Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Päikeseline Peloponnesos

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 859 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Korintose kanal

 

Mükeene

 

Nafplion

 

Nafplion

 

Ateena


Kreeka
08.06 - 14.06.2019

Peloponnesos on väärt reisisihtkoht, olenemata sellest, kas eelistate rannapuhkust, matkamist või ajaloo- ja kultuuriringreisi. Võimatu on meenutada kõiki legende ja müüte, mis on seotud Peloponnesosega. Poolsaarel leidub rikkalikult mälestisi, mis annavad aimu selle kirjust ajaloost. Peloponnesos on olnud paljude vallutajate meelispaiku. Kõik need tulijad on jätnud siia oma jälje. Poolsaarel reisides võib leida veneetsiaaegseid kindlustusi, frankide poolt ehitatud losse ja kloostreid, Bütsantsi keisrite poolt rajatud arvukaid kirikuid. Ette saab võtta lähemaid ja kaugemaid retki. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata väikestele küladele, mida jagub nii rannikule kui mägedesse. Inimesed on sõbralikud ja nõus lahkesti oma kodukandist pajatama. Vaatamisväärsusi pakub ka loodus – maalilised mäed, metsad ja jõed, mereäärsed koopad ja kaunid liivarannad, romantilised päikeseloojangud, müütide- ja ajaloorikkus, palju avastamist kõigile. Seega pole ime, et Peloponnesosele saabub eriti just suvekuudel reisihuvilisi kõikjalt maailmast.

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 02.00. Otselend Tallinn-Ateena kl 03.35-07.00 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Lennujaamas ootab meid buss. Võtame suuna Peloponnesose poolsaarele, mis on olnud paljude vallutajate meelispaiku ning kõik need tulijad on jätnud siia oma jälje. Sõit üle Korintose kanali, mis eraldab Peloponnesose poolsaart Mandri-Kreekast. See on inimkätega kaljusse raiutud lõige kui „skalpellijälg“, ühendades kitsa ribana Aadria ja Joonia merd. Kanal valmis 1893. aastal ja troonib maailmakuulsate kanalite väärikas seltskonnas - pikkus 6,3 km, kõrgus umbes 80 m ja laius 25 m. Mõõtude kirjeldamine aga ei suuda edasi anda vaadet, mis avaneb sillalt, kui selle alt laevad läbi sõidavad. Teeme pildistamispeatuse. Sõit jätkub Argolida maakonda. Mükeene oma tohutute, kuni kuuetonnistest kivitahukatest laotud müüride ja rohkem kui 3000-aastase ajalooga. Teisel aastatuhandel eKr oli siin Kreeka tsivilisatsiooni olulisemaid keskusi, sõjaline tugipunkt, mis domineeris terve Kreeka lõunaosa üle. Seda perioodi Vana-Kreeka ajaloos on nimetatud Mükeene perioodiks. Mükeenet on mainitud Homerose eeposes Odüsseia ning 19 saj teisel poolel siin kaevamisi läbi viinud Schliemann uskus, et Homerose teosed on tõde ning interpreteeris ka oma leide vastavalt. Erilist tähelepanu väärivad kuulus Lõvivärav, mille kaudu pääseb iidsesse linna, Akropolis ja kuningate hauakambrid. Sõit Tolosse. Majutus hotelli. Vaba aeg puhkuseks. Öömaja koos õhtusöökidega järgnevad 6 ööd ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks rannas.

3. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või LOUSIOS’i KURISTIK, MONI PRODROMOU, DIMINTSANA, STEMITSA

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks rannas. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest) mägede tuurile. Tee viib meid maalilisse Lousios’i kuristikku, kus asuvad mitmed UNESCO maailmapärandi alla kuuluvad kloostrid. Külastame neist Moni Prodromou kloostrit. Kuristiku idaküljel kaljuserval asuvat kloostrit kasutas Kolokotronis Kreeka iseseisvussõja ajal oma peidupaiga ja peakorterina. See kunagine jõukas klooster toetas vabadusvõitlust ka oma kullaga. Soovijad saavad teha väikse matka antiikse Gortyseni. Seejärel heidame pilgu vanadesse slaavi põgenike küladesse. Esimesena imetleme Stemnitsa mägiküla, mida peetakse piirkonna üheks ilusamaks. Siin asub tuntud kullasseppade ja hõbeseppade kool. Seejärel külastame Dimitsana küla ehk „Lousiosi rõdu“ (asub 950 m kõrgusel), kust avaneb imeline vaade Kurjuse mägedele.

4. päev

POOLEPÄEVANE VÄLJASÕIT NAFPLION

Hommikusöök. Väljasõit (hinna sees). Külastame Kreeka esimest ametlikku pealinna Nafplionit, mida on peetud kangelaslikkuse ja vabadusiha sümboliks. Sõidame Palamedese kindluse juurde, mis asub 216 m kõrgusel künkal Nafplioni lähistel. Nafplion on tuntud oma romantilise vanalinna poolest. Siin on valitsusresidentse rajanud mitmest rahvusest isandad, kes kõik on lubanud teha Nafplionist kauneima linna ja jõudumööda oma lubadust ka täide viinud. Siiani peetakse seda Kreeka kõige veneetsialikumaks linnaks. Kaunid kitsad tänavad ja neoklassitsistlikud majad võluvad ka kõige kriitilisemaid külastajaid. Jalutuskäik linnas, naudime vaateid merele, saartele ja Palamedese kindlusele.  Siit avanevad imelised vaated lahele, ümbruskonnale ja Nafplioni linnale.  Sõit tagasi Tolosse, pärastlõunal vaba aeg.

5. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT DIAKOFTO, RONGISÕIT, VOURAIKOSE KANJON

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks rannas. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest) mägedesse. Sõidame Diakofto linna, kust alustame rongisõitu läbi mägede ja Vouraikose kanjoni. Antiikajal arvati, et kuristiku tekitas Herakles oma mõõgaga soovides kokku saada teda lummanud kohaliku tütarlapse Vuoraga. Rong sõidab üles Kalavritasse. See, itaallaste poolt 1889-1895 rajatud rongitee, on üks vaatemängulisemaid maailmas - läbides 6 tunnelit ja kulgedes üle 40 silla, ümbritsetuna metsikust ning vapustavast maastikust. Kalavrita pikk ajalugu sai traagilise pöörde 1943. a. kui Saksa väed hukkasid siin üle 1200 kohaliku mehe ja poisi, kogudes nad kindluse juurde ning seejärel maha lastes. Näeme selle kurva sündmuse mälestuseks püstitatud monumenti – hiiglaslikku risti. Külastame Järvede koobast. Stalaktiitide kivimets, mille lõpus asub muljetavaldav „kindlus“, millel on isegi kaitsevall. 13 väikest järve, mis järgnevad üksteisele kuni 2 km pikkuse koopa lõpuni. Seejärel imetleme hiiglaslikku viinapuud, mille tüve diameeter on üle 30 cm ja võra katab mitut terassi. Selle raskeid oksi toestavad täiskasvanud iilekstammed.

6. päev

VÄLJASÕIT EPIDAUROS, POROSE SAAR

Hommikusöök. Väljasõit (hinna sees). Ümbritsetuna piiniatest ja oleandritest asub Argolida mägede südames Epidaurose suurejooneline antiikteater, imeline akustikapärl, kuhu mahub 14 000 vaatajat. Olles üks paremini säilinud antiikteatreid, leiab siinne suurepärane akustika kasutust ka tänapäeval. Igal aastal Ateena festivali ajal toimuvad siin teatrietendused. See paik on eripalgeline ja huvipakkuv, saladuslikkust lisab ringikujuline tolos. Edasi sõidame Galatase sadamasse. Laevasõit maalilisele Porose saarele, kus on filmitud mitmed Kreeka filmid. Tegelikult koosneb Poros kahest sõsarsaarest — suurem männimetsaga kaetud ja imeliste liivarannakestega pikitud Kalavria ning väike vulkaaniline saareke Sferia, mis kerkis merest 273a eKr. Porosel elati juba pronksiajal ning sealt on leitud Mükeene kultuurile omaseid haudu. Saare põhjapoolses osas asuvad Poseidoni templi varemed. Sõit tagasi Tolosse.

7. päev

ATEENA

Hommikusöök. Sõit Ateenasse, ühte maailma vanimasse linna. See on üheaegselt nii hiilgusest puhevil kui ka ajahambast puretud, imetlusväärne segu antiigist ja kaasajast. Külastame Ateena südameks olevat Akropolist – künkal kõrguvat kõige tähtsamat antiikaja mälestist, kus asuvad pühamud ja mis oli linna kaitsejumalanna Athena kultuspaigaks. Siinset Parthenoni templit vaadates tuleb tõdeda vanakreeka arhitektuuri ülimat meisterlikkust. Olümpiastaadion, mis praegusel kujul on pärit esimestest kaasaegsetest olümpiamängudest 1896, on ehitatud samale kohale, kus asus muistsete mängude staadion. Lõunasöögi paus ja vaba aeg linnas. Õhtune jalutuskäik Plakal – kaasaegse Ateena vanimas piirkonnas, mille keskaegsetel kitsastel tänavatel on end sisse seadnud arvukad kaupmehed ja restoranipidajad. Saate jalgu puhata ja midagi kreekalikku proovida. Transfeer lennujaama. Otselend Ateena-Tallinn kl 23.20-02.50 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
859 € korduvreisija soodushind

909 € tavahind

Hotell: John & George 4*

See hubane neljatärnihotell asub Tolo vanalinnas, lühikese jalutuskäigu kaugusel rannast. Hotelli basseinialalt avaneb suurepärane vaade Egeuse merele ja ümbruskonna mägedele. Heledates mugavates toonides tubades on konditsioneer, televiisor, WC/dušš, WiFi.

HINNA SEES:

  • lennupiletid otselennule Tallinn-Ateena-Tallinn,
  • lennujaamamaksud (võivad muutuda),
  • öömajad hotellis koos hommiku- ja õhtusöögiga (2-sed toad),
  • väljasõidud ja eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile,
  • Kreeka keelt ja kultuuri valdav giid-grupijuht,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • väljasõit Lousios’e kuristikku 42 € toimub, kui selle on ette tellinud vähemalt 12 reisijat,
  • väljasõit Diakofto, rongisõit, Vouraikose kanjon (hinnas ka rongipilet) 47 € toimub, kui selle on ette tellinud vähemalt 15 reisijat,
  • ühene majutus 142 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, rannarätik, sularaha eurodes (kaardiga maksmine ja sularaha väljavõtmine võib osutuda keeruliseks).

 

Lendu teenindab Aegean Airlines. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 20 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 56x45x25 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Palamedese kindlus
8 €, sooduspilet 4 €
Mükeene
12 €, sooduspilet 6 €
Epidaurose teater
12 €, sooduspilet 6 €
Ateena akropolis
20 €, sooduspilet 10 €

ITIC kaardi omanikele kehtib mõnikord soodushind. ISIC kaardiga on vaatamisväärsused ja muuseumid tasuta. Soodushind kehtib pensionäridele alates 65.eluaastast.

Kreetal on kombeks jätta kohalikule giidile ja bussijuhile jootraha, selleks võiks arvestada 10 €.

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles