Kuldne Praha ja Tšehhimaa võlud

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 529 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

Krakow

 

Praha

 

Praha

 

Praha

 

Hluboka

 

Krumlov

 

Praha

 

Karlovy Vary

19.08 - 23.08.2019

Romantilisel kindluste ja muinasjutulosside ning imekauni loodusega Tšehhimaal on pakkuda nii mõndagi. Kaunis loodus, väikesed armsad linnakesed ja Kuldne Praha oma saja torniga, mis Karl IV ajal olid kõik kullatud. Linna kohal kõrgub Praha kindlusloss ja Vituse katedraal, kitsaste tänavatega Mala Strana kvartal. 600-aasta vanune Karli sild kõigi Böömimaa pühakutega, kellest võimsaim on St. Nepomuk. Aseta käsi tema sambale, soovi midagi ning usu, see soov täitub.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.15. Lend Tallinn-Riia kl 05.45-06.40; Riia-Praha kl 07.15-08.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõit linna. Praha on linn, kus kõik suurepärased kirikud, tornid, ameti- ja elumajad on sõbralikult üksteise kõrval, ees ja taga – siin on nii gootikat, renessanssi, barokki, rokokood, juugendit… Iga uus valitseja laskis juurde ehitada ning vanade ehitiste juures midagi ringi teha, et moega ikka kaasas käia. Linnaekskursioon. Praha imposantne sümbol Hradčany kindlus – Tšehhi ajaloo panteon. Sellel on olnud oluline osa linna ja kogu riigi ajaloos, sest kindluse südames olnud kuningalossist juhtisid Böömi vürstid ja kuningad oma riiki. Juba üle 600 aasta kõrguvad kindlusmüüride kohal kuulsa Svaty Viti katedraali tornid. Siin krooniti kunagi Tšehhi kuningaid ning selle kõrgete ristvõlvide all on viimse puhkepaiga leidnud Böömimaa pühakud, nende hulgas ka Tšehhimaa kaitsepühak St. Wenceslas, vürstid, kuningad ja keisrid. Kabelile annavad sära kuld, vääriskivid ja maalingud. Kuldne tänav. Sillad üle Vltava ja Karli sild - ääristatud 30 pühakuskulptuuriga – Püha Nepomuk aitab sind soovide täideminekul. Raekoda ja 15. saj. pärit astronoomiline kell, mis täistunnil oma kellamänguga turiste lõbustab. Majutus järgnevad 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõit Hluboka nad Vltavousse. Külastame muinasjutulist lossi, mida paljud peavad Böömimaa kauneimaks aristokraatlikuks eluasemeks. Vaclav I 13.sajandil ehitatud gooti lossi on korduvalt ümber ehitatud. Praegune 11 torni ja enam kui 120 mööblit ja maale tulvil ruumiga loss on ehitatud windsori neogooti stiilis. Lossi ümbritseb inglise stiilis park. Sõit Česky Krumlovisse. Hämmastavalt kaunis ja hästi säilinud väike kindluslinnake on üks Tšehhimaa enimkülastatud linnu. Siin on säilinud keskaegset ilmet rohkem kui teistes ümbruskonna linnades, tänu millele kanti see ka 1992. a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnaekskursioon. Ajalooline südalinn asub käänulise Vltava jõe kivistel kallastel. Vanalinnas on hoolikalt taastatud, ornamentidega kaunistatud portaalide ja frontoonide ning rikkalikult ehitud fassaadidega majad. Namesti Svornosti (Turuväljaku) silmapaistvam hoone on 15. saj. raekoda. Katkusammas aga püstitati väljaku keskele tänutäheks mustast surmast pääsemisele. Vaba aeg linnas. Kõrgel kaljul paikneb imeline Krumlovi kindlus. Laialdase kompleksi vanim osa on 16. saj.ehitatud Dolni Hrad oma kõrge ja värvikalt kujundatud silinderja torniga. Kindlust, kus on enam kui 300 ruumi, peetakse Euroopa tõeliseks pärliks. Veendugem selles ise meie külaskäigu ajal. Õhtul tagasisõit Prahasse.

3. päev

Hommikusöök. Sõit Karlovy Varysse – looduslikult imekaunisse väikelinna, väljavalitute puhkekohta. Tervistavate mineraalveeallikatega kuurortlinn meelitab tervest maailmast ligi külalisi, kes tahavad kümmelda linna terviseveeallikais ja rüübata siinset mineraalvett. Meilgi on see võimalus. Külastame Jan Becheri muuseumi, kus valmib maailmas kuulsust võitnud ürdiliköör Becherovka. Külaskäigu ajal võimalus ka jooki maitsta. Vaba aeg lõunasöögiks või soovijatele ujumiseks. Sõit tagasi Prahasse. Õhtu linnas.

4. päev

Hommikusöök. Kutna Hora oli tänu oma 13. sajandil avastatud hõbedamaardlatele Böömimaa üks tähtsamaid linnu. Linna jõukus aitas rajada palju kauneid hooneid. Vanalinn kuulub UNSCO maailmapärandi nimekirja. Kaevurite kaitsepühakule pühendatud Püha Barbara katedraal on üks silmapaistvamaid gooti kirikuid Euroopas - valgusküllane ja külluslikult kaunistatud. Valahhia õues oli alul rahapada ja siis raekoda. Eeslinnas Sedlecis asub aga isemoodi vaatamisväärsus, Kõigi Pühakute kirik 16. sajandist, ebatavaline kondikirik. Graveerija Frantisek Rink koostas selle luukambri kaunistuseks 1870. aastal aastasadade jooksul kogunenud luudest riste, vapi ja isegi lühtri. Sõit läbi Tšehhi ja Poola. Lõunasöögi peatus. Öömaja Varssavi ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltimaade. Lõunasöögi peatus. Öösel jõuame koju.

HIND:
529 € korduvreisija soodushind

559 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • lennupilet Tallinn-Praha,
  • lennujaamamaksud 10 € (28.08.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 54 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart, ujumisriided ja rätik.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg.Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Praha väike ringkäik (vana kuningapalee, Püha Jüri Basiilika)  350 CZK / pens. 175 CZK
Hluboka loss 310 CZK / pens. 220 CZK
Česky Krumlovi kindlus 300 CZK / pens. 210 CZK
Jan Becheri muuseum 180 CZK
Ujumine Karlovy Varys 135 CZK (1,5 tundi)
Lõunasöök Karlovy Varys al. 200 CZK
Kutna Hora kondikirik
90 CZK / lapsed 60 CZK
Poolas lõunasöök u. 25 PLN; WC – 1 PLN
Leedus lõunasöök al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles