Rhodos

Reisid toimuvad 23.04 - 10.10.2019
Väljumised teisipäev, neljapäev
Kestvus 7 ööd, 14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest.


Tänu külluslikule päikesepaistele, arvukatele randadele ja mõnusalt kreekapärasele atmosfäärile on Rhodos Kreeka üks populaarsemaid puhkekeskusi. Saar on väike ja hea infrastruktuuriga, seega on turistile mugavalt kättesaadavad kõik puhkamisvõimalused ja vaatamisväärsused. Loodus on lopsakas ja mitmekesine, liivarandadest männimetsaga kaetud mäenõlvadeni.

Rhodosel saab nautida ka ehedat Kreekat, sest saare lõunaosa on turistide poolt veel „vallutamata” ja säilitanud oma traditsioonilise ilme – väikesed valged majad mäenõlvadel, külatavern plataanipuude varjus, kuhu kohalikud uudiseid vahetama kogunevad, oliivisalud ja võrratud vaated. Loomulikult käib Rhodosega kaasas rütmikas Kreeka muusika, mõnusad veinid, maitsvad road ning lõbus suhtlemine.

Rhodos sobib kõigile: nii täiskasvanuile kui ka lastele, nii peredele kui üksikutele seiklejatele. Siin on mõnusaid randu, lahedaid laevasõite, vee- ja lõbustuspark, mitmeid muuseume. Sumedatel suveöödel kutsuvad päikeserammestust välja elama varajaste hommikutundideni avatud baarid ja klubid. Rhodosel leiab ka lastega pere õhtu veetmiseks sobiva mängunurgaga restorani või kohviku, kus hilisõhtuni ringisagivaid jõnglasi keegi altkulmu ei vaata.

Rhodosel leiavad ajaloohuvilised meeldejäävaid elamusi nii antiikkultuurist kui ka keskajast. Saarel on mitu külastamisväärset antiiklinna – Lindos, Kamiros, Ialysossos. Keskaegsed Johanniitide Ordu rajatud Rhodose kindlus-vanalinnas ning lääneranniku kõrgetel kaljudel asuvates Monolithose ja Kritinia kindlused, mille varemetelt avanevad imelised vaateid türkiissinisele Egeuse merele.

Pealinn Rhodos on vaatamisväärsus omaette. Rhodose vanalinn on liigitatud UNESCO maailmapärandi hulka. Tänapäeval on see hästiarenenud infrastruktuuri, suurejooneliselt väljaehitatud rannikuala, kuldsete liivaluidete ja kristallselge veega vahemereäärne linn.