Lõuna-Portugali kultuuri- ja puhkusereis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 849 €


Vaata reisi marsruuti

 

 

Algarve

 

Almancili Sao Lourenco

 

Lagos

 

Kaljukoopad

 

 

Alte

 

 

Serra de Monchique

14.09 - 21.09.2018

Portugal on rikkaliku ajaloopärandiga maa oma linnade, mägede ja mõnusate puhkerandadega. Ei puudu ka veinid, muusika ja lõbustused. Riik, mille olnud aegade vägevust kinnitavad paljud võimsad ehitised üle kogu maa, eredamateks näideteks kloostrid ja kirikud. Portugallasi kutsutakse Lõuna-Euroopa skandinaavlasteks – lihtsad, vaoshoitud, siirad ja südamlikud. Algarve on surematuks lauldud Euroopa paradiis. Siin saab veeta muretu puhkuse rahuliku mere ääres liivarannal.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 04.00. Lend Tallinn-Faro kl. 05.30-09.40 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aega paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli. Algarve piirkond on mõnus puhkekoht oma rahuliku mere ja liivase rannaga. Kõikjal, kuhu vaatate, näete kaljusid ja ookeani. Teid ümbritsevad kirkad värvid panevad silmi kissitama – valge liiv, smaragdroheline vesi, selge sinine taevas ja pimestavvalged majad. Algarves on fantastiline valgus. Sinine taevas ja ere, energiaga täitev valgus. See on avastamata võlude piirkond. Kuldsed rannad, mida raamivad kaunikujulised kaljud, väikesed ja lihtsad restoranid, milles pakutava grillkala maitse kutsub ikka ja jälle tagasi. Seepärast ongi Lõuna-Portugali piirkond armastatud puhkekoht paljudele. Sõidame PortimãosseVaba aeg puhkuseks rannas. Õhtune jalutuskäik linnas. Arade jõe suudmes asuv Portimão on Algarve suuruselt teine linn Faro järel. Roomlaste aegsest asulast on tänaseks kasvanud kaasaegne sadamalinn, kus ei puudu ka ajalooline linnasüda. Risti-rästi jalakäijate tänavad rohkete poekeste ja kohvikutega ning kauni arhitektuuriga pühakojad. Kesklinna pargis Largo 1º de Dezembro hämmastavad jalutajaid 19. sajandist pärit sinivalgete azulejodega kaunistatud pingid. Siinsete söögikohtade tõmbenumbriks on grillitud sardiinid, mida lihtsalt peab maitsma. Siinsed sopilised kaldalaguunid pakuvad parimat puhkust rannamõnude nautlejaile. Majutus järgnevad 7 ööd ****apartmenthotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Esmatutvus Algarvega. Laupäev on Lõuna-Portugali paljudes linnakestes turupäev. Sõidame võluvasse väikelinna ja käsitöökeskusesse Loulésse, mille ilmet mõjutab tänaseni mauride kultuuripärand. Külastame piirkonna suurimat, värvikat ja rahvarohket turgu, mida elavdavad ka mustlaste kaubaletid. Mauri stiilis elementidega, kuid siiski kaasaegses turuhoones ning ümbritsevatel tänavatel müüakse kõike – pitsist käsitööd, nahast ja puust tooteid, vaskesemeid, keraamikat, punutisi ning kohalikke puu- ja köögivilju. Teeme peatuse Almancili küla lähedal, et tutvuda erakordsete azulejodega São Lourenço kirikus. 15. sajandist pärit barokkstiilis pühakoja seinad, võlvid ja kuplid on kaetud käsitsi maalitud sinivalgete kahhelkividega, mis kujutavad stseene Püha Laurentsiuse elust. Võimalusel külastame Pêra lähedal üht maailma suurimat rahvusvahelist liivaskulptuuride festivali FIESA, mida korraldatakse juba 2003. aastast. 15000 ruutmeetri suurusel maa-alal demonstreerivad erinevate maade kunstnikud hämmastavate detailideni töödeldud liivakujusid.

3. päev

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks. Soovijatel on õhtupoolikul võimalus minna väikese laevaga kruiisile (ettetellimisel, lisatasu eest), kus saab merelt vaadatuna nautida unikaalseid rannikuäärseid kaljukoopaid ning kuldse liivaga lahesoppe.

4. päev

Hommikusöök. Algarve läänering. Algarve iidne pealinn Silves on tulvil ajalugu. Uhkelt kõrgub linna kohal punasest liivakivist kindlus mauride ajastust. Selle läheduses asub 13. saj. endise mošee asemele ehitatud gooti stiilis katedraal. Edasi suundume Carvoeirosse. Sellest maalilisest kalurikülast on saanud imeilusa kuldse liivarannaga turismilinn. Eriti muljetavaldav on läheduses paiknev ja dramaatiliselt mere kohal kõrguvate kaljude poolest tuntud Algar Seco – 40 m kõrgune pankrannik. Võimalus lõunasöögiks. Sõit kulgeb São Vicente neemele, mis on Euroopa mandriosa kõige edelapoolsem punkt. Roomlased pidasid seda pühaks paigaks, kus on „maailma lõpp, kus ookeani vesi keeb päikeseloojangus“. Ümbruskond on seal fantastiline- kaljud ja väikesed rannad nende vahel. Sel tuultest räsitud maaninal 60 m kõrgusel paljandikul saadab valguskiiri merele endise kloostrikabeli asemele ehitatud väidetavalt Euroopa võimsam majakas. Külastame veel kuurortlinna Lagost, mis oma ajalooliste mälestusmärkide ja ehitistega peegeldab linna mitmekesist minevikku. Araablastelt jäid maha kindlustused, meresõitjad 15. sajandil tegid linnast tähtsa merenduskeskuse, 1444. a. ehitati siia Euroopa esimene orjaturg. Päeva lõpetame veidrate punakaspruunide kivimoodustiste ja põnevate koobastega Ponta da Piedades, mis on Algarve võimsaim kaljukompleks.

5. päev

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks. Soovijatele väljasõit (ettetellimisel, lisatasu eest) Alentejo piirkonna südamesse, erakordse ajalooga antiiklinna Évorasse. Évora on üks Portugali imepärasemaid linnu, kus UNESCO abiga on taastatud rikkalik ajaloopärand, mille võlu ulatub kaugele. Kõrgemas osas näeme elegantseid Diana templi varemeid. Keerukas tänavaplaan on pärit mauride ajastust. Évora keskus, mida ümbritsevad keskaegsed müürid, on koduks ühele Portugali tähtsaimale gooti stiilis monumendile - 13. saj. katedraalile. See, linna üks vanimaid ja tähtsamaid monumente, asub linna kõrgeimas kohas. Pühakodasid on linnas enam kui 20, mitmed neist on maneristliku stiili musternäidised. Mäel olevas suures valges kirikus - Sao Franciscos asub luukabel. See on väga omapärane paik. 16.saj kui kalmistud olid täis saanud, kaevati sealt välja luud, et teha ruumi uuteks matusepaikadeks. Luud koguti kokku siia kabelisse. Évora linna ümbruses on leitud rohkem kui 150 megaliitide asukohta. Need püstistest munakujulistest rahnudest ehitatud muistsed kivirajatised on kultusliku tähendusega monumendid. Külastame neist Almendrese kromlehhi. Tagasiteel sõidame läbi tasandike, kus laiuvad teraviljaväljad, oliivide ja korgitamme istandused. Põikame sisse ka ajaloolisse Bejasse, et teha ringkäik vanalinnas. Beja oli kuulus juba Julius Caesari ajal. Vabariigi väljak tähistab tollase foorumi asukohta. Linna maamärgiks on 36 m kõrgune kindlustorn 13. sajandist. Endises nunnakloostris asub regionaalmuuseum, mis lisaks ajaloolisele väljapanekule ja kaunile maalikollektsioonile on ka arhitektuuriliselt tähelepanuväärne. Kloostri barokk-kabel, kapiitlisaal erksate mauri stiilis azulejodega, manuelistlikud nikerdused ja rokokookullatised ei jäta kedagi külmaks.

6. päev

Hommikusöök. Algarve idaranniku linnad. Idapoolses osas on elu rahulik. Siin on valgekslubjatud majadest koosnevate külade, korgipuusalude ja oliivipuudega ideaalmaastik. Algarve iidseim linn Olhao on tuntud oma veidrate kubistlike majade poolest. Siin asub ka Algarve suurim kalasadam ning kalaturg, mis on kuulus nii sise- kui välisarhitektuuri poolest. Atlandi ookeanist pärinevate kalade rohkus on muljetavaldav. Sõit Tavirasse, mida kutsutakse ka Algarve Veneetsiaks. Gilão jõgi jaotab linna kaheks ja üks seda ületavatest sildadest pärineb juba Rooma ajast. Linnas on rohkelt pühakodasid kaunite renessanssfassaadide ja kellatornidega. Jõekallast ääristavad omapäraste neljatahuliste katustega hooned. Sõit Farosse, Portugali lõunaranniku suurimasse linna. Paiknedes Ria Formosa looduspargi ääres, jaotab linn Algarve rannajoone kaheks selgelt eristatavaks osaks: läänepool fantastilised kaljumoodustised vaheldumisi kuldsete liivarandadega, idapool rannikulähedaste lummavate saarte katkematu ahel. Vanalinna viib dekoratiivne värav 19. sajandist Arco da Vila. Vanalinna keskel asetseb 13. saj. katedraal, mille vastas on 18. saj. pärit peapiiskopipalee. Endises kloostris asub tänapäeval arheoloogiamuuseum. Siin on ka lopsakate puudega rahulikke parke ja alleesid.

7. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit (ettetellimisel, lisatasu eest). Algarve võluvad mägikülad ja kõrgemad tipud. Võtame suuna Serra de Monchique mäeahelikule, mis kaitseb põhja poolt Algarve piirkonda, tagades seal maheda lõunamaise kliima. Külastame rahulikku kuurorti Caldas de Monchique, mis oma mineraalveeallikatega oli kuulus juba Rooma ajal. Sõidame edasi, tõustes aina kõrgemale Monchique külasse, et vallutada Algarve kõrgim tipp - 902 m kõrgune Foia, mille nõlvad on kaetud värviliste nõmmelilledega. Vaateplatvormilt avanevad ilusa ilmaga suurepärased vaated ümbritsevale maastikule kuni rannakaljudeni välja. Edasi sõites mööda looklevat maanteed, mida ääristavad korgitamme-, eukalüpti- ja tammemetsad, möödume ka 773 m kõrgusest Picota mäetipust. Tagasiteel külastame üht Algarve kaunimat küla – Alte. Valgeksvärvitud majad munakivisillutisega kitsaste tänavate ääres, omanäolised dekoratiivsed korstnad kõrgumas üle küla, Alte jõgi oma allikatega – küla nagu piltpostkaart. Võimalusel põikame vaatama São Bartolomeu de Messines’ küla lähedal Arade jõele rajatud Funcho tammi, mis rajati 1993. aastal. Naudime sealset lummavat vaadet ümbruskonnale.

8. päev

Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Faro-Tallinn kl. 12.10-18.50 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
849 € korduvreisija soodushind

899 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Faro-Tallinn ja lennujaamamaksud,
  • öömaja ****apartmenthotellis koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • kohalik buss väljasõitudeks,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • kruiis koos edasi-tagasi transfeeriga sadamasse 41 €,
  • väljasõit Evorasse 49 € (toimub, kui ette on tellinud vähemalt 20 soovijat),
  • väljasõit mägiküladesse 49 € (toimub, kui ette on tellinud vähemalt 20 soovijat),
  • ühene majutus 217 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Tšarterlend. Lendudel teenindab SmartLynx. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 15 kg tasuta pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 45x35x20 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

São Lourenço kirik
2 €
Evora katedraal
3.50 €
Evora luukabel
2 € täisk, 1.50 € laps 6-12a ja pens
Fiesa
9.90 € täisk, 4,90 € laps 6-12a, -15% üle 65a
Silvesi kindlus
2.80 € täisk, 1.40 € laps 6-12a
Orjaturg Lagoses
1.50 €
Beja muuseum
2 € täisk, 1 € üliõp/õpet/üle 65a (vajalik dokument)

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles