Saksamaa väikelinnad Moseli jõe orus ja Harzi mäestikus

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 769 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Mosel

 

Cochem Reichsburg

 

Hexentanzplatz

 

Bad Harzburg soolatermid

 

Wernigerode loss

08.08 - 12.08.2018
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 04.40. Otselend Tallinn-Frankfurt kl. 06.10-07.40 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Suundume Moseli veinipiirkonda, kuhu juba vanad roomlased rajasid esimesed viinamarjaistandused ja mille ajalugu on 2000 aastat olnud seotud veiniga. Maantee lookleb koos jõega kitsukeses orus kiltkivist mägede vahel. Sel teekonnal ootavad teid viinamarjaistandused, lopsakad metsad, kaljud, romantilised külad ja ajaloolised linnad. Moseli org on tõeline paradiis. Omamoodi võluvad ja ehtsaksalikud on kõik külad Moseli jõe kallastel. Laevasõit Moselil 14.00-15.40 Bernkastelist Traben-Trarbachi. Teekonnal on iga käänaku taga peidus uued üllatused: iidsed lossivaremed mäetipus või viinamarjadesse uppuvad kaldad. Moseli keskosa kalliskivi Traben-Trarbach. Traben ja Trarbach olid omavahel sillaga ühendatud erinevad külad Moseli vastaskallastel. Traben oli kuulus oma veinikaubanduse poolest. 19.saj. II poolel oli see Euroopas teine suurim veinikaubandusekeskus Bordeaux järel ja tema veinikeldrite arv ületab kõik teised Moseliäärsed kohad. Linnake ongi tuntud oma veinikeldrite, lossivaremete ja juugendarhitektuuri poolest. Paljud hooned on kujundatud kuulsa Saksa arhitekti Bruno Möhringi poolt, kes oli üks prominentsemaid juugendarhitekte Saksamaal. Mont Royali kindlus oli isegi kuulsa prantsuse militaararhitekti Vaubani poolt ehitatud, nüüdseks küll kahjuks varemetes. Sõidame Cochemisse. See linnake on täis tuhandeid imesid. Värvilised majakesed jõeäärsel Moselpromenadil. Linna kohal mäel kõrgub Reischburgi loss ümbritsetuna viinamarjaväljadest. Kuulsad on ka Cochemi gurmeesinepid. Pea 200 aastat tagasi valmistas siin esmakordselt sinepit Miller Wolfgang Steffens. Majutus Moselpromenadil asuvasse hotelli. Veinikeldri külastus koos õhtusöögiga (lisatasu eest). Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Linna kohal 154 m kõrgusel mäel troonib tuhandeaastase ajalooga Reichsburgi loss. Esialgse 11.sajandist pärineva kindluse hävitasid 17.saj. Louis XIV käsul Prantsuse sõdurid. „Romantiliste losside ajajärgul“ 19.saj. taastati loss neogooti stiilis. Kantud ka Riiklike monumentide ja kultuuriväärtuste nimekirja. Lossituur kohaliku giidiga. Jalutuskäik linnasüdames - vahvärkmajadega ja Püha Martini purskkaevuga Marktplatz. Siin asub ka raekoda ja Püha Martini kirik. Ajalooline linnamüür oma vana Enderttori väravatorniga. Kobern-Gondorf on Alam-Moseli vana veiniküla, millel oli neli lossi erinevates suundades. See olevat üks soojemaid piirkondi Saksamaal. Siin on veel näha keskaegsete tänavate võrgustikku. Küla on tuntud oma ajaloolise hoonestuse poolest - keskaegne turg ja vanim vahvärkmaja Saksamaal. Vaba aeg lõunasöögiks. Koblenz - linn Moseli ja Reini ühinemiskohas. Siinses Saksa nurgas, Deutches Eck, ühinevad kaks kaldapromenaadi. Meile avaneb suurepärane vaade linnapilti ilustavale Reini paremal kaldal troonivale Ehrenbreitsteini kindlusele. Sõit Limburg an der Lahni. Juba 8.sajandil asustatud linn sai 19.sajandil piiskopkonna asupaigaks. Kuulus seitsme torniga katedraal paistab kaugele piki Lahni jõe orgu.Vanalinnas on arvukalt vahvärkmaju 13.sajandi lõpust. Õhtune jalutuskäik linnakeses. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Sõidame edasi vaheldusrikkasse ja vastuolulisse Saksi-Anhalti, mille külastatuim paik on Harzi mäestik oma “Nõidade tantsuplatsi” ja Brockeni mäega. Harz on Saksamaa geoloogiliselt vanimaid mäestikke. Eriskummalised kaljumoodustised ja sügavrohelised metsad mängivad paljudes muinasjuttudes ja legendides tähtsat osa. Siinsetesse metsarikastesse mägedesse ja orgudesse eksinud sõrestiktehnikas hämmastava ajalooga väikelinnad ning arvukad keskaegsed lossid ja kindlused viivad meid minevikust pärit muinasjutumaailma, kust on pärit ka juba lapsepõlvest tuttavad vendade Grimmide kangelased. Goslar on meeleolukas endine keisrilinn ja Hansa Liidu liige. Seda kutsuti „saksa keisrite varakambriks“ tänu oma vase- ja hõbedakaevandustele. 1450.a. ehitasid vaba linnriigi jõukad kodanikud oma linnale uhke raekoja. Goslari vanas südalinnas võib kokku lugeda 168 maja, mis on ehitatud 16.saj. UNESCO kultuuripärandiks kuulutatud vanalinn on säilinud oma kunagisel kujul ja meelitab kokku palju huvilisi. Siin on erinevatest ajastutest säilinud tervete tänavate kaupa armsaid vahvvärkmaju. Jalutuskäik linnas. Sõit Bad Harzburgi kuurortlinna. See väike linnake on oma nime saanud endise keiserliku lossi Harzburgi järgi, mis kõrgus kunagi uhkelt linna kohal, kuid nüüd on varemetes. Armas kesklinn koos väikeste poekeste, puitmajade ja purskkaevudega on ainult jalakäijate jaoks. Soovijad saavad minna lõõgastuma soolatermidesse (lisatasu eest). Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõit imekaunisse ligi 800-aastasesse väikelinna Wernigerodesse, „Harzi kirjusse linna“. Linnake asub veetlevas paigas kahe jõe ühinemiskohas. Tema käänulisi tänavaid palistavad armsad kunstipäraste puunikerdustega vahvärkmajad ja eriline 13. saj. raekoda, mida võib lugeda sõrestikmajade meistriteoseks. Eriti huvitav on jalakäijate tsoon Breite Strasse. Linna kohal Agnesbergi kaljul kõrguvad tornid ja kaitsemüürid annavad tunnistust keskaegse kindluse tugevusest. Sajandite vältel kindlusele juurde - ja ümberehitisi tehes on sellest saanud muinasjutuline loss, mille sisemus on Saksa aristokraatia 19. saj. elustiili näidiseks. Lossikabelis toimuvad ka tänapäeval uhked laulatustseremooniad. Lossi juurde sõidame väikese rongiga. Ülevalt lossiõuest avaneb unustamatu vaade linnakesele, Harzi maastikule ja mägedele. Thales sõidame tõstukiga Bode kuristiku kõrval 454 m kõrgusel asuvale platoole Hexentanzplatz. See on nõidade salapärase sabati toimumiskoht - “Nõidade tantsuplats”. Valpurgi ööl kogunevad siia kuuldavasti kõik nõiad, et osaleda ohjeldamatul ja saatanlikul peol. Vaba aeg lõunasöögiks. Mäest alla sõit on juba oma bussiga. Teeme peatuse käokellade valmistamise linnakeses Gernrodes, kus näeme 14,5 m kõrgust käokella, mis 1998.a. kanti Guinessi rekordite raamatusse. Samas on ka 7,45 m kõrgune puust termomeeter. Sõit Saksi-Anhalti pealinna Magdeburgi. Öömaja **hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Magdeburgi linnaekskursioon. Linn on tuntud oma Hundertwasseri roosa maja poolest. Külastame ka Elbauenparki. Selles ulatuslikus 140-meetrises pargis on järv, temaatilised aiad, liblikate maja ja suurepärased vaatamisväärsused. Pargi kõige huvitavam maamärk on Aastatuhande torn – maailma kõrgeim puust torn 60 m. Interaktiivne näitus kujutab endast 6000 aastat teaduslikku ja inimkonna ajalugu. Teel lennujaama teeme lõunasöögi peatuse bensiinijaamas. Sõit lennujaama. Lend Berliin-Frankfurt kl. 18.45-19.55; Frankfurt-Tallinn kl. 21.00-00.15 (NB! Kohalikud ajad! Lennuajad võivad muutuda, kontrollige neid palun paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
769 € korduvreisija soodushind

809 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupiletid,
  • lennujaamamaksud 125 € (18.08.2017 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 80 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit Moselil
14.50 €
Õhtusöök veinkeldris Cochemis
täpsustamisel
Reichsburgi loss
5 €
Rongisõit Goslaris
8 €
Bad Harzburgi soolatermid
8.50 € (2,5 tundi)
Rong Wernigerode lossi juurde
9.50 €
Wernigerode loss
9 €
Köisraudtee Nõidade platsile (üks suund)
4.50 €
Elbauenpark Magdeburgis
4 €


Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles