Pagasiinfo ja pardatoitlustus lennureisidel

Pagasi üldinfo kõikidel lendudel:

Käsipagasis ei tohi olla teravaid esemeid nagu noad, käärid, küüneviilid jms. Kõik vedelikud peavad mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kilekotti (nn minigrip kotid). Vedelike pakendite individuaalne maksimumsuurus on 100ml. Reisijad peavad näitama nimetatud kilekotti julgestusotstarbelise läbivaatuse teostamisel ning kilekott peab olema sel ajal suletud. 
Vedelikud hõlmavad geele, pastasid, kosmeetilisi vedelikke, vedelaid/kuivi segusid ja survestatud mahutite sisu, nt hambapastat, juuksegeeli, jooke, suppe, siirupeid, parfüüme, habemeajamisvahtu, aerosoole ja muid samalaadse konsistentsiga kaubanimetusi.
Uued nõuded lubavad jätkuvalt reisijatel osta teatud tingimustel suuremates kogustes vedelikke lennujaama kauplustes, millele on juurdepääs pärast pardakaartide kontrollimise punkti (Tallinna lennujaamas asuvad nimetatud kauplused pärast piirikontrolli) ning võtta käsipagasisse reisi ajal kasutatavaid ravimeid ja eridieediks vajalikku, sh imikutoit. Viimaste osas võidakse teilt küsida tõestust vajaduse kohta.
Lisaks nõutakse julgestusotstarbelise läbivaatuse teostamisel reisijatelt üleriiete ja jakkide äravõtmist ning läbivaatuse teostamiseks tuleb pagasist välja võtta sülearvutid ja suuremad elektriseadmed eraldi läbivaatuseks.

Täpsemad nõuded vastavalt lennufirmale:

Aerofloti lende kasutame oma Armeenia reisidel. Samuti müüme lennupileteid kõigile Aerofloti lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Aerofloti lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille maksimaalne välismõõde (pikkus+laius+kõrgus) on 158 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x20 cm ja kaal 10 kg. Lendudel on toitlustus hinna sees. Aerofloti liinilendudel on võimalik koguda Aeroflot Bonuse või mõne teise SkyTeami liitu kuuluva lennufirma boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Aeroflot Bonuse või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

airBalticu lende kasutame mõnedel oma Euroopa reisidel. Müüme ka lennupileteid kõigile airBalticu lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Meie reisidel on Teil airBalticu lendudele õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 20 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille mõõtmed ei tohi ületada 100x80x50 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x20 cm ja ühe isikliku eseme, nt väike käekott, väike sülearvuti kott või väike seljakott, mis peab mahtuma teie ees oleva istme alla ja mille maksimaalsed mõõtmed on 40x30x10 cm. Käsipagasi maksimaalne kogukaal ei tohi ületada 8 kg. Toitlustus (ka joogid) on lendudel lisatasu eest. airBalticu liinilendudel on võimalik koguda PINSi boonusprogrammi preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie PINSi boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

Air Namibia lende kasutame oma Namiibia reisidel. Müüme ka lennupileteid Air Namibia lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Air Namibia lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille maksimaalne väkismõõde (pikk+laius+kõrgus) on 158 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x38x20 cm ja kaal 8 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Ar Namibia liinilendudel on võimalik koguda Reward$ boonusprogrammi preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Reward$ boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes. 

Finnairi lende kasutame oma Euroopa, Aasia ja Ameerika reisidel. Samuti müüme pileteid kõigile Finnairi lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Finnairi lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille maksimaalne välismõõde (pikkus+laius+kõrgus) on 158 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 56x45x25 cm ja ühe isikliku eseme, nt väike käekott, väike sülearvuti kott või väike seljakott, mis peab mahtuma teie ees oleva istme alla ja mille maksimaalsed mõõtmed on 40x30x15 cm. Käsipagasi maksimaalne kogukaal ei tohi ületada 8 kg. Lendudel on hinna sees kohv, tee ja mustikamahl. Ülejäänud toitlustus on lisatasu eest. Mandritevahelistel lendudel on toitlustus koos jookidega (ka õlu ja vein) hinna sees. Finnairi liinilendudel on võimalik koguda Finnair Plusi, mõne teise oneworldi liitu kuuluva lennufirma ning Alaska Airlinesi ja Icelandairi boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Finnair Plusi või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

Icelandairi lende kasutame oma Islandi reisidel. Müüme ka pileteid kõigile Icelandairi lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Icelandairi lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille maksimaalne välismõõde (pikkus+laius+kõrgus) on 158 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x20 cm ja kaal 10 kg. Lendudel on joogid (va alkohol) hinna sees. Icelandairi liinilendudel on võimalik koguda Saga Clubi või Alaska Airlinesi, Finnairi ja JetBlue boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Saga Clubi või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

Lufthansa lende kasutame oma reisidel Euroopas ja kaugemal. Samuti müüme pileteid kõigile Lufthansa lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Lufthansa lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x23 cm ja ühe isikliku eseme, nt väike käekott, väike sülearvuti kott või väike seljakott, mis peab mahtuma teie ees oleva istme alla ja mille maksimaalsed mõõtmed on 40x30x10 cm. Käsipagasi maksimaalne kogukaal ei tohi ületada 8 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Lufthansa liinilendudel on võimalik koguda Miles & More või mõne teise Star Alliance´i liitu kuuluva lennufirma ja veel mõne lennufirma boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Miles & More või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

Nordica lende kasutame osadel oma Euroopa reisidel. Samuti müüme pileteid kõigile Nordica ja LOT-i lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Nordica lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x23 cm ja kaal 8 kg. Lendudel pakutakse tasuta vett, teed ja kohvi. Nordica liinilendudel on võimalik koguda Miles & More boonusprogrammi preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Miles & More boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

SAS-i lende kasutame oma reisidel Euroopas. Samuti müüme pileteid kõigile SAS-i lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. SAS-i lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille maksimaalne välismõõde (pikkus+laius+kõrgus) on 158 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x23 cm ja kaal 8 kg. Lendudel on toit ja jook lisatasu eest. SAS-i liinilendudel on võimalik koguda EuroBonuse või mõne teise Star Alliance´i liitu kuuluva lennufirma boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie EuroBonuse või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

TAP-i lende kasutame oma reisidel Roheneemesaartele. Müüme ka pileteid kõigile TAP-i lendudele. TAP-i lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x20 cm ja kaal 8 kg ning ühe isikliku eseme, nt väike käekott, väike sülearvuti kott või väike seljakott, mis peab mahtuma teie ees oleva istme alla ja mille maksimaalsed mõõtmed on 40x30x15 cm ja kaal 2 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. TAP-i liinilendudel on võimalik koguda Victoria või mõne teise Star Alliance´i liitu kuuluva lennufirma ja veel mõne lennufirma boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Victoria või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

Turkish Airlinesi lende kasutame oma Lähis-Ida ja Gruusia reisidel. Müüme ka pileteid kõigile Turkish Airlinesi lendudele. Tasuta kaasa võetava pagasi suurus on erinevatel Turkish Airlinesi liinidel erinev, lendudel algusega Tallinnast on tasuta kaasa lubatud võtta 30 kg pagasit. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x23 cm ja kaal 8 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Turkish Airlinesi liinilendudel on võimalik koguda Miles&Smiles, mõne teise Star Alliance'i liitu kuuluva lennufirma või Jet Airwaysi boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Miles&Smiles või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

Vuelingu lende kasutame oma Barcelona reisidel. Samuti müüüme pileteid kõigile Vuelingu lendudele. Vuelingu lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x20 cm ja kaal 10 kg ning ühe isikliku eseme, nt väike käekott, väike sülearvuti kott või väike seljakott, mis peab mahtuma teie ees oleva istme alla ja mille maksimaalsed mõõtmed on 35x20x20 cm. Lendudel on toit ja jook lisatasu eest.

 Tagasi