Lanzarote-Fuerteventura puhkusereis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 899 €


Famara

 

Lanzarote

 

La Geria

 

Arresife

 

Arresife San Gabriel

 

Arrecife Charco

 

Teguise

 

Corona

 

Cueva de los Verdes

 

Janeos del Aqua

 

Fuerteventura

 

Betancuria

 

Olivia

 

Corralejo

 

los Hervidos

07.04 - 14.04.2018

HOTELLID:
Lanzarotel Aparthotel Mansión Nazaret (3*) hea asukohaga 3* hotell Costa Teguise kuurordis. 5 minuti kaugusel asuvad poed, kohvikud ja restoranid. Hotellist 250 m kaugusel on avalik liivarand Las Cucharas – 640 m pikkune tumeda liivaga rand, mida suuremate lainete eest varjavad riffid. Lamamistoolid ja päikesevarjud on avalikes randades tasulised. Hotellil on soojendusega bassein (lamamistoolid ja päikesevarjud tasuta) ümbritsetud kauni haljasalaga, restoran ja baar. Apartmendid on 1-magamistoa, elutoa ning hästi vartustatud kööginurgaga (külmkapp, mikrolaineahi, röster, kohvimasin, veekann), tubades on TV, telefon, raadio, WiFi, seif (tasuline).

http://www.apartamentosnazaret.com/mansion.asp?pag=mansion&lang=ing

Fuenteventural Aparthotel Oasis Dunas (3*) hea asukohaga ilusa ümbrusega 3* hotell Corralejos. 10 min kaugusel vanalinnast, 5 min ostukeskustest, randa 900 m, 200 m kaugusel asub Corralejo Veepark. Hotellil on restoran, basseinibaar, pizzabaar, suur päikeseterrass, bassein, lastele mänguväljak ja bassein, lamamistoolid ja päikesevarjud basseini ääres tasuta. Apartmendid on 1-magamistoa, elutoa ning kööginurgaga (külmkapp, mikrolaineahi, röster, veekann). TV, WiFi ja seif tasulised.

http://www.oasisduna.com/en/

HIND: 899 € korduvreisija soodushind / 949 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupiletid ja lennujaamamaksud Tallinn-Fuenteventura-Tallinn,
  • öömaja 3* hotellides koos hommikusöögiga (2-sed toad),
  • transfeerid,
  • praamisõidud Fuenteventura-Lanzarote-Fuenteventura.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 195 €.

LENNUINFO:

Kogunemine Tallinna lennujaamas
PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 12.55
Otselend Tallinn-Fuerteventura kl. 14.55 - 19.25
Otselend Fuerteventura-Tallinn kl. 20.10 - 04.20
(NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi).

Tšarterlend. Lendudel teenindab SmartLynx. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 15 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 56x45x25 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart. Ujumisriided, rannarätik, päikesekaitsevahendid.

EKSKURSIOONID:
Soovitame ekskursioonid ette tellida, et kindlustada nende toimumine ning vabade kohtade olemasolu.

 

Ekskursioon vulkaanide teele, hind 56 €

Väljasõit saare lõunaossa. Sõidame mööda „laavarannikut“ ning näeme mere ja tuulte poolt vormitud looduslikke monumente. El Golfo küla läheduses teeme väikese jalutuskäigu Lago Verde kraatrilaguuni juurde, mille on moodustanud veealune vulkaan. Erilise smaragdrohelise värvuse annavad laguunile merevetikad. Müstiline Los Hervidorese („katlad“) kaljurannik, mille ümber 15 m kõrgustes kaljudes olevates tohututes koobastes meri märatseb ja „keeb“. Smaragdrohelise laguuni äärsed Janubio soolaväljad, kus ikka veel toodetakse soola traditsioonilisel aurutamismeetodil. See on suurim töötav meresoolavabrik kogu saarestikus. Yaiza linna peetakse saare üheks maalilisemaks. Tumedatele ja süngetele Tulemägedele annavad ilmekat kontrasti linnakese valgeksvõõbatud majakesed. Peatus Echadero de Camellos ehk kaamelite puhkepaigas, kust avaneb esimene ülevaade vulkaanilisest maastikust. Külastame saare kõige erakordsemat paika – Timanfaya Rahvusparki (Montañas del Fuego ehk Tulemäed). Aastatel 1730-1736 toimus Lanzarote saarel enam kui 100 vulkaanipurset. Laavajoad katsid 50 km² ala, matsid enda alla linnu ja külasid ning muutsid saare geograafiat tundmatuseni. Vähese vihma tõttu on siin vähe erosiooni ning endiste aktiivsete vulkaanide ala on säilinud sellisena, nagu ta jäi pärast pursete lõppu. Tänapäeval on see ala tänu oma erilisele kuumaastikule ja haruldasele taimestikule kaitse all. Siinsed ekskursioonid on rangelt kontrollitud, sest vulkaaniline aktiivsus annab endast märku igal pool. Kõigest paari meetri sügavusel teie jalgade all on temperatuur 400°C kuni 600°C. Maapinna nõrgemates kohtades tekivad aeg-ajalt lõhed ja kui sinna visata kuiv oks, süttib see kohe põlema. Kui lõhesse satub vesi, purskub see sealt hetk hiljem välja tulikuuma auruna. Sõidame bussiga mööda spetsiaalset „vulkaanide teed“, mis kulgeb kustunud kraatrite vahel Islote de Hilario’sse. Siin saab igaüks näha looduse meeletut jõudu ja kogeda geotermiliste protsesside demonstratsiooni. Suundume La Geria viinamarjaistanduste piirkonda. Erakordne asukoht aktiivse vulkaani jalamil nõuab erakordseid kasvatusmeetodeid. Viinamarjataim pannakse kasvama laavatuha sisse kaevatud auku, mille kõrged servad kaitsevad taime tuulte eest. Maitseme veinikeldris kohalikke veine. Lõunasöögipaus. Külastame César Manrique’i majamuuseumi Tahiches. See maja oli kunstniku unistus - elada loodusele lähedal, sinimustade laavajõgede vahel, ja toetada oma ehitusega loodusega harmoneeruvat arhitektuuri. Allpool põrandat asuvad viis 5-meetrise läbimõõduga vulkaanilist „mulli“, mis on omavahel ühendatud tunnelitega. Igal mullil on ka oma basalt-trepp, mis viib ülemisele tasandile. Avarad terrassid ja aed hiiglasliku vulkaanilisest kivist ja keraamilistest plaatidest pannooga.

 

Ekskursioon Lanzarote põhjaossa, hind 56 €

Ammukustunud Corona vulkaani viimasest purskest 3000 aastat tagasi on saare põhjaossa jäänud vulkaanilise kivimiga kaetud tühermaa Malpais, dramaatiline rannikujoon ja eriti just piirkonnale iseloomulik ulatuslik maa-alune laavatunnelite süsteem. Kohati on laavatunnelite laed alla kukkunud ja sealtkaudu on võimalik neisse siseneda. Tutvume lähemalt selle varjatud maa-aluse maailmaga. Ühe osa suurest tunnelisüsteemist moodustab Cueva de los Verdes, kus külastajatele on avatud umbes 2 km ulatuses efektselt valgustatud käikusid. Teine külastatav osa on rannikul asuv Jameos del Agua, millest kohalik kuulus kunstnik César Manrique kujundas siinsesse lummava looduse tausta imeliselt sulanduva kultuuri- ja kunstikeskuse. Musta laavavälja keskel pakuvad helesinise veega bassein, rohetav aed ja vaateplatvormid ning koopasse rajatud filmi- ja kontserdisaal omapäraseid vaateid ja unustamatut kogemust. Teeme peatuse 500-aastase ajalooga tillukeses Teguise linnas, mis oli kaua saare pealinnaks. Jalutuskäik vanalinnas. Endiste aegade hõngu ja kaubanduse õitseaegu meenutavad kaunilt restaureeritud villad ja paleed. Edasi suundume Haria küla poole ning sõidame läbi „1000 palmi oru“. Vanade kommete kohaselt istutati siia viljakasse orgu iga lapse sünni puhul palmipuu (poisi korral kaks). Sõidame saare kõige põhjapoolsemasse tippu, teekond kulgeb tõustes mööda kaljuseinu kuni 475 m üle merepinna. Teele jäävad kaunid vaated loodusele ja rahulikule saareelule. Lõunasöögipaus. Jõuame Famara kalju tipus asuvale Mirador del Rio vaateplatvormile. Siit avaneb ainulaadne vaade Chinijo arhipelaagile ja selle suurimale saarele La Graciosale. Alustame tagasisõitu. Teel teeme viimase peatuse Guatiza külas ja tutvume César Manrique meistriteose – kaktuste aiaga. Erakordse kollektsiooni moodustavad üle 7200 kaktuse ja sukulendi (1100 erinevat liiki), mis on siia toodud maailma erinevatest paikadest alates Lõuna-Ameerikast ja Aafrikast kuni Madagaskarini. Aiakujunduses on igal pool tunda oma kodusaart armastava kunstniku kätt. Aed asub tuulevaikses orus mitmel tasandil, kus tiigikesed, veesilmad ja kitsad rajad moodustavad põneva labürindi.

*Hinnas ka sissepääsupiletid: Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Mirador del Rio, kaktuste aed.

 

Ekskursioon Fuerteventura saarel, hind 46 €

Fuerteventura on Kanaari saarte suuruselt teine saar, asukohalt kõige lähemal Aafrika rannikule, Marokost kõigest 100 km kaugusel ning on tõeline fotograafide ja veespordituristide paradiis. Siin asuvad hiiglaslikud liivadüünid ja enam kui 150 kuldse liivaga randa ning tillukesed mägikülad, mis võluvad rahuliku saareelu ja omanäolise käsitööga. Saare põhjaosa imeline maastik ja kaunid vaated avanevad La Oliva külakeses. Just siin saab tunda seda Fuerteventurale omast vaikust, rahu ja unelevat atmosfääri, mida paljud otsima tulevad. La Oliva küla on kuulus saare võimuesindajate endise residentsi, Kolonelide maja, ja oma kauni kiriku poolest. Suundume vulkaanidevahelises orus asuvasse Betancuria’sse. Fuerteventura esimene pealinn sai oma nime saare esmavallutaja 15. saj Prantsuse maadeavastaja Jean de Bethencourt’i järgi. Jalutuskäik valgeksvõõbatud majadega vanalinnas. Külastame Casa Santa Maria keskust, kus saab näha, kuidas valmib kohalik käsitöö. Maitsta saab kohalikku kitsejuustu, viigikaktuse-, tomati- ja mooruspuumoosi ning seda kõike ka soovi korral kaasa osta. Lõunasöögipaus. Päeva lõpetame saare kõige kuulsama vaatamisväärsuse Corralejo liivadüünide juures. Liivaranna äärde Corralejose linna on ehitatud hotellid, kuid väljaspool asustust laiuv rahvuspark Parque Natural de las Dunas de Corralejo on range kaitse all. Imepeenikese liivaga heledad luited sirutuvad 11 km pikkuselt mööda rannikut ning kohtudes rannajoonel tumedate kaljunukkide ja sügavsinise merega moodustub paradiislik postkaardi vaade.

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles