Rahulolev klient "Soovitan Tensi-Reisidega reisimist teistelegi"

Kui kõik ausalt ära rääkida, siis ma pole Tensi-Reisidega eriti palju reisimas käinud. Kas pole aeg sobinud, kuna puhkus on lühike ja kuulub muudele tegevustele, olid lapsed väikesed või on veel põhjusi olnud. Ringi on Euroopa piires küll vaadatud, kuid teiste reisibüroodega, kellega käidud paaril soojamaareisil ja mõnel bussireisil Skandinaaviasse ja ka lõuna poole. Aega on mööda läinud nii palju, et enam ei mäletagi, kas koos päris väikeste lastega Kolmardeni loomapargis, kus kaelkirjakud bussil harkisjalu ees seisid, ja Pipimaal, kus sadas paduvihma, ning samuti perega suvisel Ahvenamaal sai käidud Tensi-Reisidega või kellegi teisega.

Kindlalt on mul Tensi-Reisidega toimunud üks talvine sõit koos juba suuremaks kasvanud lastega Lapimaale ja üks suvine sõit Kesk-Euroopasse, peamiselt Śveitsi ja Austria kaunist mägismaad imetlema ja huvitavad vaatamisväärsusi kaema.

Tensi-Reiside puhul meeldib mulle kogu reisi korraldus alates broneerimisest kuni lõpuks kojusaamiseni. Väga positiivne on see, et vajadusel üksinda reisile tulles ei pea hakkama maksma n.ö. tühja hotellikoha eest, alati on ka teisi üksi reisijaid, kes saavad tuba jagada ning pole veel kuulnud, et sellest probleemi tekiks. Privaatsust soovijal on ju õigus maksta lisatasu. Samuti on meeldiv, et bussis on istekohad vastavalt broneeringule tagatud. Tean tuttavate käest, et aastaid tagasi oli see suur probleem, osad inimesed, kellel võimalik oli, „broneerisid“ omaalgatuslikult paremad kohad veel enne ametlikku väljasõitu ära ning kaugemalt tulijatele siis jäi mis jäi. Mugav on ka see, et vähemalt osadel päevadel on õhtusöögid kas juba programmis või võimalik ette tellida.

Kõige suurem muudatus aastakümnetega on kindlasti see, et ainult bussireisid on jäänud vähemusse ja toimuvad rohkem lähimaadesse. Lennukiga sinna ja tagasi, see annab ju mitu päeva rohkem kohapeal olla. Väga kasulikud on ka kodulehel avaldatud põhjalikud marsruudi kirjeldused ja iga reisi juurest leiab ka pildigalerii. Sellist korrektset eelinformatsiooni kõigil reisibüroodel ju ei ole ja see aitab väga palju reisivaliku tegemiseks. Ja seegi on oluline, et kui kordki oled reisil käinud, siis oled püsiklient ja selle staatuse säilitamiseks ei pea just igal aastal uuele reisile minema. Kuna reise hakatakse järgmiseks aastaks varakult välja panema, võimaldab see huvipakkuva väljavalimist ja vastavalt sellele ka enda puhkuse planeerimist.

Nendel reisidel, kus mina nüüd käinud olen, on olnud igat masti reisijaid, eakatest pensionäridest kuni väikeste lasteni. Paljudel on seljataga juba mitukümmend reisi ja seltskonnas vesteldes on huvitav teiste muljeid kuulata ja kui võimalik, ka ise sõna sekka öelda. Samuti kuuleb staažikamatelt püsiklientidelt soovitusi ja kasulikke näpunäiteid meeldejätmiseks. Kes teab, millal need marjaks ära kuluvad. Mõne teise reisikorraldajaga soojamaareisil olles sellist mõnusat seltskondlikku olemist ju ei teki, kõik on oma hotellides laiali, vahel mõnega trehvab kuhugi väljasõidule minnes, muidu näeb samu nägusid ainult lennukis tulles ja minnes.

Eraldi tahaksin peatuda giiditööl. Nagu juba lugeda mõnest jutuvõistluse jutust, siis Tensi-Reiside giide kiidetakse. Ega see kerge töö pole, kuna tegemist on ikka bussitäie väga erinevate iseloomudega ja soovidega inimestele, kellest mõni püüab isegi giidist targem olla. Mina tahaksin kiita oma reisidel giidiks olnud Imbi Mesilat. Sõbralik suhtumine kõigisse turistidesse, alati heatujuline, huvitav informatsioon külastatavate maade ja vaatamisväärsuste kohta, mitte ainult kuivade faktide ettelugemine, mida igaüks ka ise võib teatmeteostest leida. Selliselt giidilt julgeb ka vajadusel abi küsida mõne personaalse probleemi korral. Minul ja minuga kaasaolnutel pole küll mingeid lahendamatuid muresid ega probleeme tekkinud.

Nii et isegi oma väikese reisikogemusega soovitan julgelt selle firma teenuseid kasutada, teenindus on viisakas, kogemust ka nüüd juba 25 aastat, ja tegemist ju puhtalt Eesti firmaga. Nii et eelistame ja toetame ikka Eestimaist! Kindlasti võtan lähiaastatel plaani mõne reisi Tensi-Reisidega, Euroopas on veel piisavalt avastamata kohti.