Reis Pipimaale ja Kolmårdeni loomaaeda

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 119-369 €

 

Vaata reisis marsruuti

 

Pipi

 

Pipimaa

 

Pipimaa

 

Pipimaa

08.08 - 12.08.2018

Hea väike sõber! Tule läheme seiklema Rootsi! Sõidame külla Pipi Pikksukale ja Vahtramäe Emilile! Kui tahad lehvitada Karlssonile, mängida politseinikega peitust, pugeda sisse aiaaugust nagu Lärmisepa tänava Lotta või kõõluda katusel nagu Madlike, siis on käes aeg Suureks Seikluseks. Lisaks Pipimaale käime ära ka Põhjamaade suurimas loomaaias. Ja tead – Stockholmi sõidame suure ja uhke laevaga. Ootan Sind!

1. päev

Väljasõit Tartust kl 14.00 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume D-terminali ees parklas meie bussi juures kell 17.00. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige vahetult enne väljasõitu). Tallinki luksuslaev väljub Stockholmi kell 18.00. Mõnus õhtupoolik laeval. Lastele mängutuba ja pallimeri, täiskasvanutele meelelahutusprogramm. Soovijatele õhtusöök rootsi lauas (lisatasu eest). Ööbimine B-klassi kajutis (4 inimest kajutis).

2. päev

Soovijatele hommikusöök rootsi lauas (lisatasu eest). Imeline sissesõit skäärides. Saarestikust on Astrid Lindgren saanud inspiratsiooni oma raamatu ”Tjorven, Pootsman ja Mooses” kirjutamiseks. Kl. 10.15 kohaliku aja järgi saabume Stockholmi – Põhjamaade Veneetsiasse. Sõidame Kolmårdeni loomaaeda. NB! Aeg loomaaia külastuseks umbes kl. 14 - 19.30, seega on vaja teil endal eelnevalt teha külastuspaikade valik, sest kõike ei jõua. Tegemist on Põhjamaade suurima ja populaarseima loomaaiaga. Loomaaias on nüüd ka gondlitega läbitav Safaripark. Puudest kõrgemal on võimalik pisikestes gondlites imetleda loomi einestamas, pikutamas, mängimas. Loomaaias saab ringi vaadata elevantide majas, uudistada ahve ja tiigreid. Pere pisematele on lahti Laste Loomaaed, kus saab loomi ise paitada ja isegi sülle võtta. Kuuma ilma korral on võimalus sulistada lastebasseinis. Delfiinietendused on läbi aegade olnud üks Kolmårdeni publikumagneteid. Õues on hiiglaslik akvaarium, milles ujuvad kilpkonnad, pingviinid ja muud põnevad tegelased. Jätkame oma teekonda Lõuna-Rootsi suunas. Kuuleme nii mõndagi huvitavat Astrid Lindgrenist ja tema raamatutest, raamatuid illustreerinud kunstnik Ilon Wiklandist. Vaatame filme, mis on tehtud A. Lindgreni loomingu põhjal. Sõidame ööbima Vimmerbysse. Sel päeval ei ole ette nähtud poe külastamist ja söögikohti õhtusel ajal öömaja lähedal ei ole. Seega toidud kodust kaasa. Majutus 2 järgnevat ööd 8-kohalistes puhkemajades (4-sed toad), igas majas on olemas wc/dušš ja köök.

3. päev

Hommikusöök. Pipimaal saame rahulikult olla terve päeva. Pipimaa on umbes nii suur nagu 20 jalgpalliplatsi! Pargis saab ise ringi vaadata, kohtuda oma lemmiktegelastega, vaadata vabaõhuetendusi, mis on tehtud Astrid Lindgreni raamatute põhjal. Pipi kutsub külla oma rõõmsalt kollasesse majja, võib turnida Pipi isa laeval ning osta limonaadipudeleid kasvatava puu alt kioskist ehtsat jääkülma limpsi. Saab osta Pipi kombel koju kaasa 18 kilo komme, parvetada nagu Bullerby lapsed, mängida “ära-puutu-maad”-mängu ja osta midagi endale reisilt mälestuseks tõenäoliselt maailma suurima Pipi-sordimendiga kauplusest. Külla saab minna Karlssonile. Saab käia kõikides Rootsi tuntuima lastekirjaniku lasteraamatute tegevuspaikades. Pipimaale võib kaasa võtta oma piknikukorvi või käia söömas arvukates kohvikutes ja söögikohtades, kus saab oivalistest pannkookidest, lihapallidest ja muust heast-paremast ümmarguseks süüa. Pärast Pipimaal käiku külastame Astrid Lindgreni elu ja loomingut tutvustavat maja – Astrid Lindgren Gården. Uudistame ringi Vimmerby linnas. Otsime üles Segasumma Suvila ja vaatame kas Pipi limonaadipuu on tõesti olemas. Näeme Astrid Lindgreni sünnikodu ja saame teada nii mõndagi põnevat tema lapsepõlve kohta. Sel õhtul on ka võimalus käia poes.

4. päev

Hommikusöök. Läheme külla Emilile Vahtramäe tallu. Põikame sisse Bullerby külla ja vaatame, kas Põhjatalu, Vahetalu ja Lõunatalu on tõepoolest olemas. Sõidame tagasi Stockholmi. Teel olles räägime Rootsi kuningaperest, rootslastest endist ja nende tähtpäevadest, toitudest ja kommetest. Vaatame taaskord Astrid Lindgreni loomingu põhjal tehtud filme. Tallinki luksuslaev väljub Stockholmist kell 17.30 Värtahamneni terminalist. Ööbimine B-klassi kajutis (4 inimest kajutis). Mõnus õhtupoolik laevas, ilusa ilmaga saab laevalaele minna vaatama saarestikku. Õhtune meelelahutusprogramm – tähtpäevaliste õnnitlemine, karaoke ja keskööshow. Soovijatele õhtusöök rootsi lauas (lisatasu eest).

5. päev

Soovijatele hommikusöök rootsi lauas (lisatasu eest). Saabume Tallinna D-terminali kell 10.00. Sõit Tartusse.

KORDUVREISIJA SOODUSHIND:
369 € täisk.
319 € 12-17a (koos voodi- ja kajutikohaga)
289 € 6-11a (koos voodi- ja kajutikohaga)
239 € alla 6a (koos ühe vanemaga voodi- ja kajutikohaga)
119 € alla 6a (koos ühe vanemaga voodi- ja kajutikohata, ainult bussikoht)

TAVAHIND:
389 € täisk.
339 € 12-17a (koos voodi- ja kajutikohaga)
309 € 6-11a (koos voodi- ja kajutikohaga)
259 € alla 6a (koos ühe vanemaga voodi- ja kajutikohaga)
129 € alla 6a (koos ühe vanemaga voodi- ja kajutikohata, ainult bussikoht)

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • laevapiletid ja edasi-tagasi koht B-klassi 4-ses kajutis (alates 6. eluaastast, 4 inimest kajutis),
 • öömaja koos hommikusöökidega külalistemajas,
 • mugavustega buss,
 • giid-grupijuht ja ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest) küsi ka perekindlustust,
 • hommikusöök laevas (10.50 € täiskasvanu, 6.50 € 12-17a, 4.50 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (33 € täiskasvanu, 15.50 € 12-17a, 10.50 € 6-11a),
 • voodipesu ja käteräti laenutus külalistemajas 10 €/in,
 • kahene või kolmene kajut laevas ehk tühjade kajutikohtade väljaostmine, et 2-3 liikmeline pere saaks olla omaette (hind sõltub valitud kajutist),
 • kahene või kolmene majutus öömajas ehk tühjade majutuskohtade väljaostmine, et 2-3 liikmeline pere saaks olla omaette:
  o kahene majutus öömajas 160 €/toa kohta (tube on piiratud arv),
  o kolmene majutus öömajas 80 €/toa kohta (tube on piiratud arv).

NB! *Kui 3-liikmeline pere soovib majutuda ühte kajutisse/tuppa, tuleb neil osta kogu 4-ne kajut/tuba, kuna sellele reisile tavaliselt keegi üksinda ei tule ja neljanda koha täitmiseks teisi peresid lahutada ei saa.

Selleks, et Pipimaal avastamiserõõm suurem oleks, võiks enne reisi lugeda Astrid Lindgreni raamatuid ja vaadata raamatute järgi tehtud filme. 

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv ID-kaart või EV pass, voodipesu ja käterätt (kui ei ole ette tellitud), mugavad jalatsid ja riided, kaasa süüa-juua teiseks päevaks ning Pipimaal pikniku pidamiseks, kui ei taha Pipimaal söögikohti kasutada! NB! Kontrollige varakult laste dokumentide olemasolu ja kehtivust!

 

Hea teada: Külalistemajas on olemas täisvarustusega köök, kus saab ise õhtusööki valmistada. Reisi jooksul tehakse kolmandal päeval supermarketi peatus toiduvarude täiendamiseks.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Kolmardeni loomapark     429 SEK, 379 SEK (3-12a), alla 3a tasuta
Pipimaa pilet 400 SEK
  290 SEK (3-12a), alla 3a tasuta, 240 SEK pens al 65a
Vahtramäe talu 40 SEK täisk, 20 SEK lapsed

Lõuna Pipimaal               80 SEK
Suur Pipi nukk 199 SEK
Emili müts + püss 99 SEK
Pipi-võtmehoidja 49 SEK
Tass Pipi-motiiviga      55 SEK

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles