Unustamatu Ungari

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 619 €

 

 

Budapest

 

Budapest

 

Eger

 

Veinikelder

15.08 - 18.08.2019
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl. 04.30. Lend Tallinn-Helsingi kl. 06.05-06.40; Helsingi-Budapest kl. 09.30-10.50 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Budapest, mida romantikud on kutsunud “Pusta Pariisiks”. Linn asub „sinirohelisel piiril“ nagu juba vanad roomlased Doonau jõge kutsusid. On kolm veenvat põhjust, et sõita Budapesti – Buda, Pest ja ilus sinine Doonau. Jõe läänekaldal asuv Buda on rohkem mägisem, seal annavad tooni madalad mäetipud. Idakaldale jääv Pest on seevastu tasane ja siit saavad alguse kõik Ungari tasandikualad. Buda on linna vanem osa, täis ajaloohõngulisi vaatamisväärsusi. Kaasaegsemas Pestis on arvukalt kohvikuid, baare, restorane, ööklubisid, butiike ja kaubamaju. Budapesti hing on Doonau jõgi, mille kaheksa silda seovad vana ja uue linnaosa ühtseks kauniks tervikuks. Sõidame Doonau kohal kõrguvale lossimäele – Vàrhegy, Matyasi kiriku juurde. Lossist ja Kettsillalt, mis on vanim ja kuulsaim sild, avaneb Pestile muljetavaldav vaatepilt. Antud panoraam on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Szentaromsag ter (Pühakolmainu väljak) on vanalinna keskpunkt. Siin asub suur barokne Buda Vana raekoda. Matyasi kiriku arhitektuuristiilide üliküllus räägib mõndagi nii hoone kui ka linna keerulise ajaloo kohta. Kirik on olnud paljude tähtsate sündmuste tunnistajaks, sinna on maetud ka Bela III ja tema naine. Uusromaani stiilis Kalurite bastion, mille juurest avanevad maalilised vaated Doonaule ja Pestile. Vaateplatvorm ja jalutuskäik bastioni ääres olevat puiesteed mööda, ilusad vaated. Linna kohal linnusemäel kõrguv Kuningapalee koosneb mitmest kokkusulandunud hoonest. Suurem osa tänapäevasest Habsburgide paleest ehitati 18. saj. 13.-14. saj. sel kohal asunud linnuse asemele. Nüüd asuvad palees muuseumid. Buss viib meid hotelli juurde. Majutus hotelli. Külastame sajandivanust Budapesti kuulsaimat turgu. Vaba aeg hiliseks lõunasöögiks. Õhtune laevasõit Doonaul, kust avaneb kaunis vaade tuledesäras linnale. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõidame ajaloolise trammiga Parlamendihoone juurde. Parlamendi ümbrus lõhnab ajaloo ja võimu järele, suured väljakud, laiad tänavad… Kossuth Lajos ter on üks linna kauneim väljak, mida ümbritsevad igast küljest ilusad hooned. Külastame imeilusat parlamendihoonet, ühte kaunimat uusgooti ehitist Euroopas. See on linna kuulsaim vaatamisväärsus, mille sisemus on tulvil kuulsate Ungari kunstnike maale, freskosid ja gobelääne. Jõe ääres näeme ungari poeedi Attila Jozsefi mälestussammast ning väga kurba Holokausti mälestusmärki. Läheduses asub 170 000 eksponaadiga Etnograafiamuuseum. Vaba aeg muuseumideks ja šoppamiseks, ka seda on vaja. Vaci utca on linna menukaim poodlemispaik. Elu kihab selles linna äri- ja seltsielu keskpunktis nii ööl kui päeval. Siin leidub palju kauneid hooneid, poode ja kohvikuid väljas einestamiseks. Õhtupooliku saate veeta mõnes hubases restoranis.

3. päev

Hommikusöök. Väljasõit Egerisse, mis asub ajaloolises viinamarjakasvatuspiirkonnas Màtra ja Bükki mägede vahel. Teel külastame kitsas orus Cserhati mägede vahel asuvat Hollokö küla, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. See sadu aastaid tagasi rajatud küla asub viinapuudega kaetud maastiku keskel oleval künkal Cserhát massiivi südames. Väike Hollókö küla on Palóci maakonna tõeline pärl ning kuulub 1987. a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Küngaste vahel asuva külakese majakesed on peidetud orgu. Viinapuuaedade vahel asuvad keskaegse lossi varemed. 58 maja külas on säilinud sellistena nagu nad ehitati ning esindavad 17.saj. kohalikku arhitektuuri. Inimesed on elanud samades majades mitu põlvkonda. 19. saj. ehitatud Rooma katoliku kirik oma päikesekuivatatud tellistest seintega ja puust torniga on küla tähiseks. Külastame keraamikakoda ja nukumuuseumi, kus on 200 nukku. Hollókö küla elanikud peavad lugu oma traditsioonidest ning kannavad rikkalike kaunistustega värvikaid rahvarõivaid. Selles piirkonnas elas alates 13.sajandist slovakkia päritolu vähemusrahvas palóc, kelle rahvatraditsioone seal näeme. Aiad on eraldatud puitaedadega ja sisemused majades on kaunistatud nagu vanadel aegadel. Eger on Ungari vanim vaimne ja administratiivne keskus, ajaloomälestiste, nooruse-, baroki- ja veinilinn. Türgi sõdade ajal oli linn pidevalt rünnakute objektiks. Buda vallutanud Ottomani impeeriumi sõdalased piirasid 1522. a. Egeri linna ümber, kuid neil ei õnnestunud linna vallutada vaatamata sellele, et türklasi oli linnakaitsjatest pea 6 korda rohkem. 40-päevase piiramise ajal kaitsesid linna ka vaprad Egeri naised. Seda Egeri kaitsmist peetakse Ungari ajaloos madjarite suurimaks võiduks. Egeri kaitsjad kirjutas surematuks Géza Gàrdonyi oma romaaniga „Egeri tähed“. Kindlus 13. sajandist ja türgiaegne Euroopa põhjapoolseim minarett. Linnaekskursioon. Turistide meelispaigaks on linnapiiril asuvas Kauni Naise Orus olevad veinikeldrid, kus saab nautida kogu maailmas hinnatud punast veini „Egeri Bikaver” – „härja veri“. Varane õhtusöök veinikeldris koos mustlasmuusikaga (lisatasu eest). Tagasisõit Budapesti hotelli.

4. päev

Hommikusöök. Vaba hommikupoolik. Jalutame Pesti ühel vanimal tänaval Vaci utcal. Sõidame hotelli juurest bussiga Kangelaste väljakule, mille ümbruses on grandioossed ehitused. Soovijad võivad külastada Szechenyi termaalveekeskust, mis on üks Euroopa suurimaid. Allikavete tervistav mõju, suurtes rooma basseinides kümblemine, kreeka vannides mõnulemine ja põhjamaade traditsiooniliste saunade nautimine. Szechenyi termaalveekeskus on üks vanimaid ja populaarsemaid paljude seas. Veekeskuse basseine toidab kuumaveeallikas, mis ulatub rohkem kui 1000 meetri sügavusele maa alla. Basseinide veetemperatuur on 35-37 kraadi, mistõttu seal on palju suplejaid nii suvel kui ka külmadel talvepäevadel. Kangelaste väljakul asub Aastatuhande monument, mis püstitati ungarlaste Karpaatia tasandikule saabumise 1000 aastapäeva tähistamiseks. 36 m kõrguse samba otsas on peaingel Gabrieli kuju, kes olevat Istvan Pühale krooni pakkunud. Jalutame Linnapargis, imetleme Vajdahunyadi lossi, mille iga osa esindab ühte 20-st Ungari tähtsamast hoonest. Sõit lennujaama. Lend Budapest-Helsingi kl. 19.00-22.20; Helsingi-Tallinn kl. 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
619 € korduvreisija soodushind

649 € tavahind

UUDIS! Võimalik osta reis alguse ja lõpuga Tartu lennujaamas. Soovi korral küsi täpsemalt meie kontoritest.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Budapest-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 131 € (22.08.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • öömaja ***hotellis kesklinnas koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • kolmandal päeval kohalik buss,
  • transfeer hotell-lennujaam,
  • ungari keelt valdav giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 122 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, käterätt.


Lendudel teenindab Finnair. Pardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 56×45×25cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit Doonaul 1h
2500 HUF, 2100 HUF õpilased
Rahvusgalerii
1400 HUF / pens. 1000 HUF
Parlamendihoone külastus
2200 HUF
Nukumuuseum Hollökos 350 HUF

3-käiguline õhtusöök Egeris koos 5 veini

23 €

degusteerimise ja mustlasmuusikaga


Termaalvee bassein Budapestis
6200 HUF koos kapiga
Lõunasöök
al. 3500 HUF
Väike kook + kohvi ilusas kohvikus
2800 HUF
Linnatranspordi pilet
350 HUF

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles