Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Sankt-Peterburg

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 299 €


 

Gatchina

 

Gatchina

 

Jussupov

 

Jussupov

 

Peterburg

 

Peterburg

20.04 - 23.04.2019

St. Peterburg – Petrograd – Leningrad – St. Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 05.00 Vanemuise alumisest parklast ja Tallinnast kl. 08.00 Rahvusraamatukogu eest parklast (NB! Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Pärast piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Gattšina palee ja park pärineb Katariina Suure aegadest. 1765. aastal kinkis keisrinna selle palee kingituseks oma lemmikkrahv Grigori Orlovile. Maaliline maastik koos järvede ja jõgedega võimaldas luua tähelepanuväärse arhitektuurilise koosluse. Palee kavandas itaalia arhitekt Antonio Rinaldi. Jõuame St. Peterburgi, mis pakub Neeva kallastel ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Oma endises hiilguses seisev Iisaku katedraal, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Peterburi võimas Kaasani kirik meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Nõukogude ajal asus pühakojas ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Vene rahvusromantilises stiilis Lunastaja kirik “Spas na krovi”, mis on ehitatud kohale, kus vene tsaar Aleksander II sai 1881 a. surmavalt haavata. Eriliseks vaatamisväärsuseks on selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused. Vaatame seda kirikut ka seestpoolt. Vaba aeg lõunasöögiks. Külastame Etnograafiamuuseumi, mis on üks suuremaid etnograafiamuuseumeid Venemaal ja Euroopas. Muuseum loodi 1902. aastal ja muuseumi esimesed eksponaadid olid Venemaa tsaaridele toodud kingitused. Kell 19.00 Maria uues teatris Giuseppe Verdi ooper “Rigoletto“.

3. päev

Hommikusöök. Jussupovite palee, mis on üks ilusamaid erapaleesid St. Peterburgis. See oli kuulsa aadliperekonna Jussupovite omanduses, kes ei olnud tähelepanuväärne mitte ainult oma rikkuse, vaid ka rolli tõttu, mida Venemaa ajaloos mängisid. Palee oli pere omanduses aastatel 1830-1917. Palees on tänapäevani üleval pildid, mis kuulusid kunagi perekonna kunstigaleriisse. Palees asub ka teater, mis on koopia Maria teatrist. Lisaks saab külastada pereliikmete eraruume, kust peegeldub iga pereliikme iseloom ja maitsemeel. Iga Jussupovi põlvkond on mõned toad ümber projekteerinud, mille tulemusena paleest moodustus muuseum, kus näeb ajaloolist interjööri 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi alguseni. Ekskursiooni käigus külastatakse ka tuba, kus leidis aset Grigori Rasputini mõrv. Näeb vahakujusid mõrva osalistest ja Rasputinist endast. Peterburi Jaani kirik on 1860. aastal valminud luteri kirik Peterburis. Enne 1930. aastal toimunud võõrandamist ja restaureerimist toimusid seal Peterburi Jaani koguduse jumalateenistused. Kirik sai oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. 38 meetrise torni tipus on 6,6 tonnine kullatud ristiga kiiver. Õhtusöök koos folklooriprogrammiga (ette tellimisel).

4. päev

Hommikusöök. Menšikovi palee on Peterburi vanim säilinud palee. Peeter I aatekaaslase, Peterburi esimese kuberneri palee, mis oli suurem ja uhkem kui keisri enda oma. Selles palees võeti vastu kõrgeid külalisi ning peeti Peeter I ja Katariina pulmad. 1966 - 1981 tehti hoones põhjalikud renoveerimistööd ja avati Ermitaaži filiaalina eksponeerimaks 18. sajandi esimese veerandi vene kõrgaadli elu-olu. Antud perioodist ei ole palju säilinud, seda enam on Menšikovi palee ehitisena haruldane oma hästisäilinud interjööri ja esemetega. Vaba aeg. Alustame koduteed. Sõit Tallinn-Tartu.

HIND:
299 € korduvreisija soodushind

319 € tavahind

HINNA SEES:

 • öömaja ****hotellis koos hommikusöökidega,
 • kõigi mugavustega buss,
 • giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
 • eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 72 €,
 • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
 • Maria teatri piletid 65 €, vaja tellida ja tasuda kohe reisi tellimisel!,
 • Jussupovite palee pilet 19 €,
 • õhtusöök folklooriprogrammiga 30 €,
 • ühene majutus 85 €.

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass ja 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud 08.03.2019. NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Gattšina palee
400 RUB
Menšikovi palee 300 RUB
Spas na Krovi kirik
300 RUB
Etnograafiamuuseum 
300 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB
Lõunasöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles