Petseri – Pihkva – Novgorod

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 209 €

 

 

Petseri

 

Petseri

 

Pihkva

 

Novgorod

 

Novgorod

 

 

02.08 - 04.08.2019
1. päev

Väljasõit Tallinnast kl. 06.00 Rahvusraamatukogu eest parklast ja Tartust kl. 09.00 Vanemuise alumisest parklast (NB! Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Teel Petserist Pihkvasse teeme peatuse Irboskas, mis on iidsemaid linnu Venemaal. Esmakordselt mainitud 862 aastal teoses “Jutustus vanadest aegadest”. Legendi järgi kutsuti Venemaad valitsema kolm venda – varjaagi: Rjurik, Sineus, Truvor. Truvor asus valitsema Irboskas ja legendi järgi on sinna ka maetud. Külastame linnust ja Sloveeni allikaid, mida nimetatakse ka 12 apostli allikaiks. Usutakse, et nad on tervendava toimega ja igal allikal oma jõud: üks annab tervist, teine õnne, kolmas armastust. Sõit Pihkvasse. Lõunasöök Pihkvas (ette tellimisel). Sõit Novgorodi. Õhtusöök hotelli restoranis (ette tellimisel). Majutus Novgorodis ***hotellis (2-sed toad).

 
2. päev

Hommikusöök. Isand Suur Novgorod, nagu rahvas teda aegade jooksul nimetanud, on linn, kus 9. saj algas Vana-Vene riigi loomine. Paiknedes tähtsate kaubateede ääres, kujunes kaubandus-, käsitöö- ja kultuurilinnaks, kus asus ka Hansa kaubakontor. Ajalooürikute järgi asutas linna 862. aastal viikingitaustaga pealik (varjaag) Rjurik. Sama aastat peetakse ka Vene riigi loomise aastaks. Rjuriku järeltulijad valitsesid Venemaad u 600 aastat. Põhjalik linnaekskursioon bussiga ja jalgsi kohaliku giidi saatel. Linnasüdame enam kui 50 ajaloolist ehitist on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Unikaalse arhitektuuriga keskaegse vürstiriigi pealinnas mitmeid funktsioone täitnud Jaroslavi Hoovi külastus. Jalutuskäik linna poliitilise, kultuurilise ja religioosse elu keskpunktis – Novgorodi kremlis. Selle territooriumil asuvad muuseumid. Siinset ikoonimuuseumi peetakse Venemaa parimaks, kus eksponeeritakse 12.-17. saj ikoone. Granavitaja Palatas on välja pandud 11.-20. saj juveliirikunsti ja dekoratiiv-tarbekunsti šedöövreid. Sakraalehitistest on kuulsaim Sofia peakirik. 1862. a. püstitati mälestusmärk Tuhandeaastane Venemaa. Vaba aeg lõunasöögiks. Soovi korral laevasõit (kestvusega 1 tund) Volhovi jõel ning Ilmeni järvel. Külastame Novgorodi lähistel asuvat Jurjevi kloostrit. Kroonikatest on teada kloostri asutamisaasta 1030 ja asutaja Jaroslav Tark. Samal aastal on Vene ürikutes esmakordselt mainitud ka Tartut – Jurjevit. Ristimisel sai tulevane suurvürst Jaroslav Tark nimeks Georg (Jüri), siit ka nimeks Jurjev ehk Jüri oma. Esimene kivist pühakoda Püha Georgi kirik valmis 12. sajandiks. Kuni 14. saj maeti siia suurvürste ja tähtsamaid Novgorodi bojaare ning vaimulikke. 19. saj alguses asuti kloostrit taastama. Suurim rahaannetaja oli Venemaa rikkaim naine Anna Aleksejevna Orlova – kuulsa Aleksei Orlovi tütar. 20. saj 20ndatel aastatel aga klooster suleti, varad viidi välja, 30.ndatel muudeti muuseumiks. 1990. a. tagastati klooster Novgorodi patriarhaadile. Tänasel päeval töötab siin vaimulik seminar ja teenib 4 munka. Majutus Pihkvas *** hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Pihkva linna esmamainimine 903. a., mil vürst Igor abiellus pihkvalanna Olgaga, tulevase Kiievi suurvürstinnaga. See kunagine võimas linn, sai 2003. a. 1100 aastat vanaks. Aina rohkem huvilisi käib siin imetlemas 13. saj pärinevat arhitektuuri. Pihkva linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Tutvume kremliga: kaitserajatised, Püha Kolmainu katedraal, kus asub väidetavalt üks maailma suurimaid ikonostaase. Näeme 14.-16. saj pärinevaid kirikuid, mis ehitatud kreeka eeskujul, ning 17. saj pärinevaid kaupmeeste kivimaju, mis sageli kiriku tornidest kõrgemale ulatuvad. Sõidame Petserisse. Külastame Venemaa üht tuntuimat palverännakute paika Petseri mungakloostrit. Algselt asus klooster koobastes, mille järgi sai linn ka oma nime (pechera – koobas). Kloostri kirik õnnistati 1473. a. ja sellest ajast alates pole palved siin vaikinud ainsalgi päeval. Kuulete lugusid kloostri minevikust ja tänapäevast. Veidi vaba aega. Alustame kojusõitu. Sõit Tartu-Tallinn.

HIND: 
209 € korduvreisija soodushind

219 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • öömaja ***hotellides koos hommikusöögiga,
  • kõigi mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 69 €,
  • lõunasöök Pihkvas 11 €,
  • õhtusöök Novgorodis hotelli restoranis 10 €,
  • reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest),
  • ühene majutus 35 €.

NB! Mungakloostrites on naistel kohustuslik kanda seelikut ja pearätti. Õlad peavad olema kaetud. Pükstes naisi sisse ei lasta!


VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 21.06.2019! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi!


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu Õpilane
Petseri klooster vabatahtlik annetus    vabatahtlik annetus
Irboska külastus 100 RUB 30 RUB
Sofia peakirik Novgorodis annetus 140 RUB annetus 80 RUB 
Granovitaja Palata Novgorodi kremlis   150 RUB 80 RUB
Laevasõit Volhovi jõel 500 RUB 500 RUB

Lõunasöök                                             al. 500 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles