Roma-Romana "Meie esimene reis Tensi-Reisidega"

Et Tartus niisugune reisibüroo on, nagu Tensi-Reisid, sain teada Pariisi kohale lennates. Kuna minu näost oli näha, et selle Prantsusmaa reisiga ma ei jäänud üldse rahule, soovitas minu kõrval istuv reisikaaslane mulle just Tensi-Reise. Nüüd oleme käinud Itaalias, Prantsusmaal, Inglismaal, Portugalis, Hispaanias, Austrias, Šveitsis, Tšehhis ja mujal, mõnel maal lausa mitu korda, ikka Tensi-Reisidega.

Meie esimene reis oli Itaaliasse, see oli bussireis ja kui bussireisidest räägitakse, siis väikese üleolekuga, et oh te vaesekesed, see on ju nii väsitav. Giid teadis kõike botaanikast, ajaloost, arhitektuurist, kunstist ja vastas igale, ükskõik mis vallast küsimusele, ning iga küsija jaoks jätkus tal aega vastamiseks. Huvitaval kombel jõudsime me kõikjale ilma tormamata, programm sai täidetud ja pluss veel peale selle. Üks reisitarkus, mida kasutame alati ka omapead reisides, tahad rohkem näha, tõuse varem. Giidi interpretatsioonis kõlas nii: „Kui me homme hommikul jõuame Vatikani muuseumi juurde enne Jaapani gruppe, oleme Rooma linnaga tutvumiseks võitnud vähemalt kaks tundi.“ Nii ka läks. Itaalia ise oma imelise looduse ja kultuuriväärtustega on üks suur muinasjutt, ning kes meist ei tahaks, et muinasjutt kestaks kauem.

Tartusse jõudes ei kiirustatud bussist lahkuma. Keegi ütles vaikselt, et see oli unistuste reis ja kõik olid nõus kasvõi kohe bussil otsa ümber keerama ja tagasi sõitma. Vaat sulle väsitav bussireis!

Teinegi tarkusetera, mida kasutan, kui minu kulutusi reisimisele hakatakse kokku arvutama.

Inimesed, kes ei reisi, lihtsalt ei tea, millest nad ilma jäävad!

 

Edu Tensi-Reisidele!