Namiibia - Aafrika algajatele

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 3490 €


Vaata reisi marsruuti

 

 

Damaraland

 

DeadVlei

 

Etosha

 

Nam

 

Sossusvlei

 

Swakopmund

 

Namib

19.11 - 30.11.2017

Namiibiat kutsutakse Aafrikaks algajatele, sest siin saab Musta Mandri esmaavastaja loodus- ja loomaelamuse euroopalikult turvalises ja puhtas keskkonnas. Namiibia euroopalikele linnadele on teravaks kontrastiks kohalike hõimude elu aastasadu vanade kommete kohaselt (näiteks damarad, hererod ning himbad). Loodus on hämmastavalt mitmekesine, ookean kalarohke ja maapõu rikas. Kliima on pigem leebe kui äärmuslik, kõrbete palavust aitab leevendada ookeani niiske hingus. Kõrb ja liivadüünid, vabalt ringi uitavad metsikud Aafrika loomad, hõredalt asustatud maa võrratu maastikuga, arvukad looduspargid ja palju muud avastamisväärt.

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl 04.45 Lend Tallinn-Frankfurt kl 06.30-08.00; Lend Frankfurtist Windhoeki väljub kl 20.10. NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi).

2. päev

WINDHOEK 

Lend jõuab kl 07.30 Windhoeki. Namiibia multikultuursele pealinnale Windhoekile annavad euroopaliku ilme tänavakohvikud ja Saksa koloniaalarhitektuur, samas meenutavad tänavakauplejad, et tegu on siiski Aafrikaga. Tegu on Namiibia suurima linnaga. See on mõnus kultuuride sulam, mis hämmastab oma rahulikkuse ja puhtusega. Windhoek asub Namiibia keskosas, Khomasi kõrgmaal, 1680 m kõrgusel üle merepinna. Siinsete kuumaveeallikate juurde rajati asula 19. saj algul. 1890. a. jõudsid siia sakslased ning rajasid oma kindluse, millest sai saksa koloniaalvägede staap. Nüüd on see hoone tuntud nimega Alte Feste. 20. saj algul rajati palju ilusaid hooneid, nende hulgas ka Kristusekirik. See luterlik kirik on ehitatud juugendlike mõjutustega neogooti stiil. Katatura linnaosa - Aafrika helid ja lõhnad. Saginat täis turud oma traditsioonilise Namiibia toiduga, kust kohalikud ostavad selliseid kohalikke delikatesse nagu sebra- ja antiloobiliha või mopaaniussid. Windhoek üllatab ka omapäraste tänavanimedega nagu näiteks Robert Mugabe avenüü või Fidel Castro nimeline tänav. Öömaja hotellis (2-sed toad).

3. päev

NAMIBI KÕRB (H/Õ) 

Hommikusöök. Sõit lõuna poole Namibi kõrbe, mis on üks vanemaid ühtlastes tingimustes püsinud kõrbeid maakeral. Mõnede teadlaste hinnangul on selle vanus üle 50 miljoni aasta. Karm ja veevaene paik, kus mitu aastat ei pruugi sadada tilkagi vihma on oma lõputute kõrgete liivaluidetega imetlemist väärt. Kõrbeelu sõltub ookeanist. Benguela hoovus toob külma veemassi ranniku lähedale. Külm ookean tekitab ööseks kõrbe kohale udu, mis sadestub veepiiskadena taimedele ning tänu sellele püsivad kõrbetaimed elus. Namib tähendab nama keeles lagedat välja. Andes nime kogu riigile, on see üsna iseloomulik – silmapiirini ulatuv avarus ning vähene asustustihedus on oluliseks tunnuseks nii siin piirkonnas kui ka terves Namiibias. Külastame kõrbe keskosa Namib-Nauklufti Rahvusparki, mille tuntumaks piirkonnaks on Sossusvlei. See paik - suur savi nõrgkiht, ümbritsetud hiiglaslikest liivadüünidest Namibi kõrbe südames on Namiibia üks kuulsamaid vaatamisväärsusi. Karmidest tingimustest hoolimata leidub siin mitmeid taime- ja loomaliike. Kõige tähelepanuväärsem on taimede fossiiliks kutsutav velvitšia taim, mille ümbermõõt võib ulatuda kuni nelja meetrini ja mis võib elada mitmesaja aastaseks. Lisaks on tingimustega kohastunud mitmed putukaliigid, gekod, aga ka šaakalid ning üks Aafrika suurimaid antiloope, gemsbok. Õhtusöök. Majutus järgnevad 2 ööd lodges (2-sed toad).

4. päev

SOSSUSVLEI, DEADVLEI, SESRIEMI KANJON  (H/Õ)

Varahommikune väljasõit imetlemaks Sossusvlei liivadüüne hommikuvalguses. See on vaieldamatult populaarseim sihtkoht Namiibias. Seda kohta ei ole võimalik kirjeldada - seda peab lihtsalt nägema. Need punakaskollased võimsad düünid on ühed maailma kõrgemad. Just imelised hommikused värvikontrastid on vaatamist väärt. Värviskaala kõigub kahvatust aprikoosikollasest kuni sügava telliskivipunaseni, taustaks sinine taevas. Soovijad võivad paremate vaadete nautimiseks ronida ka ise düüni otsa. Jalutuskäik Sesriemi kanjonis. See, kuni 30 m sügavune ja 1 km pikkune Tsauchabi jõe poolt uuristatud kuristik, on kohati vaid 3 meetrit lai. Veerohkemal perioodil on siin mõnusad jaheda veega täidetud tiigid, mis ülejäänud ajal on aga kokku kuivanud väikesteks lompideks, kus vaid konnad saavad sulistada. Dead Vlei – valge saviga kaetud lagendik, mida ilmestavad tumedad kuivanud akaatsiate tüved. Valge jõepõhi, mustad puurondid ümbritsetuna punastest liivadüünidest ning sinise taeva kontrast on hämmastav vaatepilt justkui mõnelt sürreaalselt maalilt ning kutsub igaühte seda kõike oma kaameraga jäädvustama. Tähendades „surnud sood“ oli see kunagi veerikas ala, kus kasvasid akaatsiapuud, saades vee Tsauchabi jõest, kuid siis tõi liivadüünide liikumine kaasa jõe suuna muutuse ning vee juurdevool peatus. Kuiva õhu tõttu puud mitte ei lagunenud, vaid kuivasid kummituslikeks mustadeks seisvateks võradeks. Õhtusöök.

5. päev

SWAKOPMUND (H)

Hommikusöök. Sõit läbi Solitaire'i, Gaubi ja Kuisebi mäekuru. Lõunasöök. Käime vaatamas Walvis Bay loodusliku laguuni, mis on linnuvaatlejate paradiis. Siin leidub umbes 50 merelinnu liiki, nende hulgas eredavärviliste flamingode parved, suurenokalised pelikanid ja läikivad mustad kormoranid. Laguun on üks olulisemaid märgalasid Aafrika mandril. Sõidame edasi ning jõuame Moon Landscape’le ehk Kuumaastikule. See justkui kuu pinda meenutav maastik moodustus 500 kuni 460 miljon aastat tagasi. Viimastel aastatel on see piirkond kogunud populaarsust nii turistide seas kui ka filmide võttepaigana. Näilisel elutu paik on siiski ainulaadne ökosüsteem põõsaste ja samblikega. Jõuame Swakopmundi, Namiibia peamisse kuurorti. 1892. a rajatud Swakopmund oli Saksa kolonisatsiooni ajal Namiibia tähtsaim sadamalinn, kust varustati kogu Saksa koloniaalpiirkonda Aafrikas. Linnas on siiamaani palju saksa keelt rääkivaid elanikke. Mõnus suvine ilm, palmidega ääristatud tänavad, mereäärsete promenaadid, restoranid, suveniiripoekesed ja hotellid teevad selle nii kohalike kui ka turistide seas populaarseks puhkusekohaks. See paik on populaane nii ekstreemturismiks kui ka lõõgastumiseks kohvipoodides, ostlemiseks, jalutuskäiguks mööda saksa küla meenutavaid tänavaid või lähedalasuvat liivaranda… Ookeani vesi on siiski ujumiseks enamuse ajast Benguela hoovuse tõttu liiga jahe (+15 kraadi). Aastane sademetehulk jääb alla 20 mm ning seega ei vaevu enamik kohalikke elanikke isegi hoonete külge vihmaveetorusid paigaldama. Vaba õhtupoolik esmatutvuseks linnaga. Majutus järgnevad 2 ööd hotellis (2-sed toad).

6. päev

SWAKOPMUND (H)

Hommikusöök. Soovijatele mereretk algusega riigi tähtsamast sadamast Walvis Bayst (umbes 30 km Swakopmundist lõunas) delfiine ja hülgeid vaatlema (lisatasu eest). Hea õnne korral võib näha ka vaalu. Pärastlõunal linnaekskursioon Swakopmundis. Linna ilme on suuresti mõjutatud Saksa koloniaalarhitektuurist. Üheks pilkupüüdvamaks näiteks on torniga Woermannhaus. Algselt oli see veetorn ning maamärk laevadele, majas on asunud ka kooli ühiselamu, nüüd asub siin raamatukogu. Vaatamist väärib ka Keiserlik ringkonnakohtu hoone, mis nüüd on Namiibia presidendi suveresidentsiks. Jalutame muulil, mis rajati siia sadamakaiks, aga ookeanihoovused liigutasid pidevalt liivavalle ning blokeerisid sadama veel enne valmimist. Tänapäeval on muul kohalik maamärk ning populaarne vaba aja veetmise paik. Sealse ranna juurest leiate ujumisbasseini, mitmesuguseid erinevaid poode, hotellid ja ka saksapäraseid toite pakkuvad restoranid. Tihtipeale müüvad kohalikud seal ka erinevaid suveniire ning käsitööd. Hindade üle tuleb kaubelda.

7. päev

DAMARALAND - TWYFELFONTEIN (H/Õ)

Hommikusöök. Sõit põhja poole, Damaralandi. Seda piirkonda iseloomustavad avarad tasandikud ning majesteetlikult esilekerkivad kõrguvad mäemassiivid. Siin asub Namiibia kõrgeim mägi – 2573 m kõrgune Brandberg, tõlkes „tulemägi“. Loojanguvalguses punaseks muutuvad mäetipud meenutavad tuleleeke. See on olnud sajandeid sani hõimude püha paik. Kunene ringkonnas asub Twyfelfontein (ehk Ebalev Allikas) - unikaalne ja rikkaliku valikuga kaljujooniste vabaõhumuuseum. 15 leiukohas asuvad u 2500 kujutist teevad sellest ühe Aafrika rikkalikuima kaljukunsti leiu. Enamik joonistest kujutab erinevaid loomi või salapäraseid abstraktseid kujutusi, vähem on inimfiguure. Teadlased arvavad, et nende vanus on 1000 - 10 000 aasta vahel, täpsemaks eaks pakutakse 6000 aastat. See oli esimene paik Namiibias, mis kanti UNESCO maailmapärandi nimistusse. Burnt Mountain e Põlenud mägi kerkib umbes 200 meetri kõrgusena viljatu maapinna kohale. See tume punakaspruun ja mustjas küngas moodustus vulkaanilise tegevuse tagajärjel 130 miljonit aastat tagasi. Mõneti tuhamäge meenutav küngas on looduse kätetöö – tulikuum basalt tungis maapinnale ning „põletas“ siinsed kivimid. Teine huvitav geoloogiline moodustis siin piirkonnas on Organ Pipes, Oreliviled, mille nimi kirjeldab hästi neid kummalisi jõe orus asetsevaid vertikaalseid kuni 5 meetri kõrguseid diabaasist moodustisi, mis tekkisid umbes 120 miljonit aastat tagasi. Õhtusöök. Majutus lodges (2-sed toad).

8. päev

ETOSHA (H/Õ)

Hommikusöök. Sõit Etosha Rahvusparki, mis on üks parimaid loomade vaatluspaiku kogu Aafrikas. Rahvuspark on poole Eesti suurune ning seal võib ringi sõita ja loomi imetleda. Etosha liigirikkus on uskumatu, seal elab 114 liiki imetajaid ja 340 liiki linde. Etosha kuulutati esimest korda jahikeelualaks juba sadakond aastat tagasi, kui sealsed maad olid Saksa koloniaalvõimu all. Nüüdisaegseks rahvuspargiks kujunes Etosha alles 1970.–1980. aastail. Looduspargi omapäraks on Etosha nõgu - ääretu madal lohk pindalaga umbes 5 000 km2. See soolaväli on enamuse ajast kuiv ja üsna eluvaene, aga suurte vihmade järel katab maapinda õhuke kiht ülisoolast vett. Nõgu tekkis enam kui 12 miljonit aastat tagasi ja tänu sinna voolanud Kunene jõele oli Etosha üks Aafrika suurtest järvedest. Hiljem muutis jõgi oma voolusuunda ja tänapäeval on Etosha järv enamiku aastast kõrb. Imetajatest elavad rahvuspargis kiskjad nagu lõvi, leopard, gepard ja mitmed teised kaslased, samuti elevant ning must ja valge ninasarvik. Esindatud on ka sebra, Lõuna-Aafrika gasell, kaelkirjak, mitmed antiloobiliigid ning arvukalt linde. Loomi on arvukalt – 20 000 hüpikgaselli, 6000 sebrat, 2000 kaelkirjakut jne. Õhtusöök. Majutus järgnevad 2 ööd lodges (2-sed toad).

9. päev

ETOSHA (H/Õ)

Hommikusöök. Osaleme safaril, saamaks osa rahvuspargi loomarikkusest. Rahvuspargis on omal käel jalutamine rangelt keelatud. Umbes kolmandikule rahvuspargist on ehitatud avalikult kasutatavad autoteed. Sõidukist välja tulla ei tohi - iial ei tea, kas läheduses varitseb näljane leopard, lõvipraid või hüäänikari. Neist arvukatest autodest loomad välja ei tee ning see toimib kui ideaalne varjend, millega saab loomadele päris lähedale sõita. Loomi võib kohata igal hetkel, seetõttu on liikumiskiirus pargis piiratud 60 km tunnis. Sõidame ka veesilmade lähedusse, kus on kuivaperioodidel sinna jooma tulevate loomade hulk eriti suur. Näha võib elevante, kaelkirjakuid, sebrasid, antiloope… Õhtusöök.

10. päev

OKONJIMA (H/Õ)

Hommikusöök. Alustame sõitu lõuna poole. Omboroko mägede vahel asub Okonjima, AfriCat Foundationi kodu. Okonjima on hererokeelne nimi, mis viitab siin leiduvatele paavianidele. 1995.-1996. a filmis siin Discovery auhindu võitnud dokumentaali. Siia 55 000 aakrit katvasse kaitsealasse on toodud palju kaslasi ja teisi kiskjaid. Päästetute hulgas on gepardeid, leopardeid, lõvisid, hüaankoeri, karakale ja hüaane. Alates 1993. a on AfriCat päästnud 1000 kiskja, neist 86 % on lastud tagasi loodusesse. Tegeletakse nende uurimisega ning vangistatud gepardite rehabiliteerimisega. Okonjima looduspargi 22 000 ha territoorium on piiratud aiaga, võimaldades loomadel harjutada jahipidamist tekitamata kahju ümbruskonna kariloomadele. Siin saab näha loomi nende loomulikus keskkonnas. Õhtusöök. Majutus lodges (2-sed toad).

11. päev

Hommikusöök. Sõit Windhoeki lennujaama. Lend Lend Windhoek-Frankfurt väljub 21.30. (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi).

12. päev

Jõuame Frankfurti 06.55 Lend Frankfurt-Tallinn kl 20.20-23.45 Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
3490 € korduvreisija soodushind

3665 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn - Windoek - Tallinn,
 • lennujaamamaksud 437 (24.01.2017 seisuga, võivad muutuda),
 • majutus hommikusöökidega (2-sed toad),
 • kohalik transport ja ekskursioonid vastavalt programmile,
 • sissepääsupiletid külastatavatesse rahvusparkidesse ja teistesse tasulistesse kohtadesse,
 • toitlustus vastavalt programmile,
 • giid-grupijuht ja ekskursioonid eestikeelse tõlkega.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • Namiibia viisa 100 €
 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • pagasikindlustus,
 • ühene majutus 260 €

KAASA: EV pass, mis peab kehtima 6 kuud pärast reisi. Päikesekreem, päikeseprillid, müts, mugavad jalanõud ja riietus ning binokkel loomade jälgimiseks. Rõivavaru peaks olema piisav, sest päevasoojus võib öösel asenduda nullilähedase temperatuuriga.

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 2 fotot (värvifoto, tahaküljele kirjutada nimi), täidetud ja allkirjastatud viisankeet, pangakonto väljavõte, kindlustuse poliis. Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 12.10.2017! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi!


Linnadest väljas looduses viibides ööbime lodgedes. Need on mugavustega matkamajad keset loodust, mis sulanduvad ümbrusesse. Toad on hubased ning olemas on mugavad voodid ning ka WC/dušš. Tihti pakutakse ka kohapeal erinevaid lisaekskursioone ümbruskonda ning muid tegevusi, mida saab soovi ning vaba aja korral kohapeal osta.

Namiibiasse Euroopast reisides ei ole kohustuslikke vaktsiine. Samas soovitame end vaktsineerida A-hepatiidi vastu.

Malaaria oht on meie reisil Etosha rahvuspargis (viibime seal 2 ööpäeva), soovi korral võib lasta kirjutada endale malaaria profülaktikaks tablette. End võib kaitsta ka kasutades sääsetõrjevahendeid, kandes heledaid riideid, mis katavad võimalikult palju kehast jne. Sääsetõrjevahendid peavad sisaldama deeti.

Soovitame  uurida reisimeditsiini ja vaktsineerimiste kohta reisimeditsiini kabinettidest - AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Merimetsa Nakkuskeskus tel 659 8594 (info), TÜ Kliinikumi Polikliiniku reisimeditsiini kabinet tel 7319 120, SA Pärnu Haigla Reisimeditsiinikabinet tel 447 3300 (registratuur), Ida-Viru Keskhaigla reisimeditsiininõustamise kabinet Puru polikliinikus tel 332 2188 (registratuur) jne.

 

NB! Reisimeditsiinialane info on antud vaid informatiivsel eesmärgil. Tensi-Reisid ei vastuta mingil juhul selle info kasutamisel tekkinud kahjude ja ebameeldivuste pärast.

 

Lendudel teenindavad Lufthansa ja Air Namibia. Pardal pakutakse tasuta einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x38x20cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

 

Laevasõit Walvis Bayst   50 €
Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele   u 20 €

 

Namiibias on kombeks jätta kohalikele giididele ja bussijuhtidele jootraha. Reisijate mugavust silmas pidades korjab meie giid selle ühe korraga ja tasustab kohalikke vastavalt reeglitele ja teenuse kvaliteedile.

 

Namiibias kehtib Namiibia dollar, 1 € = 15.0969 NAD

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles