Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Muinasjutuline Šveits

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 799 €

 

 

Vaata reisi marsruuti


Brienzi järv

 

Lauterbrunneni org

 

Lauterbrunneni org

 

Schyn

 

Schyn

 

Luzern

 

Luzern

 

Schyn

17.07 - 21.07.2019
BIEL/BIENNE – CHASSERALI MÄGI – MURTEN – GRUYERES – BERN – NIESENI MÄGI – TRÜMMELBACHFÄLLE – INTERLAKEN – AARE KURISTIK – REICHENBACHI JUGA – SUSTENI KURU – LUZERN – CHILLONI KINDLUS – GENF

Šveits - vapustav loodus, mäed, lilleehtes linnakesed, puhtus, hoolitsetus, loodussõbralikkus, turvatunne… Kuulus oma kellade, pankade ja suurepärase šokolaadiga. Šveitsi linnakesed – lilledega kaunistatud purskkaevud, kilomeetripikkused arkaadid, katusega puusillad, seinamaalingud… Kristallselges õhus kostab karjakellade helinat. See ei ole vanaema piltpostkaart vaid Šveitsi tõelisus.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.45. Lend Tallinn-Frankfurt kl 06.10-07.40; Frankfurt-Zürich kl 09.40-10.35 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Teel Juura mägedesse räägime Šveitsi ajaloost, kultuurist, inimestest, kommetest… Teeme peatuse Biel/Bienne’i linnas, mis asub prantsuse- ja saksakeelse Šveitsi piiril. Jalutame kaunis vanalinnas. Sõidame 1607 m kõrgusele Chasserali mäele, mis on Berni Juura kõrgeim tipp. Teeme jalutuskäigu mäetippu, kust avanevad suurepärased vaated Alpidele ja Juurale ning ka Vogeesidele Prantsusmaal ja Schwarzwaldile Saksamaal. Laskume mägedest alla ja külastame keskaegset Murteni linnakest, mis asub samanimelise järve kaldal. Teeme jalutuskäigu maalilises varjupakkuvate arkaadidega vanalinnas ja naudime linnamüüridelt avanevaid vaateid järvele ja Juurale. Bulle on tänapäeval Gruyere´i piirkonna keskuseks ja turulinnaks puidule, Fribourgi mustavalge-kirju karjale ja juustule. Vanasti läbis seda kohta nn. Šveitsi juustutee, mis oli 200 aastat ainus tee ühendamas Bulle´i teiste juustulinnadega. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinna **hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Külastame juustutehast, kus valmivad tuntud Gruyère’i juustud. Ihaldusväärne juust on šveitslastele olnud rasketel aegadel lausa valuuta eest. Üle Alpide vahetati roomlastega juustu enamasti riisi, maitseainete ja veini vastu. Eraldiseisval 810 m kõrgusel künkal asuv Gruyeres on väike müüride ja valvetornidega ümbritsetud keskaegne kindlustatud külake. See pärineb ajast, kui kogu siinne piirkond kuulus Gruyeres’i krahvide võimu alla (12.-16. saj.) ja kindlus oli kohaliku võimu keskuseks. Külake on andnud nime ka hästituntud juustule. Külastame Cailleri šokolaaditehase külastuskeskust, kus saame teada, kuidas kakaost valmivad Šveitsi kuulsad šokolaadid. Pealinn Bern - arkaadide, karude ja lillede linn. Lilled ümber majade liivakivist fassaadide, ümber purskkaevude, ümber kuulsa kellatorni, aedades ja parkides. Sõit mäele roosiaeda, kust avaneb kaunis vaade orus laiuvale vanalinnale. Sõit tagasi Bulle’i. Öömaja samas hotellis. Soovijatega läheme õhtul sööma traditsioonilist fondüüd (ettetellimisel, lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök. Kas idülliline pilt Alpidest on muinasjutt või reaalsus? Veenduge selles ise, veetes päeva looduses. Tõuseme köisraudteega 2362 m kõrgusele Nieseni mäele, mille tipust avaneb suurepärane panoraam Berni Alpidele ja Thuni järvele. Sõidame Lauterbrunneni orgu Jungfrau jalamile. Trümmelbachfälle, see on trummina kõmisev jõgi, mis sündinud keset igijääd ja -lund. Näeme vapustavat vetemöllu – 10 mäesisest koske toovad siia kokku kõrgmägede liustike sulavett. Väike peatus kahe kauni järve vahel valgetipuliste mägede jalamil asuvas Interlakeni linnakeses. Romantiline jalutuskäik Aare kuristikus, ühes selle piirkonna populaarsemas kohas. Hasli oru keskele võimsate kaljuseinte vahele on Aare jõe veed tuhandete aastate jooksul uuristanud sügava kuristiku. Öömaja Innertkircheni külalistemajas (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest 20 CHF).

4. päev

Hommikusöök. Sõidame funikulööriga vaatama Reichenbachi joa juures kohta, kus Conan Doyle’i väljamõeldisena hukkusid Scherlock Holmes ja professor Moriarty. Sõidame mägedesse romantilist käänulist teed mööda, mis avati siin piirkonnas esimesena autoliikluseks. Kaunid vaated valgetipulistele mägedele, koskedele, järvedele. Susteni kurul, 2224 m kõrgusel, teeme mõnusa puhke- ja jalutuspeatuse. Jõudes mägedest alla möödume Wilhelm Telliga seotud paikadest. Jalutuskäik Luzernis, ühes maalilisemas Šveitsi linnakeses, mis on erinevatel aegadel olnud paljude kunstnike meelispaigaks. Kaunis vanalinn, kus juurdepääsu vee kaudu valvavad kaetud puusillad, nõjatub mäeküljele, mida piiravad müüriga ühendatud seitse kandilist torni – allesjäänud linnakindlustuse osa. Miks on üks maailma kuulsamaid monumente, looduslikust kaljust väljaraiutud “Surev lõvi” nii kurb? Ta leinab Prantsuse monarhiale truuks jäänud hukkunud šveitsi kaardiväelasi. Öömaja Bulle’is **hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Jõudes Genfi järve äärde külastame romantilist Chilloni kindlust, mis on tuntud Byroni poeemi järgi. Siinset Genfi järve kaldaosa kutsutakse Šveitsi Rivieraks. Sõit piki järve kallast Genfi, mis on kindlasti üks kõige privilegeeritumaid linnu Šveitsis tänu oma harukordsele asupaigale kauni järve kaldal. Linnal on meeldiva ja mugava linna imidž ning see on paljude rahvusvaheliste organisatsioonide peakorterite asupaigaks. Jet d´Eau (veejuga) on Genfi sümboliks nagu Eiffeli torn Pariisile ja on üks kõrgemaid purskkaeve maailmas (145 m). Jalutuskäik vanalinnas. Sõit lennujaama. Lend Genf-Frankfurt kl 17.55-19.10; Frankfurt-Tallinn kl 21.05-00.20 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
799 € korduvreisija soodushind

839 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Zürich; Genf-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 73 € (26.07.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 80 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud ja kaitsekreem päikesepõletuse vastu, kõrvatropid, sest Šveitsis helisevad kirikukellad ka öösel iga tunni järel.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta einet ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Juustutehas     6 CHF
Šokolaaditehas 12 CHF
Sõit Nieseni mäele
47.20 CHF
Trümmelbachi juga 11 CHF
Aare kuristik+funikulöör Reichenbachi joa juurde  16 CHF
Õhtusöök Innertkirchenis
20 CHF
Chilloni kindlus 9.50 CHF
Fondüü
al. 24 CHF

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles