Sügisvärvides Lapimaa

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 349 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Lapimaa sügis

 

Lapimaa sügis

 

Lapimaa sügis

 

Lapimaa sügis

 

Lapimaa sügis

13.09 - 16.09.2018

Oma reisiga jõuame välja Lapimaale. Lapimaa kütkestab juba oma nimega: metsik ja kaunis, tuttav aga samas tundmatu, ahvatlev ja ettearvamatu, täis legende ja nõidust. See hellitab rändurit kesksuvise öötu ööga ja valgusega, mis jätkub septembrini. Lapimaa on Euroopa viimane suur kõrvemaa, kus iga lõik on sama mõjuv elamus, kui kullaotsija leitud esimene kullatükk. Ruskaaeg on soomlaste armsaim, eelistatuim puhkeaeg.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.30 Vanemuise alumisest parklast, tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas kl. 07.00 meie bussi juures. Viking XPRS kl. 08.00-10.40 Helsingisse. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!) Helsingi, mida kutsutakse ka hellitavalt Läänemere tütreks. Põgus linnaekskursioon bussiga – Helsingi sümbol Toomkirik, Esplanaadi park koos “Havis Amandaga”, Rootsi teater, Klaaspalee, Moodsa kunsti muuseum Kiasma, Finlandia talo, Parlamendihoone, Ooperimaja. Sõit Helsingist Jyväskylä poole. Heinola juures sõidame üle ühe Soome kauneima silla - Tähtisilla. Siit algab kuulus Järvede Soome. Soome kuulsad 187 888 järve on enamasti koondunud Kesk-Soome. Soome järvi liigendavad neemed ja lahed ja neis on palju saari. Järvedele on iseloomulik see, et nad on jõgede ja lahtede abil üksteisega ühendatud, moodustades nõnda pikki veeteid. Jyväskylä lähedal külastame Soome suurimat aianduskeskust Viherlandiat, kus on lai valik põnevaid taimi ja lilli, uudistada Soome kodukaupu ja Iittala ning Fiskarsi väljamüüki. Soovijad võivad kinnitada keha buffet-restoranis. Peatume Vaskikellos, kus on Euroopa suurim kellade-kellukeste kogu. Öömaja hotellis (2-sed toad).

2. päev

Rikkalik hommikusöök. Kemi linna tunnusmärgiks on lumelinn (mis küll selleks ajaks sulanud on) ja Bertel Strömmeri loodud 58 meetri kõrgune raekoda. Iga aastaga meelitab Lapimaa üha rohkem turiste lähedalt ja kaugelt. Ületame maagilise polaarjoone Rovaniemi linna juures. Külastame Arktikumi muuseumi, mis on spetsialiseerunud Lapi ja arktiliste piirkondade tutvustamisele. Muuseumipoest saab kaasa osta Lapi käsitööd, raamatuid ja cd-plaate. Jõuluvanakülas otsime jõulutunnet ning laulame jõululaulu kõige tuntumale soomlasele – jõuluvanale. Jõuluvana peapostkontoris saab postitada kõik oma jõulukaardid – need jõuavad õigel ajal õigesse kohta. Rovaniemist sõidame edasi mööda Luostotunturi tundrast Soome suuruselt teise valda - Sodankylässe. Vuotso külas ületame Saamimaa piiri. Matkame suuruselt Soome teises rahvuspargis - Urho Kekkoneni rahvuspargis, mis loodi 1983. aastal. Valida saab pikkuselt sobiva matkaraja: 1 km, 3 km või 7 km. Soovi korral Lapimaa stiilis õhtusöök - salat, leib ja või, supp, põhjapõdra pajaroog, muraka kreemikook, kohv või tee, vesi (ettetellimisel). Öömaja hotellis (2-sed toad).

3. päev

Rikkalik hommikusöök. Lisaks ilusale sügisvärvides loodusele veetleb tulijaid Lapimaa kuld. Soome Lapimaa on kõige kauem kestnud kullapalaviku näitelava maailmas. Esimesed teated lapi kullast pärinevad 1539. aastast, kuid esimene tõeline kullapalavik algas sadu aastaid hiljem. Veel praegugi on paremate kullajõgede ja ojade kaldad kullaotsijate krunte tihedalt täis. Lapi kullakaevandamise ajalugu on säilitatud põnevas Tankavaara kullamuuseumis alates 1973. aastast peale. Muuseumis tutvustatakse kullauhtmise ajalugu Soomes ja kogu maailmas. Tankavaaras korraldatakse ka juba mitu aastat kullauhtmise maailma-meistrivõistlusi. Vaatame koos filmi kullauhtmisest. Pärast seda on võimalus ka endal proovida kullauhtmist ja leitud kulla saab kaasa. Võimalusel sööme lõunat stiilses kõrtsis Wanha Waskoolimies. Laiad lagedad tundratealad, kõrvemaa metsad, rahulikud voolavad selgeveelised jõed ja kaunid järved. Siin on peale kulla leitud ka vääriskive. Edasi sõidame ametüsti kaevandusse, ronime kõrgustesse ja kuuleme legende kivist ja igaüks saab endale päris oma õnnekivi otsida. Öömaja hotellis (2-sed toad).

4. päev

Rikkalik hommikusöök. Algabki meie tagasitee kodu poole. Teel kuuleme veel üht-teist põnevat soomlaste ja Soomemaa kohta. Teeme lõunasöögi peatuse. Laev Viking XPRS väljub Helsingist kl. 20.00. Laevas võimalik osta õhtusöök rootsi lauas, hinnas vein ja õlu. Saabume Tallinna sadama A-terminali kl. 22.30. Sõit Tartusse.

HIND:
349 € korduvreisija soodushind

369 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • laevapiletid,
  • majutus hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega eestikeelne giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • hommikusöök laevas (10.50 € täisk, 7.50 € laps 12-17a, 4 € laps 6-11a),
  • õhtusöök laevas (26 € täisk, 12.50 € laps 12-17a, 6.50 € laps 6-11a),
  • Lapimaa stiilis õhtusöök 27 €,
  • ühene majutus 110 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart. Soojad riided (kindad, müts, sall) ning mugavad matkajalatsid, soovi korral kõnnikepid, veidi toitu.

 

NB! Lapimaal on sel ajal juba suhteliselt külm – 0° ringis, öösel temperatuur langeb -5°-ni.

 

Populaarsed suveniirid Lapimaal: põhjapõdralihakonserv, murakamoos, kohalik leib Rieska, põhjapõdranahk, pussnuga jm.

 

Hind ei sisalda sissepääsupiletid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Arktikum  12 € täisk, 5 € lapsed 7-15a, 28 € perepilet (2 täisk + 2 last) 
Ametüstikaevandus       16 €, 9 € laps  
Kullamuuseum  9 € 
Kullauhtmine  8 € 
Supp   10 €
Kullapudelike   8 € 
Vaskikello kell al. 8 € 

Lõuna   al. 11 € 
Põhjapõdralihakonserv  10 € 
Murakamoos  9 €
Rieska-leib   4 € 

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles