Sügiskuues Lätimaa

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 119

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

 

 

07.10 - 08.10.2017

Kahepäevase reisi kestel kaks imelist linna. Sigulda-muistsete liivlaste maa, mis asub Gauja jõe rahvuspargi kõige maalilisemas osas. Siguldat on ammusest ajast kutsutud Lätimaa Šveitsiks. Sigulda ja selle ümbrus pakub vaatamiseks keskaegseid kindlusi ja legendidega seotud paiku. Riia - linn, mis tähistas 2001. aastal oma 800 sünnipäeva. Seega on tegu juba üpris eaka daamiga, kes aga mingil juhul pole kaotanud oma sära ja võlu. Riiat on oma sära pärast lausa Baltimaade Pariisiks kutsutud.

1. päev

Väljasõit Tallinnast kl. 07.00 Rahvusraamatukogu eest parklast ja Pärnust kl. 09.00 hotell „Pärnu“ eest. (NB! Väljasõidu ajad võivad muutuda. Palun kontrollige vahetult enne väljasõitu.) Reisi algusest peale saadab Teid meie suurte kogemustega eestikeelne giid. Populaarses Gauja rahvuspargis, kus keset põlispuid, koopaid, kaljusid ja järvi asub ka Ungurmuiža mõis. See on ainus Lätis säilinud barokkstiilis puitloss. Mõisakompleks ja park on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestised. Sõidame Cesisesse, kus külastame Cesise keskaegset lossi ja parki ning vanalinna. Cesis on Läti üks vanemaid linnu – rikas maalilise maastiku ja värvikireva mineviku poolest. Linn ja selle ümbrus on üks atraktiivsemaid paiku Vidzeme maakonnas reisivatele inimestele. Edasi jätkub teekond “Põhjamaade Šveitsi” – Siguldasse, kaunisse väikelinna, mis asub Koiva alamjooksul. Koiva jõgi on siin uuristanud punakasse devoni liivakivisse sügava oru, kus mõlemal kaldal on järsud kaljud ja koopad. Siguldas külastame ka ajaloolist Turaida lossi. Käänulised ja kitsad salakäigud endises Baltimaade ühes tähtsamas tugipunktis, mis juba muinasajal oli üks liivlaste peamisi keskusi. Turaida keskaegne loss on ehitatud 1214. aastal Riia piiskopi Alberdi käsul. Järkjärguline laiendamine ja ehitus jätkus kuni 16. sajandini. Loss oli üks Riia peapiiskopi residentsidest. Siin kuuleme ka Turaida Roosi traagilise armastuse loo. Pärast seda sõidame õhtust sööma Riiga Lido keskusesse, mis oma kolme korruse ja õlletehasega on tõeline toitude paradiis. Palkidest, tuuleveskiga, südantsoojendavalt trendivaba. Majutus Riias kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Jalgsiekskursioon Riia vanalinnas. UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja lülitatakse ainult tõelised arhitektuuriimed. Nende hulka kuulub ka Riia ajalooline kesklinn. Jalutame vanalinna kitsastel munakivisillutisega tänavatel. Kujutage ette, kuidas võis see kõik välja näha sajandeid tagasi, kui samadel tänavatel tunglesid oma kaupu müües ja lihtsat meelelahutust otsides käsitöölised, kaupmehed ja välismaa laevade madrused. Näeme Riia lossi, mille peremeheks on Läti president. Imetleme Kolme venda, mis on heaks näiteks linnakaupmeeste elamutest ja mis esindavad eri sajanditel ülekaalus olnud ehitusstiile. Käime ära vanalinna kõige romantilisemas paigas – Rootsi värava juures. Imetleme Baltimaade suurimat pühakoda - Toomkirikut, mis esindab mitmeid arhitektuuristiile. Raekoja platsil asub Riia kõige kaunim hoone Mustpeade Gildi maja, mis lummava detailirohkuse ja värvipuhtuse tõttu kuulub restaureerimiskunsti tippteoste hulka. Näeme Peetri kirikut, mille torni on sajandeid peetud maailma kõrgeimaks puidust kirikutorniks. Soovi korral võimalus sõita Peetri kiriku vaateplatvormile, kust avaneb fantastiline vaade linnale. Jalutame Riia ainulaadses juugendlinnaosas, mis püüdleb välise dekoratiivsuse poole. Kaunistuste loomisel on lähtutud taimedest. Tihti on taimemotiivid aga niivõrd moonutatud, sujuvalt voogavatel joontel, mis üksikult või tervete kimpudena kulgevad mööda kaunistavat pinda. Taimede kooldunud varred, longus kroonlehed, väänlevad vesikasvud, võhumõõgad ja igasugused eksootilised troopikalilled – kõik on mingis närtsimisseisundis. Mõnikord on taimede vahele sobitatud graatsilisi veidras rõivais naisi, õrnu tiivulisi haldjaid või muid elusolendeid. Jaunpils - keskaegne liivi ordu linnus aastast 1301, mis hoolimata juurde- ja ümberehitustest on säilitanud ajaloohõngu. Rüütliloss romaani arhitektuuri tunnustega, vallikraavudega ümbritsetud ja kunstlikul kõrgendikul. Soovi korral “keskaegne” lõunasöök Jaunpilsi linnuse trahteris (ettetellimisel). Õhtuks kodus. Sõit Pärnu-Tallinn.

HIND:
119 € korduvreisija soodushind

125 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

  • majutus Riia kesklinna ***hotellis koos hommikusöögiga,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • lõunasöök Jaunpilsi linnuse trahteris 12 €,
  • ühene majutus 25 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2016.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu   Seenior   Õpilane
Ungurmuiža mõis 3 € 2 € 2 €
Cesise loss 3 € 1.50 € 1.50 €
Turaida loss 5 € 4.30 € 2.90 €
Peetri Kiriku platvorm         9 € 9 € 3 €
Jaunpilsi loss 4 € 4 € 4 €

Söögikord Lido keskuses  al. 6-7 €
(praad, magustoit, jook)  

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles