Nostalgiline Valgevene

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 349 €


Vaata marsruudi kaarti


Vitsebsk

 

Hatõn

 

 

Minsk

 

Minski ooper

 

Mirski kindlus

 

Njazviz

 

 

15.08 - 19.08.2017

Valgevene ei ole üks suur kolhoos ega Euroopa must auk. Valgevene on valge ja hele. Loodus pakub vaatepilti, kuidas meie harjunud metsavöönd hakkab tasapisi minema üle metsastepivööndiks. Valgevenesse liikudes ületame piiri, kuhu meie maastikku nii põhjalikult kujundanud viimane jääaeg ei ulatunud. Ka rahva loomus kannab endas siirdeid siit ja sealt – olles ühelt poolt slaavilikult avatud ja teisalt baltlaslikult reserveeritud. Oma teel kohtame nii läänepoolseid silmnähtavalt katoliiklikke külasid kui ka idapoolset õigeusu kultuuri.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 06.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl. 09.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Pärnust kl. 11.00 hotell "Pärnu" eest. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige!) Sõit läbi Läti-Leedu. Vitsebski linn asub Kirde-Valgevenes, Daugava, Vitba ja Lutšesa jõgede kallastel. See on Valgevene vanim linn ja ka üks Euroopa vanimaid asustusalasid. Vitsebskis sündis maailmakuulus kunstnik Marc Chagall, kes suri Pariisis aga unistas alati Vitsebskist. Sünnilinn oli talle inspiratsiooniks ja seda kujutas ta tihti oma teostel. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Vitsebskis, maalilistel jõekallastel asuvas kunstilembelises linnas. Marc Chagalli majamuuseum. Maja ehitas tema isa eelmise sajandi algul ja kunstnik veetis selles oma noorusaastad, kogudes ümbritsevast inspiratsiooni hilisemakski loominguks. Chagalli lapsepõlve ajal oli Vitsebsk maaliline puidust majade, kirikute ja sünagoogidega linn, mille elanikukest pooled olid juudid. Riigi üks vanemaid ehitisi on Kiievi-Vene ajast 12. sajandist pärit tähelepanuväärne Blagoveštšenskaja (Jumalaema kuulutamise) kuue sambaga kirik. 1961. aastal kirik hävitati kommunistliku võimu poolt. 1992. aastal taastati kiriku algne välimus. Linnas asub ka Õigeusu katedraal, mis püstitati 1760. aastal. Näeme ka raekoda ja Vene Kuberneri paleed, kus Napoleon tähistas 1812. aastal oma 43-ndat sünnipäeva. Sõit Orša linna, kus külastame linatootmisega seotud ettevõtet. Õhtuks jõuame Minskisse. Imetleme Minski Rahvusraamatukogu vaateplatvormilt tulesäras suurlinna. Majutus kõik 3 ööd Minskis ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Valgevene pealinn Minsk on kui elav monument suursugusest Nõukogude arhitektuurist ja linnaplaneeringust. Rohelusse uppuvad pargid, hoolitsetud linnaväljakud ja nõukogude ajal ehitatud linnaosad annavad sellele eripalgelise ilme võrreldes teiste läheduses asuvate Kesk-Euroopa linnadega. II maailmasõjas sai linn rängalt kannatada. Vanu ehitisi on säilinud vähe. Minsk on ka tähtis Valgevene tööstus- ja majanduskeskus. Tuntumad tooted traktor “Belarus” ja veoauto “Maz”. Linnaekskursioon: Pisarate saar, Parlamendihoone, Troitski linnaosa ning Sõltumatuse prospekt arvukate restoranide, kohvikute ja poodidega. Vaba aeg. Dudutki vabaõhumuuseumis saab näha 18. sajandi külaelu. Siin on meierei, savitöökoda ja sepikoda. Pilku püüab ka garaaž, kus on ekspositsioon vanadest autodest, mille hulka kuulub ka kaaperdatud “Horh” II maailmasõjast. Tutvuda tasub ka loomafarmiga, kus elavad lehmad, kitsed, kanad ja metssead. Pagaritöökojas maitseme värsket leiba.

4. päev

Hommikusöök. Külastame Õigeusu Elizaveta nunnakloostrit, mis asutati 1999. aastal. See klooster asutati kohale, kus enne ei ole kirikuid olnud. Praegusel ajal on see ainus tegutsev klooster linnas. Kloostril on poekesed, kus pakutakse oma toodangut. Sarnaselt tänapäeva seitsme maailmaime otsimise konkurssidele, korraldatakse seda riigisiseselt ka Valgevenes. Internetihääletuse tulemusena on üheks Valgevene imeks kuulutatud Mirski kindlus. See Miri külas asuv arhitektuuri meistriteos on 2000. aastal kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. 15. sajandil rajatud kindluse tornid on jäädvustatud ka Valgevene 50 000-rublasel rahatähel.

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Baltimaade. Hilisõhtuks kodus marsruudil Pärnu-Tallinn-Tartu.

HIND:

349 € Elukirja tellija ja korduvreisija soodushind

366 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

  • öömaja ***hotellides koos hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • kohalik giid Dudutki vabaõhumuuseumis, Minski linnaekskursioonil, Miri kindluslossis,
  • käibemaks.

LISATASU EEST:

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 28€,
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • ühene majutus 75 €.

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (vähemalt 3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud viisataotlusankeet (saab kontorist). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 07.07.2017! NB! Pass peab kehtima 3 kuud peale reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal: (2016. a andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Minski Rahvusraamatukogu vaateplatvorm   3 BYN 
Marc Chagalli majamuuseum   2.50  BYN
Mirski kindlus   12 BYN
Dudutki vabaõhumuuseum 18 BYN
Elizaveta nunnaklooster

4 BYN

 

Valgevenes kehtib kohalik raha Valgevene rubla. 1 EUR = 2.20778 BYN

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles