Palanga - Klaipeda - Kura säär

Reisi lühiinfo

HIND:
täpsustamisel


Vaata reisi marsruuti

 

Palanga

 

Palanga

 

Palanga

 

Ristimägi

 

Rundale

08.07 - 11.07.2020

Kaunis puhkus Leedu kuulsates kuurortlinnades, mis juba sajandeid on ligi meelitanud nii tsaariajastu kuldseid päid kui ka keskklassi turiste üle Euroopa. Imeilusad ja puhtad väikelinnad piki läänerannikut kulgevate liivaste mererandadega ning vilgas ööelu, mis meenutab Vahemere kuurorte. Neringal preisi stiilis rannapromenaadid ja romantilised kalurimajakesed. Linnakestes jääb tunne nagu jalutaksid ühes lõputus ja aastaringselt päikese käes säravas roheluses. Lisaks kaunile loodusele kutsuvad teid müstiline puuskulptuuride park ja miljonitest ristidest koosnev Ristide mägi.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 06.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinn kl. 09.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Pärnust kl. 11.00 hotell „Pärnu“ eest (Väljasõiduajad võivad muutuda, palun kontrollige). Sõit läbi Läti. Pärast Läti-Leedu piiriületust suund Palangale. Lõunasöök Leedus (ette tellimisel). Õhtul vaba aeg Palangas, soovijad saavad jalutada peatänaval, külastada arvukaid restorane, kohvikuid ja pubisid. Õhtul suundume sadamasillale, kust avaneb imeline vaade luidetele, rannale ja lõputule merele. Saab kuulata mere kohinat ja vaadata päikeseloojangut. Majutus kõik 3 ööd Palangas ****hotellis (2-sed toad), mis ümbritsetud Leedu kuurortlinnale kohaselt küllusliku rohelusega.

2. päev

Hommikusöök. Ületame praamiga Kura lahe. Külastame meremuuseumi. Soovijatele delfiinide show: meisterlikult hüppavad, kujundeid joonistavad ja noodist laulvad delfiinid ning pakuvad elamust suurtele ja väikestele. Sõidame piki Kura säärt, mis aastast 2000 on kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Kitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on külasid „rünnanud“. Jalutame kõrgetel liivaluidetel, kust avaneb maaliline vaade merele ja lahele. Lõunapaus Nidas, kus saab imetleda ilusaid sadamavillasid, süüa külma borši ja tutvuda merevaigutöötlejate kunstiga. Külastame ka kuulsa saksa kirjaniku Thomas Manni suvekodu. Tagasiteel näeme praamilt kormoranide ja hallhaigrute kolooniaid. Peatus Judokrantes Nõidademäel, kus rahvuslikust traditsioonist kantud puuskulptuurid jutustavad mitmeid legende. Põgus jalutuskäik Klaipeda südalinnas. Õhtuks tagasi Palangasse.

3. päev

Hommikusöök. Külastame merevaigumuuseumi, mis asutati juba 1963. aastal. Viieteistkümnes ruumis asub üle 4500 väljapaneku. Muuseumis võib näha merevaiku kogu oma rikkuses ja värvivariatsioonides. Lisaks kõik mõeldavad esemed, mida merevaigust on võimalik teha, ehetest mängutraktorini. Muuseum asub vanas lossis kesk inglise stiilis liigirikast parki. Muuseum on kuulus ka tänu oma iga-aastastele kultuuriüritustele, juba üle 30 suve toimuvad väliterrassil kontserdid. Saab kuulata mere kohinat ja vaadata päikeseloojangut. Vaba pärastlõuna puhkuseks Palangas. Suvitajaid ootavad rand, kaubandus ja lõbustused Palanga promenaadil oma arvukate restoranide, kohvikute ja pubidega. Naudime rohelist kuurortlinna kogu selle lõputus kauniduses. Palanga sadamasillalt avaneb imeline vaade luidetele, rannale ja lõputule merele.

4. päev

Hommikusöök. Alustame koduteed. Peatus pühal Ristide mäel, kuhu on jätnud riste miljonid inimesed üle kogu maailma, sealhulgas ka paavst Johannes Paulus II. Võimalus soetada kaunilt nikerdatud Leedu käsitööd. Edasi sõit Bauska lähedale, kus asub Baltimaade suurim, kuulsa Rastrelli (Talvepalee autor) poolt projekteeritud Rundale barokkloss oma prantsuse stiilis pargiga. Tutvume nii lossi sisemuse ja selle kunstivaradega kui imelise aiaga. Pärast seda sõidame õhtust sööma Lido keskusesse, mis on tõeline toitude paradiis oma kolme korruse ja õlletehasega. Palkidest, tuuleveskiga, südantsoojendavalt trendivaba. Sõit koju marsruudil Pärnu-Tallinn-Tartu. Koju jõuab hilisõhtuks.

HIND:
... € korduvreisija soodushind

... € tavahind

HINNA SEES:

  • öömaja Palangas ****hotellis koos hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • edasi-tagasi praamipiletid Neringale,
  • parkimised, teedemaksud ja kuurortmaks Neringal,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • lõunasöök Leedus 7 €,
  • ühene majutus ... €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, rannarätik.

 

NB! Kaasa võtta üliõpilaspilet, pensionitunnistus, õpilaspilet või ISIC-kaart grupipiletite ostmiseks!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2019. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu Seenior Õpilane
Merevaigumuuseum 4 € 4 € 2 €
Meremuuseum 10 € (9 € grupipilet)  5 € (4.50 € grupipilet)  5 € (4.50 € grupipilet)
Delfiinide etendus 10 € (9 € grupipilet) 5 € (4.50 € grupipilet) 5 € (4.50 € grupipilet)
Thomas Manni suvekodu  2.50 € 2.50 € 1 €
Rundale palee + aed 11 € 11 € 3.50 €

Söögikord Lido keskuses     al. 6-7 € 

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles