Malta ja Gozo

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 899 €


Soovitame lugeda giidi raamatut "Minu Malta"

 

Vaata reisi marsruuti

 

Barakka

 

Marsaxlokk

 

Sinine laguun

 

Hagar Qim

 

Mdina

 

Dzingli

 

San Anton

 

Etna

 

Taormina

 

Comino

 

Sinine laguun

 

Malta

 

Malta

24.07 - 31.07.2018
1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 12.00. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 13.50-15.15, Frankfurt-Malta kl. 20.20-22.45 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli. Majutus kõik 7 ööd valitud hotellis (2-sed toad).

2. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS, soovijatele RAHVUSÕHTU

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Giidi soovitusel ja abistamisel saavad soovijad külastada erinevaid paiku saarel. Liikumine ühistranspordiga (kahe tunni pilet 2 €). Valletta Ordumeistrite palee (külastajatele on avatud relvasaal ja kui parlament ei tööta, siis ka esindusruumid. Pilet 6 € relvasaali, koos esindusruumidega 12 €, sooduspilet 8 €). Imekaunis Palazzo Parisio palee ja aiad, mida kutsutakse ka mini-Versailles’ks (pilet 15 €). Marine Parki delfiinide etendus ja troopiliste lindude show (pilet 15.90 €). Veepark Splash & Fun (pilet al. 15 €, 3-12a ja pens al. 10 € alates kella 15st). Akvaarium (pilet 13.90 €, lapsed 7 €). Limestone Heritage teemapark ja aed (pilet 9 €), Kahe sadama kruiis (pilet 16 €).

Õhtul soovijatele rahvusõhtu Malta-päraste toitude, laulude ja tantsudega (lisatasu eest).

3. päev

VÄLJASÕIT (hinna sees) SAN ANTONI AED, TA`QALI KÄSITÖÖKESKUS, MDINA-RABAT, DINGLI KALJUD

Hommikusöök. Täna tutvume lähemalt Malta sisemaaga. Alustame jalutuskäiguga San Antoni aedades, lisaks paljudele värviküllastele lilledele ja taimedele ilmestavad aeda vaiksed jalakäiate rajad, skulptuurid, tiigid ja purskaevud. Edasi suundume Ta’Qali käsitöökeskusesse. Sõjaaegsetesse angaaridesse rajatud „käsitööküla“ koosneb mitmetest erinevatest poodidest, kus müüakse keraamikat, pitsi, klaasi ja muud. Paljude poodide juurde kuuluvad ka töökojad, kus saab näiteks tutvuda klaasi puhumisega. Malta sisemaa keskmes asub rikka ajalooga Mdina linn. Mdina lummab oma ajatu atmosfääri ja detailirohke arhitektuuriga. Linnal on olnud palju nimesid, kuid kõige paremini iseloomustab Mdinat tema keskaegne nimi – Citta Notabile ehk Ülikute linn. Alates 12.saj on just siin leidnud kodu saarel valitsevad suguvõsad, nii normannid, sitsiillased kui hispaanlased ning nende uhkeid kodusid näeb igal sammul. Linn on piiratud kõrge 18.saj pärineva müüriga. Mdinat kutsutakse ka „Vaikseks linnaks“, sest siin elab vähe inimesi ja linn on õhtuti väga vaikne. Barokse peavärava kaudu liigume eeslinna Rabati. Suundume maa alla, 3. saj pärinevatesse St Pauli katakombidesse. Keeruline tunnelite ja saalide labürint viib meid tagasi aega, kus Maltat valitsesid roomlased ning Mdina oli saare pealinn. Katakombid on olnud nii roomlaste matmispaigaks, sest linna matta ei tohtinud, kui vara-kristlaste salajaseks kohtumiskohaks. Sõidame Dingli kaljude juurde, peatus Malta kõrgeimas punktis, 236 m üle merepinna. Sõit tagasi hotelli.

4. päev

VÄLJASÕIT (hinna sees) GOZO

Hommikusöök. Transfeer sadamasse. Sõidame laevaga Malta sõsarsaarele Gozo. Kuigi mõlema saare päritolu ja ajalugu on sarnased, tunneb kohe Gozo sadamasse jõudes, et sellel väikesel saarel on täiesti oma karakter. Siinset mägisemat loodust kaunistavad rohelised salud, kaljune rannajoon ja maalilised külad oma pisikeste kirikutega. Külastame kõiki saare tuntumaid paiku. Ggantija tempel on maailma vanim kiviehitis, ehitatud sadu aastaid enne Stonehenge’i ja Giza püramiide. Malta esimeste asukate kõige püham paik tähendab tõlkes „hiiglase koobast“. Arvatavasti oli see pühendatud viljakuse jumalannale ja siin tegutses esimene oraakel, kuid kindlaid tõendeid säilinud pole. Teeme peatuse Kalypso koopa juures, kus Homerose järgi olevat nümf Kalypso hoidnud Odüsseust 7 aastat „armastuse vangis“. Gozo pealinn Victoria ja kaitsekindlus (tsitadell). Gozo on tuntud kvaliteetse käsitöö, mee ja juustude poolest, millega siin ka lähemalt tutvuda saab. Xlendi Bay dramaatiline rannajoon ja Dwejra, mõlemad looduskaunid paigad Gozo läänepoolseimas tipus. Siinse paiga on tuntuks teinud imelised vaated ja kaljumoodustised, nagu Seenekalju. Siin asus ka kuni 2017 märtsini Sinise aken, 22 m kõrgune kaljukaar. Õhtul laevaga tagasi peasaarele ja transfeer hotelli.

5. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või LAEVASÕIT COMINO SAAR, SININE LAGUUN


Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele laevasõit Comino saare ja Sinise Laguuni juurde (lisatasu eest). Transfeer hotellist sadamasse. Sõidame mööda Malta põhjarannikut Comino saare suunas, taustaks panoraamvaated kaljudele, lahesoppidele, koobastele ja väikesaartele. Jääme ankrusse imelise kristallselge veega lahes, mida õiglaselt kutsutakse Siniseks Laguuniks. Vaba aeg ujumiseks, päikesevannideks ja snorgeldamiseks (snorgeldamismaski saab laenutada laevalt). Veedame siin terve pärastlõuna. Tagasisõit reisi alguspunkti ja transfeer hotelli.

6. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT SITSIILIA - ETNA, TAORMINA

 

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatel võimalus sõita Sitsiiliasse tutvuma Euroopa kõrgeima tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga (lisatasu eest). Varahommikul (u kell 4) transfeer sadamasse. Kiirlaev sõidab u 90 min, mille järel jõuame Sitsiiliasse Pozzalo sadamasse. Külastame Sitsiilia pärlit Taorminat, kauneimat linna Etna jalamil. Käänuline tee mäe tippu, trepilised tänavad ja maailmalõputunnet tekitavad vaated. Sajad restoranid, kohvikud, terrassid, imekitsad tänavad, läbikäigud, hoovid, lopsakas lilleilu ja omapärane arhitektuur. Soovijad saavad kaasa osta kuulsat stsiilia keraamikat ja ahvatlevaid martsipanikujusid. Edasi bussiga 2000m kõrgusele. Siit avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale, tardunud laavale ja lähedalasuvatele kraatritele. (NB! Lahtised kivid!). Kiirlaevaga tagasi Maltale ja transfeer hotelli kuhu jõuame südaöö paiku

7. päev

VÄLJASÕIT (hinna sees) – MARSAXLOKK, SININE KOOBAS, HAGAR QIM, VEINIKELDER


Hommikusöök. Sõidame saare lõunaossa. Külastame Marsaxlokki, idüllilist kaluriküla, mida kujutatakse pea kõikidel Malta postkaartidel. Näeme kohalikke traditsioonilisi värvilisi kaluripaate luzzu’sid, millega kohalikud püüavad siinsetes vetes levinud lampuki kala. Paatide mõlemale küljele maalitakse silmad, need pidavat kalureid kurja eest kaitsma. Jalutuskäik sadamas. Sõidame lõunarannikule, siit avanevad suurepärased vaated piki kaljurannikut ja naabruses asuvale Filfla saarele. Wied iz-Zurriez’i külast teeme sobiva ilma korral laevasõidu Sinise koopa juurde – imelised vaated sillerdav-sinisele merele ja groti veealusele taimestikule. Pärastlõunal külastame eelajaloolist Hagar Qimi templit. U 5000 aastat tagasi saart asustanud erakordselt arenenud kultuurist pole säilinud muud, kui megaliitsed monumendid. Selle kultuuri päritolu ja saatus on mõistatuseks tänapäevani. Päeva viimane peatus on Malta kohalikus veinikeldris, kus tutvume siinse toodanguga, degusteerime veini, kitsejuustu ja Malta-päraseid küpsiseid galletti. Soovijad saavad kõike seda kaasa osta. Sõit tagasi hotelli.

8. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Malta pealinnas Vallettas. Valletta on kui elav muuseum barokiajastu arhitektuuri ja viiesaja-aastase ordurüütlite pärandiga. Linnast ülevaate saamiseks tõuseme linnamüüridele, kus laiuvad Barrakka aiad. Siit avaneb parim vaade kolmele kindluslinnale ja Malta suurele sadamale, mida peetakse Vahemere üheks kaunimaks. Pealinna barokne pärl – Ristija Johannese katedraal oma haruldaste maalingutega. Siin asub Caravaggio ainulaadne meistritöö, tema suurim seinamaaling, mis kujutab Ristija Johannese surma. Jalutame mööda pealinna saginat täis tänavaid allapoole mereäärde. Vaatame Malta Experience’i nimelist show’d, mis filmide ja lugudega tutvustab Malta 5000 aastast ajalugu. Transfeer lennujaama. Transfeer lennujaama, kus peab olema kl. 15.20. Lend Malta-Frankfurt kl. 17.15-19.55, Frankfurt-Tallinn kl. 21.00-00.15 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
899 € korduvreisija soodushind 3* hotellis Plaza / 949 € tavahind

1099 € korduvreisija soodushind 4* hotellis Victoria / 1159 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Malta-Tallinn, lennujaamamaksud 134 € (18.10.2017 seisuga, võivad muutuda),
 • öömaja valitud hotellis koos hommikusöögiga (2-sed toad),
 • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam,
 • väljasõidud ja eestikeelsed ekskursioonid
  o Valletta linnaekskursioon,
  o väljasõit San Antoni aed ja Ta’Qali, Mdina-Rabat, Dingli,
  o väljasõit Gozo saarele,
  o
  väljasõit Marsaxlokk, Sinine Koobas, Hagar Qim, veinikelder,
 • giid-grupijuht ja kohalik atesteeritud giid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • väljasõidud ja eestikeelsed ekskursioonid (toimuvad, kui ette on tellinud vähemalt 15 soovijat)
  o laevasõit Comino ja Sinine laguun 36 € (koos transfeeridega),
  o rahvusõhtu 49 € (3-käiguline õhtusöök koos veiniga, folklooriprogramm ja transfeerid),
  o väljasõit Sitsiiliasse (koos transfeeridega):
     138 € täisk,
     106 € 4-13a,
 •  ühesed toad ja õhtusöögid hotellis (hinnad sõltuvad valitud hotellist).

Plaza Hotel (3*) väga hea asukohaga 3* hotell Sliema kuurortis, jalutuskäigu kaugusel St Juliani meelelahutuspiirkonnast. Vahetus läheduses asuvad poed, kohvikud ja restoranid. Kivine rand on hotellist üle tee, pisike liivarand 10 min jalutuskäigu kaugusel. Hotellil on kaks basseini (sisebassein ja katusel asuv välisbassein), restoran, pizzabaar ja kohvik. Tubades on konditsioneer, föön, lisatasu eest seif ja WiFi. 
http://www.plazahotelsmalta.com/

 • Ühese toa lisatasu 105 €
 • Õhtusöögid hotellis 60 € (6 söögikorda),
 • Külgmise merevaatega toa lisatasu 70 € kokku 2-se toa kohta, otse-merevaade 168 € kokku 2-se toa kohta.

Victoria Hotel (4*+) asub Sliema kuurorti vaiksemas piirkonnas. Vahetus läheduses asuvad enamasti teised kõrgetasemelised hotellid ja rikkama keskklassi korterelamud. Poed, kohvikud ja restoranid ning mere-äärne promenaad jäävad 5-min jalutuskäigu kaugusele. Hotellil on katusebassein ja SPA-kompleks, mida jagatakse kõrvalasuva 5*-hotelli klientidega (SPA kasutamine ja hoolitsused lisatasu eest – ostmine kohapeal). Tubades on konditsioneer, föön, tee- ja kohvi valmistamise vahendid. WiFi töötab konverentsikeskuse juures. Internet tubades lisatasu eest.

http://www.victoriahotel.com/

 • Ühese toa lisatasu 350 €
 • Õhtusöögid hotellis 90 € (6 söögikorda).

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart. Ujumisriided, rannarätik, jalanõud meres ujumas käimiseks (Maltal on enamus rannad kivised), soovi korral ka adapter (hotellitoas on 1-2 euroopa pistikut, ülejäänud kolmeharulised Suurbritannia omad).

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Ristija Johannese katedraal   10 €, üle 60a ja 12-17a 7.50 €, alla 12a tasuta
Paadisõit Sinise koopa juurde   8-8.50 € 
Veinikeldri külastus   5.50 € (ekskursioon + 2 veini, kitsejuustu ja gallettide maitsmine) 
San Antoni aed tasuta
Hagar Qim templid   10 €, 12-17a ja üle 60a 7.50 €, 6-11a 5.50 €
Ggantija templid   9 €, 12-17a ja üle 60a 7 €, 6-11a 5 €
Katakombid  5 €, 12-17a ja üle 60a 3.50 €, 6-11a 2.50 €
Funikulöör ja džiip Etnal 65 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles