Võrratu Leedumaa

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 249 €

 

ootelehel

 

Vaata reisi marsruuti

 

Kernave

 

Kaunas

 

Trakai

 

Vilnius

25.07 - 28.07.2019

Leedu on suurim Balti vabariik, kus siiani võib tunda muistse Leedu suurriigi vaimu ja võimsust, näha vanu uhkeid kindluseid ja suurejoonelisi kirikuid. Samas võib Leedu linnades leida ka meeldivalt kaasaegseid äri- ja kohvikutänavaid, mis suvistel õhtutel kiiskavad tuledesäras.

1. päev

Väljasõit Tallinnast kl. 06.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Tartust kl. 09.00 Vanemuise alumisest parklast. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige). Teel läbi Läti tutvustab giid meie lõunanaabrite ajalugu ning kultuuri. Sõidame Kaunasesse, mis oli 1919. aastal ajutiselt Leedu pealinnaks. Kaunase linnaekskursioon – kloostrid, kirikud ning nendega seotud legendid. Nerise kaldal asuv Kaunase kindlus meenutab kunagist Leedu suurvürstiriigi uhkust. Jalutame mööda Vabaduse puiesteed (Laisvés aléjat), mida ääristavad nii linna valitsushooned kui poed ja restoranid. Sellel tänaval on keelatud ainult kaks asja – autosõit ja suitsetamine! Näeme Leedu muistse äikesejumala Perkunase maja ning Kaunase raekoda, mida hellitavalt kutsutakse „valgeks luigeks“ ja mis oma torniga meenutab hoopis kirikut. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõit Druskininkaisse, mis on Leedu suurim ja vanim aastaringne suvituslinn Leedu lõunaosas Neemeni jõe ääres, Valgevene ja Poola piiri lähedal. Druskininkai linn on kasvanud läbi sajandite rahvusvaheliseks kuurordiks tänu rikkalikele mineraalvee allikatele. Viimastel aastatel on Druskininkai läbinud olulise uuenduskuuri. Nüüdseks on siin lisaks mineraalveepargile ja klassikalistele sanatooriumitele nii mugavaid SPA-hotelle, tervise- ja vabaaja keskused kui ka mitmed ööklubid. Linna ümbritsevad männimetsad, maaliline Nemunase org ja linna keskel asuv Druskonise järv loovad maalilise õhkkonna täiuslikuks puhkuseks. Linnaekskursioon koos kohaliku giidiga. Külastame ka Euroopa suurimat suusakeskust, mis asub siseruumides ja on seega kogu aasta vältel avatud. Talvel on lisaks avatud laskumine ka välitingimustes. Sõit funikulööriga, kus 45 meetri kõrgusel on võimalus nautida maalilist vaadet Druskininkaile. Õhtul saab aega veeta 2006. aastal avatud veepargis. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Grūtas park – unikaalne vabaõhu näitus kuuse -ja männimetsade varjus. Muuseumis saanb näha Leedu eri paikadest kogutud nõukogude mälestisi. Selline suurepärane ideoloogiliste skulptuuride kogum on ainulaadne kogu maailmas. Trakai loss, mis asub imekauni Galve järve saarel. Imetleme maalilist järvedest ümbritsetud Trakai linnakest, mis on mänginud tähtsat osa Leedu ajaloos ja on üks riigi vanimatest linnadest. Tõenäoliselt ulatub selle ajalugu juba 12. sajandisse. Gediminase ajal oli see esimene Leedu iseseisva vürstiriigi pealinn. Vytautase valitsemisajal rajati Trakai saarele kindlus – võimukeskus, mis osutus parajaks pähkliks igale vallutajale. Seda saarekindlust on kutsutud Marienburgi ordulinnuse järgi ka “Väikeseks Marienburgiks”. Tegemist on ühe paremini restaureeritud keskaegse kindluslossiga Euroopas. Puusild ühendab saarelinnust muu maailmaga. 30 m kõrguses lossitornis oli suurvürsti residents. Külastame Trakai lossis asuvat muuseumi. Tänapäeval toimuvad siin erinevad kontserdid ja festivalid. Õhtuks jõuame Leedu pealinna Vilniusse. Külastame 326,5 m kõrgust teletorni. 165 meetri kõrgusel asuvast kohvikust avaneb panoraamvaade nii pealinnale kui linna ümbritsevale maastikule. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Vilniuse linnaekskursioon bussiga ja jalgsi koos kohaliku giidiga. Vanalinnas seguneb gootika ja klassitsism lummava hilisbaroki hiilgusega. Selle piirkonna teevad kauniks kitsad kõrvaltänavad ja esinduslikud arhitektuurimälestised. Tutvume ajaloolise ülikooliga, mis võtab enda alla suure osa vanalinnast, ja uhke gooti stiilis punastest tellistest Püha Anna kirikuga. Vilniuse vanalinnas on ka katoliiklikus maailmas pühade paikadena laialt tuntud Päikesevärav ning Püha Madonna kabel. Võimsa mulje jätab Vilniuse katedraal ja selle väärtuslikum osa – Kazimierase barokkstiilis kabel. Katedraali väljakul asub Suurvürsti loss ja nende kohal kõrgub Gediminase torn. Külastame ka Vilniuse kesklinnas asuvat Užupise vabariiki. Vilnia jõe käärus elanud kogukond kuulutas 1. aprillil 1997. aastal välja oma vabariigi. 2018. aastal 21. sünniaastat tähistanud “vabariigil” on oma president, valitsus ja põhiseadus, oma lipp ja raha, isegi 12-liikmeline armee. Sõit koju marsruudil Tartu-Tallinn.

HIND:
249 € korduvreisija soodushind 

269 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES: 

  • majutus Vilniuses***, Kaunases**** ja Druskininkais*** hotellis (2-sed toad) koos hommikusöögiga rootsi lauas,
  • mugavustega buss,
  • parkimised ja teedemaksud,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • Vilniuse ja Druskininkai linnaekskursioon kohaliku giidiga,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 65 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart, ujumisriided, saunalina.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu   Seenior/Õpilane
Trakai lossikompleks   7 € 3.50 €
Vilniuse teletorn
9 € 9 €/4 €
Sõit funikulööriga
4.50 €
4.50 €/4 €
Suusakeskus
täpsustamisel

Druskininkai veepark (saunamaailm
18 €
11 € (3-tunni pilet)
                       +vee atraktsioonid)


Grūtas park
6 €
3 €

Söögikord Leedus               al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles