitustel ja Olafur Eliassoni projekteeritud omapärases vikerkaarevärvilises panoraamkoridoris, kust võib imetleda vaadet kogu linnale. Jalutuskäik Aarhusis, Taani suuruselt teises linnas. Siin asuv St. Clementi katedraal 13. saj. algusest on Taani pikim kirik – 93 m, siinne peaaltari maal on Bernt Notke meistritöö. Vaba aeg lõunasöögiks ja ostlemiseks. Vabaõhumuuseum Den Gamle By (Vanalinn) on üks tuntumaid atraktsioone oma umbes 60 vana majaga. Hooned koos oma algse mööbliga on siia toodud erinevatest Taani piirkondadest ja omavahel kokku pandud, moodustades oma veski, valvurimaja, töökodade, väikeste poodide, teatri ja isegi kooliga vanaaegse linnaruumi. Mõned hooned, näiteks Bürgermeistri maja ja 18 saj. laohoone, tegutsevad muuseumidena. Tagasiteel Fynile külastame rahulikku väikelinna Jellingit, mis on ümbritsetud metsaga kaetud küngastega. Kaks viikingite kuningat, Gorm Vana ja tema poeg Harald Sinihammas, valisid siinse koha oma kuninglikuks residentsiks ja panid aluse Taani kuningadünastiale. Siin asuvad Taani Kuningriigi asutamisdokumentideks loetavad Jellingi ruunikivid, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimekirja. Sõit Odensesse.

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame muinasjutulist, kahekümnel hektaril laiuvat Egeskovi järvelossi. 600-aastane renessanssloss ja 300-aastane aed võluvad oma mitmekesisusega. Lossi, parki, muuseumi ja labürinte külastab igal aastal rohkem kui 200 000 inimest. Lossiaed on kuulus oma hekkide ja skulptueeritud puude poolest. Uhke fuksiaaed oma 100 erineva sordiga, mõned neist isegi kuni 80-aastased taimed. Klassikalises renesanss-stiilis kujundatud valge aed, suur bambuslabürint, veeaed, roosiaed. Lossi arvukates abihoonetes on sisse seatud tõeliselt mehine vanade masinate muuseum. Väljapanekus on 300 muljetavaldavat eksponaati vanadest autodest, mootorratastest ja lennumasinatest. Oma silmaga on võimalik näha nii esimesi Rolls Royce’e, Mercedes Benze kui Ford T-sid, rääkimata hilisematest mudelitest nagu James Bondi auto. Jätame Fyni saare selja taha ja sõidame üle Suur-Belti väina tagasi Själlandi saarele. Jõuame Kopenhaagenisse. Majutus hotelli. Soovijatega õhtune jalutuskäik. Pseudogooti stiilis ja merekoletistega ehitud Raekoja hoone, oma täpsuse poolest kuulus Astronoomiline kell, Anderseni monument. Jalutame ka mööda viit omavahel ühendatud jalakäijate tänavat Strøgetit, mis on palistatud poodide ja kohvikutega. Aeg õhtusöögiks. Kui on soovi, võite külastada Euroopa vanimat, 1834. aastal uksed avanud Tivoli lõbustusparki, mis on oma muinasjutulise õhkkonna, lopsaka pargimaastiku, meelelahutuste ja restoranidega rohkem kui ainult lõbustuspark. Öömaja 750 m kaugusel Raekoja platsist ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Veedame päeva Kopenhaagenis. Ehkki tegemist on Skandinaavia suurima linnaga, on ta tunduvalt kodusem ja hubasem nii mõnestki väikelinnast. Sõidame Langeliniele ja heidame pilgu linna sümboliks muutunud Väikese Merineitsi skulptuurile. Imetleme ka Carlsbergi õlletehase 50. juubeliks valminud uhkeid Gefioni purskkaevukaskaade. Jalgsi linnaekskursiooni alustame kuningas Christian IV suveresidentsist, Rosenborgi lossist, ja kaunist Kuninga aiast. Kui Christian IV selle oma suvemajaks ehitas, oli siin veel vaikne maakoht parkide keskel. Siin on roosiaed, Herkulese paviljon ja palju skulptuure erinevatest ajastutest. Jalutame arhitekt Nicolai Eigtvedi projekteeritud Frederikstadi kvartalisse. Vaatame erinevaid objekte nn. Kuldsel teljel, mille ühes otsas on võimas Frederiku marmorkirik ja teises otsas, moodsal mõttelisel pikendusel, alles sel sajandil valminud Sundi väina teisel kaldal asuv ooperimaja. Kuldse telje keskmeks on Amalienborgi lossid, mis on juba mitusada aastat olnud kuningapere residentsiks ja külalisruumideks. Amalienhaveni aed oma ilusa purskkaevuga rajati 1993. a. sadama kaldapealsele. Jalutame Kongens Nytorvile (Kuninga uus väljak). See on avar barokkstiilis väljak Christian V ratsakujuga. Siit algab ka põnev ja hubane Nyhavni piirkond – linnaelanike meelispaik kanali kaldal, mis on palistatud kaupmeestele kuulunud 18. sajandi majadega, kus on palju baare ja restorane. Kuninglik teater, kus kunagi töötas ka H.C.Andersen. Kaldapealsel asub Holmeni kirik, mis 16. sajandil ehitati algselt hoopis sadama sepikojaks, ning efektse tornikiivriga börsihoone. Jõuame Slotsholmenile, kust linn sai 11. sajandil alguse. Sellel saarel on sajandite jooksul seisnud mitu lossi. Tänapäeval asub siin Christiansborgi loss, mis on koduks Taani parlamendile, mitmele muuseumile ja kirikule. Vaba aeg lõunasöögiks ning jalutuskäiguks kesklinnas. Soovijad saavad nüüd minna ka laevasõidule mööda Kopenhaageni kanaleid. Sõit lennujaama. Otselend Kopenhaagen-Tallinn kl. 19.40-22.10. (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
799 € korduvreisija soodushind

839 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupilet Tallinn- Kopenhaagen-Tallinn,
  • lennujaamamaks 32 € (21.12.2017 seisuga, võib muutuda),
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • sillamaksud,
  • praamisõit,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 174 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab LOT Polish Airlines/Nordica. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Roskilde Toomkirik
40 DKK (grupihind)
Sønderborgi loss
80 DKK/ kuni 18.a. tasuta
Dybbøli veski
25 DKK/ laps 5-17.a. 15 DKK
Dybbøl Banke ajalookeskus
100 DKK/laps 5-17.a. 60 DKK
Aros kunstimuuseum
110 DKK
Aarhusi vabaõhumuuseum Den Gamle By 
90 DKK
Egeskovi renessanssloss ja park
190 DKK (grupihind)/ laps 4-12a 130 DKK
Tivoli sissepääs
110 DKK
Kopenhaagenis laevasõit
90 DKK
Tass kohvi Taanis 50 DKK
Taani võileib 70-150 DKK
Pølse 50 DKK
Taani õlu 50 DKK

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles