Nostalgiline Valgevene

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 349 €


Vaata marsruudi kaarti


Vitsebsk

 

Minsk

 

Minski ooper

 

võidupüha

 

08.05 - 12.05.2018

Valgevene ei ole üks suur kolhoos ega Euroopa must auk. Valgevene on valge ja hele. Loodus pakub vaatepilti, kuidas meie harjunud metsavöönd hakkab tasapisi minema üle metsastepivööndiks. Valgevenesse liikudes ületame piiri, kuhu meie maastikku nii põhjalikult kujundanud viimane jääaeg ei ulatunud. Ka rahva loomus kannab endas siirdeid siit ja sealt – olles ühelt poolt slaavilikult avatud ja teisalt baltlaslikult reserveeritud. Oma teel kohtame nii läänepoolseid silmnähtavalt katoliiklikke külasid kui ka idapoolset õigeusu kultuuri.

1. päev

Väljasõit Pärnust kl. 05.00 hotell „Pärnu“ eest, kl. 07.00 Tallinnast Rahvusraamatukogu eest parklast, Tartust kl. 10.00 Vanemuise alumisest parklast. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige!) Sõit läbi Läti-Leedu. Õhtul jõuame Minskisse. Majutus 3 ööd Minskis ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Saame osa Minskis peetavast 9. mai võidupüha paraadist. Võidupäeva paraad on valgevenelasele tänini suur pidu. Paraad kujutab parima nõukogude traditsiooniga rahvarongkäiku: võimlejad, tantsijad, traktorid, isegi teehöövlid samal prospektil. Kõigepealt marsitakse vanades ja uutes mundrites, siis ragistatakse asfalti kriipides ja hirmsasti tossates tribüünide ja rahva vahelt läbi sõjaaegsed masinad ja järgneb Valgevene vägede praeguse relvavõimsuse demonstratsioon. Soomusmasinad, kahurväed, raketiväed ja lõpuks helikopterite ja hävitajate-pommitajate ülelend. Kui see kõik läbi saab, läheb enamik rahvast tagasi linna, kus erinevates peopaikades saab süüa šašlõkki ja kuulata kontserte. Päris veterane kohtab paraadil küll väga vähe, aga need, kes paraadil käivad on alati õnne tipul, kui noored neile lilli kingivad ja koos pilti tehakse. Valgevene lipu värvidega rosett on peaaegu kõigil rinnas. Sõit Dudutki vabaõhumuuseumisse, kus saab näha 18. sajandi külaelu. Siin on meierei, savitöökoda ja sepikoda. Pilku püüab ka garaaž, kus on ekspositsioon vanadest autodest, mille hulka kuulub ka kaaperdatud “Horh” II maailmasõjast. Tutvuda tasub ka loomafarmiga, kus elavad lehmad, kitsed, kanad ja metssead. Pagaritöökojas maitseme värsket leiba. Õhtune Minski Rahvusraamatukogu vaateplatvormi külastus, kust avaneb vaade suurlinnale.

3. päev

Hommikusöök. Valgevene pealinn Minsk on kui elav monument suursugusest Nõukogude arhitektuurist ja linnaplaneeringust. Rohelusse uppuvad pargid, hoolitsetud linnaväljakud ja nõukogude ajal ehitatud linnaosad annavad sellele eripalgelise ilme võrreldes teiste läheduses asuvate Kesk-Euroopa linnadega. II maailmasõjas sai linn rängalt kannatada. Vanu ehitisi on säilinud vähe. Minsk on ka tähtis Valgevene tööstus- ja majanduskeskus. Tuntumad tooted traktor “Belarus” ja veoauto “Maz”. Linnaekskursioon: Pisarate saar, Parlamendihoone, Troitski linnaosa ning Sõltumatuse prospekt arvukate restoranide, kohvikute ja poodidega. Vaba aeg. Külastame Õigeusu Elizaveta nunnakloostrit, mis asutati 1999. aastal. See klooster asutati kohale, kus enne ei ole kirikuid olnud. Praegusel ajal on see ainus tegutsev klooster linnas. Kloostril on poekesed, kus pakutakse oma toodangut. Soovi korral rahvusõhtu koos folklooriprogrammiga (listasu eest).

4. päev

Hommikusöök. Sõit Vitsebski linna, mis asub Kirde-Valgevenes, Daugava, Vitba ja Lutšesa jõgede kallastel. See on Valgevene vanim linn ja ka üks Euroopa vanimaid asustusalasid. Vitsebskis sündis maailmakuulus kunstnik Marc Chagall, kes suri Pariisis aga unistas alati Vitsebskist. Linnaekskursioon Vitsebskis, maalilistel jõekallastel asuvas kunsti lembelises linnas. Marc Chagalli majamuuseum. Maja ehitas tema isa eelmise sajandi algul ja kunstnik veetis selles oma noorusaastad, kogudes ümbritsevast inspiratsiooni hilisemakski loominguks. Chagalli lapsepõlve ajal oli Vitsebsk maaliline puidust majade, kirikute ja sünagoogidega linn, mille elanikukest pooled olid juudid. Sünnilinn oli talle inspiratsiooniks ja seda kujutas ta tihti oma teostel. Riigi üks vanemaid ehitisi on Kiievi-Vene ajast 12. sajandist pärit tähelepanuväärne Blagoveštšenskaja (Jumalaema kuulutamise) kuue sambaga kirik. 1961. aastal kirik hävitati kommunistliku võimu poolt. 1992. aastal taastati kiriku algne välimus. Linnas asub ka Õigeusu katedraal, mis püstitati 1760. aastal. Näeme ka raekoda ja Vene Kuberneri paleed, kus Napoleon tähistas 1812. aastal oma 43-ndat sünnipäeva. Majutus Vitsebski *** hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Baltimaade. Hilisõhtuks kodus marsruudil Tartu-Tallinn-Pärnu.

HIND:
349 € korduvreisija soodushind

366 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • öömaja ***hotellides koos hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • kohalik giid Dudutki vabaõhumuuseumis, Minski linnaekskursioonil,
  • käibemaks.

LISATASU EEST:

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 29 €,
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • rahvusõhtu koos folklooriprogrammiga 30 €,
  • ühene majutus 85 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu!

 

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (vähemalt 3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud viisataotlusankeet (saab kontorist). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 02.04.2018! NB! Pass peab kehtima 3 kuud peale reisi!

 

NB! Kloostris on naistel kohustuslik kanda seelikut ja pearätti. Õlad peavad olema kaetud. Pükstes naisi sisse ei lasta!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Minski Rahvusraamatukogu vaateplatvorm   3 BYN 
Marc Chagalli majamuuseum 2.50  BYN
Dudutki vabaõhumuuseum 18 BYN
Elizaveta nunnaklooster

4 BYN

 

Valgevenes kehtib kohalik raha Valgevene rubla. 1 EUR = 2.4419 BYN

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles