Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Sankt-Peterburgi kaunid aiad

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 459 €

 

 

Peterhoff

 

Tsarskoje Selo

 

Aleksandri park Hiina

 

suveaed

 

suveaed

08.08 - 12.08.2018

St.-Peterburg – Petrograd – Leningrad – St.-Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal. Ja parke ning aedu on Neevalinnas väga palju.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.00 Vanemuise alumisest parklast, kl. 07.00 Tallinnast Rahvusraamatukogu eest parklast! (NB! Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid-grupijuht. Peale piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. St.-Peterburgile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. Teel kuulete juttu suurlinna ajaloost. Külastame Peterhoffi – Venemaa Versailles’d. Seitsmest pargist, enam kui kahekümnest paleest ja paviljonist ning sadadest purskkaevudest ja skulptuuridest koosnev pargikunsti tõeline šedööver. Lisaks paljudele lossidele ja purskkaevudele on siin ka puiesteed, metsarajad ning Läänemere kallas. Purskkaevude kompositsiooni keskmes olev “Suur kaskaad” tähistab Venemaa võitu Rootsi üle. “Aadam” ja “Eeva” aga vihjavad sellele, et tsaar lõi Peterhoffi näol endale maist paradiisi. Jalutame alleedel, imetleme merevaadet ja naudime suursugust vaatemängu, mida pakuvad ajaloolise pargi rohelusse uppunud purskkaevud ja kaskaadid. Lõunasöögi aeg. Peale lõunasööki sõidame Oranienbaumi palee parki jalutama. Palee on tuntud ka sõjajärgse nime Lomonossovi järgi. See on üks vanimaid keiserlikke paleesid St.-Peterburgi ümbruses ning ainuke, mida ei hävitatud Suures Isamaasõjas. Palee on rajatud vürst Menšikovi poolt, kes oli Peeter Suure lähim nõunik. Pärast Menšikovi surma läks palee riigile ja seda kasutati varjupaigana. 1743. aastal kingiti palee keisrinna Elizabethi õepojale Peeter III-le. Paleest sai Peeter III ametlik suveresidents. Tänaseks on sealne elegantne park täielikult taastatud. Põikame korraks ka teele jäävasse Kroonlinna. Aastaid turistidele suletud olnud väikelinn Kotlini saarel, mida hakati ehitama meretsitadelliks juba 1704. aastal – eesmärgiga kaitsta ehitatavat pealinna merelt tuleva vaenlase eest. Kroonlinna võib õigusega pidada Venemaa laevanduse sünnilinnaks. Siin on ehitatud laevu, siin on koolitatud tulevasi meremehi, siit on mindud ümbermaailmareisidele. Selle linna kubernerideks on tema hiilgeaegadel olnud Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen ja Hagudist pärit admiral Krusenstern. Vaatame sadamat ja Peetri parki, mis on linna peamised vaatamisväärsused. Teekond Kroonlinnast St.-Peterburgi jätkub mööda kaasaegset mitmekorruselist kiirteed. Bussiaknast näeb uut spordirajatist St.-Peterburg-Arena ja linna esimest pilvelõhkujat. Õhtul jõuame St.-Peterburgi südalinna. Möödume Jaani kirikust, mis on 1860. aastal valminud luteri kirik. Enne 1930. aastal toimunud võõrandamist toimusid seal Peterburi Jaani koguduse jumalateenistused. Kirik sai oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. 38 meetrise torni tipus on 6,6 tonnine kullatud ristiga kiiver. Majutus järgnevad 4 ööd kesklinna ***hotellis (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök rootsi lauas hotelli restoranis (ettetellimisel, lisatasu eest).

2. päev

Hommikusöök. Linn Neeva kallastel pakub ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Teel linnast välja teeme pildistamispeatuse oma endises hiilguses seisva Iisaku katedraali juures, mida ehitati 40 aastat ja mis oli St.-Peterburgi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I-st, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Külastame Konstantini paleed ja aeda. See on umbes 13 aasta eest valminud Venemaa presidendi särav - uhkeldav residents. 10. detsembril 2001. aastal andis Putin välja ukaasi, mille kohaselt tuli St.-Peterburgi 300-aastaseks saamise pidustusteks taastada unikaalne vaatamisväärsus, kompleks, mis oli 1990-ndatel võetud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. See taastatud kompleks ühendab endas riikliku residentsi, nüüdisaegse kohtumistepaiga ja ajaloolis-kultuurilised funktsioonid. Lossi nooblite saalide interjöörid on taastatud lossi ajalugu järgivalt võimalikult originaalilähedaselt. Soojal aastaajal kasutavad riigipead lossi jõudmiseks valdavalt mereteed, sellest ka lossi nimetus – Putini mereresidenst. Hoolikalt turvatud territooriumil on võimalik giidi saatel ringi liikuda. Näeme rohkete skulptuuride ja purskkaevudega parke. Ülemine park on kujundatud inglise stiilis ja alumine prantsuse pargikujunduse motiividel. Lossi lähedal asub ka Peeter Suure köögiviljaaed. Uuendusmeelne tsaar tõi oma Lääne-Euroopa külakäikudelt Venemaale kaasa palju uusi teadmisi ja kombeid. Ta andis 1711. aastal käsu rajada köögiviljaaed, et ka Venemaal kasvatataks uusi söödavaid köögiviljasorte. Lisaks toodi siia ka haruldasi puid ja põõsaid ning lilleseemneid. Tsaar hindas ka maitse- ja lõhnataimi. Kuid salat ja artišok olid ta lemmikud. Aed avati taas külastajatele 2005. aastal peale renoveerimist. Siinsetest kaunilt kujundatud dekoratiivsetest peenardest saab eeskuju ka oma koduaiale. Näeme ka Venemaa mesinduse ajalugu. Esimesed mesitarud olevat siia toodud Dorpatist. Tagasisõit St.-Peterburgi. Soovijatega läheme Tauria aeda, mis on 18. sajandil maastikukunsti monument. Linna esimene maastikupark, mida pikka aega peeti St.-Peterburgi parimaks. Maalilise aia lõi V. Gould. Kaevati tiigid ja kanalid, ehitati sillad ja tammid, haljasaladele rajati tehismäekesed ja looklevad teerajad. Siin jalutasid paabulinnud ja tiikides ujusid luiged. Õhtune laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid. Naudime Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatustest.

3. päev

Hommikusöök. Hommikul veidi aega linnas. Väljasõit Tsarskoje Selosse - Katariina paleesse. Palee oli Peeter I kingitus oma naisele ja selle ehitamist alustati 3 sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal. 18. sajandi keskel kuulsa itaalia arhitekti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sini-valge-kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Lossis asub ka kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal. Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaimaks kasvandikuks oli Puškin. Suur ja mitmekesine pargiala oma skulptuuride, monumentide, paviljonidaga. Aleksandri pargis asub hiina küla koos hiina pargiosaga. Õhtusöök restoranis koos folklooriprogrammiga (lisatasu eest).

4. päev

Hommikusöök. St-Peterburg on kuulus mitte ainult oma arhitektuuri poolest, vaid siin on ka palju kauneid aedu ja parke. Paljud neist restaureeriti linna 300 aastapäevaks. Selle päeva pühendamegi nende jaoks. Venemaa Teaduste Akadeemia juures asuv Peeter Suure Botaanikaaed asub Petrogradi poolsaarel ja on üks vanimaid botaanikaedu riigis. Peeter I asutas Apteegi aia 1714. aastal peamiselt ravimtaimede kasvatamiseks. Ekspeditsioonid erinevatele maa-aladele suurendasid aia kollektsiooni uute põõsaste ja lillede sortidega ning ka haruldaste ja eksootiliste taimedega, mille jaoks ehitati aeda kasvuhoone. Tänapäeval ongi väga head kollektsioonid kasvuhoonetes. Lõunasöögi aeg. Vaba aeg linnas. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Soovijad võivad minna jalutama Suveaeda. See on linna keskel asuv aia- ja pargikunsti mälestusmärk, linna üks sümbolitest. Selle linna vanima aia laskis Peeter I kavandada 1704. aastal Hollandi barokkstiilis ning purskkaevudega nn. tulevikupargina. Kuna alul istuti siia ainult üheaastaseid taimi, sai see nimeks Suveaed. Kaks aastat hiljem projekteeris arhitekt Ugrjumov siia Venemaa esimesed purskkaevud. Hiljem lisati ka juba galeriid halva ilma puhuks, kaevati kanalid ja nii jäi Suveaed saarele. Siin oli 50 purskkaevu ja palju allegoorilisi 17.-18. saj. skulptuure. Restaureeritud Teemajas asub tänapäeval näitusesaal.

5. päev

Hommikusöök. Külastame aiaguru Juri Markovski koduaeda. Aia omanik tuntud ka väljaspool Peterburgi. Üle 30 aasta on ta töötanud aedade rajamisel ja omab sel ala väga suurt autoriteeti. Alustame kojusõitu. Eestisse jõuame hilisõhtul. Sõit Tallinn-Tartu.

HIND:
459 € Maakodu tellijatele

489 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • öömaja***hotellis koos hommikusöökidega,
 • mugavustega buss,
 • koduaia külastus (12.50 €),
 • eestikeelne giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
 • eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 72 €,
 • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
 • Tsarskoje Selo pilet 25 € täiskasvanu, 15 € alla 18a laps,
 • õhtusöök rootsi lauas hotelli restoranis 1. päeval 12 €,
 • õhtusöök folklooriprogrammiga 30 €,
 • Konstantini palee ja aed 18 €,
 • ühene majutus 155 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu!


VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 29.06.2018! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi!


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad lisaks, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu    
Peterhoff 900 RUB
Sõit Neeval
1000 RUB
Botaanikaaed (koos giidiga)
300 RUB

Õhtusöök al. 500 RUB
Lõunasöök                al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles