Tirool, Dolomiidid ja Põhja-Itaalia

Reisi lühiinfo

HIND: 
al. 799 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Venice

 

Garda

 

Milano

 

Dolomiidid

 

Bassano

18.07 - 23.07.2019
INNSBRUCK – BRESSANO – DOLOMIIDID – LAGAZUOI VAATEPLATVORM – CORTINA D’AMPEZZO – VENEETSIA – VICENZA – VERONA – GARDA JÄRV – MILANO
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas …… kl 04.30. Lend Tallinn-Helsingi kl 06.05-06.40; Helsingi-München kl 09.30-11.00 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõit Tirooli, mille peamiseks tõmbenumbriks on Alpid. Siinseks tähtsaimaks turislinnaks on aga Innsbruck, mis oli juba keskajal oluline kaubitsemispunkt. Kahel korral 1964 ja 1976 on ta võõrustanud taliolümpiamänge. Jalutuskäik linnas. Triumfikaar, Maria Theresia tänav – esindustänav, millelt avaneb kaunis vaade kaljuse tipuga 2334 m kõrgusele Nordkette mäele. See tänav on muutunud üheks Innsbrucki visiitkaardiks, mida kannavad mälus kõik seda paika külastanud inimesed. 15.saj. pärit raekoda, mida kutsutakse ka linnatorniks. Linna üks embleemidest on Kuldkatusega maja. Toomkirik – Püha Jakobi katedraal. Hofburgi loss, millest Maria Theresia radikaalse ümberehituse tulemusena sai kaunis hilisbarokse ja õukondliku rokokoo stiilis palee, andes tunnustust Habsburgide dünastia enneolematust hiilgusest. Jätkub teekond Alpides. Ületame kõrge ja muljetavaldava 815 m pikkuse Euroopa silla ja Brenneri kuru (1374 m). Jalutuskäik õhtuses Bressanones. Linna kitsad keskaegsed tänavad koonduvad katedraali ja renessanss-stiilis 13.saj. ehitatud vürst-piiskoppide lossi juurde. See oli üks nooblimaid residentse Lõuna-Tiroolis. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Päev Dolomiitides, mis on kõige omapärasemad ja kaunimad mäed kogu Itaalias. Itaalia Alpide ehk siinkandis eranditult Dolomiitideks kutsutava võimsa mäeaheliku karmid ja hambulised tipud kerkivad aukartustäratava jultumusega nagu maa alt välja, tõmmates selge piiri laugjate viinamarjaväljade, juurviljapõldude ja kohalike askeetlike külade vahele. Järsule ja suursugusele lubjakivimassiivile annavad värvingut kollased ja roosad varjundid, mis muutuvad sõltuvalt valgusest. Aeg ja erosioon on Dolomiidi mägedes loonud hiiglaslikke torne, sambaid ja orelivilesid, silunud kupleid ja uuristanud sügavaid orge. Kõrgematel tippudel paistab igilumi ja liustikud. Sõidame läbi Val Gardena orus asuva Ortisei. See rikka ajalooga küla asub maalilises kohas ümbritsetuna majesteetlikest mäetippudest. Ortisei on vanade käsitöötraditsioonidega suur puunikerduskeskus ja kohalike käsitöömeistrite häid töid saab näha paljudes kauplustes. Ületame 2244 m kõrguse Sella kuru, mis ühendab Val Gardena ja Val di Fassa orgusid. Siit avanevad kõige iseloomulikumad vaated Dolomiitidele, kaasaarvatud Sella ja Sasso Lungo massiividele. Ületame 2105 m kõrguse Falzarego. Sõidame tõstukiga Lagazuoi mäe vaateplatvormile (2752 m), kust naudime imelist panoraamvaadet. Jõuame Itaalia kuulsaimasse suusakuurorti Cortina d’Ampezzosse. Ampezzo org kuulus I Maailmasõjani Austriale, Itaaliale läks see ala sõjavõidu tõttu. Linn moodustati pärast sõda kuue küla liitmise teel. Cortinas toimusid 1956. aasta taliolümpiamängud. Need pidid seal küll toimuma juba 1944. aastal, kuid II Maailmasõja tõttu jäid ära. Piirkonna alpimäestikus on filmitud ka mitmeid filme, näiteks "Cliffhanger", "The Pink Panther" ja James Bondi filmi "For Your Eyes Only". Linnake asub äärmiselt suurejoonelises Dolomiitide maastikus. Igas suunas tõusevad puulatvade kohale järsunõlvalised mäemürakad. Sõit öömajja. Öömaja hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Sõit Veneetsiasse. Kõige kiiremini saab sellesse muinasjutulinna väikese laevaga. Linnaekskursioon. Veneetsia süda, linna ajalooline keskus ja turistide lemmikpaik Püha Markuse väljak. Siin asuvad kõige kuulsamad vaatamisväärsused – hiilgav kuldmosaiikide ja marmorsammastega basiilika, kellatorn ja roosa-valge mustrilise marmorfassaadiga Doodžide palee. Siit valitseti vabariiki ja siit viidi vangid üle Õhkamise silla vanglasse. Rialto sild ühendab linna usu- ja ärikeskust. Sõidame laevaga Veneetsia laguunis asuvale Burano saarele. Burano on tuntud imelise atmosfääri poolest. Siinseid kitsaid tänavaid ääristavad eredavärvilised majad, mis omakorda kaunistatud lillepottide ja amplitega, kanalitel kulgevad traditsioonilised kaluripaadid. Laiematel väljakutel kohtab rõõmsaid tikkivaid vanaprouasid, kes lobisedes ja naljatades loovad maailmakuulsat Burano broderiid. Õhtupoolikul sõidame tagasi Veneetsia keskusesse. Vaba aeg, soovijad saavad minna gondliga sõitma. Öömaja Veneetsia lähedases hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Päeva alustame Bassano del Grappas, kus tutvume Põhja-Itaalias levinud viinamarjabrändi grappa tootmisega. Grappa muuseumi külastus ja degusteerimine. Soovijad saavad oma lemmiksorte kaasa osta. Seejärel sõidame tutvuma UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvasse Vicenza linnaga. Veneetslaste ülemvõimu ajal 16. saj. saavutas Vicenza oma rikkuse ja jõukuse tipu, mida on tänapäevani meenutamas suursuguse arhitektuuriga vanalinn. Vicenzat nimetatakse ka Andrea Palladio linnaks, sest tema nägemuse järgi on kavandatud suurem osa linna hoonetest – jõukate linnakodanike villad, monumentaalne basiilika, mille Palladio raekojaks kohendas ning Teatro Olimpico, Euroopa vanim tänaseni säilinud katusega teater oma ainulaadse sisekujundusega. Soovijatel võimalus minna imetlema Teatro Olimpico’t seestpoolt (piletid ainult ettetellimisel). Sõit Veronasse. Linnas on säilinud massiivne Rooma-aegne amfiteater, kus tänapäevalgi korraldatakse suuri vaatemänge. Õhtusöök. Kell 21.00 OOPER „AIDA“ (piletid ainult ettetellimisel). Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Veronas. Selle iidses keskuses on mitmeid suurejoonelisi Rooma-aegseid varemeid, mis jäävad alla vaid Rooma enda omadele. Samuti on siin kauneid kohalikust roosakast lubjakivist keskaegseid paleesid. Rooma impeeriumi päevadest saadik on linna keskuseks olnud foorum ja hiljem on selle kohale rajatud Piazza Erbe. Peaaegu samad vanad on ka paljud linna uhked paleed, kirikud ja monumendid, millest mitmed pärinevad keskajast. Loomulikult käime vaatamas ka Julia maja ja rõdu. Samuti näeme San Zeno Maggiore kirikut, mille uhkemaks ehteks on erakordsete kaunistustega kaetud keskaegsed pronksuksed. Tee kulgeb edasi läbi viinamarjaväljade Itaalia ilusaima järve Garda äärde. Jalutuskäik tüüpilises Garda-äärses väikelinnas Peschieras. Sõit hotelli Milano lähistele (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Moe- ja ärikeskus Milano on ruttav ja asjalik linn. See on pigem peen kui veetlev, pigem jõukuse kui fantaasia linn. Jalutuskäik selles šikis rahvarohkes metropolis. La Scala ooperiteater – üks prestiižikamaid maailmas.. Suurejooneline Vittorio Emanuele II galerii kaupluste ja kohvikutega on ladina risti kujuline ning mosaiikidega kaunistatud ja klaaskatusega kaetud. Otse linna südames asuv Milano toomkirik on üks suuremaid gooti stiilis kirikuid kogu maailmas. Selle kõige hämmastavam osa on katus oma 135 tornikese ning lugematu hulga kujude ja veesülititega. Vaba aeg linnas. Sõit lennujaama. Lend Milano (Malpensa)-Helsingi kl 19.00-22.55; Helsingi-Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
799 € korduvreisija soodushind

839 € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 120 € (31.07.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • mugavustega buss,
 • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • Teatro Olimpico hoone külastus 14.50 € (hinnas broneerimistasu) (2018. a. seisuga),
 • ühene majutus 94 €,
 • Veronas „AIDA“ ooperipiletid, hinnas broneerimistasu (2018. a. seisuga):
  o 34 € / 29 € alla 30a ja alates 65a (ülemised numbrita kohad kiviastmetel keskmises sektoris),
  o 96 € / 82 € alla 30a ja alates 65a (numbritega kohad toolidel külgsektoris),
  o 117 € / 100 € alla 30a ja alates 65a (numbritega kohad toolidel keskmises sektoris).

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.


Lendudel teenindab Finnair. Pardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg.Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. 


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Tõstuk Lagazoui vaateplatvormile 12 €
Laevasõit Buranole, Veneetsiasse
20 €
Doodžide palee (+ Correos galerii) 20 € / 13 € õpil. ja üle 65a
Gondel (5-6 kohta) 120-150 €
Bassano del Grappa linn ja muuseum
4.50 € (kohaliku giidi tasu)

Grappa degusteerimine (5 erinevat sorti)

2 €
Vicenza kohaliku giidi tasu
4 €
Verona kohaliku giidi tasu
4 €
Milano kohaliku giidi tasu
5.50 €
Toomkiriku katus liftiga
13 €Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles