Romantiline Baierimaa

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 689 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Kehlstein

 

Königsee

 

Linderhof

 

Ettal

 

Konigsee

 

Austria

 

Nürnberg

09.07 - 14.07.2019
NÜRNBERG – MÜNCHEN – BERCHTESGADEN – KÖNIGSSEE – SALZBERGWERK – ETTAL – NEUSCHWANSTEIN – WIESKIRCHE – GARMISCH-PARTENKIRCHEN – LINDERHOF – OBERAMMERGAU

Sellel reisil sulab ühtseks tervikuks romantika ja muinasjutt, looduse jõud ja ilu, Alpi mäed ja aasad, suurlinn ja väikesed imekaunid Baierimaa külad ning kuninglikud lossid.

1. päev

Väljasõit Tartust kl 05.30 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl 08.30 Rahvusraamatukogu eest parklast (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige enne reisi). Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Leedus lõunasöögipaus. Öömaja pärast Varssavit ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Saksamaa. Teel räägime kuulsast Baieri kuningast Ludwig II-st. Õhtuks jõuame Pegnitzi jõe kaldal asuvasse Nürnbergi. Öömaja kesklinnas ***IBIS hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Nürnbergi õitseaeg oli 15.-16. sajandil kui siia saabusid kuulsad kunstnikud, meistrid ja intellektuaalid. See oli ka kuulus raamatutrükkalite linn. Jalutuskäik kesklinnas. Linna tähtsaim ehitis Püha Laurentiuse gooti stiilis kirik, Keskturg oma 14. saj. Schöner Brunneniga, Frauenkirche, mille laskis ehitada keiser Karl IV. Võib jalutada ka künkal asuva Kaiserburgi juurde, mis oli keskajal tähtsamaid keisrilinnuseid, siin toimusid paljud riigi- ja õukonnapäevad. Linna tuntakse ka oma legendaarsete meekookide ja praevorstide poolest. Sõidame Baierimaa pealinna Münchenisse. Linnaekskursioon: Stachus-Karli väravad, Jumalaema kirik, Marienplatz, uus raekoda oma kellamänguga, Peetri kirik, mida linlased hellitavalt Vanaks Peetriks kutsuvad. Linna sümboliks on vaieldamatult kahe kuppeltorniga toomkirik – Frauenkirche. Erinevatest õuedest ja saalidest koosnev kompleks, kuninga residents, annab ülevaate Baieri valitsejate jõust ja jõukusest ning sellest, miks baierlased tänaseni nii iseseisvad ja isepäised on. Residentsteater - üks maailma ilusaimatest rokokooteatritest ja kesklinnas uhkeldav suurejooneline Rahvusteater. Külastame ka Hofbräuhaus’i – üht Euroopa vanimat õllekeldrit. Kui veel kohalik kapell on mängimas õllemuusikat, on elamus garanteeritud. Soovijatel on võimalus siin proovida ka Baieri rahvustoite. Sõit öömajja Berchtesgadeni lähedal. Mida lähemal mägedele, seda maalilisem on maastik. Looklevad teed ja väikesed külad. Öömaja ***hotellis (2-sed toad). Soovijatele 3-käiguline õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel).

4. päev

Hommikusöök. Berchtesgaden on kolmest küljest piiratud kõrgete mägedega (kuni 2712 m) ja on läbi aegade olnud meelispaigaks looduse metsikut ilu ihkavatele valitsejatele ning erakmunkadele. Ülem-Baieri lõunaosa oma sügavate orgude, järskude kaljude ja mäetippudega on kauneimaid paiku terves Euroopas. Sõit kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele vaateplatvormile Kehlsteinil, kus asus Hitleri “kotkapesa”. Kivimaja mäe tipul on tuntud ka kui Adlerhorst. See oli Martin Bormani sünnipäevakingitus Hitlerile ja sellest kujunes tema lemmikresidents. Siit avaneb kaunis vaade ümbruskonnale. Saksamaa kõige puhtama veega Kuningate järv - Königssee asub 600 m kõrgusel. Baieri Alpide kroonijuveel, smaragdrohelise veega peegelsile Königsee on ümbritsetud järskudest kaljudest. Paadisõit. Seejärel külastame Saksamaa vanimat, 1511. aaastal rajatud soolakaevandust Salzbergwerki, mis asub sügaval mäe sees ja on täis pikki tunneleid. Üks paremini eksponeeritud soolakaevandusi. Riietume tunkedesse ja tuhiseme mööda puitrenni pimedusse. Jalavaeva aitab vähendada miniatuurne kaevurirong. Ületame parvega 150 m sügavuse Peegeljärve. Suurimas koopas nn. Soolakatedraalis on heli-ja valgusefektid. Jätkame oma teekonda ja möödume Baierimaa suurimast järvest – Chiemseest, mis on tõeline paradiis veespordisõpradele. Aastal 1873 ostis Baieri kuningas Ludwig II järves asuva Herreninseli saare, et ehitada sellele Versailles’ stiilis Herrenchiemsee loss. Teekond jätkub Baierimaa südames asuvasse Ettalisse. Teel imetleme Baieri tõelist ilu. Taamal kõrguvad Alpid. Maalilised külakesed, tüüpilised lillerõdude ning omapäraste seinamaalingutega majakesed, kaunid sibulkuplitega kirikud. Baieri rokokoo juveel – Ettali klooster tegutseb tänaseni. Imetleme kloostrikiriku tohutusuurt kuplifreskot ja ostame kaasa kuulsat Ettali kloostriõlut. Majutus 2 järgnevat ööd hubases tirooli tüüpi ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Plansee on suuruselt teine järv Tiroolides. See laiub nagu fjord metsaste Zwieseli ja Spiesbergi vahel. Kaunid vaated. Sõidame baieri muinasjutukuninga Ludwig II lemmiklossi Neuschwansteini. Pollati jõe sakilisel kuristikuserval keset Baieri Alpide maalilist maastikku seisab maailma kõige nõiduslikum loss. Selle elevandiluuvalged tornid tumeroheliste kuuskede taustal tunduvad kaugelt vaadatuna õhulised ja õrnad. See loss, mis on “keskaegsem” kui ükski keskajal ehitatud loss, esindab Baieri kuninga Ludwig II unistuste täitumist. Ta ise kirjeldas lossi asukohta kui “kauneimat, mis eales leitud” ja et see on tõsi, võib veenduda, seistes kuristiku kohal Marienbrücke sillal. Lossi juurest alla jalutades naudime vaadet uusgooti stiilis Hohenschwangau lossile, milles Ludwig II veetis oma lapsepõlve. Teel möödume väiksest armsast Wieskirchest, mis 1983. a. kanti UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Garmisch-Partenkirchen Loisachi jõe orus on tuntumaid paiku Baieri Alpides. Ideaalne talispordiks, 1936 toimusid siin olümpiamängud ja 1978 MM suusatamises. Jalutuskäik Ludwigstrassel, mida ääristavad „õhumaalingutega“ majad. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest).

6. päev

Hommikusöök. Külastame Linderhofi lossi, mille kuningas Ludwig lasi ehitada kui austusavalduse Prantsusmaa kuningate absoluutsele monarhiale. Imelises lossipargis, kuhu on paigutatud eksootiline Mauri paviljon, on piisavalt aega, et seda muinasmaailma ja looduse ilu nautida. Baieri Alpides keset rahulikku orgu Kofeli hambulise mäeaheliku kõrval asub kaunis Oberammergau - nagu linnake muinasjutust. Naudime selle romantilise paiga majaseintel olevaid muinasjutulisi freskosid, mis kajastavad traditsioonilisi Baierimaa teemasid, muinasjutte ja religioosseid stseene. Tuntud on ka siinsed puunikerdused. See paik on maailmakuulus ka Passionsspiele ehk Kristuse kannatusmängude poolest. See on etendus, mis toimub iga 10 aasta järel ning haarab kogu linnakese terveks suveks. Järgmine leiab aset aastal 2020. Sellest võtavad osa kõik külaelanikud. Sõit Müncheni lennujaama. Lend München-Riia kl 19.30-22.30; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne lendu). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
689 € korduvreisija soodushind

729 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • lennupiletid,
  • lennujaamamaksud 39 € (05.12.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • õhtusöök 3. päeval hotellis 23 €,
  • ühene majutus 104 €.

KAASA: EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

*Mugavat transporti Tartust Tallinna lennujaama ja tagasi pakub Tartaline AirportShuttle. Vaata lähemalt http://www.tartaline.ee/

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Berchtesgadeni tõstuk mäkke + bussisõit 
16 € / 9 € kuni 14a
Paadisõit Königsseel
15 €
Soolakaevandus
17 € / 9.50 kuni 16a
Neuschwansteini loss
13 € / õpilane 10 €
+ bussisõit mäkke
3.00 €
Linderhofi loss 8.50 €
Poolas lõunasöök
~25 PLN (zlott), WC – 1 PLN
Leedus lõunasöök
al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles