Põhja-Itaalia, Veneetsia ja Dolomiitide mäestik

Reisi lühiinfo

HIND: 
al. 799 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Venice

 

Garda

 

Milano

 

Dolomiidid

 

Bassano

21.07 - 26.07.2017
MILANO– VICENZA – GRAPPA –VERONA – VENEETSIA – DOLOMIIDID – BELLUNO – CORTINA d’AMPEZZO – ORTISEI – MILANO
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.15-07.45, Frankfurt-Milano (Malpensa) kl. 09.05-10.15 (NB! Kohalikud ajad. Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Moe- ja ärikeskus Milano on ruttav ja asjalik linn. See on pigem peen kui veetlev, pigem jõukuse kui fantaasia linn. Jalutuskäik selles šikis rahvarohkes metropolis. Otse linna südames asuv Milano toomkirik on üks suuremaid gooti stiilis kirikuid kogu maailmas. Selle kõige hämmastavam osa on katus oma 135 tornikese ning lugematu hulga kujude ja veesülititega. Suurejooneline Vittorio Emanuele II galerii kaupluste ja kohvikutega on ladina risti kujuline ning mosaiikidega kaunistatud ja klaaskatusega kaetud. La Scala ooperiteater – üks prestiižikamaid maailmas. Sõit Veronasse. Majutus järgnevad 2 ööd ****hotellis (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel).

2. päev

Hommikusöök. Päeva alustame Bassano del Grappas, kus tutvume Põhja-Itaalias levinud viinamarjabrändi grappa tootmisega. Grappa muuseumi külastus ja degusteerimine. Soovijad saavad oma lemmiksorte kaasa osta. Seejärel sõidame tutvuma UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvasse Vicenza linnaga. Veneetslaste ülemvõimu ajal 16. saj. saavutas Vicenza oma rikkuse ja jõukuse tipu, mida on tänapäevani meenutamas suursuguse arhitektuuriga vanalinn. Vicenzat nimetatakse ka Andrea Palladio linnaks, sest tema nägemuse järgi on kavandatud suurem osa linna hoonetest – jõukate linnakodanike villad, monumentaalne basiilika, mille Palladio raekojaks kohendas ning Teatro Olimpico, Euroopa vanim tänaseni säilinud katusega teater oma ainulaadse sisekujundusega. Soovijatel võimalus minna imetlema Teatro Olimpico’t seestpoolt (piletid ainult ettetellimisel). Linnaekskursioon Veronas. Selle iidses keskuses on mitmeid suurejoonelisi Rooma-aegseid varemeid, mis jäävad alla vaid Rooma enda omadele. Samuti on siin kauneid kohalikust roosakast lubjakivist keskaegseid paleesid. Rooma impeeriumi päevadest saadik on linna keskuseks olnud foorum ja hiljem on selle kohale rajatud Piazza Erbe. Peaaegu samad vanad on ka paljud linna uhked paleed, kirikud ja monumendid, millest mitmed pärinevad keskajast. Loomulikult käime vaatamas ka Julia maja ja rõdu. Samuti näeme San Zeno Maggiore kirikut, mille uhkemaks ehteks on erakordsete kaunistustega kaetud keskaegsed pronksuksed. Linnas on säilinud massiivne Rooma-aegne amfiteater, kus tänapäevalgi korraldatakse suuri vaatemänge. Kell 21.00 OOPER „Madame Butterfly“ (piletid ainult ettetellimisel).

3. päev

Hommikusöök. Sõit Veneetsiasse. Kõige kiiremini saab sellesse muinasjutulinna väikese laevaga. Linnaekskursioon. Veneetsia süda, linna ajalooline keskus ja turistide lemmikpaik Püha Markuse väljak. Siin asuvad kõige kuulsamad vaatamisväärsused – hiilgav kuldmosaiikide ja marmorsammastega basiilika, kellatorn ja roosa-valge mustrilise marmorfassaadiga Doodžide palee. Siit valitseti vabariiki ja siit viidi vangid üle Õhkamise silla vanglasse. Rialto sild ühendab linna usu- ja ärikeskust. Laevasõit Veneetsia laguunis asuvale Burano saarele. Burano on tuntud imelise atmosfääri poolest. Siinseid kitsaid tänavaid ääristavad eredavärvilised majad, mis on kaunistatud lillepottide ja amplitega, kanalitel kulgevad traditsioonilised kaluripaadid. Laiematel väljakutel kohtab rõõmsaid tikkivaid vanaprouasid, kes lobisedes ja naljatades loovad maailmakuulsat Burano broderiid. Õhtupoolikul sõidame tagasi Veneetsia keskusesse. Vaba aeg. Soovijad saavad minna gondliga sõitma. Alustame sõitu põhja poole. Öömaja Treviso lähedal ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Maaliline Belluno linnake on sillaks Veneto piirkonna kahe erineva osa vahel - lõunapool asuvad tasandikud ja põhjalpool Dolomiitide tipud. Võluv ajalooline vanalinn oma renessanssajastu hoonetega. Sõidame läbi Dolomiitide, mis on kõige omapärasemad ja kaunimad mäed kogu Itaalias. Itaalia Alpide ehk siinkandis eranditult Dolomiitideks kutsutava võimsa mäeaheliku karmid ja hambulised tipud kerkivad aukartustäratava jultumusega nagu maa alt välja, tõmmates selge piiri laugjate viinamarjaväljade, juurviljapõldude ja kohalike askeetlike külade vahele. Järsule ja suursugusele lubjakivimassiivile annavad värvingut kollased ja roosad varjundid, mis muutuvad sõltuvalt valgusest. Aeg ja erosioon on Dolomiidi mägedes loonud hiiglaslikke torne, sambaid ja orelivilesid, silunud kupleid ja uuristanud sügavaid orge. Kõrgematel tippudel paistab igilumi ja liustikud. Jõuame Itaalia kuulsaimasse suusakuurorti Cortina d’Ampezzosse. Linnake asub äärmiselt suurejoonelises Dolomiitide maastikus, 1200 meetri kõrgusel merepinnast. Igas suunas tõusevad puulatvade kohale järsunõlvalised mäemürakad. Ampezzo org kuulus I Maailmasõjani Austriale, Itaaliale läks see ala sõjavõidu tõttu. Linn moodustati pärast sõda kuue küla liitmise teel. Cortinas toimusid 1956. aasta taliolümpiamängud. Need pidid seal küll toimuma juba 1944. aastal, kuid II Maailmasõja tõttu ei toimunud. Piirkonna alpimäestikus on filmitud ka mitmeid filme, näiteks "Cliffhanger", "The Pink Panther" ja James Bondi filmi "For Your Eyes Only". Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Sel päeval läbime Strada delle Dolomiti. See on üks kõige ilusamaid läbi Dolomiitide kulgevaid teid, möödub mitmest majesteetlikust tipust ning läbib imelist maasikku. Siinkandis on mitu iseloomuliku kujuga tippu. Paljusid neist on lihtne ära tunda ja mitmel neist on ka oma nimi. Teest vasakule jääb 2366 m kõrgune Cinque Torri ehk Viis Torni. Ületame 2105 m kõrguse Falzarego kuru. Sõidame tõstukiga Lagazuoi mäe vaateplatvormile (2752 m), kust naudime imelist panoraamvaadet. Edasi sõites ületame 2244 m kõrguse Sella kuru, mis ühendab Val di Fassa ja Val Gardena orgusid. Siit avanevad kõige iseloomulikumad vaated Dolomiitidele, kaasaarvatud Sella ja Sasso Lungo massiividele. Laskume serpentiinteed mööda Val Gardena orgu, kus asub jõukas Ortisei linnake, mis on selle piirkonna tähtsaim kuurort. See rikka ajalooga küla asub maalilises kohas ümbritsetuna majesteetlikest mäetippudest. Elav jalakäijate ala küla keskuses oma paljude poodide ja söögikohtadega. Ortisei on vanade käsitöötraditsioonidega suur puunikerduskeskus ja kohalike käsitöömeistrite häid töid saab näha paljudes kauplustes. Maakonna pealinn Trento on ühtlasi ka selle kauneim linn. Romaani stiilis katedraal, peaväljak Piazza Duomo 18.saj. pärit Neptuni purskkaevuga, rikkaliku dekooriga kindlus ning kenade renesansshäärberitega ääristatud tänavad. Öömaja ***hotelli (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Garda on Itaalia järvedest suurim ning asub kolme maakonna piiril. See on pupulaarne suvine puhkusekoht. Väike suplus Garda järves. Sõit lennujaama. Lend Milano (Linate) - Frankfurt kl. 18.00-19.15, Frankfurt - Tallinn kl. 20.50-00.05 (NB! Kohalikud ajad! Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND
799 € korduvreisija soodushind

839 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Milano-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 98 € (20.08.2016.a. seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad ***/**** hotellides (2-sed toad) koos hommikusöökidega,
 • mugavustega buss,
 • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • õhtusöök hotellis esimesel päeval 16 €,
 • Teatro Olimpico hoone külastus 14.50 € (hinnas broneerimistasu),
 • Veronas „Madam Butterfly“ ooperipiletid, kehtib uutele soovijatele al 1.02, hinnas broneerimistasu:
  o 34 € / 29 € alla 30a ja alates 65a (ülemised numbrita kohad kiviastmetel keskmises sektoris),
  o 96 € / 82 € alla 30a ja alates 65a (numbritega kohad toolidel külgsektoris),
  o 117 € / 100 € alla 30a ja alates 65a (numbritega kohad toolidel keskmises sektoris).
 • ühene majutus 108 €

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.


Lende teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet või snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. 


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Milano kohaliku giidi tasu
5.50 €
Milanos Castello Sforzesco
5 €
Milano toomkirik koos muuseumiga
3 €
Toomkiriku katus liftiga
13 €
Vicenza kohaliku giidi tasu
4 €
Bassano del Grappa linn ja muuseum
4.50 € (kohaliku giidi tasu)

Grappa degusteerimine (5 erinevat sorti)

2 €
Verona kohaliku giidi tasu
4 €
Laevasõit Buranole, Veneetsiasse
20 €
Doodžide palee (+ Correos galerii) 20 €, õpil. ja üle 65 a. 13 €  
Gondel (5-6 kohta) 120-150 €
Tõstuk Lagazoui vaateplatvormile 12 €

Tagasi Üles