Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Romantiline Saksamaa

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 649 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Rothenburg

 

Maulbronn

 

Maulbronn

 

Saksamaa

 

Triberger

28.05 - 01.06.2019
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl 06.10-07.40; Frankfurt-München kl 09.15-10.10 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõit mööda Romantiliste linnade teed. Nördlingen asub 15 miljoni aasta eest meteoriiditabamusest sündinud hiidkraatris „Ries“. Vanal, Saksamaal ainsana täielikult säilinud 2,7 kilomeetri pikkusel linnamüüril on 15 hästi säilinud torni 14.-15. sajandist. Vana Frangimaa linn Dinkelsbühl on Saksamaa keskaegsetest asulatest kõige paremini säilinud. Selles muinasjutulises linnas tundub aeg olevat seisma jäänud ja kirjud majad linna keskel oleks justkui mõnest vendade Grimmide muinasjutufilmist. Iga maja siin võiks olla piltpostkaarti motiiviks. Raske on Dikelsbühlis välja tuua mõnda üksikut vaatamisväärsust, sest kõik on vaatamist väärt. Kindlasti imetleme linna keskel kõrguvat St. Georgi basiilikat, turuplatsi ja uhket linnamüüri. Sõit Rothenburgi. Öömaja **hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Rothenburg ob der Tauber on linn, kuhu peaks tulema iga keskajast huvitunu. Linna õitsenguaeg oli 15. sajandil ja neist aegadest on linnapilt ainult üsna vähe muutunud. Siin on otsekui üksainus suur keskaegse arhitektuuri muuseum, täis gooti katedraale ja viilkatusega maju. Raekoja vastas kellamängu vaadates elavneb teie silmade ees legendaarne lugu „meisterjoomisest“ – „Meistertrunk“, mis päästis linna 30-aastase sõja purustustest. Maitsme ka kuulsaid Rothenburgi „lumepalle“. Sõit Maulbronni. Baden-Württembergis asuv Maulbronni linnake tekkis kunagise tsistertslaste kloostri ümber. Maulbronni klooster on kõige paremini säilinud kloostrikompleks põhjapool Alpe. Selle rajasid 12. saj. Alsace’i mungad. Kogu kompleksi, mis alates 1993. a. kuulub UNESCO kaitsealuste ehitiste nimekirja, ümbritseb tornide ja väravaehitisega kaitsevall. Siin saate astuda „paradiisi“, nii nimetatakse kloostrikiriku eeshalli. Müüriga piiratud kloostrikompleksis asuvad täna mitmed restoranid, politsei, Maulbronni raekoda ja evangeelne gümnaasium. Öömaja Schwarzwaldis Oberharmersbachis **hotellis (2-sed toad). Õhtusöök (hinna sees).

3. päev

Hommikusöök. Lõuna-Saksamaal asuv metsane mäestikupiirkond Schwarzwald (Must mets) on Saksamaa maalilisemaid puhkekohti. Kõrgete kuuse- ja männimetsadega kaetud ala piirneb lõunast ja põhjast Reini oruga. Badenipoolsed läänenõlvad on järsud, laugetel idanõlvadel rohetavad all orus karjamaad ja õitsevad kirsiaiad. Schwarzwald on suusatajate, mägironijate, matkajate, lohelendurite ja purjetajate paradiis. Pea igal külal on oma põnev ajalooline süda ja kitsad tänavad vahvärkmajadega. Just siin saab näha kaht maailma suurimat käokella. Kas olete kunagi olnud käokella sees? See on võimalik Schonachis, kus asub endine maailma suurim käokell. Valmistajaks oli Josef Dold oma perega, tal kulus selleks kaks aastat. Külastame ka Eble kellade parki, kus asub tänane maailma suurim käokell, mille valmistamiseks kulus viis aastat. Keset Schwarzwaldi asub Tribergi linnake, kuulsate käokellade valmistamise keskus. Linnas asuvas Scharzwaldi muuseumis on koos piirkonna elu ja kultuur: käsitöö, rahvariided, ajalooline käokellade kogu. Läheme vaatama Saksamaa kõrgeimat 160 m kõrgust koske, mida käis imetlemas ka Hemingway. Tänu sellele korraldatakse linnas temanimelisi festivale. Teilgi on võimalus valida matkamiseks kas kaskaadide tee (3/4 tundi) või kultuuritee (1 tund) või loodusrada (1,5 tundi). Sõit läbi Saksamaa Prantsusmaale Alsace’i (endine Elsass) piirkonda. Viljakad põllumaad, viinamäed, tihedad metsad. Vogeeside mäeahelik kaitsmas ühelt poolt ja suur Reini jõgi teiselt poolt, mis muudab siinse elamise mõnusaks, iseseisvaks ja jõukaks. Piirkonna traditsiooniliseks sümboliks on toonekurg. Õhtuks jõuame Colmari - maaliliste vahvärkmajadega tüüpilisse Alsace’i linnakesse, mille jõeäärset osa kutsutakse “väikeseks Veneetsiaks.” Sillalt avaneb armas vaade õitsevatele jõekallastele, pajudele ja puitmajadele. Kaunis on õhtune tuledes linn, kus on palju õdusaid restorane ja vinoteeke, kus saab maitsta kohalikke sööke-jooke. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Colmari linnaga tutvume Bimmelbahni sõidul (väike rong turistidele). Vaba aeg pildistamiseks ja suveniiride ostmiseks. Sõidame mööda käänulist veiniteed, mis kulgeb viinamarjaväljade vahel Vogeeside jalamil. Siin piirkonnas on veine valmistatud juba alates 3 saj. eKr. Laugjad mäed on kaetud viinamarjaistikutega, mäenukkidel vanad lossid ja kindlused ning nende vahel orus kitsaste tänavatega rõõmsad keskaegsed veinikülad – viinamarjaväätides pleekinud müürid, mägiojad otse küla südames, lõunamaise külluse vaimustav illusioon. Alsasslased on suurepärane kombinatsioon prantslaslikust vahetusest ja huumorimeelest ning saksa töökusest ja täpsusest. Riquewihri väike keskaegne linnake on Vogeeside piirkonna üks maalilisemaid. Jalutuskäik linnas, kus on tänaseni säilinud linnamüür, väravad ja kaitsetornid, lilleehtes vahvärkmajakesed, vanad linnakaevud, veinitoad, millest kuulsaim on Zimmerite 1572. a. rajatud veinikelder, mis juba mitme põlvkonna vältel on teenindanud külastajaid. Siin hoitakse vanu Alsace’i traditsioone järgiva Zimmeri veinimõisa toodangut. Imetleme keskaegse Alsace’i sümbolit Haut Koenigsbourgi kindluslossi, mis on kõige külastatum ajalooline monument Prantsusmaal peale Versailles´i lossi ja Eiffeli torni. Huvitava ajalooga feodaalloss, mis kunagi valitses kogu Elsassi, asub 756 m kõrgusel mäetipul. Ringkäik lossis kohaliku giidiga. Sõit Heidelbergi. Öömaja **hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Looduslikult kaunis Neckari orus asub Euroopa vanim ülikoolilinn Heidelberg, mida peetakse üheks romantilisemaks ja kaunimaks Saksamaa linnaks. Siin asuvast Pühavaimu kirikust sai kuurvürstide matusepaik. Heilingenbergeri nõlval 200 m kõrgusel kulgeb kuulus Filosoofide tee, kust avaneb kütkestav vaade linnale ja selle kindlustele. Linna kohal kõrguva suursuguse lossi varemed ning vanalinn jõe kaldal on ümbritsetud metsadest ja viinamarjaaedadest. Kõik see mõjutas romantikuid, kelle poolt on linnale pühendatud palju luuletusi ja laule. Sõit Frankfurti, mida naljatledes kutsutakse ka Mainhattaniks ehk Maini–äärseks Chicagoks, sest see on Saksamaa tähtsaim rahanduskeskus. Linnaekskursioon. Sõit lennujaama. Otselend Frankfurt-Tallinn kl 21.05-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
649 € korduvreisijatele

689 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-München; Frankfurt-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 81 € (27.08.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • õhtusöök teisel päeval,
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 106 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet või snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Paketi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Maulbrunni klooster
8 €
Tribergi kosed
5 €, 4.50 € lapsed 8-17a
Eble kellade park (suurim käokell)
2 € (lapsed kuni 10a tasuta)
Maailma I suurim käokell Schonachis
2 €
Schwarzwaldi muuseum
6 €
Colmari linnaekskursioon rongiga
7 €
Haut Koenigsbourgi loss koos giidiga
7 €, 4 € lapsed 6-17a
Heidelbergi kohaliku giidi tasu + funikulöör 
7 €
Heidelbergi loss
7 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles