Nädalalõpp Kiievis

Reisi lühiinfo

HIND:
täpsustamisel

 

Kiiev 

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

 

Kiiev

16.07 - 19.07.2020

Teid ootab üks vanemaid Euroopa linnu, maalilise Dnepri jõe kallastel asuv Ukraina pealinn Kiiev. Rikka ajalooga Kiiev võlub külastajaid oma kontrastidega, siit leiab nii vanu suursuguseid kirikuid kui moodsat arhitektuuri, linnasaginat kui ka ilusaid parke ning rohelust. Kiiev on üks vanimaid Ida-Euroopa linnu, loodi juba 5. sajandil. See on linn, mis on olnud nii Vana-Vene riigi kui ka Vene õigeusu kiriku keskus, elanud üle maailmasõjad ja mitmed revolutsioonid. Kiiev pulbitseb elust ning pakub avastamisrõõmu igaühele. Siin peab kindlasti maitsma kohalikku toitu. Mõneks ajaks tuleb dieet ära unustada, sest ukraina rahvustoidud on väga kaloririkkad. Tasub proovida rahvussuppi – boršši, kohalikku pekki, kapsarulle, tšeburekke. Magustoiduks proovige kihilist Kiievi torti – võikreemi ja metspähklikakaoga beseetort sündis kondiitri vea tulemusel kui viimane unustas munavalge külmikusse panna.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 09.00. Lend Tallinn-Riia kl 10.45-11.35; Riia-Kiiev kl 12.50-14.35 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Lennujaamas ootab meid kohalik giid ja buss. Tutvustav linnatuur bussiga 1500 aasta vanuses pealinnas. Kiievi rajajate, kolme venna ja nende õe, monument. Selle lähedal on 102 m kõrgune kuju Emake-Ukraina, mis jääb suuruselt vaid veidi alla Vabadussambale New Yorgis. Omalaadsete seas on see üks maailma suurimaid. Dnepri kaldapealne, vürst Askoldi haud. Kiievi arhitektuuri pärl 18. saj barokkstiilis Mariinsky palee, mille rajajaks oli B. Rastrelli. Parlamendihoone, Euroopa väljak. Linna peatänav Hreštšatõk hävis II maailmasõjas täielikult ja ehitati üles stalinistlikus ampiirstiilis. Nii on tegu parima selle arhitektuurilise voolu ansambliga maailmas, sest tänav plaaniti täiesti tühjale kohale ja ehitati valmis nullist alates. Eriti ilus on siin õhtusel ajal, kui lülitatakse sisse osavalt paigutatud valgustus ja majad näevad välja, justkui oleks nad kullaga kaetud. Kui kavatsete Kiievis olles ostlema minna, siis sel tänaval on päris palju kuulsate kaubamärkide esinduspoode. Siinsamas on ka Iseseisvusväljak - Maidan Nezaležnosti, mis on näinud mitmeid ajaloolisi meeleavaldusi. Sellest vanast räsitud väljakust, revolutsiooni keskmest, on praeguseks saanud kena koht, kuhu kiievlased määravad oma kohtumisi. Sõit hotelli. Vaba aeg õhtusöögiks. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Päeva alustame UNESCO maailmapärandisse kantud püha paiga Petšerski Lavra koobaskloostriga, mis ilutseb Dnepri jõe paremal kaldal. NB! Naistel kaasa pearätt ja pikk seelik! Üle linna kõrguv Kiievi Petšerski Lavra, tuntud ka kui Kiievi Koobasklooster, on aktiivselt tegutsev õigeusklik suurklooster, millele on antud Ukraina rahvuslik ajaloolis-kultuurilise pühakoja staatus. Klooster moodustab lausa omaette kvartali, mida ehivad arvukad kullast sibulakuplid. Kloostri ajalugu algas sellest, et mõned keskaegsed mungad soovisid omaette olla – niisiis kaevasid nad endale metsa koopad. Kuna munkade arv suurenes, ehitati koobaste peale ka kirik ja mitu abihoonet ning nii see kasvaski. Nagu keskajale omane, ehitati kloostri ümber ka kaitserajatisi, mis ühes jumala tahtega kaitsesid mehi korduvalt võõrvägede eest. Kloostrikompleksi kuuluvad ainulaadsed 11.-19. sajandil ehitatud maa-alused kirikud, ligi 600 m pikkune koobaskäigusüsteem ning erinevad ajaloolised eluhooned. Suursugune pühamu on olnud sajandeid ka üheks tähtsaimaks palverändurite sihtkohaks. Külastame kloostrikompleksi katedraali, koopaid, miniatuuride muuseumi. Nüüd sõidame Kiievi südames asuvasse Püha Sofia Katedraali, mis on üks parimaid 11. sajandi monumentaalarhitektuuri näiteid. Katedraali sisemus on suuresti algupärane ning eriti tähelepanuväärsed on terviklikult säilinud mosaiigid ja freskod, millest vanimad pärinevad aastatest 1017-31. Sellel katedraalil on Ukraina ajaloos eriline koht. Kiievi-Vene riigi ajal 9.-13. saj. asus siin riigi esimene kool ning raamatukogu, siin on toimunud mitmed kuninglikud kroonimised, lepingute sõlmimised ja seda on külastanud paljud riigiametnikud. See hämmastav freskode ja mosaiikidega kaunistatud katedraal kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Näeme Püha Peaingel Miikaeli Kuldsete kuplitega kloostrit 12. sajandist. Selle vastas asub printsess Olga monument. Ta oli esimene naisvalitseja, kes võttis vastu ristiusu ja laskis ennast Konstantinopolis ristida. Linna sümboliks on 11. sajandil linnamüüri rajatud ajaloolised Kuldväravad. Lõunasöök (lisatasu eest). Soovijad võivad sõita Bessaraabia turule. Turuhoone valmis 1912. aastal ja on eheda juugendstiili meisterlik teostus. Müüakse seda, mida turul ikka – puu- ja juurvilju, kala ja liha ning maiustusi. Soovijatele õhtune laevasõit Dnepril.

3. päev

Hommikusöök. Vaba päev linnas. Soovijatele 5-tunnine väljasõit (lisatasu eest). Läheme imetlema omamoodi vaatamisväärsust, kunagise presidendi Viktor Janukovõtši hiigelsuurt Mežigorje luksusresidentsi Kiievi lähistel Petrivtsi külakeses. Viie meetri kõrguse aiaga ümbritsetud 140 hektari suuruses kompleksis on kõik, mida ekspresident vajalikuks pidas - isiklik jahisadam, ratsutamisklubi, vibulaskmise ala, tenniseväljak, golfirada, basseinid ja siin sai isegi jahil käia. Lossi oli kokku kuhjatud arutute summade eest soetatud maised luksused, mida keegi enam ei vaja. Ajakirjanikud on hakanud Mežigorjet kutsuma korruptsioonimuuseumiks. Lõunasöök (hinna sees). Tagasisõit linna, vaba aegÕhtusöök restoranis (lisatasu eest). Ukraina köök ja folkloorietendus.

4. päev

Hommikusöök. Paigutame pagasi hotelli hoiruumi. Vaba aeg linnas. Soovijatega külastame Andrjivdkõi uzviz´i tänavat, mida on nimetatud ka Kiievi Montmartre´ks. Siin müüvad kõrvuti suveniiride- ja vanavaramüüjatega oma maale ka Kiievi kunstnikud. Samal tänaval asub M. Bulgakovi maja-muuseum. Selles majas veetis kirjanik oma lapsepõlve ja siin leiavad aset ka mitmete tema romaanide sündmused. Läheduses asub tõeline barokipärl - B.Rastrelli ehitatud Püha Andrease kirik. Pärast lõunat sõidame 1969. aastal rajatud Pirogovo Vabaõhumuuseumi, mis tutvustab erinevate Ukraina piirkondade ajaloolist eluolu ning 16-20. saj. küla-arhitektuuri. Muuseumialal on eksponeeritud tuhandeid esemeid, erinevaid hooneid, kõige vanem ehitis on kirik aastast 1742. Muuseumi keskmeks on maaliline mägi tuuleveskitega. Meeleolu lisavad rahvuslikes rõivastes „külaelanikud“- muuseumitöötajad, kelle käest saab veelgi rohkem teada vanade kommete ja tavade kohta. Sõit lennujaama. Lend Kiiev-Riia kl 20.40-22.30; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
... € korduvreisija soodushind

... € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 28 € (25.07.2019 seisuga, võivad muutuda),
 • öömaja kesklinnas ****hotellis (2-sed toad),
 • kohalik buss,
 • kohalik giid,
 • sissepääsud: Petšerski Lavra koobasklooster, Sofia katedraal, Pirogovo Vabaõhumuuseum,
 • grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi): (hinnad 2019. a. seisuga)

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
 • väljasõit Janukovõtši residentsi 68 € (min. 10 inimest, lõunasöök hinna sees),
 • õhtusöök rahvusrestoranis + transfeerbuss 40 €,
 • ühene majutus ... €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass. Ukraina on EV passiga viisavaba!

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2019. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

lõunasöögid
u. 15 € (ilma alkoholita)
laevasõit Dnepril
8 €
M. Bulgakovi majamuuseum 
10 UAH
metroopilet
8 UAH
funikulöör
8 UAH

 

1 € = 25,6 UAH, kurss 12.08.2019 seisuga

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles